A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Bodza, szuper vagy! Ezt az áfa törvényből idézted?
Ica, bocs, hogy csak ennyit tudtam "segíteni", nem találtam a sort én sem, mert ezek szerint nincs már.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Ica! Hát persze, szerintem akkor állíthatod be mindkét helyre, ha megvan a végszámla. El sem fogadja ugy gondolom a program ha csak az egyikbe írsz. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziaztok
mivel az előleleget 3 részletben fizeti / igy van a számla is / 30% 50% 20% /
a harmadik részlet majd májusban lesz , akkor nem állihatom be a leirtak szerint ??!!!
És levonhatóban mikor ?? Eus -ban az áfa bevallásban fizetendő -levonható -ban szoktam beállitani, " RENDES ESETBEN "
iCA
Válasz idézéssel
Szia Ica! "Közösségen belülről történő termékbeszerzéshez fizetett előleghez az ÁFA tv alapján 2008.jan.1-től nem kapcsolódik adófizetés, igy amennyiben Közösségen belüli termékbeszerzésre előleget fizetnek, az előlegre nem kell az adót megállapítani és megfizetni, hanem a teljes -előleget is tartalmazó- ellenértékére vonatkozóan az adott beszerzésről kiállított bizonylat kibocsátásának időpontjában, de legkésőbb a teljesítés napját magában foglaló hónapot követő hó 15-én keletkezik az adófizetési kötelezettség."
Nekem a mult hónapban volt árubeszerzésre fizetett előlegem, a fenti idézet alapján nem állítottam be a bevallásba. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
KÖSZI CARANITA

Nézem én is , csak én most nem látom. Állandóan csak az jár az eszembe, hogy az áfa bevallásban feltüntetett
ÖSSZEGNEK meg kell egyezni az összesitővel.

Mivel el kellene küldenem a bevallásokat / mert nem lesz idöm késöbb / ezért lenne fontos

Ica
Válasz idézéssel
Ica, én úgy emlékszem, hogy a negyedéves EU-s összesítőben az előleget nem kell szerepeltetni. Legalábbis tavaly még így volt. Az áfa bevallás 16. sorába be kellett írni az EU-s előleget a beszerzések közé, de ki is kellett emelni az 53-ban belőle az előleg összegét, így az EU beszállítás negyedéves adata a három havi (vagy egy negyedévi) áfa bevallásod 16-53 sorával egyezett. Őszintén megvallom, idén még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem ezt, most próbáltam keresni ezeket a sorokat a 0965 bevallásban, de mivel átszámozták, így hirtelenjében nem találtam. Lehet, hogy idén máshogyan van, most nekiálltam tüzetesebben böngészni.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok

Előleget fizetünk unios tárgyi eszköz beszerzéséhez.
A könyvelésbe egyéb kiadásba teszem.
Tegyem-e be az ÁFA bevalásban /FIZETENDŐ ÉS LEVONHATÓKÉNT /?? ÉS MIVEL N.ÉV VÉGE VAN AZ ÖSSZESITÉSBEN SZEREPELTESSEN-E. ???

A gép még nincs teljesen kifizetve és nincs aktiválva.

Előre is köszönöm

Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kaptam két különböző német cégtől közvetítői jutalékról számlát. Mindkét fél egyforma szolgáltatás után kéri a jutalékát. Az egyik áfásan számlázott, a másik nem. Szerintetek melyik a helyes? Nagyon elbizonytalanodtam.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Marcsi
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget! Sajnos külföldi számlák ügyében, igen gyakorlatlan vagyok. Sad Majd utána olvasok, hogy ne legközelebb ne kérdezzek ilyen butákat. Smile
Válasz idézéssel
Ezek szereint az adóalany szlovák. (19% adó miatt)
Mon. nem igényelheted vissza, csak szlovákiában.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni a következő dologgal kapcsolatban:
Adva van egy szlovák számla. A számlát forintosították a kiállítás során, ám 19%-os adóval számoltak. Az lenne a kérdésem, hogy visszaigényelhetek-e 20% ÁFA-t a számla után?
A segítséget előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Admel! Szerintem ne foglalkozz azokkal az árfolyamokkal, amiket ráírt a számlára, hanem ami a te számvitelpolitikádban rögzítve van, azokkal számolj és könyvelj. Illetve az áfa bevallásban az áfa alapot a mi áfa törvényünkben foglaltak szerinti árfolyammal állítsd be.

Valószínűleg a SKK-s összeg nekik is az áfa miatt kell, mint ahogy nálunk is fel kell tüntetni forintban az áfát, ha maga a számla más devizában is van kiállítva.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Üdvözlök mindekit!

Beszerzéshez kapcsolódó külföldi számla ÁFA bevallásához és lekönyveléséhez kérném a szives segítségeteket.

Számla adatai a következőek:

Számla kelte: 2008.08.26
Teljesítés dátuma: 2008.09.09

A beszerzési ár a számla részletezésénél EUR-ban (4621,30 EUR) van megadva ÁFA (VAT) 0%-os. A számla alján a feltüntetett adóalap (TAX base in SKK) SKK-ban van megadva (140.057,74 SKK). A szállító által alkalmazott átváltási rátának 1 EUR=30,307 SKK van megadva.

A kiegyenlítés EUR-ban 2008.08.18-án már megtörtént cégünk devizaszámlájáról. A bank honlapján (Unicredit) feltüntetett árfolyamok (HUF-EUR és HUF-SKK ) nem egyeznek meg a szállító által alkalmazott átváltási rátával, tehát eltérnek attól (természetesen megegyező dátumnál).

Segítségeteket előre is köszöni
Admel
Válasz idézéssel
Köszönöm, és akkor a számlán szereplő teljesítéskori árfolyammal kell számolni?

Mano-Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári.

Ha nem választottad az MNB-t akkor a saját bank, ha választottad akkor MNB a alap és Áfa tekintetében is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha kapok egy külföldi számlát, akkor a forintra átszámítást a teljesítéskori árfolyamon kell átszámolni a ha úgy választja a saját bankja közép árfolyamán?

A felszámított áfát is teljesítéskori, csak az Mnb középen kell?

Mano-Klári
Válasz idézéssel
tundi Írta:Igen!

Tündi

De ez ugye csak az EU-tagságunk óta van így. A nem EU-s országból továbbra is ÁFA nélkül kapom a számlát és az úgy jó is.
Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, de már régen nem foglalkoztam üzleti ügyekkel, most kezdem újra és nagyon szövevényes.
Köszönöm mégegyszer a segítséget,

Eszter
Válasz idézéssel
Igen!

Tündi
Válasz idézéssel
tundi Írta:Közösségi adószám hiányában ő áfásan számláz, Te nem tudod visszaigényelni, éppen ezért a teljes összeg költség lesz.

Tündi

Köszönöm válaszodat, akkor úgy kell csinálnia, hogy a brutto legyen a megbeszélt ár és én simán elszámolom költégbe és ÁFA-nyilvántartásba egyáltalán nem is számolom be?
Válasz idézéssel
Közösségi adószám hiányában ő áfásan számláz, Te nem tudod visszaigényelni, éppen ezért a teljes összeg költség lesz.

Tündi
Válasz idézéssel
Hello,

segítsen valaki ha tud. Egy külföldi partner számlázna közvetítői jutalékot, de nincs közösségi adószáma.
Állítólag egy bizonyos összeghatár alatt nem kell (és nem is egyszerű) ÁFA-alanynak bejelentkeznie.
Persze én nem is akarok ÁFA-t fizetni neki.
A kérdésem, hogy tudom az ügyletet lekönyvelni?
Válasz idézéssel
Köszönöm a felvilágosítást.
Maresz
Válasz idézéssel
Ebben az esetben nincs ÁFA ( de érvényes közösségi adószám nagyon fontos, már mint a partneré és igazolás, hogy elhegyta az országot, általában CMR )

0865 02.sor.

és ez is megy az összesítő jelentésre, azt nem mondtam, hogy mindkét esetben tehát beszerzés és értésítéskor is, partnerenként kell az összesítő jelentésre megadni a forgalmat, érdemes már rögzítéskor erre figyelni, programja válogatja, hogyan oldod meg.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ebben az esetben nincs ÁFA ( de érvényes közösségi adószám nagyon fontos, már mint a partneré és igazolás, hogy elhegyta az országot, általában CMR )

0865 02.sor.

és ez is megy az összesítő jelentésre, azt nem mondtam, hogy mindkét esetben tehát beszerzés és értésítéskor is, partnerenként kell az összesítő jelentésre megadni a forgalmat, érdemes már rögzítéskor erre figyelni, programja válogatja, hogyan oldod meg.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi!
A másik variációt hogyan kell, amikor Én állítok ki értékesítést az előbbi külföldinek?
Maresz
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég