A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Szívesen Big Grin , remélem legközelebb hatékonyabbra sikerül :lol: .
Válasz idézéssel
Azért köszönöm, hogy segítettél. Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Utána jártam a dolgoknak a NAV-nál és leírom a választ, hátha másnak is akad ilyen esete hogy külföldi mínuszos/visszáru számlát kell bevallania:
Áfa bevallásban: 14. sor -
31. sor +
Összesítő nyilatkozat: 02-es lap - előjellel kell jelenteni.

Két napja próbálok reagálni, de nem jelent meg semmi. Igen, így van, ahogy írod Big Grin.
Üdv.Zsike
Válasz idézéssel
Utána jártam a dolgoknak a NAV-nál és leírom a választ, hátha másnak is akad ilyen esete hogy külföldi mínuszos/visszáru számlát kell bevallania:
Áfa bevallásban: 14. sor -
31. sor +
Összesítő nyilatkozat: 02-es lap - előjellel kell jelenteni.
Válasz idézéssel
Szia! Ugyanúgy állítod be, mint az eredetit csak mínusszal; az összesítőben is mínusszal jelented.
Üdv.Zsike

Mónika Írta:Sziasztok! Megint tanácstalan vagyok: Németországból szereztünk be alkatrészt, áfa bevallásban rendben beállítva, összesítő nyilatkozaton feltüntetve.... namos kiedrült, hogy ebből az alkatrészből néhány nem volt megfelelő, ezt visszaküldük a gyárba, a mai napon megérkezett a jóváíró számla ezt hogyan állítom be a szeptemberi áfa bevallásba, melyik sorba valamint az összesítő nyilatkozatba sincs ötletem, hogyan kell jelenteni?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok! Megint tanácstalan vagyok: Németországból szereztünk be alkatrészt, áfa bevallásban rendben beállítva, összesítő nyilatkozaton feltüntetve.... namos kiedrült, hogy ebből az alkatrészből néhány nem volt megfelelő, ezt visszaküldük a gyárba, a mai napon megérkezett a jóváíró számla ezt hogyan állítom be a szeptemberi áfa bevallásba, melyik sorba valamint az összesítő nyilatkozatba sincs ötletem, hogyan kell jelenteni?

Szia! Ugyanabba a sorba rakod, ahová a beszerzést csak mínusszal, az összesítőben szintén. Üdv. Zsike
Válasz idézéssel
Sziasztok! Megint tanácstalan vagyok: Németországból szereztünk be alkatrészt, áfa bevallásban rendben beállítva, összesítő nyilatkozaton feltüntetve.... namos kiedrült, hogy ebből az alkatrészből néhány nem volt megfelelő, ezt visszaküldük a gyárba, a mai napon megérkezett a jóváíró számla ezt hogyan állítom be a szeptemberi áfa bevallásba, melyik sorba valamint az összesítő nyilatkozatba sincs ötletem, hogyan kell jelenteni?
Válasz idézéssel
Hello!
Alaposan nézdmeg a 16ELEKAFA nyomtatványt meddig lehet beadni mi az min összeg amit visszakaphat,a könyvelés meg a linken:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adonavigator.hu/blog/kulfoldi-afa-visszaigenylese.html">http://www.adonavigator.hu/blog/kulfold ... ylese.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Tehát akkor úgy könyvelemi mintha "alanyi mentes" számla lenne, a bevallásban, összesítő nyilatkozatban egyáltalán nem szerepel?
Válasz idézéssel
Hello!
Sehogy a 1665-be csak magyar áfá-t lehet ez meg román,de majd visszalehet kérni az ELEKAFA nyomtatványon ha a feltételeknek megfelel.
Válasz idézéssel
Segítségre lenne szükségem: tehergépjárműbe gázolajat tankoltak Mol kártyával, viszont Romániában. Megjött a számla azt hittem ez is egyszerűen uniós adómentes termékbeszerzés, viszont a számlán látom, hogy 20% áfá-val van kiszámlázva. Na ezt hogyan állítom be az áfa bevallásba, még nem volt ilyen esetem, tudna valaki segíteni?
Válasz idézéssel
Hello!
A szolgálatatás teljesitési helye Mo akkor itt kell utánna adózni itt lesz a fizetendő, aztán ha a cég áfás nem alanyi és áfás tevékenységhez veszi igénybe a szolgálatatást le is vonható ahogy írtad azokban a sorokban.
Válasz idézéssel
Igénybevett szolgáltatás esetén ha mindkét közösségi adószámos 18-as sorba be kell állítani az adóalap után számított áfát és 67-es sorba a levonható áfát általános esetben ?
Válasz idézéssel
Külföldi szolgáltatás igénybevétel esetén hogy kell kitölteni az áfa bevallást ? Mindketten közösségi adószámosok.
18-as sor ?? Az összesítő nyilatkozat az egyértelmű . MEg kell utána fizetni az áfát ?
Válasz idézéssel
Fiz.áfa: közösségi termékbeszerzés 27%. Lev.áfa: közösségi termékbeszerzés (ha a feltételek fennállnak, számla, EU-s adószám, stb.)
Lev.áfá: részletező sor, tárgyi eszköz beszerzés.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szeretnék kérdezni: egyéni vállalkozó Lengyelországból hímző gépet vásárolt. Az áfa bevallásban ezt hová teszem ? Kell valahol részletezni hogy tárgyi eszköz beszerzés külföldi adóalanytól történt?
Válasz idézéssel
Hello!
Ilyen a szlovák számla
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.hu/search?rlz=1C2CAFA_enHU641HU641&biw=1490&bih=892&tbm=isch&sa=1&q=slovensko+fakt%C3%BAra&oq=slovensko+fakt%C3%BAra&gs_l=img.3...162093.166134.0.167359.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.img..0.0.0.2oi9ODM8m30#imgrc=_">https://www.google.hu/search?rlz=1C2CAF ... 30#imgrc=_</a><!-- m -->

ez meg a számla száma=faktúra číslo,biztos kell rajta lennie...
Válasz idézéssel
Hotelszámla és nincs rajta sorszám (számlasorszám) . Látszik hogy 3 rovat van az összegre bez DPH , DPH és egy harmadik .
bez DPH (orosz tanulmányaimból ) DPH nélkül---gondolom ez akar lenni az áfa nélküli alap a DPH lehet az áfa valószínű , a 3.rovat az összesen. Nincsenek kitöltve ezek sem , a 3 rovat közül csak egy van kitöltve a végösszesen.---Gondolom rábízza a döntést másra.
Válasz idézéssel
tibor200 Írta:Szlovák számla A6-os méretű (10x15cm levélborítéknyi ) tehát kis méretű. De viszont egy bajom van vele nincs rajta sorszám.
Akkor viszont nem lehet elszámolni Magyarországon mivel nem felel meg a számla a követelményeknek ?

Közösségi termékbeszerzés? vagy közösségi szolg. igénybevétele ? vagyis szlovák áfa nélkül került kiállításra ? a számla?
Válasz idézéssel
Szlovák számla A6-os méretű (10x15cm levélborítéknyi ) tehát kis méretű. De viszont egy bajom van vele nincs rajta sorszám.
Akkor viszont nem lehet elszámolni Magyarországon mivel nem felel meg a számla a követelményeknek ?
Válasz idézéssel
Hello!
Ugy lesz az ahogy írjátok,adóalanyok közt a szoláltatásnál a szolgáltatást igénybevevő helye lesz a teljesités helye igy a számla áfa nélküli - adólevonással járó adómentes, a szolgáltatáshoz igyénybevett áfa levonható - be kell rakni oda 65-be meg az A60 azonos értékkel ezek csak tájékoztató adatok mivel az áfat nem belföldön fizetik.
Válasz idézéssel
Tibor!

Szolgáltatás nálam még nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni, de előadásokból valami rémlik, hogy tényleg csak tájékoztató adat kell a bevallásban, plusz jelezni a A60-on. Valaki csak hozzászól, akinek volt ebben tapasztalata!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
bocsi --feltartalak itt. Köszönöm a válaszokat. Termékértékesítésről beszélek holott nálam szolgáltatásnyújtás volt Eu-s közösségi adószámos részére , az meg ahogy látom teljesen másképp működik ahogy itt kihámozom az áfa bevallás kitöltési útmutatóból. Teljesen közönséges összeszerelési szolgáltatás nem a kivételek közt levő. Határon átnyúló szolgáltatásnál ahogy látom nem úgy van mintha az termékértékesítés lenne. Szolgáltatásnál nem kell áfát felszámolni az áfa bevallásba fizetendőbe és levonhatóba egyaránt , hanem csak beírni a 1565 (1665) tájékoztató sorba a 92.sorba és a 15A60-ba . Az áfa kitöltési útmutatóból vettem az információt (33.old lap alja). Jól értem ??
Válasz idézéssel
Tibor!

Az első bekezdésben jól írtad, úgy csináld!
Második bekezdésre ugyanaz a válaszom, mint előtte: ha az eladónak nincs közösségi adószáma és ÁFÁ-s számlát kapsz, akkor nem kell rá felszámítani a magyar ÁFÁ-t. Külön nyomtatványon vissza lehet igényelni a "külföldi" ÁFÁ-t. A magyar ÁFA bevallásban nem is szerepel!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Termékértékesítésnél tehát ha én értékesítek külföldre Eu ba, akkor nem írok áfát a kiállított számlára amennyiben van közösségi adószáma a vevőnek . Részemről az áfa bevallásban fizetendő áfához is beállítom és a levonható áfához is beállítom egy egy sorba ugyanazt az áfa összeget amit a nettó összegre rászámolok. Jól értem én ezt ??
Beszerzésnél ha nettó módon kiállított számlát kapok külföldről az Eu ból akkro ugyanez a helyzet az áfa bevallás fizetendő és levonható rovataiba is ugyanazt írom ??

Mi a helyzet akkor ha van közösségi adószámom és Németországban olyan számlát kaptam anyagbeszerzésről amin rajta van az ő áfájuk? Tehát fel van számolva a mehrwehrsteuer (azt hiszem úgy hívják az ő áfájukat) Akkor az áfa bevallásba a nettó összegre számolok magyar áfát fizetendőben is levonhatóba is ???
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég