A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1453
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a 1553 bevallásánál az élettárs a hozott gyerek adatainál melyik jogcím kód a helyes. 1re gondolok,de ott nincs hogy élettárs.
Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.
További szép napot mindenkinek! Smile
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen.
Válasz idézéssel
Hello!

18.sor 1 260 000
22. 1 500 000
23. 0 0
24. 38 400 240 000
25. 1 260 000
26. 1 260 000
27. 1 260 000
28. 0
29. 0
Válasz idézéssel
Végre én is elérkeztem a családi járulékkedvezményhez. Saját jogon, 2 eltartott gyermek. SZJA 16 800 mind kimeritve, ezért igénybevéve a járulékkedvezményt 3200 / hó

15M30-01 lapon havonta
bruttó bér 105 000
Megállapitott egészségb+nyj: 17 850
Évközben megállapitott cskedv: 3 200
Levont egészségbizt+nyj: 14 650

Jó ez igy kitöltve? Mert a NAV honlapon található kalkulátorral nem egyezek, de biztos én nem töltöm azt ki jól. És ekkor elővettem a bevallást, hogy ellenőrzök.

Aztán a 1553-A-30-31-32-33 sora
30: 214 200
31: 214 200
32: 38 400
33: 0

Azt irja visszaigényelhető összeg.... nem jól értelmezem? Szerintem nem szabadna visszaigényelhetőben sem lennie. De akkor hogy töltsem ki? Segitenétek?
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek!
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Igazatok van! Nem olvastam precizen! :oops:
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Önellenőrzéssel javítanám én is.
Válasz idézéssel
Azért gondoltam, hogy önellenőrzés, mert az adóalapja viszont változik.
"Önellenőrzés az az adózói javítás, amely során az adóalap, illetve az adó összege az eredeti bevallásban feltüntetett adóalaphoz, adóhoz képest változik. "
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szerintem helyesbítés (még ma) hisz az adófizetési kötelezettség nem változik.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ibolya, ez önellenőrzés lesz. (szerintem)
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi történik olyankor, ha valaki már elküldte a bevallását, de az osztalék nem került bele.
Önellenőrzés és semmi befizetni való, mert a kötelezettségek le lettek vonva, utalva.
Esetleg elég helyesbités?

Köszi, ha valaki tud figyelni a döppingben.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Szia Évi!

A családi adókedvezményben benne szokott lenni a járulékkedvezmény is, a lényeg, hogy nézd meg, hogy adóelőleget valószínűleg nem vontak le, tehát ahol azt írtad, hogy családi adókedvezmény, azzal ne foglalkozz, csak a járulék kedvezményekkel, és mindkettőjüknél tüntesd fel a másikét is.
Igen, ez a klasszikus megosztás, mert évközben nem érvényesíthették, így év végén megosztják. Apánál is írd be ugyanúgy, mint anyánál a gyerekeket 1-es kóddal szerintem, de hátha jön valaki, aki tuti ebben, én élettársaknál meg szoktam zavarodni, sorry.
Egyébként ne a saját gondolatmeneted alapján menjél, hanem először a 3-as lapot töltsd ki értelemszerűen, és a rendszer azonnal be fogja írni mekkora keretre jogosultak, és utána neked csak be kell írni a "b" oszlopba az összeget, de egyébként úgy néz ki, hogy jó a gondolatmeneted. Wink
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Családi adó- és járulékkedvezmény bevallásában szeretném a segítségeteket kérni:
Adott egy pár, akik élettársak.
Három gyermeket neveltek,egy gyermek közös, kettő a nő előző kapcsolatából származik.
A nő egyik gyermek után csak 6 hónapig volt jogosult családi adókedvezmény érvényesítésére, után a gyerek már dolgozó emberke lett.
Saját gondolatmenetem:
1-6.hó: 3x206.250,- Ft= 3.712.500,-Ft
7-12.hó: 2x62.500,- Ft= 750.000,- Ft
Összesen: 4.462.500,-Ft.

Év közben a nőnél figyelembe vettek 1.851.100,- cs.adókedvezményt és 159.824,- járulékkedvezményt.
A férfinél 1.612.500,- Ft cs.adókedvezményt és 33.599,- Ft járulékkedvezményt.
Halvány lila gőzöm sincs, hogy milyen módon osztották így szét.
Lényeg,hogy a nő M30-sa alapján kitöltöttem a bevallást, így teljesen nullásra jön ki.
A pasinál vannak gondjaim: A 3-as lapon a nem közös gyermekeket is 1-es kóddal kell szerepeltetni, ugye?
Mert ha 2-es kódot írok,akkor csak 1.612.500,- Ft keretösszeget dob ki a gép, akkor viszont nem tudom a járulékkedvezményt sem figyelembe venni.
Az ő esetükben mit kell jelölni, közös érvényesítés vagy megosztás?
Én a megosztásra voksolnék, és 12 hónapra vonatkozóan. Vagy ezt is rosszul gondolom?!
Légy szíves, ha tudtok, akkor oszlassátok el a fejemből a kesze-kusza gondolatokat.
Előre is köszönöm a hozzáértő hozzászólásokat.
Üdv:
Évi
Válasz idézéssel
monik Írta:így elsőre a 21a. sort nem értem
ott csak az év közben figyelembe vett járulékkedvezmény összegét kell írni, a 2825 Ft-ot,
a 27. és 28. sort jól írtad

Heuréka! Akkor ezért nem stimmelt! Tehát nem az adókedvezményt, csak a járulékkedvezményt??? Így már minden világos. Big Grin Köszönöm! Smile
Válasz idézéssel
így elsőre a 21a. sort nem értem
ott csak az év közben figyelembe vett járulékkedvezmény összegét kell írni, a 2825 Ft-ot,
a 27. és 28. sort jól írtad
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Végigrágtam a topikot, de még mindig nem tudom, hogy töltsem ki a családi kedvezményes, élettársas bevallást. Cry Gondolom, már a hátatok közepére sem kell ez, de azért hátha megszán valaki...

Adatok: 2 közös gyerek + 1 az anyáé. Élettársak, nekem az apa adóbevallása jutott. Anya nem tudta évközben érvényesíteni a saját gyerekére az adókedvezményt, így most az apa szeretné, megosztással.
17. sor: 1.653.273
19. sor: 7.425.000 (mivel az anyának 3 saját gyereke van)
20. sor: 0
21. sor: 227.175 1.419.844 így csak az adókedvezmény van benne
vagy a járulékkedvezményt is hozzá kell itt adni? Abból 2.825-öt érvényesített évközben.
22. sor: (7.425.000 - 1.419.844 =) 6.005.156
23. sor: 6.005.156
24. sor: 1.653.273
25. sor: 4.351.883
26. sor: 0

Tulajdonképp a 27., 28. sorral vagyok bajban, arra jön a szokásos hibaüzenet. :?
Én így töltöttem volna ki a logikám szerint, de ezek szerint nem jó:
27. sor: 281.057 (a kedvezmény igénybevétele nélkül ennyi lett volna a járulékkötelezettsége (e.b. + ny.) tavaly)
28. sor: 278.232 (valójában ennyit vontak: 281.057 - 2.825 = 278.232)
29. sor: 278.232

Vagyis még ennyit visszaigényelhetne. Viszont így az a hülye ellenőrző képlet nem stimmel. :evil:

Mit értettem félre?
Hálás köszönet előre is, akinek még van rám energiája, türelme. :roll:
Válasz idézéssel
Hogyan vehető igénybe a kiterjesztett családi kedvezmény?

Surányi Imréné
2014.01.07.

A közös igénybevétel (már az adóelőleg-megállapításnál is) tehát csak akkor jöhet szóba, ha az együttes igénybevétel ugyanazon kedvezményezett eltartott után a családi kedvezményre jogosult személyek között történik.

A megosztás pedig azt jelenti, hogy a jogosult az őt megillető kedvezményt jogosultnak nem minősülő más magánszeméllyel együtt megosztva érvényesíti

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/ado/hogyan-veheto-igenybe-a-kiterjesztett-csaladi-kedvezmeny">http://ado.hu/rovatok/ado/hogyan-veheto ... kedvezmeny</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Hát nekem azért nem ez a megfogalmazás jött le a kitöltésiből, és én eddig mindenkinek megosztást csináltam ahol egymás között megosztották a kedvezményt, ugyanis a közös érvényesítés akkor jön szóba, ha pl. a szülők külön váltak, de közös a felügyelet a gyerekek között és így 50-50%-ban közösen érvényesíthetik egy adott hónapra is akár. Tehát az anya 5 ezret és az apa is 5 ezret.
Ilyet még nem is x-eltem, csak a magosztást. Ha pedig esetleg ez "fáj" a nav-nak hát akkor javítsák ki. Eddig még mindenkié rendben volt. De azért nem akarok erről vitát indítani, csak az én gondolataimat osztottam meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ez önmagában nem baj. Sokan azt hiszik, hogy ezek rokon értelmű szavak, de az SZJA tv a fogalmakat szigorúan elkülöníti.
Egy frappáns megfogalmazást olvastam, ideteszem:
Közös érvényesítés: mindkét fél jogosult már év közben is igénybe venni (pl házastársak)

Megosztás: adok év végén az élettársamnak a kedvezményemből, aki nem a gyermekem szülője.
Válasz idézéssel
Most jöttem rá, hogy megosztást jelöltem több bevalláson, ahol közös érvényesítést kellett volna.
Talán ezért nem veszik a fejemet :oops:
vagy javítsam ki ezeket?
Válasz idézéssel
Igen, ez sajnos így van.... nem kéne ragaszkodni az emelt csp-hez, sokkal jobban járna a család.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hello!
Közös érvényesités lenne ha házasok lennének a várandoság ideje alatt,itt élettársak a nő a jogosult egyedül az élettárs megosztással igénybe vehetné az adóbevallásában - de év közben nem - de itt mivel egyedülálló nő csp-t kap nem oszthatják meg én igy olvasom....
Válasz idézéssel
Ez sajna 20000ft ot jelent neki + ba befizetni
Válasz idézéssel
tibor200 Írta:A magasabb összegű egyedüllállók családi pótlékát az anya vette igénybe.
Jó kérdés! Szerintem nem a születendő gyerekre vette el az egyedülálló csp-t, és remélhetőleg már nem is veszi fel! Wink Ha igen, és a megszületett gyerek után is azt veszi majd fel, akkor felejtsék el a családi adókedvezmény megosztását. Sad Jobban járna, ha lemondana az emelt csp-ről...
Zsuzsa
Válasz idézéssel
A magasabb összegű egyedüllállók családi pótlékát az anya vette igénybe.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég