A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Az egyik cégemnél meghalt az egyik dolgozó a korházban. Persze nem mi voltunk az elsők akiket értesítettek.
Kérdésem, a 1041 en törléssel kell kijelentenem a halála napjával? :oops:
Ez olyan morbid!!
Válasz idézéssel
Ha ennyire berágott attól, hogy folyton szülni mennek a dolgozói, miért nem határozott idejű munkaszerződéséket köt? Pl: három hónapra? Csak papír kérdése az egész.
Válasz idézéssel
Szia Lizi !

Ismét kénytelen vagyok óvatosságra inteni Téged mielőtt döntesz. Idézem a nagyon aranyos tulajdonos nőt " munkaviszonyos vállakozó ", hát ez azért elgondolkodtat, ha egy könyvelő jelölt előtt így fogalmaz vajon mik az elképzelései ?
" próbaidő után bejelenti " had ne soroljam ennek a helytelenségt

Nos, ezek után vajon milyen minőségű abban a könyvelőirodában a munka ? Ha a saját dolgozókkal, kollégákkal így működik. Tényleg nagyon gondold meg.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Lizi, nem irigyellek, nem vagy könnyű helyzetben. Tényleg nagyon bűzlk, hogy miért nem tudják ők megírni a szerződést, hiszen nagyjából ugyanolyat kellene gyártani, amit ők kötnek az egyes partnerekkel. És mi van, ha írsz egy olyan szerződést, amiben adatrögzítés van, és semmilyen felelősség?!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Plusz, könyvelőiroda tulajdonosa nem tud egy szerződést megírni?

Pontosan ez szúrta az én szememet is. Itt valamiféle felelősség-áthárításnák tűnik ez a dolog nekem.
Lizi!
Egy dolgot ne felejtsünk el, és erre akarják a többiek is felhívni a figyelmedet. Ha alkalmazottként dolgozol sokkal kevesebb a felelősséged. Megbízásinál ha elrontasz valamit, fizetheted.
A járulékokat ki rendezi? Ebbe a megbízásiba szerintem akkorj vágj bele, ha tudod vállalni a (anyagi) felelősséget a munkádért. Nem lebeszélni akarlak, de légy résen.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Lizi, én nagyon meggondolnám ezt a dolgot. Miért nem maradnak meg ennél a hölgynél a dolgozók? Annyira aranyos, de arra sem szakít időt, hogy nyugodtan végigbeszéljetek mindent? Plusz, könyvelőiroda tulajdonosa nem tud egy szerződést megírni?
Nem elrémíteni akarlak, de itt szerintem nem a papír a legnagyobb gond.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
:| elgondolkodtató amit írtok, ugyan is ténylegesen az irodában fogok dolgozni. Ő azt mondja azért akar vállalkozói munkaviszonyos embert, mert aki előttem volt-van, Ő most megy el szülni, és ebből már elege van, hogy még 1évet sem húz le nála valaki, és a próbaidő bejelenti, után egyből kiderül, hogy terhes.
Hát a fene sem tudja. Nem akarok értetlenkedni meg problémázni, mert a munka az nagyon kell, de tisztán akarok látni. :? jó, mi Smile majd valahogy megoldom, lehet találok a neten valami jó szerződés mintát. Ha találtam felteszem nektek is. Köszönöm a javaslatokat Smile
Válasz idézéssel
Szia Lizi !

Azon túl menően amire Anita is felhívta a figyelmedet, valamint amit valahol belül Te is érzel. A vállalkozói szerződésben nagyon fontos rész a felelősség kérdése, mint könyvelő tudod, hogy milyen komoly következményei lehetnek ha hibát követünk el. Tisztázni kell, hogy mi lesz a feladatod, miért terhel Téged felelősség. Tudod, addig a többség "aranyos " amíg simán mennek a dolgok, ám ha esetleg probléma adódik akkor kezdődnek az egymásra mutogatások. Számomra is nagyon úgy néz ki, hogy színlelt vállalkozói szerződés lesz ebből, alkalmazottkénti foglalkoztatásról nem beszélgettetek ?
Az sem mindegy, hogy mit csinálsz, lehet a feladatod csupán " adatrögzítés " de lehet, hogy sokkal összetettebb a kapcsolattartástól egészen a mérlegbeszámoló elkészítéséig is terjedhet a feladatot. Szóval alaposan gondold végig azt a szerződést.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
:| na ezaz Anita :| a tulajdonosnő nagyon aranyosnak tűnik, de eléggé érthetetlen volt számomra, hogy azt mondja " azért mert vállalkozói jogviszonyban vagyok, még nekem is jár szabadság, meg túlórapénz"" meg ezt is megbeszéljük stb. Meg keddtől péntekig dolgozom nála, de tulajdonképpen ha napi 10órát dolgozom, akkor meg van a 8órás munkaviszonyom" :?: ezt nem igazán értem, de elég keveset tudtunk beszélni, mert folyamatosan jöttek hozzá. Ha vállalkozói munkaviszonyban vagyok, akkor ezeknek a felsorolt dolgoknak semmi jelentősége, mivel magam után fizetem a járulékokat. Vagy valamit nagyon nem értek ezzel a vállalkozói jogviszonnyal :roll:
Válasz idézéssel
Lizi, nem akarlak elkeseríteni, de ahogy így leírtad, ez nem vállalkozói szerződés, ez munkavégzés, úgyhogy nagyon ügyesen kell szerződést írni, ha nem akarjátok, hogy színlelt vállalkozói szerződésnek minősítség majd évek múlva egy ellenőrzésen. Munkaviszonyra jellemző ugyanis, hogy eszközöket a cég biztosít, válallkozói szerződésnél a saját eszközeit használja az ember.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Tudna valaki segíteni? Könyvelőirodával tárgyaltam ma, munka ügyben. Vállalkozói jogviszonyba tudok nekik bedolgozni, és a tulaj megkért, hogy írjam meg a szerződést, mert neki csak alkalmazottai vannak, és nem tudja mit kell írni. A jó, hogy én sem. eddig én is alkalmazott voltam. Valakinek esetleg van ilyen szerződés mintája? Azt mondta, hogy Ő ad laptopot és programot, én elvégzem a munkát, leszámlázom, ő meg kifizeti. Ez így oké, de nem nagyon én szeretném meginni a levét ha bár mi gond lesz. :roll: kicsit parázós vagyok, de egy ismerősöm most jár bíróságra adócsalásos cég miatt, holott fél évig könyvelte csak. Segítséget előre is köszönöm Smile
Válasz idézéssel
Emese Írta:Egészítsetek ki. A cég által kifizetett telefon áfás ktg 20 %- a adóköteles.
Kell fizetni 25 % ÁFÁT, 14 % tb és még mit?
Emese

Emese!

Én így számolom a telefon és egyéb adóköteles természetbeni juttatások után fizetendő járulékokat.

Miután a 0908-01-es űrlapon külön kell bevallani, így táblázat csak ezekre a tételekre vonatkozó kerekítéseket is tartalmazza.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:25% áfa? 14% TB?
Ha cégtelefonra gondolsz 54%szja, 29%Tb, 3% madói, 1,5% szakképzési.

Kiegészítem Enikőt, hogy a TB, madói, szakképzési alapja telefon 20%-a+telefon20%-ának 54% szja-ja.
A l b a

Válasz idézéssel
25% áfa? 14% TB?
Ha cégtelefonra gondolsz 54%szja, 29%Tb, 3% madói, 1,5% szakképzési.
Válasz idézéssel
Egészítsetek ki. A cég által kifizetett telefon áfás ktg 20 %- a adóköteles.
Kell fizetni 25 % ÁFÁT, 14 % tb és még mit?
Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bíztam benne, hogy javasoltok valami programot.
Most kerestem egyet a neten. Dolgozott már valaki a SZÁMADÓ ingyenes programmal?
Köszi a segítséget!
Tubi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna valaki ingyen letölthető kettős könyvviteli programot ajánlani?
Bérprogival?
Köszi, Tubi
Válasz idézéssel
Lunda!
Confusedaw: Confusedbo: Köszönet
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó, a problémád a BBCode kikapcsolása miatt van. (SzerintemSmile )
A Felhasználói vezérlőpult/Fórum beállítások/Hozzászólás beállítások
ott BBCode bekapcsolása alapból -nál az igen-legyen kijelölve. (nálad most a nem van kijelölve!)
Igen-nél tudsz "rendesen" idézni, színezni stb.

Ezt az egyes hozzászólásnál is tudod állítani, az elküldés gomb alatt Opciók/BBCode kikapcsolása
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:vigyázz, hogy az elején és a végén a quote és a zárójelek megmaradjanak.
Úgy csinálom!!!!!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Valaki irja már le nekem,most hogyan kell idézni? /azt az egy mondatot,ha régi/
Szia Erzsó!
Amikor feljön az idézett szöveg, kitörlöd, ami nem kell. Arra vigyázz, hogy az elején és a végén a quote és a zárójelek megmaradjanak.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Valaki irja már le nekem,most hogyan kell idézni? /azt az egy mondatot,ha régi/
A régin ment simán..most meg rendre nem sikerűl./elbénázom!!!!Segitség!
Válasz idézéssel
Köszönöm én is a választ, akkor az ügyfélkapunál nem csak a jelszó, hanem az új e-mail címem is változtatható.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Köszi Évi, nekem az okmányirodában azt a választ adták, hogy módosítani kell az ügyfélkapus bejelentőt.
Ezek szerint megúszom a sorban állást.
Emese :evil:
Válasz idézéssel
Szia Doska!
Az ügyfélkapun,ha bejeletkezel,alatta van az adatok módosítása,ott tudsz változtatni.Nem kell külön máshova menni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég