A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Köszönöm én is a választ, akkor az ügyfélkapunál nem csak a jelszó, hanem az új e-mail címem is változtatható.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Köszi Évi, nekem az okmányirodában azt a választ adták, hogy módosítani kell az ügyfélkapus bejelentőt.
Ezek szerint megúszom a sorban állást.
Emese :evil:
Válasz idézéssel
Szia Doska!
Az ügyfélkapun,ha bejeletkezel,alatta van az adatok módosítása,ott tudsz változtatni.Nem kell külön máshova menni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A kérdésem az, hogy internet szolgáltatót szeretnék cserélni. Elég-e a felhasználói név, és a jelszó változtatása pl. az ügyfélkapunál, aztán a bankoknál, meg mindenhol ahol be kellett jelenteni az e-mail címet. Vagyis, az e-mail cím, ahova jönnek a bevallásról az értesítések, kell jelenteni? Okmányirodába esetleg, vagy oda már nem? Aki már volt ebben a változásban, sorolja fel mi a teendőm. Köszönöm.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
A 01-es lapon mit jelöltél be?
10. Valamennyi elektronikusan intézhető adóügy intézése
vagy
11. és egyesével az egyes nyomtatványokat?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Emese, szerintem a legvalószínűbb, hogy még nem dolgozták fel (hiába vették át). Legegyszerűbben úgy tudod ezt ellenőrizni, hogy az ebev-ben megpróbálsz folyószámlát vagy törzsadatot lekérni (már ha ezt a jogosultságot is jelöltétek a T180-ason) akkor meg fogod látni, hogy arra a bizonyos cégre van-e már jogosultságod. Ha nincs, akkor nem dolgozták még fel.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Emese!
Megnézted, regisztrálták már a céget az ügyfélkapun? Mert ha még nem, akkor papír alapon kellett küldeni a változásbejelentőt és a jogviszony bejelentőt!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Valaki az éterben.
Új cégemnek beadtan a 09T180 adatlapot. APEH ,személyes beadás , majd átvételi pecsét rá.

Két hétre rá beküldtem a 09T201T, majdan a 09T1041.et. Szerintetek mi lehet az oka, hogy elutasítás jött jogosulatlan beküldés miatt?
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Köszönöm!

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Zsuzsu, én írtam meg a felszólító levelet és a vezető írta alá, magyarul mi vagyunk a bérszámfejtő cég.
Eszter
Válasz idézéssel
kicsigeszti Írta:Sziasztok! Van egy emberke, aki 2002-től elkezdett szülni, aztán pottyantott 3 gyereket. 2004-ben lett kiadva neki a foglalkoztatói a gyedhez, aztán 2007.07 hótól gyet-en van. 2006-ban vettük mi át a céget (bérszámfejtésileg) és azóta nem jelentkezik ez a nő. felszólító leveleket ........

Bocs, de miért nem a bérszámfejtésileg átvett cég vezetője irogat Neki?

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Igen az egyéb adónemekhez igazodik. üdv Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok! Van egy emberke, aki 2002-től elkezdett szülni, aztán pottyantott 3 gyereket. 2004-ben lett kiadva neki a foglalkoztatói a gyedhez, aztán 2007.07 hótól gyet-en van. 2006-ban vettük mi át a céget (bérszámfejtésileg) és azóta nem jelentkezik ez a nő. felszólító leveleket írtam neki, hogy vegye fel a kapcsolatot velünk haladéktalanul, de se kép se hang. Mi a teendő ilyenkor? Felháborít, hogy egyesek úgy gondolják h semmilyen kötelezettségük nincs a munkáltató felé, csak élik az életüket. Mellesleg azt, hogy mikor milyen ellátásban részesül, kizárólag ismeretség útján sikerült kiderítenem. nem lehet megszüntetni a munkaviszonyát?
Eszter
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Akkor én valamit félreértettem?
A termékdíj bevallás gyakorisága nem az Áfa bevalláshoz igazodik, hanem az egyéb adónemekhez?
Johanna
Válasz idézéssel
Vargáné, igen a termékdijat is az egyéb bavallás gyakoriságától függően kell bevallani, havi, negyed vagy éves.
üdv. Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Tubi,

amennyiben van "főállású" járulékfizető tagja, akkor igen.
Én még kűzdök a Javával, de Neked jóéjt!

Holnap viszont sz.... mindenre és megyek a Bakonyba síelni.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Jó fejek vagytok!
Itt a fórumon rengeteget olvasok, a kérdések és a válaszok hihetetlen gyors tanulmányt biztosítanak. Nem leszek könyvelő, de jó a teljes tudatlanságból kilépni.
Ha már itt tartunk, egy evas bt fizet vállalkozói járulékot?
Köszi, és jó éjt Mindenkinek!
Válasz idézéssel
Tubi! Szívesen segítünk, üdv a csapatban.
Ja és kitartást.........

Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
tubi Írta:Köszi Jolcsi!
Beadtam a 0801-et. Itt mindenki könyvelő? Akkor én vagyok a kakukktojás, mert nekem sajnos nem volt pénzem könyvelőre, ezért vagyok elmaradva, és ezért vagyok ily tudatlan.
Üdv. Tubi

Szia Tubi, üdv. a csapatban!
Igen, itt az akatafórumon a többségünk gyakorló könyvelő/adótanácsadó/bérszámfejtő/könyvvizsgáló/ésmégkitudjamimásamireszükségvan! Bátran kérdezz, szívesen segítünk!

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A termékdíj bevallás gyakorisága nem az egyéb adónemek bevallás gyakoriságához igazodik? Vagy csak a csomagolásnál?
Katla
Válasz idézéssel
Köszi Jolcsi!
Beadtam a 0801-et. Itt mindenki könyvelő? Akkor én vagyok a kakukktojás, mert nekem sajnos nem volt pénzem könyvelőre, ezért vagyok elmaradva, és ezért vagyok ily tudatlan.
Üdv. Tubi
Válasz idézéssel
Köszi Zsóka!
Johanna
Válasz idézéssel
Igen azt is csak negyedévente, de havonta gyüjtsék ki a bevalláshoz szükséges adatokat, most már nem kell a palackban lévő italféleség szerint kigyüjteni, csak darabszámra: müanyag 1.5 l alatt és felett, üveg l1literig és felett, fémdoboz, társitott csomagolás stb.A csomagolásnál ki kell a zacskók, hentesáruk csomagolást, persze, ha olyan veszi ezeket akik megfieztik a termékdijat, akkor nem kell, vagy ha az Okö pannponnal van hasznositási szerzdősée. Menj fel a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.vam.gov.hu-ra">www.vam.gov.hu-ra</a><!-- w --> és ott van tájékoztató a termékdijjal kapcsolatban. De próbélj az elődöddel szót érteni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka!

A boltot egyéni vállalkozó üzemelteti, nyolc alkalmazottal.
Ezzel a h...e körny.véd. termékdíjjal lesz csak gondom, úgy érzem, a többi tiszta ügy most már.
Tehát ha negyedéves Áfa bevalló, akkor a körny.véd. termékdíjas bevallást is negyedévente kell küldeni?
Köszi mindent!
Johanna
Válasz idézéssel
Kedves Johanna! A termékdijat a bevallás gyakoriságától függően kell beküldnei, havi, negyedév vagy év. a VPOP KT09-es nyomtatványon. Nem irtad meg,hogy milyen formában müködik az üzlet, ha vannak dolgozók, nyilván minden hónapban az 0908, fél -ill. évvégén a szaki miatt a 0901. Az áfánál figyelj, mert tájékoztató adatként közölni kell a bevallásban a dohány értékésitést fogy.áron és áfa nélküli áron. Ezért kell a külön gyűjtő.
Még egy -két jó tanács ha szivesen veszed, legyen rendben a dolgozók egészégügyi kiskönyve, orvosi vizsgálatra minden évben kötelező menniük , a HACCP eémiszerbiztonsági rendszer megléte nagyon fontos, a tisztitószerről - már amivel az üzletet takaritják- nyilvántartást kell vezetni róla, a hűtőpultokban ott kell,hogy legyen a hőmérő és a kiskönyv amibe óránként irni kell a hőmérsékletet. Ezeket mind az ÁNTSZ ellenőrzi tapastzaltom szerint elég gyakran. Figyelni kell a tisztaságra, főleg a husos és kenyeres pultok környékén . De ezek a nem a köynvleő feladatai, csak tudjál róla,hogy elég gyakran büntetnek emiatt.A munkaügyisek a jelenlétit a müszakbeosztást nézik a müszakbeosztást célszerű egy hétre előre kiirni és jól látható helyen kifüggeszteni.
sok szerncsét Zsóka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég