A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Sziasztok!

Sürgősen segitségre lenne szükségem. Cégünk egy raklámkampány keretében saját termékekből ajándékcsomagokat sorsoltunk ki . A reklámcég szerint, aki mindezt bonyolította, ez természetbeni juttatás és meg kell fizetnünk a az 54%-os szja-t és a 27 %-os ehot. Más vélemény szerint az szja törvény 76.§ az irányadó, mely azt mondja, hogy az áfa nélküli piaci érték után kell 33%-os szja-t fizetni. Mivel azonban ez térités nélküli átadás fizessük meg az áfát is.
Van valaki aki könyvelt már ilyet? Kinek van igaza?

Köszönöm előre is! Icus
Válasz idézéssel
Szia Verocs,

majd megvizuálom a társasági szerződésüket. Megírom, hogy mi van benne.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Zsemle!

Amíg olvastam a felvetésedet, az jutott eszembe, hogy a társasági szerződésben megállapított 1 MFt-ot miért nem módosítják felfele? Úgy tudom a pótbefizetésről a tagok szabadon döntenek, ez bekerül a tsz-be, ami ezután kötelező eljárás lesz részükre (visszafizetés módja mértéke stb. Erről a módosításról cégbejegyzés nem is lesz, mert nincs hely a nyomtatványon ilyenre.
A tőkeemelést azért tartom szerencsésebbnek a pótbefizetéssel szemben, mert ott nem keletkezik lekötött tartalék.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Akkor ezt jól megbeszéltük..... Smile
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
A bérfeladást nyugodtan könyveld le, hiszen a bevallott kötelezettséget elő kell írni. Aztán majd szépen ott fityeg - mint kötelezettség - a 46-on.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Marcsi!

A bért ki is írtad neki,vagy csak előírtad? Vagy semmit,mert látom ott van a bérfeladás még.

A befizetési oldalt sehogy,mert nem történt meg!!!Az szépen ott marad a 4-es követel oldalán mint kötelezettség.
A mérlegben is ez kell mutatkozzék,mert a folyószámlával csak úgy egyezel.
Ha rendesen lekönyveled a bérfeladást,minden a helyén lesz.Az 5-ösben is meg kell jelenjen amit kötelezettségként vallottál.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bt -nek nincs alkalmazottja, de a beltag után rendszeresen küldöm a járulék bevallást.Járulékot ebben az évben sem fizettek be , ilyenkor hogyan könyveljem a befizetési oldalt.A vegyesben várakozik a bérfeladás rendezése sajnos lövése nincs róla hogyan csináljam.

Marcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tapasztalatom szerint igen kevesen vannak azok a cégtulajdonosok, akik bármit is törődnek azzal, hogy mit mutat a mérlegük! Az égvilágon semmire sem használják a "számokat", amik pedig "beszédesek"!
Amikor aláíratom a mérleget a cégvezetővel, én mindig szánok rá időt, hogy "végig-magyarázzam" a sorokat, mi mit jelent. 10 Ügyfélből 9 üveges tekintettel mered rám (kiolvasom ebből, hogy azt gondolja: "Mi közöm nekem ehhez?")
Ennek ellenére mindig felvállalom, mert van már olyan Ügyfelem is, aki évközben is kéri a főkönyvi kivonat átbeszélését. Ez az Ügyfelem azóta jobban értékeli azt a küzdést, amit teszek az Ő cége érdekében! Az lenne a szép, ha Mindenkinél elérhetném ezt!!!
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Hozzátok hasonlóan nekem is van 2 olyan cégem,ahol már évek óta negatív a saját tőke.
Régebben a 3 millás törzstőkénél 2 egymást követő évben nem mehetett a jegyzett tőke 50%-a alá.No az én ügyfeleimet ez nemigen érdekelte.Még ők akartak tőkét csökkenteni,amikor 500 lett.
Senki nem szólt még eddig érte.
Válasz idézéssel
Suresz, azt ígérték, hogy hamarabb reagál majd a Cégbíróság, ha elektronikusan küldjük a mérleget.
Lehet, hogy ez lesz a nagy változások éve a Kft. életében!
A l b a

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Érdeklődéssel olvastam a felvetett problémát!
Azt gondoltam "Végre kiolvasok a hozzászólásaitokból valamiféle megoldást, hogy a kb. öt éve már negatív saját tőkés cégemet (ahol persze már tevékenység sincs, így aztán nincs miből kifizetni a könyvelőt!) rá tudom kényszeríteni a megszűnésre!" Minden évben - mérlegkészítés után - paragrafusokkal tűzdelt felszólító leveleket írok a tulajdonosoknak, hogy a nyakamon lévő KFT-jüket alakítsák át BT-vé, vagy intézkedjenek a negatív saját tőke megszüntetéséről, illetve szüntessék meg az egész céget, de semmi.... És a legjobb az egészben, hogy a Cégbíróság (mint törvényességi felügyelet) sem tett eddig semmit! Szépen ott a mínusz saját tőke a mérlegekben évek óta!
Hátha ez "megnyugtatás" Neked, Zsemle! Nem gondolom - az én esetemet látva -, hogy bárkinek is "szemet szúrna" a negatív saját tőke!!!! (Ez inkább gunyoros, mint szakmai észrevételem!)
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
A törvény cselekvési kötelezettséget egyrészt olyan esetekben ír elő, ha az adott saját tőke összege két egymást követő évben nem éri el az adott társasági formára kötelezően előírt minimumot (azaz kft-nél az 500 ezer, zrt-nél az 5 millió, nyrt-nél a 20 millió forintot). Más társaságokat ez a szabály nem érint, mert csak e társasági formák esetén ír elő a gazdasági társaságokról szóló törvény (Gt.) jegyzett tőke minimumot.
Válasz idézéssel
Zsemle!

Ideges vagy! nyugi....a jegyzett tőkéd nem lehet negatív.Az jegyzett 500e.
A saját tőkéd meg lehet,csak két egymást követő év után nem lehet 500 alatt.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Myrtill!
Akkor ne izgasd magad!!!

Amennyiben a társaság tulajdonosai az éves beszámoló elfogadása kapcsán azt észlelik, hogy a társaság két egymást követő pénzügyi évben nem rendelkezik a társasági formára kötelezően előírt jegyzett tőkének megfelelő saját tőkével, akkor a beszámoló elfogadásától számított 3 hónap áll rendelkezésükre, hogy a szükséges plusz forrást a társaság rendelkezésére bocsássák vagy a tőkehelyzetet más módon rendezzék.

Szia Erzsó,
nemcsak, hogy nem rendelkezik a társasági formára kötelezően előírttal, de egyenesen negatív a saját tőkéje (500-2200=-1700), ezt még tudom beljebb húzni az 1 milás pótbefizetéssel, de még mindig marad -700e. Erre gondoltam ki a jegyzett tőke emelését. Szerintem a negatív jegyzett tőke nem várhat 2 évet, de megpróbálom megnézni (időm, mint a tenger - Hozzátok hasonlóan).

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Mondjuk az 1 millát pótbefizetésként könyvelheted,az már javit kicsit a mérlegen.
De ha nem,akkor sincs idén még baj.Viszont annyival csökkenne a tagi hitel.
Válasz idézéssel
Myrtill!
Akkor ne izgasd magad!!!

Amennyiben a társaság tulajdonosai az éves beszámoló elfogadása kapcsán azt észlelik, hogy a társaság két egymást követő pénzügyi évben nem rendelkezik a társasági formára kötelezően előírt jegyzett tőkének megfelelő saját tőkével, akkor a beszámoló elfogadásától számított 3 hónap áll rendelkezésükre, hogy a szükséges plusz forrást a társaság rendelkezésére bocsássák vagy a tőkehelyzetet más módon rendezzék.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó,

2008. novemberében alakult a társaság, az az év kb. 4000,-Ft pozitív eredménnyel zárult.

Üdv.Myrtill
Válasz idézéssel
A pótbefizetésről nem kell a Cb-nak küldeni semmit.
Jegyzőkönyv...lefűzve.
A tavalyi év is veszteséges volt? ,..két egymást követő év számít.
Válasz idézéssel
Köszi Alba,

közben én is járatom az agyam. Eszembe jutott neves tanárom okítása: a szükség előhozza a rejtett tartalékokat. Így jártam most én is.

Nem kell a tagi kölcsönt elengedni (de igazad van kedves Alba, valóban van pár mila ilyen címszóval), a tulajdonos a társaság felé fennálló követeléséből jegyzett tőkét emel. Némi költséggel ez is jár (ügyvédi és közzétételi), de még mindig kevesebb, mint az illeték. A GT. pedig megengedi a követelésből való jegyzett tőke emelést.
De azért még bombázhattok javaslatokkal.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Szia Zsemle! Nem azért van vesztesége, mert tagi kölcsönből finanszírozták a dolgokat? Tagi kölcsön elengedéséből a saját tőkét javíthatod, de közben illeték fizetési kötelezettség keletkezik.
A l b a

Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket kérem, mit lehet tenni az alábbi esetben:

negatív saját tőkém van 2009-ben (500 ezerrel alapították a céget 2008-ban, s most van kb. 2,5 millió veszteség), pótbefizetés engedélyezésének lehetőségét keresztülvertem az ügyvéden (nem volt könnyű), de sajnos csak 1 millió forint lehetősége van a társ. szerződésben. OK, befizetik ezt az 1 milliót (arról kell a cégbíróságra valamit küldeni?), de még mindig negatív az a fránya saját tőke... lehet több pótbefizetést teljesíteni?
Gondolom, nem csak nálam van ilyen probléma ebben a "vérzivataros" időben!
Megszüntetni nem akarják a céget, ráadásul 2010 első négy hónapja elég jó volt, talán az idei évben már pozitív lesz a mérleg.

Ti hogyan oldjátok meg?

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Igen Zsemle! Szerintem mindannyionkat ellepnek a rokonok " neked ez semmi" felkiáltással.

Pedig, megtanultam már, hogy ezek a legsikamlósabbak. Ezeket lehet jól elszúrni, ha másként nem, hát a születési név elklimpirozásával. Jön is a sok köszönet!
Big Grin
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Éva,

amennyiben a túlfizetése 2008-as, vagy korábbi, akkor a 1017-es önálló nyomtatványt kell kitölteni és beküldeni. A 0953-as nyomtatvány 11-es lapján (remélem jól emlékszem a számra) csak a 2009. évi túlfizetésről lehet rendelkezni.

Látom, más is hasonló cipőben jár, mint én: lásd rokonok és adóbevallások tömkelege (természetesen ingyen és bérmentve).

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Úgy látszik itt csak én kérdezek. Évente egyszer meggyűlik a bajom az SZJA bevallással, mert az egész család velem csináltatja.

Most az egyik ismerősnek csinálom. Mindennek megvan a helye, de hozta a folyószámla kivonatát is. Na ezzel igazán nem tudom, hogy most tudok-e valamit kezdeni.
A 103. adónemen többlet van. (ha igaz ez az önkéntes nyugdíjjal kapcsolatos kedvezmény még 2008-ból) Ezt vissza lehet igényelni az adóbevallással egyidejűleg vagy külön nyomtatványt kell kitölteni? Ha vissza lehet, akkor hova kell írni, ha pedig külön, akkor melyik nyomtatvánnyal.

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket is.
Válasz idézéssel
Szia Éva!
01-es sorba teszed, és az adójóváírás valószinűleg kiüti a számolt adót.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég