A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Köszönöm Klári !

Így fogok eljárni, ha nem teszik az üf -nek akkor oldja meg a tanácsadója.

Köszi,
Marcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Marcsi!
Számold ki, hogy a 150 e Ft-os kivét mennyi + járulékkal, adóval és pótlékkal jár. Dugd az orra alá mennyit kell most hirtelenjében beperkeálni. Ha vállalja csináld meg az önrevíziókat, másold le az 58-ast és nyugáit, nyomd az EV kezébe vigye a tanácsadójához. Egyet ne tegyél bármilyen formában aláírd a havi 150 jövedelem kivétet az 58-asok önrevíziója nélkül. Tudom, hogy baromi sok + munka, a Te bőrödet kell "tisztán" tartani, nem az övét.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Lányok !

Én is mondtam ,hogy az APEH adja ki a jöv.igazolást, de a pü tanácsadója azt mondta ,kérjen a könyvelőjétől bérösszesítői igazolást visszamenőleg 6 hónapra amin nem a minimálbér szerint számfejtik a járulékokat. Ezek után 58bev.önrevíziózzam és úgy adjak neki bérösszesítőt??? Különben hónap végére kell a papír a pü tanácsadójának. Nem értem ezek a hitel kihelyezők, miért olyan okos tudorok ,mert úgy a jó ahogyan ő kéri.Mi a jó megoldás!!!!

További szép napot ,
Marcsi

Válasz idézéssel
Halkan teszem hozzá, hogy több önkormányzati ügyintéző "hozzon igazolást a könyvelőtől" felkiáltással küldi el sz EV-ket. Így kerülnek hozzánk. A szociális részlegedek hajlamosak elsősorban erre. Itt nálunk kénytelen voltam a pénzügyi vezetővel megbeszélni, ne küldjék hozzánk, mert nem csinálunk semmit, csak továbbküldjük az APEH-hoz.

Válasz idézéssel
Te nem is adhatsz jövedelem igazolást egyéni vállalkozónak.
Nem vagy a munkáltatója.
Az apeh tudja igazolni neki.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Az egyéni vállalkozóknak nem az APEH-nál kell jövedelemigazolást kérni?
Johanna
Válasz idézéssel
Erika ,János !

Nagyon köszönöm a segítséget:

Marcsi

Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

A második kérdéseddel kapcsolatosan éppen ma volt egy hozzászólás egy másik topikban, lehet némi hasonlóság a kettő közt, érdemes elolvasnod:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=3156">viewtopic.php?f=2&t=3156</a><!-- l --> (10:06 Johanna)

Az elévüléssel kapcsolatos megállapítás megoldás lehet. Nem mindenki kezeli a papírjait kellő gondossággal, de attól még költség lehet, ha tényleg költség...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Marcsi!
Ha Te neked, mint könyvelőnek kell kiállítani, és igazolni a jövedelmet, akkor nincs más választás, mint visszamenőleg bevallani, és a járulékokat megfizetni. Nehogy az legyen, hogy mást írsz az igazolásra, és később téged megbüntessenek érte! Ha nettó 150.000.-t szeretne, akkor igen mélyen a zsebébe kell nyúlnia.

A 2006-os költségszámlákat én nem könyvelném le. Máskor jobban nézze meg hova teszi a számláit. Jó nagy lehet az a fiók. És talán ezek után felelősségteljesebben fogja a számlákat stb. kezelni.
Mégis mit képzelnek? De nehogy azt hidd, hogy egyedi eset.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyik EV ügyfelem személyi kölcsönt szeretne felvenni, de csak a minimálbér után fizeti a járulékokat. 150 000ft-ról szeretne jövedelem igazolást kérni tőlem, ilyenkor az 58 bevallásokat ön ellenőriznem kell visszamenőlegesen annyi hónapra amennyiről kéri az igazolást ???? , vagy van más járható út is.

Másik dolog ,bt vezetője hozott ma ktg számlákat 2006-os különböző hónapú dátumozással , azt mondta tegnap takarította a fiókjait ott találta . elszámolhatóak ktg -ént!!!

Köszönöm a segítséget.

Üdv:Marcsi

Válasz idézéssel
Hát, igen...ilyenkor minden vagyunk csak szépember nem. Mondjuk ezt tényleg csak úgy érdemes elküldeni, ha előtte le van egyeztetve a dolog.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Verocs! Hát nem tudom.... még a postaköltséget is állja? én egyszer próbáltam, nem vette át... Két hét mulva megjelent, és a mit képzelsz magadról és a minden jött... (még én voltam a bűnös) Nekem a mai napig három cég ül a szekrényben, nem is hiányzik nekik az anyag. Sad(
Válasz idézéssel
És ha elküldené neki utánvéttel? Azt nem lehet? Utánvét persze az elmaradt könyvelési díj+postaktg. Hm? Egyébként ami nincs kifizetve díj arra soha nem adom át a saját munkámat, csak a számláit és az Ő papírjait.
Válasz idézéssel
Sziasztok! A saját papirjait (értsd : számlái, bizonylatai, szerződései) NEM tarthatod vissza. Visszatarthatod viszont a könyvelési díjjal nem rendezett időszakra vonatkozó általad készített könyvelést, bevallásokat, azok analitikáit a főkönyvi kartonokat. Én ilyenkor az átadás átvételiben rögzitem, hogy ennyi-meg ennyi hó elmaradás van, ezért a könyveléshez kapcsolódó analitikák záró dátuma jelenleg ennyi, és az anyagiak rendezése esetén a többit 15 napon belül átadom. Kriszta
Válasz idézéssel
Cry nem! Törvényesen nem!

Fenyegetni viszont megfenyegetheted de csak szóban ezzel! Kötözködj vele! Nálam be szokott válni!

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Nándi!

Nézd meg a köztetek lévő szerződést. Ha abban a normál felmondásra nincs rendelkezés, akkor a felmondási idő bármelyik fél részéről 3 hónap. Remélem az viszont benne van, hogy a díj meg nem fizetése súlyos szerződésszegésnek minősül (az Ő részéről). Ez Neked ad lehetőséget azonnali felmondásra.

Válaszold meg a levelet - ha gondolod - ebben a szellemben.

Benne van a szerződésben a felmondási idő (3 hónap) és ő már felmondta a szerződést.Nem is ezzel van a gondunk. Visszatarthatjuk a papírjait az elmaradt díjak és a felmondási időre járó díj megfizetéséig? A cikkben, amit nem találok erről volt szó.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Nándi!

Nézd meg a köztetek lévő szerződést. Ha abban a normál felmondásra nincs rendelkezés, akkor a felmondási idő bármelyik fél részéről 3 hónap. Remélem az viszont benne van, hogy a díj meg nem fizetése súlyos szerződésszegésnek minősül (az Ő részéről). Ez Neked ad lehetőséget azonnali felmondásra.

Válaszold meg a levelet - ha gondolod - ebben a szellemben.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de amit kerestem nem találtam meg.
Úgy jártunk, hogy egy cégünk írt egy levelet, hogy köszönöi az eddigi együtt működést, de áthelyezi a székhelyét 130km-re így nem tart tovább igényt a munkánkra. (június 29.-án kaptuk meg a levelet július 1-ei dátummal vinné el. Aranyos)
A dolog érdekessége február óta nem fizette ki a könyvelési díjat. Már korábban volt rola szó, hogy ilyenkor mit lehet tenni, vki még egy cikkre is hivatkozott.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Mónika, hivatalos megoldásom sajnos nincs, de ha esetleg megadod nekem az olasz cég nevét (akár priviben is), akkor megpróbálom az interneten megkeresni (beszélek olaszul).
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Tud valaki segíteni a következőben:
Ismert az olasz cég neve, azonban az adószámát keresnénk. Tudok valahol lekérdezni név alapján adószámot olaszországi cégnek?? Ha nincs ötletetek akkor is jelezzetek kérlek!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Emese
Július 1-től a támogatás mértéke a bruttó kötelezettség 70 %-áról 60 %-ára csökken a gyakorlati képzés esetében, és felsőoktatási intézmények vonatkozásában 35-ről 30 %-ra.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Köszi Verocs, ránézek!
Válasz idézéssel
Emese!

Nézz utána ennek, mert júl 1-től változott a szakképzési tv e tekintetben, szigorítások kerültek bele és ha jól hallottam csökkent a mértéke is az adható összegnek.
Válasz idézéssel
Szia Emese !

Több iskolának is adhatja a feltételek figyelembevételével, de ha kötött már megállapodást abban összeg is van, erre is figyeljetek, hiszen az már egy megállapodás ( gondolom mindkétfél részéről aláírva )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Tudtok nekem abban segíteni, hogy a szakképzési 70 % -ával támogathatunk iskolákat .
A cégem kötött egy megállapodást 2009 re. Kérdésem!
Az egész összeget köteles a megállapodás miatt annak az iskolának adnia,
vagy egy külön megállapodással megoszthatja egy másik iskolával is?
Én az utóbbira voksolok, de nem vagyok biztos benne.
Köszi a válaszokat.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég