A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Sziasztok!

Egy leendő ügyfelem szeretne kft-t alapítani itthon és egy EU tagállamban fióktelepet létesíteni. Ilyen esetben hogyan adózik a fióktelep? Az ottani, vagy az itthoni szabályok szerint? Én úgy tudom, hogy csak akkor adózik a külföldi törvények alapján, ha ott jegyzik be a cégét. Vagy tévedek? Tudna valaki segíteni ebben? Hol tudok esetleg bővebben utána olvasni ennek?
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Bocsika elfelejtettem!
A bejelentés feldolgozását az az értesítési tárhelyen tudod megnézni.
Az OEP honlapján van egy lekérdezési lehetőség, ahol a magánember tajszámra hivatkozva lekérdezheti ,
hogy be van-e jelentve :roll:
Válasz idézéssel
Az elbocsájtó szép üzenetet tartalmazó tömböt ,minden vállalkozásnak önmagának kell megigényelni az illetékes
megyei OEP-nél.Ha egy könyvelő több cégnek könyvel, akkor az összes igazolásos tömbnek nála kell lennie.
Az igaz, hogy ha megszűnik a fő állása a dolgozónak, akkor mint egyéni vállalkozó be kell jelentkeznie.
Az is igaz, hogy a minimum járulék alap kétszerese után kellene fizetnie, de ha nincs megfelelő bevétele,
akkor legalább a minimálbér utáni járulékot kell fizetnie. Muszály!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
S.Katának
(3. Igaz az, hogy a JÖVEDELEMIGAZOLÁS egészségbiztosítási ellátás megállapításához....)
Azt biztosan tudom, hogy a jöv.ig. szig.számadású nyomtatvány a vállalkozásoknál, tehát
minden cégnek sajáttal kell rendelkezni. Vagyis eddig így volt. Én nem tudok változásról. (Már a kiadása is egy procedúra,
mire megkapja az ember, legalábbis a székesfehérvári EP-nél. )
Az előző kérdésedre szerintem - mivel megszűnik a főfoglalkoztatása- akkor ugye főfogl.EV lesz. Itt belép szerintem
a minimum járulékalap utáni járulékfiz.kötelezettség. Igaz, hogy evás, de szerintem az itt nem számít. A járulékot maga után fizetni kell. Legalábbis én így gondolom.
Üdv Marcsi
“Ne halaszd holnapra, amit megtehetsz ma! Közben megjelenhet egy törvény, amely tiltja.” (Ronald Gadde)
Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel
1. Valaki esetleg tudja a választ az előző hozzászólásomban feltett kérdésre?

2. És arra. hogy hol tudom ellenőrizni, hogy a 09t1041-es bejelentést feldolgozták-e?

3. Igaz az, hogy a JÖVEDELEMIGAZOLÁS egészségbiztosítási ellátás megállapításához OEP által kiadott nyomtatványt nem kell minden cégnek beszerezni, és kiadni a munkavállalónak a mv megszűnésekor? (Máshol is gyakorlat az, hogy a KÖNYVELŐ IRODA igényel egy ilyet és abból adja ki a vele megbízásban álló 1,2,3,4 alkalmazottat foglalkoztató kis cégek elköszönő alkalmazottainak az igazolást? (Én úgy tudtam, hogy szigorú számadású nyomtatvány ez.)
Válasz idézéssel
2009.01.01-től 2009.04.30-ig egyidejűleg legalább 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonnyal rendelkezik az evaadózó EV, majd 2009.05.01. napjától főfoglalkozású evás EV lesz.

I. negyedévre 0958-as bevallás – beadási határidő 04.12.- ez világos
II. negyedévre (04. hó) 0958-as bevallás- beadási határidő 07.12 lesz?,
A bevallási időszakot negyedévre jelölöm, vagy csak ápr. hóra?
A járulék alapja az áprilisi hónap bevételének 4%-a lesz? (ha nem volt bevétel áprilisban akkor 0-ás bevallást kell beadni?)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Smile Remélem így már menni fog. Kicsit furik voltak ezek, mert nem igazán
gyakoroltunk ilyeneket. :S És egy kicsit megkavart.
Verocs, Debrecenbe a közgáz egyetemre járok pénzügy-számvitel szakirány. Smile Pánikolok, ogy nem fog sikerülni. De majd csak lesz valahogy. Smile
További szép napot!
Válasz idézéssel
Természetesen Verocsnak igaza van! Feltételeztem, hogy a februári és márciusi események az előző évhez kapcsolódnak, kérlek Szöszke, így értelmezd az írásom. Verocs, köszi a kiigazítást, én is így gondoltam!
A l b a

Válasz idézéssel
Alba Írta:A mérlegkészítés időpontja az jelenti, hogy az addig a napig felmerülő bevételeket és költségeket még az előző évhez kell könyvelni, időbeli elhatárolásként. Tehát a februárit tuti, a márciusit meg kell nézni, hogy március 15 előtti-e? Ha igen, akkor az előző évhez, ha utáni, akkor tárgyévhez könyvelendő.

Szerintem csak akkor, ha előző évet érinti.
A tárgyévi eseményeket én nem rakom bele az előző évbe.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szöszke!

A valuta és a deviza árf között az a különbség, hogy a valuta kvázi készpénz, a deviza bankszámlán lévő "virtuális" pénz. Tehát ha valutapénztári tranzakciód van, akkor valuta árf kell nézni, ha külf. vevő vagy szállítói szla (vagy azok kiegyenlítése)-hoz pedig a deviza árfolyamot kell használni.

Ha a mérlegkészítés márc 15, akkor az azt jelenti, hogy előző év dec 31-ig mindent lekönyvelsz, majd a köv év 01.01.-03.15.-ig minden olyan eseményt, ami még az előző évet érinti. Pl 2009.01.16.-án érkezik egy számla, melyben a 2008 II. féléves bérleti díj van kiszámlázva.

Külföldi vevőnél biztos meg lesz adva a deviza összeg is, mert az alapján lehet majd év végén átértékelni (ha jelentős)

Melyik suliba jársz?

Sok sikert a szigorlathoz.
Válasz idézéssel
Szia Szoszke! A fordulónap december 31. Arra a napra, illetve azzal a nappal zárjuk az gazdálkodási évet. Általában. Mezőgazdasági, és egyéb esetben választhat a cég más fordulónapot is, mondjuk jún.30-at. De az általános a december 31. A mérlegkészítés időpontja az jelenti, hogy az addig a napig felmerülő bevételeket és költségeket még az előző évhez kell könyvelni, időbeli elhatárolásként. Tehát a februárit tuti, a márciusit meg kell nézni, hogy március 15 előtti-e? Ha igen, akkor az előző évhez, ha utáni, akkor tárgyévhez könyvelendő.

A valuta és devizaárfolyam mindig eltérő. A törvények preferálják az MNB árfolyamát (ez mindig középárfolyamot jelent), de a vállalkozás választhatja saját pénzintézetének árfolyamát is. A külföldi vevő Ft értékét vissza kell osztani devizára, meg kell nézni, hogy melyik napon történt a teljesítés, aznapi árfolyamot kell figyelembe venni.
A devizás tételek bekerülési árfolyamát a december 31-én érvényes választott hitelintézeti árfolyamhoz viszonyítjuk. Ha az eltérés jelentős, akkor kell könyvelni. Hogy mi minősül jelentősnek, azt a cég határozza meg, valamihez viszonyítva pl. saját tőkéhez, mérlegfőösszeghez.
Remélem segíthettem és jót segítettem, mert a tananyag lelkülete meg a valóság néha furi viszonyban van. Big Grin
A l b a

Válasz idézéssel
raczerika Írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:
Van egy egyéni vállalkozó, aki ún. manager. Tréningeket, rendezvényeket szervez, illetve tart. A kérdése az volt, hogy a tréningek, rendezvények szervezése, lebonyolításakor felmerült költségei, pl. étel, ital , tisztítószámla /abrosz/, takarítás után az ÁFA elszámolható e. Az étel, ital ilyenkor is repi ktg? A tréningeken másokat készít fel.
Köszi: Erika

Nem vonható le az ÁFA.

"124. § (1) A 120. és 121. §-tól függetlenül nem vonható le:
...
j) az élelmiszert terhelő előzetesen felszámított adó;
k) az italt terhelő előzetesen felszámított adó.
...
g) a vendéglátó-ipari szolgáltatást,
...
terhelő előzetesen felszámított adó."

Sanyi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni könyveléssel kapcsolatban.

Az egyik problémám az lenne, hogy vannak decemberi, februári és márciusi gazdasági eseények. A mérlegkészítés időpontja március 15, a fordulónap nincs megadva. Gondolom a decemberi eseményeket le kell könyvelni, de mit kezdjek a februári és márciusival? Azt le kell könyvelni egyáltalán? Vagy csak december 31-ig?

A másik, hogy meg van adva a valuta és deizaáfolyam, de ezek nem egyformák. Illetve a külföldi vevők értéke csak forintban van megadva. Év végén akkor ezt mi alapján kell értékelni?

Számvitelből szigorlatoznék kedden és ezek voltak az előzőbe. Remélem tudtok segíteni és hogy jó fórumba írtam. A válaszokat előre is köszönöm.

Szoszke721
Válasz idézéssel
Szia Szotyi!

Jól gondolod szerintem, alanyi mentes stárusza mellett be kell vallania és arányosítva.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Erika!
Jó a kérdés, engem is érdekelne mások véleménye a tutit én sem tudom, de a tippem hogy étel ital repi!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:
Van egy egyéni vállalkozó, aki ún. manager. Tréningeket, rendezvényeket szervez, illetve tart. A kérdése az volt, hogy a tréningek, rendezvények szervezése, lebonyolításakor felmerült költségei, pl. étel, ital , tisztítószámla /abrosz/, takarítás után az ÁFA elszámolható e. Az étel, ital ilyenkor is repi ktg? A tréningeken másokat készít fel.
Köszi: Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy egyéni vállalkozó, aki 94-ben áfásan üzlethelyiséget vásárolt, most meg szeretné szüntetni a vállalkozását, viszont 7 éve alanyi mentes. Van-e áfa fizetési kötelezettsége az ingatlan után , illetev az értékesítési szabály szerint kell-e eljárni, hogy a 240 hónap arányos részét be kell fizetni, vagy a megszűnés és akkor a teljes áfa befizetése a kötelezettség???????????????
Válasz idézéssel
Moncsi!

Ez csak a saját véleményem, de meggyőződés nélkül nem könyvelnék ilyen tételeket, inkább utánajárnék a dolognak.
Eltérések adódhatnak: ex a könyvelésben javította, hogy egy számlát p duplán könyvelt le, de az adóbevallást már nem. Van áfába átvihető követelése, ami a folyószámlán ugye nem látszik. Valamelyik járulékbevallását nem dolgozták fel, mert hibás és emiatt nem könyvelték fel a folyószámlára.
Csak 1-2 ötlet, de én óvatos lennék az ilyen eltérésekkel, mert azokban mindig van valami javítanivaló (akár a könyvelésben is!)
Ha minden kötél szakad, és sehogysem jön össze semmi, akkor a ráfordítások között úgy számolnám el, hogy év végén adóalapnövelő tételek közé beteszem, hiszen ez egy "nem valódi" költség.
Válasz idézéssel
Szia Moncsi!
Nézd meg, hogy elődöd minden bevallást beadott és könyvelve van-e. Ha igen akkor javaslom a következő mődszert.
Először is legalább papíron vezesd össze az öszes APEH-os könyvelés szerinti egyenleget. Utána vezesd szét az APEH által könyvelt egyenlegek szerint. Ezzel a rossz könyvelést kiszűrted. Ha marad a "segédszámlán" egyenleg utána gondolkozz csak el az "elkönyvelésen"

Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nem rég hozzám került egy kft. A beszámoló összeállítása során egy kis problémába ütköztem: az áfa, tao, különadó és még néhány járulék 50e és 200e közötti összegekkel nem egyezik. Elkezdtem visszanézegetni az előző éveket, de még nem akadtam a hiba okára. Most mit csináljak? Keressem még tovább a hibás éveket vagy könyveljem el valamilyen ráfordításnak vagy nyereségnek?

Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
Köszi szépen a hagyatékos felvilágosítást.
Ma kiderült, hogy egy lánya van, és már több éve nem is beszélnek.
Még azt is meghagyta a barátoknak, hogy a lányát ne értesítsék ha meghal.

MÁS! MÁS! MÁS!
Kedves Lizi!
Azt hiszem, hogy mindenki nevében írom, hogy ebből még baj lehet!!!!
Ha már bejelent 4 órára, miért számlázol neki? Ennyit dolgozol és kész. Vagy!
Vidd haza a munkát, és ezért számlázd ki megbízási szerződés szerint.
A munkaügyi ellenőröknek joguk van a szerződéseket ellenőrzés után átminősíteni!!!!
Ha megbuksz, később hogy akarsz esetleg egyéni munkát végezni?
Ennyit nem ér meg, gondolj a jövődre!
Válasz idézéssel
Szia Lizi !

Nem akarlak elkeseríteni, de azért annyira nem tuti a dolog, sőt ! Így aztán egyértelműen szinlelt szerződés, gondold el, hogy letelik a 4 óra és utána ugyanazt a munkát, ugyanott, ugyan olyan feltételek mellett folytatod, hogyan lehet ezt megmagyarázni, hogy ez nem munkaviszony ? Gondolom, hogy szükséged van a munkára, a pénzre, de engem nagyon elgondolkodtatna ez a tény, hogy egy könyvelő iroda vezetője ilyen mentalitású. Vajon hogyan kezeli az ügyfelek ügyeit, lehet, hogy nagyképűen hangzik, de nekünk könyvelőknek a saját ügyeinket a lehető legszabályosabban kellene intézni. Nekem legalábbis ez a véleményem.

Kérlek, nagyon figyelj oda a saját érdekedben, mit és hogyan csinálsz, hogy a későbbiekben ne legyen problémád . Ha gondod van a többiek nevében is mondhatom, segítünk.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok Smile

Na megoldódott, a szerződéses dolog Smile 4órában bejelent, én meg leszámlázom a fizetésem. Azt hiszem így teljesen tuti a dolog Smile azért írtam, mert nagyon kedvesek voltatok, hogy válaszoltatok, és úgy éreztem a válaszaitokból, hogy tényleg foglalkoztok a kérdéssel.Köszönöm szépen mindenkinek Smile Lizi
Válasz idézéssel
Köszike a választ .
Azt nem tudom, hogy milyen a családi háttere, mert Pest mellől jött hozzánk dolgozni,
ezért a papírokkal és a szabadságmegváltási díjjal megkeresem a közjegyzőt.
Azt hiszem ebbe nem tudnak belekötni. Bére nem lesz, mert már három hónapja kórházból- kórházba járt szegény.
Válasz idézéssel
Igen! Az!

Mindent szabályosan kell csinálnod. Számfejtés, kilépő papírok, stb. Egyedül a munkabér és egyéb járandóság kifizetése a gubancos. Elméletileg meg kellene várni a hagyatéki végzés jogerőre emelkedését és az örökösnek kiadni. Öszintén mondom, hogy egy örökös, harmonikus családi kapcsolat esetén nem szoktuk megvárni. Minden ettől eltérő esetben bizony szigorúan tartjuk magunkat a szabályhoz, közöljük a közjegyzővel a fel nem vett járandóság összegét és annak adjuk ki akinek a jogerős végzés szerint a közjegyző "átadta".

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég