A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1608
Hello!
Kösz az javitást itt az idevágó TBJ paragrafus:

38.(1) Több jogviszony egyidejű fennállása esetén a kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozó után az egészségügyi szolgáltatási járulékot - a (2)-(4) bekezdésben meghatározottak szerint - csak egy jogviszonyban kell megfizetni.
(2) Ha az egyéni vállalkozó egyidejűleg társas vállalkozó is, az egészségügyi szolgáltatási járulékot egyéni vállalkozóként kell megfizetnie.
(3) Ha a társas vállalkozó több vállalkozásban végez munkát, a tárgyév január 31-éig az adóév egészére vonatkozóan nyilatkozik a társas vállalkozásoknak arról, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékot melyik társas vállalkozás fizeti meg utána.
(4) A (2) bekezdésben foglaltaktól eltérően az egyéni vállalkozó a tárgyév január 31-éig a társas vállalkozásnak tett nyilatkozata alapján az adóév egészére választhatja, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékot a társas vállalkozás - több társas vállalkozásban fennálló tagsági jogviszony esetén a választása szerinti vállalkozás - fizeti meg utána.
Válasz idézéssel
Placebo amit te írsz az a sima járulékfizetésre vonatkozik, azaz amikor van neki egyéni vállalkozása és van egy cége is, ahol személyesen közreműködik, azaz hol fizeti meg legalább a min.bér utáni járulékokat.
Harakiri pedig arra kérdezett rá, hogy nyugdíjas Ev aki egyben tulajdonos Kft-ben is, hol fizeti meg a kötelező eü.szolg.járulékot.
Válasz idézéssel
Hello!
Basszus igazad van a szolgáltatási járulékot kérdezte..
Válasz idézéssel
Szia,

Jelenleg ( de ebben lesz változás)
"Ha az egyéni vállalkozó egyidejűleg társas vállalkozó is, az egészségügyi szolgáltatási
járulékot egyéni vállalkozóként kell megfizetnie. Az egyéni vállalkozó a tárgyév január 31-
éig a társas vállalkozásnak tett nyilatkozata alapján az adóév egészére választhatja, hogy az
egészségügyi szolgáltatási járulékot a társas vállalkozás – több társas vállalkozásban fennálló
tagsági jogviszony esetén a választása szerinti vállalkozás – fizeti meg utána."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt kéne tudnom, ha valaki kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozó és van
egy Kft-je is és valahol kell eg.biz. járulékot fizessen /7050/ van arra előírás hogy melyiknél,
avagy saját döntés alapján??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Úgy tettem, ahogy írtad.
Válasz idézéssel
Szia!
Mivel most nyúlsz hozzá az újat. Én ilyenkor a másolat készítésénél engedem, hogy frissítsen.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérnék Tőletek!
Májusi 1608 M lapot helyesbíteném, a táppénz időszakát kell módosítanom. (adót, járulékot nem érint)
Kérdésem: A 1608-nak azóta megjelent egy újabb verziója. A régit, amivel elment az eredeti bevallás, vagy az újat kell használni a helyesbítés benyújtásakor.
Válasz idézéssel
Köszönöm
Válasz idézéssel
Akár katás valaki akár nem , ha nincs alkalmazott akkor 08-s kiváltható NY-s nyomtatvánnyal.
Katás egyéni vállalkozóra nem lehet, nem tudsz 58-st küldeni. Ha nem katás az ev, akkor nullásan is kell küldeni az 58-st.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Meg tudnátok mondani, hogy aki Kata-s nincs alkalmazottja, főállásúként végez tevékenységet, ebben az esetben is kell beadni 1608-as bevallást nullásan? és a 16-02-es oldalon a szakképzésivel kapcsolatos oldalt ki kell tölteni vagy sem, ha esetleg alkalmija lesz akkor igen?

a másik kérdés 1608-as és 1658-as bevallást mindig kell küldeni vagy csak egyéni vállalkozásnál akinek van alkalmazottja akkor kell a 1608 és ha vállalkozó akkor csak minden esetben a 1658-as bevallást? it is kell a szakképzésire vonatkozó részt mindig ki kell tölteni az n i n részt?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítséget kérnék Tőletek!
Májusi 1608 M lapot helyesbíteném, a betegszabadság idejét kéne módosítanom. (csúszik egy napot a pünkösdhétfő miatt)
Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem
1. A 1608-nak azóta megjelent egy újabb verziója. A régit, amivel elment az eredeti bevallás, vagy az újat kell használni a helyesbítés benyújtásakor.
2. Az M lapon helyesbítem a betegszabadság idejét az adott dolgozónál. Mit jelent, hogy a 1608A 01-01, és 01-02 lapok teljes adattartalmát meg kell ismételni? Ezek a lapok megegyeznek az eredeti bevallással, a többi lapon pedig csak az érintett dolgozó járulékai lesznek?
Köszönöm előre is az útbaigazítás!
Válasz idézéssel
könyvel27 Írta:Sziasztok,

A szakképzettséget nem igénylő munkaköri kedvezmény mikortól létezik? jött egy cég és az embereknél nem tudom hogy lehet beállítani ezt a kedvezményt, ezt 2 évre lehet igénybe venni? Csak még nem tudom hogy az előző bérszámfejtő hogyan vette igénybe.

Köszönöm

2011.évi a törvény (2011/CLVI.) 2012-től van, ahogyan a többi szocho kedvezmény is. Ez időkorlát nélküli, azaz amíg szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatják a dolgozót, (FEOR-08 9.főcsoportba tartozó) addig a kedvezmény egyenlő a havi bruttó munkabér -de legfeljebb 100eFt- 14,5%-ával. Részmunkaidő esetén időarányosan jár a kedvezmény. Az 1,5%-os szakképzési hj-t meg kell fizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A szakképzettséget nem igénylő munkaköri kedvezmény mikortól létezik? jött egy cég és az embereknél nem tudom hogy lehet beállítani ezt a kedvezményt, ezt 2 évre lehet igénybe venni? Csak még nem tudom hogy az előző bérszámfejtő hogyan vette igénybe.

Köszönöm
Válasz idézéssel
A magánszemély nyilatkozattal az állami adóhatósági adómegállapitást választotta > ide NEM került.
Csakhogy a dolgozó IGEN-t szeretne, vagyis új tipusú adónyilatkozatot választaná.
Az elküldött 1608-as bevallást nem változtathatja a munkaadó, azonban ezzel teljesen egyenértékű a 1553Ny, s ezt február 15-ig benyújthatja a dolgozó, ez meg is történt.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozasitanacsadas.hu/hir/441/februar-15-ig-lehet-az-egyszerusitett-szja-bevallast-valasztani?utm_source=41326-Heti%20Ad%C3%B3-H%C3%ADrad%C3%B3%20-%20Saldo%20Tagok%20%C3%A9s%20a%20Viktor%202015%20feliratkozottak&utm_campaign=216658-Saldo%20Heti%20H%C3%ADr-Ad%C3%B3&utm_medium=12051-email&utm_content=Heti%20H%C3%ADr-Ad%C3%B3%202016_06.%20h%C3%A9t">http://adozasitanacsadas.hu/hir/441/feb ... 20h%C3%A9t</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Mivel nekem egyik cégem sem gyakorlati képzési hely, ezért én az összes bevallást N-el küldtem, ha nem jó javítsák ki, tudnak ám belejavítani a NAV-nál már én több esetben is rájöttem.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Én is ezt mondtam már a téma indításakor, hogy az aki a kérdést feltette, annak vannak értelmezési problémái és szerintem nem nekünk. Hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni. :oops:
Ráadásul a NAV sem egységesen értelmezi, ahány régió - vagy ügyintéző - annyi válasz?
Már csak azt remélem hogy a kutya sem foglalkozik ezekkel a kódokkal, csak valaki megint alkotott egy hatalmasat amikor kitalálta. :oops:
Válasz idézéssel
Én is ezt mondtam már a téma indításakor, hogy az aki a kérdést feltette, annak vannak értelmezési problémái és szerintem nem nekünk. Hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni. :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
nmrozika Írta:Szerintem abból kell kiindulni, mit ért "nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytatónak".

Részlet 1608 kitöltésiből:
"nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytató hozzájárulásra kötelezett

Az Szht. 3. § d) pontjában foglaltak alapján nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytató hozzájárulásra kötelezett az a hozzájárulásra kötelezett, amelynek az árbevétele a tárgyévet megelőző két üzleti évben az általa folytatott gyakorlati képzés után az Szht. 8. § szerint elszámolható éves csökkentő tétel összegének legalább 400%-a volt."

Szerintem azt kérdezik, hogy olyan vállalkozás-e, IGEN vagy NEM, akinek az előző 2 évben az árbevétele a csökkentő tétel legalább 400%-a volt.

IGEN válasz: olyan (nem főtevékenységként) gyakorlati képzést folytató vállalkozás, akinek az árbevétele (50.000.000) elérte a csökkentő tétel (1.700.000) 400%-át (6.800.000).
Az árbevétele több/legalább annyi mint a csökkentő tétel 400%-a. (Folytat gyakorlati képzést, de nem főtevékenységben.)

NEM válasz: olyan vállalkozás, ahol van gyakorlati képzés és ez főtevékenységű, mert nem felel meg a fenti mutatóknak, vagy nincs is gyakorlati képzés, nincs csökkentő tétel.

Az Rlb bérszámfejtésében eddig sem lehetett jelölni a csökkentő tételt, külön vezettük fel a 08-ra, a program ezért úgy jelöl, hogy nincs csökkentő tétel (nincs gyakorlati képzés), ezért ír N-t.

SZERINTEM és még én is figyelem a véleményeket.
Rozi

Én is így értelemezem, de az Infotéka bérprogram legutóbbi frissítése szerint:
N Amennyiben az Szht 2.§(1)bek.a-g pontjában nevesített nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytat
I " " " főtevékenységként " "

Felhívtam én is a NAV kék számát, s a következő választ kaptam a kódra vonatkozóan:

Ha egyáltalán nincs gyakorlati képzés a cégnél, akkor: I
Ha van gyakorlati képzés, de az árbevétel meghaladja a csökkentő tétel 400%-át, akkor is I
Ha van gyakorlati képzés, de az árbevétel nem éri el a csökkentő tétel 400%-át, akkor N

Ha ennyire eltérő az értelmezés, akkor nem a kérdésfeltevéssel van a gond?
Válasz idézéssel
Szia Tamás,

mivel adót nem érint, így szerintem csak helyesbítés jöhet szóba.
Válasz idézéssel
Egy munkáltató a 1608-ast benyújtotta, s a dolgozónál :
1608 M lapon jelölje, hogy
a magánszemély nyilatkozattal az állami adóhatósági adómegállapitást választotta > ide NEM került.
Csakhogy a dolgozó IGEN-t szeretne, vagyis újt tipusú adónyilatkozattal.

( egy X , más semmi > <!-- m --><a class="postlink" href="http://hvg.hu/gazdasag/20160108_Adobevallas_Egy_X_es_mas_semmi">http://hvg.hu/gazdasag/20160108_Adobeva ... _mas_semmi</a><!-- m --> )

Most helyesbítésként beküldhető a 1608-as úgy, hogy ehhez a rovathoz IGEN kerül ? Vagy hogyan módosítható?
Válasz idézéssel
NEM válasz: olyan vállalkozás, ahol van gyakorlati képzés és ez főtevékenységű, mert nem felel meg a fenti mutatóknak, vagy nincs is gyakorlati képzés, nincs csökkentő tétel.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
és mi van, ha egyáltalá nincs gyakorlati képzés ?
Válasz idézéssel
Szerintem abból kell kiindulni, mit ért "nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytatónak".

Részlet 1608 kitöltésiből:
"nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytató hozzájárulásra kötelezett

Az Szht. 3. § d) pontjában foglaltak alapján nem főtevékenységként gyakorlati képzést folytató hozzájárulásra kötelezett az a hozzájárulásra kötelezett, amelynek az árbevétele a tárgyévet megelőző két üzleti évben az általa folytatott gyakorlati képzés után az Szht. 8. § szerint elszámolható éves csökkentő tétel összegének legalább 400%-a volt."

Szerintem azt kérdezik, hogy olyan vállalkozás-e, IGEN vagy NEM, akinek az előző 2 évben az árbevétele a csökkentő tétel legalább 400%-a volt.

IGEN válasz: olyan (nem főtevékenységként) gyakorlati képzést folytató vállalkozás, akinek az árbevétele (50.000.000) elérte a csökkentő tétel (1.700.000) 400%-át (6.800.000).
Az árbevétele több/legalább annyi mint a csökkentő tétel 400%-a. (Folytat gyakorlati képzést, de nem főtevékenységben.)

Az Rlb bérszámfejtésében eddig sem lehetett jelölni a csökkentő tételt, külön vezettük fel a 08-ra, a program ezért úgy jelöl, hogy nincs csökkentő tétel (nincs gyakorlati képzés), ezért ír N-t.

SZERINTEM és még én is figyelem a véleményeket.
Rozi
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Szerintem is IGEN.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég