A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Online pénztárgép helyett!!!
Legjobb akció most a cégnél akit érdekel, biztosan bevált módszer már a NAV-al is leegyeztettem Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.revolexpress.hu/egyszerubb-olcsobb-legalis-megoldas-online-kassza-helyett-revol-express">https://www.revolexpress.hu/egyszerubb- ... ol-express</a><!-- m -->
Mozgó árusoknak és szolgáltatóknak nem lesz kötelező szeptemberben az online pénztárgép. (masszőr, eddző, büfés)
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Én egy kicsit másképp tudom,de tulajdonképpen jól gondolkodik az ügyfél és meg is valositható egy autószerelő mühelyben.
Ha valaki nem akar nyugtát adni számlát kell ezt megteheti a PTGSZLAB nyomit bejelenti hogy mindenről számlát ad erre nem vonatkozik ez az 1 éves valami kell egy számlázó progi ami megfelel a NAV-nak sőt ha kicsit keresgél még ingyenes progit is talál meg olyat amit tud a számlákról imp filet csinálni az ányk-nak,és ezeket a számlákát most már havonta kell a PTGSZLAH jelenteni nem hetente és mindezt legálisan.

Én is így hallottam, ezért is gondolkodom a kiváltáson, mivel mi amúgy is elég sok számlát szoktunk kiállítani. A jelentés az havi rendszerességgel történik, és nem ideiglenesen használnám egy évig a programot, hanem folyamatosan ezért nem kell jelentgetni.
Válasz idézéssel
Hello!
Én egy kicsit másképp tudom,de tulajdonképpen jól gondolkodik az ügyfél és meg is valositható egy autószerelő mühelyben.
Ha valaki nem akar nyugtát adni számlát kell ezt megteheti a PTGSZLAB nyomit bejelenti hogy mindenről számlát ad erre nem vonatkozik ez az 1 éves valami kell egy számlázó progi ami megfelel a NAV-nak sőt ha kicsit keresgél még ingyenes progit is talál meg olyat amit tud a számlákról imp filet csinálni az ányk-nak,és ezeket a számlákát most már havonta kell a PTGSZLAH jelenteni nem hetente és mindezt legálisan.
Válasz idézéssel
Gondoljuk tovább!
Évente kérelmezni kell a pénztárgép mellőzését lehetővé tevő engedélyt!
Hetente tételesen jelenteni kell minden csütörtökön a kibocsátott számlákat (PTGSZLAA). Ehhez konvertálni kell a számlázó programmból az adatokat a kötelező nyomtatvány formátumába.
Nem gondolom, hogy az ANYK benyalja a program által előálítottakat csak úgy. Ennek komoly jogi feltételei lennének.

Ezek után csak egy kérdésem van. Ki fogja ingyen ezeket a feladatokat ellátni? Talált!!! Süllyedt!!! Mi! Mert ugye a könyvelési díj kin-keservvel emelhető és ez a plusz meló is mehet a Kamara, a NEBIH, a KSH stb mellé.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Itt arról van szó, hogy minden ügyfélnek számlát fogsz kiállítani, ha kéri, hanem, ha megadja az adatait, ha nem...
És jelented a PTGSZLAA nyomtatványon a kibocsátott számlákat.

"A PTGSZLAA adatlapot hetente, a tárgyhetet követő hét 4. napjáig (csütörtök) kell benyújtani."

Szerintem még mindig egyszerűbb beütni a pénztárgépbe, mint minden egyes ügyfélnek számlát kiállítani.

Ez annak előnyös, aki eddig is a szolgáltatásának nagy részéről számlát adott és nem nyugtát.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Kedves Klári!

Engem a szoftveres cég felkeresett, mire én kérdések tömkelegével bombáztam meg őket... A program teljesen hivatalos, hatályos jogszabályoknak megfelelő, házipénztárt is tartalmaz amiből lehet készíteni egy PTGSZA (vagy valami ilyesmi) nevű exportálást. Gondolom Ön is erre gondolt... A tájékoztatóban egyébként a program értéke cirka 40.000 ft+áfa és ennek terméktámogatási díja van ami évente majd 20.000 ft+áfa de ezt nem kötelező fizetni viszont azt mondták nagyon ajánlott.

Ezzel szemben érdeklődtem már több cégnél is akik pénztárgéppel foglalkoznak:
- egy korszerű online kassza 120.000 ft+áfa (állami támogatást lehet igényelni csak nem biztos hogy megkapja)
- beüzemelési díj 5000 ft+áfa
- esetleg másik gép lezárási díja 5000 ft+áfa
- havi kommunikációs költség 1500ft+áfa/hónap ez egy évre 18000 ft+áfa ami fedezi a program költségeit.

Egyébként kipróbáltam a program demóját és nekem tetszett, egyszerű és kezelhető, gyorsan lehet vele számlát kiállítani.
Válasz idézéssel
Kedves Zoltán!
A 48/2013-as NGM rendelet elég szűkre méri és előzetes kérelemre adott, 1 éves lejáratú engedélyhez köti a pénztárgép mellőzését. Fel tudom tételezni, hogy az informatikusoknak csukógyakorlat a rendelet 4 illetve 5. sz. mellékletében szereplő adat szerkezet előállítása és annak adathordozóra való exportálása, de a kérdés (mint mindig) mennyibe kerül a program és mennyibe kerül a karbantartása. Nem e drágább és főleg macerásabb a dolog mint részletre megvenni egy gépet.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szóval ha engedélyezett akkor leírnám, hogy a revolexpress programról van szó, amit a google segítségével találtam meg, ha valakit érdekel bővebben a pénztárgépes tanulmány szóljon és átküldöm emailben.
Válasz idézéssel
Akkor leírnám pontosan mi is szerepel a leírásban... A lényeg az ha egy vállalkozást most online kasszára köteleznek akkor elvileg nincs kibúvó, kivéve ezt az egyet. A szoftver gyártó cég egy olyan számlázót kínál ami kitudja váltani a pénztárgépet és jóval olcsóbb is. Közben én kipróbáltam a demót, és jónak tűnik a program, könnyen el lehet sajátítani a használatát. (a program nevét ki lehet írni link nélkül???)
Egyetlen hátránya hogy számítógép kell hozzá de hol nincs ma már számítógép..???
Válasz idézéssel
Köszönöm a moderálást viszont így nem fogják látni a többiek, hogy miről is lenne szó...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon de nem találtam ilyen jellegű témát a fórumban ezért bátorkodtam létrehozni.
Szóval nem tudom ki mennyire van képbe de most elvileg megint sok vállalkozásnak kötelező lesz az online kassza!
Az indexen is volt nemrégiben egy ilyen cikk: <!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/2016/03/25/kiderult_pontosan_kiknek_lesz_kotelezo_az_online_kassza/">http://index.hu/gazdasag/2016/03/25/kid ... ne_kassza/</a><!-- m -->
Azért 14.000 vállalkozás az nem semmi.

Köztük nekem is (autószerelő műhelyem van) kötelezővé tennék az online pénztárgépet. Nekem túl drága a kassza sajnos, viszont találtam egy sokkal olcsóbb megoldást:

Bocsánat! Véletlenül beengedtem ezt a reklámnak tűnő bejegyzést. Annál is inkább, mivel - nem kis nehézség árán - megnéztem, hogy egyáltalán létező-e a cég. Igen létezik, szoftverkészítő.
Itt írnak egy programról ami jóval olcsóbb egy pénztárgépnél, letöltöttem a fájlt engem érdekelne a dolog. Mit szóltok hozzá ezzel tényleg kikerülhető?

Nem töröltem ki, mert a téma viszont aktuális és izgalmas. Moderátor
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég