A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üvegjegy
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.

Ügyfelem vegyesbolt üzemeltetésébe kezdett.
Az értékesítések ellenértékét 4 féle módozatban lehetséges kiegyenlíteni: 1/ kp, 2./ bankkártya, 3/. Erzsébet utalvány 4./ üvegjegy.
Az első hárommal semmi gondom nincs, a negyedikkel annál inkább...

Tekintettel arra, hogy az üvegjegy ( üvegvisszaváltást igazoló bizonylat) nem készpénz, effektiv a pénztárat nem növeli ..DE ...!!!
Itt végül is ez olyan , mintha áru érkezett volna be (akár az általunk korábban értékesített termék göngyölege)
a könyvelésem eképpen alakult:
T 381 - K 91, 467 teljes bevétel zárás és összesítő alapján
T 368 - K 381 Erzsébet utalvány
T 389 - K 381 Bankkártyás fizetés banki bizonylatok alapján

igy a pénztárban ugye már csak a tényleges kp. mozgás és az üvegjegy érték maradt.

A következő tételnek az üvegjegynek kellene lennie (ami ugye a palackok visszaváltásából ered), és itt totálisan megakadtam, tekintettel arra, hogy a vételi jegyen bruttó érték, darabszám és összesen tétel megjelölés szerepel. No már most... akitől mi visszavesszük az magánszemély, nem alanya az áfa tv-nek, tehát bruttó (teljes értéken kell kivezetnem - gondolom én), és mivel maga a göngyöleg nálunk a raktárkészletre kerül, hiszem najd tőlünk is elszállítják, vehetem -e át a göngyölegek közé az értéket, tehát: T 281 - K 3811 (bruttó értéken, áfa bontás nélkül?)
Segítsetek legyetek szívesek.
Köszönöm
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég