A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17SZJA
Hello!
Csak nem papíron akarod megcsinálni ányk-ban gyorsabb-egyszerübb de ha mindenáron akkor ott kitudsz nyomtatni egy üres lapot.
Válasz idézéssel
Kiskorú családi gazdának az egységcsomagban nem volt 12-01-es betétlap. Le lehet azt valahonnan tölteni, hogy ne kelljen sorba állni még egyszer a NAVnál?
Válasz idézéssel
Szia!
Jogosultsági hónap az, amikor gyermekkedvezményre volt jogosult, függetlenül attól, hogy volt-e abban a hónapban jövedelme.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

gyerek utáni szja kedvezménnyel kapcsolatban kérdeznék. 
Valaki CSED-en volt decemberben, de feltételezem, hogy január 10. után utalták neki a pénzt, mert a jövedelem igazolása november végéig szól.

Ez esetben mit csinálok a decemberre járó adókedvezménnyel az szja bevallásban?
Hiszen ott jövedelmet nem igazoltak le neki.

Akkor arra a hónapra ez elúszott, vagy idén majd 1 hónappal kevesebb fog járni?
Nem áll össze a matek :-(

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Igen Tíbor
Igénzbe veheti.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
köszönöm . Egy gyerek után jár neki teljes évre de az szja levonás csak 60000 ft volt. (havi 10000ft járna max egy gyerek után) Gyed et kapott amiből nyugdíjjárulékot is vontak . Járulékkedvezményt igénybe vehet GYED re vonatkozóan ?
Válasz idézéssel
Köszönöm!!!   Smile
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem a 660E bevételből a 99-62,7 lesz az ekho tehát nem  a teljes összeg ekhozik , a maradék meg meg 7 sorba adóelőleg meg a 62700...
Válasz idézéssel
Persze küldj csak.
talanezjoo@gmail.com
Válasz idézéssel
Szia placebo!
Köszönöm, hogy foglalkozol és időt szánsz rá!
Sajnos csak igy tudtam csatolni!
Elküldhetném emailben a kėpet?
Ha megadnåd privben?
Gondolom nem tul nagy kėrés!
Üdv. Emese
Válasz idézéssel
Hello!
Nem látom a képet,most mennyi az ekhos jövedelem vagy van más is,az a 9,5% mi mert van ekho a nyugdíjasoknak az annyi?
Válasz idézéssel
Photo 
Szia!
Megpróbálom csatolni! Nem nyugdijas!

Ujra felcsatolom, remélem ez látszik!
Válasz idézéssel
Hello!
Egy kicsit zavaros nem tudod lefényképezni ugy feltenni ide,meg nyugdíjas az illető?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

ECHOs szja bevallást kellene készítenem, de évek óta nem volt a kezembe ilyen! Kérlek segítsetek!

Ez van az igazoláson:

- 660 000 Ft. Bevétel 15 %, megbízásos jogviszony, önálló tev.ből származó bevétele.
- 99 000 Ft. levont 15 %  adóadó
- 62 700 Ft. a levont adóból a 9,5 % os szja összege.

Utána olvastam, ez a 62 700 Ft. azt jelenti, hogy nem jogosult a echora és a szja bevallásban át kell tegyem a
660 000 Ft. bevételt az önálló tevékenységek közé? ( szja bev. 7.sora)
Megköszönöm előre is, ha segítene valaki! Üdv. Emese
Válasz idézéssel
Köszönöm Anita! 
Én is így gondoltam, de azért felhívtam a NAV-ot és ott azt mondták, hogy a hagyatéki eljáráshoz kapcsolódó közjegyzői díj nem számolható el! Érdekes, mondtam a hölgynek, hiszen az kötelezően kifizetendő eljárási díj!
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok,

ingatlan értékesítéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Ügyfelem férje 2017-ben meghalt. (van két gyerekük is) Férjének és neki volt két ingatlanja, de csak a férj volt 1/1ben bejegyezve.
Viszont a hagyatékátadó végzésben csak a felét örökölték a gyerekek. A másik fele úgy néz ki mintha a néni nevén lett volna. A néni bevallásánál a szerzéskor dátum mi lesz? Mivel a hagyatékátadó végzésben ő nem szerepel mint örökös, ezért ez háztartási közös vagyonnak számít? És a szerzéskori dátum az lesz, amikor az édesapa nevére került?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Timi
Válasz idézéssel
Illetékmentes öröklés esetén a megszerzésre fordított összeg a hagyatéki leltárban szereplő érték lesz, plusz az egyéb kiadások mint pl. ügyvédi, közjegyzői, szakértői díjak. A stb minden más ami ezzel kapcsolatban felmerült, így az energetikai tanúsítás díja is költség.
Válasz idézéssel
Szia! Illetékmentes volt. (apai-anyai örökség)
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika,

az öröklés illetékköteles volt vagy mentes?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, ha örökölt ingatlant ad el valaki, akkor a bevételből levonható-e a közjegyzőnek fizetett hagyatéki eljárás költsége (ami a hagyatéki végzésben szerepel) illetve az energetikai tanúsítás díja, mivel ez az eladáshoz nélkülözhetetlen kiadás?
A törvényben persze a megszerzésre fordított összegnél (illeték, ügyvédi ktg. stb. ) szerepel, ahol nem tudom, hogy a stb-ben még mit lehet érvényesíteni?
Erika
Válasz idézéssel
Hello!
Kap családi potlékot akkor semmi akadálya hogy igénybevegye és 5 évre visszamenőleg önellenőrizheti a bevallását..
Válasz idézéssel
Új kérdés Németországban élő KATA-s vállalkozó kap gyermek utáni adóköteles ellátást (most nem tudom az ellátás nevét de vontak belőle adót). Vontak szja-t belőle az ellátásból és ugye nem vette igénybe a gyermek után járó kedvezményt . A férje kap a gyerek után valamiféle kedvezményt Németországban , de ott másképp működik , más a kedvezményrendszer mint nálunk . Vajon levonhatja a a gyerekkedvezményt a mama az ellátásából így utólag érvényesítheti e a gyerekkedvezményt az szja bevallásában, visszaigényelheti e, vajon nem számít e dupla igénybevételnek mivel a férje is kap valamiféle kedvezményt kint Németországban a gyerek után ?
Válasz idézéssel
Hello!
Na most mikor eladta a földet akkor még őstermelő volt és gondolom használta is mint őstermelő? Mert ha igen az őstermelői bevételnek minösül,ha nem akkor mint magánszemély ingatlan eladása..
Válasz idézéssel
Egy mg-i őstermelő, mivel már idős, eladta földjeit. Az adásvételi szerződés dátuma 2017.szeptemberi, majd a kifüggesztés után, kifizetése februári. Az ügyvéd belefoglalta, a vevő nyilatkozatát, hogy földműves, 5 évig nem tulajdonitja el stb stb... továbbá megvalósul a birtokösszevonás, mivel a megvásárolandó területnek szomszédja az a föld, ami már tulajdonában van és müveli.  Egy mondatrésze, hogy az eladó tudomással bir arról, hogy az ebből származó jövedelem összege adómentes, azonban a jövedelmet be kell vallania.
Én úgy tudtam, hogyha nincs jövedelem, akkor nem is kell a bevallásban szerepeltetni. Vagy, ha nagy összegről van szó, akkor az ügyvéd jól irta és bevétele x ft, költség x forint, és jövedelem nulla?

Másik kérdésem:A törvény azt mondja ki, hogy időpontnak azt kell tekinteni, mikor benyujtották a földhivatalhoz. Ez ugye tavalyi? Mivel még tavaly lejárt a 60 nap kifüggesztés időpontja, és az önkormányzat akkor küldte meg a földhivatalnak (gondolom)....

Előre is köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
köszi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég