A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégkapu
Klári, köszönöm a válaszodat, észrevételedet!

Én is olvastam, hogy változnak a kézbesítési szabályok. A nyugták azok tán jól jönnek. Az egyéb értesítésekkel van gond.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Nézd meg a cégnyílvántartást. Gyanús, hogy a kültag halála miattúj kültag hiánya miatt törölték a céget, akkor a jogosultsága is lejárt. Más lapra tartozik ha végelszámolás mellett dönt, akkor ez új helyzet. A lehető legnagyobb gondot csinálta magának azzal, hogy nem állított új kültagot.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Adott egy bt., ahol a kültag meghalt. A beltag úgy döntött, hogy "altatja" a céget és nem kíván a nullás bevallásokért fizetni, így felbontottuk a szerződést. Ám, nagyon régi ügyfelem volt és szinte baráti viszonyban vagyunk, ezért megtanítottam neki, hogy intézze elektronikusan a nullás bevallásokat, illetve hogy küldje be ny-es lapot.
Most szólt, hogy mindenre elutasító nyugtát kap, jogosultság hiánya miatt. Korábban az éves beszámoló is az ő neve alatt ment be, mivel én nem vállalhattam a felelősséget, mert nem volt aláíró. A kültag meghalt és ő nagyon beteg volt. Megnéztem és bár korábban az ügyfélkapunál és a cégkapunál is jogosult volt intézni a cége ügyeit, most egyik helyen sem találom. Hogy lehet ez? Nem értem.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Remélem ide csatolhatom!

Miért nem tudok csatolmányt feltölteni???
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Itt a teljes indok,

Az adóhatóság tájékoztatása szerint módosult a benyújtott elektronikus űrlapokkal kapcsolatos elfogadó, elutasító eBEV-nyugták kézbesítése.

2019. szeptember 19.
A korábbi években az ügyfelek kérésére azt a gyakorlatot alakította ki az adóhivatal, hogy amennyiben az eBEV rendszer által küldött elfogadó/elutasító nyugta „értesítés”, akkor a bizonylat befogadásáról vagy elutasításáról szóló értesítést a benyújtó személyen kívül valamennyi, a NAV képviseleti nyilvántartása alapján eljárni jogosult személy megkapta, meghatalmazottak és törvényes képviselők egyaránt. Ez a rendszer azzal az előnnyel járt, hogy egy esetleges elutasítás esetén nemcsak a benyújtó személy, hanem bármely más arra jogosult tudomást szerezhetett pl. a fel nem dolgozott bevallásról, és intézkedni tudott.

Tekintettel az adatvédelmi elvek szigorítására a NAV módosította a benyújtott elektronikus űrlapokkal kapcsolatban az eBEV rendszer által küldött nyugták (elfogadó, elutasító, stb.) kézbesítését.

A korábbi gyakorlattól eltérően – amikor valamennyi, az adott ügyben vagy elektronikus űrlappal kapcsolatban eljárni jogosult képviselő, illetve meghatalmazott kapott nyugtát – a jövőben kizárólag a benyújtó személy kap visszaigazoló nyugtát az űrlap benyújtása során használt tárhelyen keresztül.
(NAV)
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Nav oldaláról közlemény:

" 2019.09.18. [Kép: forward.png][Kép: print.png]
Változott az eBEV-nyugták kézbesítése

A benyújtott elektronikus űrlapokkal kapcsolatos elfogadó, elutasító eBEV-nyugták kézbesítése módosult.
A korábbi gyakorlattól eltérően már nem minden, az ügyben eljárni jogosult képviselő vagy meghatalmazott ügyfelünk, hanem kizárólag az űrlapot benyújtó személy kap visszaigazoló nyugtát a tárhelyére."
Válasz idézéssel
Szia Alba!
Nálunk ugyaney a helyzet. A cégem cégkapuja tele van a kollégák által indított dolgok nyugtáival. Az ügyfeleinket érintő határozat mindott landol.
Sőt ujabban már nem a cégkapuban, hanem simán az én ügyfélkapumba, holott a regisztráció a kollégámé. Kondoljátok meg, megjelenik egy általunk könyvelt cég vizsgálati jkv-je az én ügyfélkapunban úgy simán. Szerintem a NAV alkalmazottak nem igazán tudják még használni ezt a csodát

Válasz idézéssel
Sziasztok!
A nyugtákról email értesítést jelenleg nem kapok. Nem kapnak az ügyfeleim sem.
De a nyugták sem úgy jönnek, ahogy korábban.

Például két ügyvezető van a cégben és + én mint meghatalmazott, eddig mindannyian kaptunk minden nyugtát, értesítést. Jelenleg csak én kapok nyugtát, igaz, én küldöm a bevallást.

Viszont kértek tőlünk más céggel kapcsolatos adategyeztetést, az megjött az tárhelyre, de email értesítés ahhoz sem jött.

A tartós tárból eltüntek a régi elmentett dolgok, csak 2018-tól vannak meg.

Ti mit tapasztaltatok?
Válasz idézéssel
Hidd el Harakiri, mi szívunk Ők meg csinálják a káoszt.
Azoknak az EV-nek a nyugtáját is én kapom cégkapuba, amelyikek a kollégémhoz vannak regizve. Megfejtettük. A 180-as meg az EGYKE valaha úgy készült el, hogy kiválasztottuk azt a kódot ami a számvitelre szakosodott cég alkalmazottját jelelöli. Ezek után én kapok mindent, amihez nincs is közöm.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Most beküldtem a cégkapura kötelezettek bevallásait a saját cégkapumon, 
ez reggel korán volt  /nem vagyok az ügyfél cégkapujához rendelve/
Nem szóltak rám, hogy valami nem jó !! Mint ahogy írtam az egyéni vállalkozót visszalökték  a cégkapumon keresztüli beküldésnél de jó volt az ügyfélkapumon keresztül.
A visszaigazolások a beküldésről megjöttek a cégkapumra és az ügyfélkapumra is.

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Azt nem tudom, hogy hogy lehet előírás szerűen küldeni, de leírom, hogy újabban sikeresen hogy küldjük.

Az én ügyfélkapumon keresztül küldjük az őstermelők és az EV-k bevallását akik valaha 180-ason vagy EGYKE-n meghatlmaztak.
Mi nem vállaltunk cégkapus ügykezelést. A társaságok eseteben az ügyveletőknek van ügyfélkapujuk és hozzájuk rendeltük a cégkaput. A bevallásokat az Ő regisztrációjukon kertesztül, de az ÁNYK-bana cégkaut használva küldjük be és a válaszok is oda jönnek.
Ez a módszer - tudom - macerás, mert minden héten mindenkit meg kell nézni, de még mindig jobb, mint ha az ügykezelés felelősségét bevállaljuk.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Eddig az egyéni vállalkozók és a társaságok bevallásait is lehet, hogy nem helyesen de a saját ügyfélkapumon keresztül küldtem be.
Nem kifogásolták, a cégekkel kapcsolatos üzeneteket pl.hibátlan bevallás értesítése a cégkapumra kaptam.
Mikor egy ügyfél nevében /Kft/ az ügyfélkapuján küldtem be a bevallást szóltak, hogy már a cégkapun a következőt, mert
többet így nem dolgozzák fel.
Ma gondoltam ,hogy új életet kezdek és a cégkaput használom.
Beküldtem a cégkapumon egy egyéni vállakozót,jogosultság hibaüzenetet kaptam az ügyfélkapumon befogadták.
Beküldtem a cégkapun egy társaságét vélhetőleg befogadták. 
Egyik cég cégkapujához sem vagyok megbízott, az éves beszámolókat is  a cég megbízottai nevében küldtem.

Most akkor hogy lehet előírás szerint beküldeni a "társaságaim" bevallásait??? Már lassan semmit nem értek!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Ha egyéni vállalkozó vagy ügyfélkapud van cégeknek csak cégkapuja lehet,lehet azt könyvelőiroda a saját cégkapuján küldi a cégek bevallássát de lehet azt hogy a cégek cégkapuján küldik mindig a cég  saját cégkapuján.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól értelmezem azt, ha azon  ügyfél bevallását küldöm akinek regisztráltja vagyok, akkor az én 
ügyfélkapumon keresztül küldöm, ha viszont az ügyfél nevében küldöm, akkor az ő cégkapuján keresztül??!!

most szóltak ránk, hogy nem lehet ügyfélkapun csak cégkapun keresztül, itt az ügyfél nevében küldtem a bevallást mert már kétszer
"visszalökték" az EGYKE-t

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Itt a leírás,küldenek visszaigazolásokat ha sikeres:

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...tracio.PDF
Válasz idézéssel
https://e-beszamolo.im.gov.hu/ebekuldes/  oldalon próbáltam küldeni beszámolót . Minden kitöltve hibátlan, küldöm el, de visszaír, hogy nem jogosult elküldeni. Tavaly 2018 ban azt a  választ kaptam , hogy idéntől csak cégkapun keresztül fogadják el. De nem tudom működik e a cégkapu.  Annak idején regisztrált cégkapura de csak olyan üzenetet kapott a cég , hogy befogadtuk cégkapu nyitási kérelmét jelenleg ügyintézői ellenőrzés alatt áll.  Azóta semmi hír erről, hogy sikerült vagy sem. A tárhelynél balra fent van a név , arra kattintva be kéne jönnie a cégkapu tárhelynek, ha ott lenne az adószáma a cégnek, de nincs ott . Lehet hogy ekkor nincs meg a cégkapuja ?
Válasz idézéssel
Febr.6-án küldtem ebeven a meghatalmazások alatt képviseletre való bejelentést(5 képviseletről van szó),mert papír alapon már nem vették el a kolléganőmtől, az elektronikusat  még az nap mind vissza dobták azt hittem meg üt a guta.Febr 7-én bementem az ebev rendszerbe és már az egykét láttam a felületen nem tudtam vele mit kezdeni felhívtím az adóalanyiakat ők is csak annyit tudtak mint én semmit.Ezek után az ÁNYK-ból elküldtem az EGYKÉT csatoltam a  pótlapokat ahol le kellet tanúzni,de előtte át küldtem az ügyfeleknek, hogy ők hitelesítsék az AVDH keresztül és küldjék vissza,leírtam lépésről lépésre mit tegyenek,másnap már láttam a főnököm neve alatt a cégeket,így tudtunk 08 küldeni .

Pmarcsi

Ezek a cégek még nem voltak hozzárendelve cégkapun keresztül a főnömhöz ,mint ügykezelő nem is tudom, hogy a főkönyvelőnk hozzá rendelete már őket ,de nem is érdekel,mert márc.1 felmondok.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én a video szerint csináltam - hogy 02.07. előtt vagy után, már nem emlékszem. A meghatalmazó a saját üf kapuján meghatalmazott, én a sajátomon elfogadtam....de jó boldogság.....majd beküldtem a járulék bevallást és visszajött jogosultsági hibaüzenettel????
De még ma sem volt időm ezzel foglalkozni.
Válasz idézéssel
Sajnos nem boldogulok vele. Mindig visszadobják. Kb. egy munkanapom ment már rá a telefonálgatásra, ide-oda dobálnak a NAV-nál, de senki nem tud segíteni. Nem tudják megmondani, hogy mi lehet a baj, mivel elméletileg minden rendben van a meghatalmazással.
Közben meg itt az áfa bevallás határideje... no comment
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Nav Egyke 2019. évben > ajánlok egy videót róla.
.
https://www.youtube.com/watch?v=Vvp2b5o2SFc
Válasz idézéssel
Csilla!

Nekem sem sikerül a meghatalmazás beküldése. Egy EV-nél elfogadták, de egy céggel szenvedek.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Próbált valaki EGYKE-t beadni a napokban, mióta megváltoztatták a nyomtatványt? Több cégre is be akartam küldeni pár napja, de "Szakrendszer által elutasítva" szöveg kíséretében, nem tették be a cégeket a nevem alá. Semmi egyéb információt nem adtak. Tudtok valamit erről, hogy mi lehet a gond?
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Na Itt van elhantolva az eb! Ezt kérdezzük mindahányan.
Eddig a NAV csak dodonai válast adott, de megyőzőésem, hogy egyszerűbb az EGYKE nyomán dolgozni mint elvővadászni a cégek cégkapuját, pláne, hogy - gondolom - az Ő progijuk automatikusan nem állt rá. Majd egyszr kifejlesztik, vagy nem. Addig minden mi látunk. Engem külön bosszant, hogy  kollégámhoz regizet közel 50 cég cuccát is én látom.

Válasz idézéssel
Jaj köszi Klári, így sikerült mindent letölteni.
1818 hülyeségeket mondott.
Egy dolog még mindig motoszkál bennem , az érintett cég ezt miért nem látja, kapja meg?
Válasz idézéssel
Szia Pötyi!
Menj fel a saját tárhelyedre! Ott látod a bejött leveleket, és látod bal oldalon a saját nevedet. Kattincs rá megnyílik a személyedhez kötött cégek sora adószám szerint. Többek között a saját cégedé is. Kattincs rá! Uj felület lesz látható ahol van beérkezett, eküldött stb. Innen már mindent látsz. Magyarul azt akarom mondani, hogy a saját céged égkapujába menjél be. Ha nem sikrül akkor tényleg a 1818 tud segíteni.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég