A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégkapu
Szia Marcsi!

Természetesen ha nem titkos, meg tudnád mondani, hogy melyik előadáson volt erről szó?
December elején írtad, hogy mész továbbképzésre és az ott kapott infokat megosztod velünk, illetve, hogy
a felmerült kérdéseinket továbbítod, felteszed helyettünk. Ha online elérhető az előadás anyaga akkor
szívesen meghallgatnám.
Válasz idézéssel
Ez volt a válasz amit, Könyvelés72 ide linkelt,várjuk meg a nav kisokost, és még az hogy nagyon képlékeny , hiányosak a cégek cégkapu jogosultságai ,addig ameddig nem rendeződnek a dolgok, lesz átmenet.Többnyire az elkövetkezendő évek új tervezeteiről volt szó pl. a NAV fogja összerakni az áfa bevallásokat és majd ezeket fogjuk megkapni mint tervezet ezekből kell,majd kimazsolázni a nálunk lévő bizonylatok egyezőségét,ha eltérés lesz jegyzőkönyvezni kell az eltérés okát.
Kézzel csak vegyes bizonylatokat kell majd könyvelni a többi mind konvertálható lesz a programba.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Érdemes elolvasni a Nav oldalán megjelent mai tájékoztatót a cégkapuval kapcsolatban.

http://nav.gov.hu/nav/ado/egyeb/cegkapu_nyitas.html
Válasz idézéssel
Kedves Klári és Tamás!
Nagyon köszönöm, hogy írtatok. Igen, én is gondoltam már, hogy akkor őt is a nevemre kellene már venni.  Csak most teljesen ellentétesek az infók, olyan hír is van, hogy 2019-től megszűnik az EGYKE, olyan hír is, hogy marad még több évig. Olyan hír is van, hogy aki anno T180-at adott be (mert akkor még az volt), az most gyorsan adjon be rá EGYKE-t is. (Eszem áll meg már, komolyan.)
Most én is amondó vagyok, hogy nem kapkodnék a nevemre vevéssel, aztán 2019. év elején talán tisztul a dolog.
Köszönöm mindkettőtöknek még egyszerSmile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az adott esetben várjunk a nevemre vevésel. Teljesen kiforratlan az ügykezeői rész. MIvel a bevallások mehetnek az eddigi jogosultsággal nem lesz gond a határidőkkel anka esetében.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Anka68!

Szerintem nem. Van szerződésed, ha kikötitek, hogy ő adja be a bevallásokat, akkor jogilag is tiszta. Cégkapunál sem lehet vele gond, feltéve,ha ő adja be! Meghatalmazás hiányában te nem tudod. Egyszerűbb lenne mindkettőtöknek, ha te adnád be a bevallást. 2019.01.01-vel megszűnik az EGYKE, ha jól hallottam, egyszerűbb jön helyette. Talán most már a nevedre kellene venni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Cégkapu ügyben kérdeznék én is.
Van egyetlen olyan kft, akinek könyvelek, de ő nincs a "nevem alá" véve  Egykével (T180-assal) sem. Annak idején így alakult, aztán nem variáltuk már.  Ügyvezető neve alatt mentek a bevallásai,  természetesen könyvelői szerződésünk van,  de tény, hogy mint egyéni vállalkozó könyvelőnek, nincs a nevem alatt.
Cégkaput nyitott, még amikor kötelezővé tették.
Ebből lehet technikai gondom, hogy nincs a nevemen?  Cégkapus beküldésre  értem a kérdést.
Nagyon köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Sziasztok !
A cégkapuról  2 hete én is sokat hallottam NAV-os előadáson.  Cégkapu kell a gazdasági társaságoknak, s  havi járulékbevallásra és/vagy ÁFA bevallásra kötelezett az alapítvány, egyesület, társasház, akkor kell neki cégkapu. Ez nemcsak az adóhatósággal való kapcsolattartásról szól, hanem az államigazgatási szervek (eközig) mind ezen keresztül fognak hivatalosan elektronikus határozatot, végzést, levelet stb., Nav nyugtát küldeni.  A Nav-os kapcsolatra volt egy év kegyelmi időszak, ez most 2018.12.31-én lejár.
https://index.hu/gazdasag/2018/11/15/nav...a_cegkapu/
de  a fenti cikkben közöltek szerint 2019-től már ott is cégkaput kell használni. Irjátok be a gugliba, s töltsétek le:
ckp_regisztracio.PDF
Ennek a 3. oldalán megneveziik, kinek kell cégkaput használni.
Egyéni vállalkozó az E-ügyintézési tv. 14. §-a szerinti hivatalos elérhetőségként a Kormány által biztosított tárhelyek közül a KÜNY-regisztrációhoz kapcsolódó tárhelyét jelenti be a Rendelkezési Nyilvántartásba. Ennek értelmében az egyéni vállalkozók nem jogosultak Cégkaput regisztrálni! KÜNY tárhely = ügyfélkapu
Ez azt jelenti, hogy egyéni vállalkozó saját magára nézve továbbra is az ükapu-n fogja a bevallásait benyújtani.
Cégkapun ki kell osztani a jogosultságokat > jogosultsagkezeles.pdf
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...ezeles.PDF > Tehát leírások vannak, de még így sem tiszta minden, várjuk a NAV útmutatóját.
,
Érdekes kérdéseket feszeget az alábbi
. Mi van akkor, ha a gazdálkodó szervezet állandó meghatalmazottal is rendelkezik? Az állandó meghatalmazott lehet akár egy Cégkapu használatára nem kötelezett egyéni vállalkozó (pl. könyvelő),vagy Cégkapu használatára kötelezett gazdálkodó szervezet (pl. ügyvédi iroda, adótanácsadásra jogosult gazdasági társaság) is. Ki küldheti be és ki kapja meg a dokumentumokat?
Ebben az esetben a gazdálkodó szervezet Cégkapuja mellett az adóhatóság felé történő kommunikáció megvalósulhat akár az egyéni vállalkozó KÜNY tárhelyén, akár a képviselő gazdálkodó szervezet Cégkapuján is. Kérdéses viszont, hogy a NAV részéről történő kommunikáció, milyen irányba fog megtörténni.
A hatályos jogszabályi rendelkezések alapján ilyen esetben fő szabályként a meghatalmazott képviselőnek kell továbbítani a dokumentumokat (egyéni vállalkozó KÜNY tárhelye, képviselő szervezet Cégkapuja). Azonban a törvény arra is lehetőséget ad, hogy az adóhatóság emellett az adózónak is megküldje a dokumentumokat. Így az adóhatóság döntésén fog múlni, hogy ki kapja meg a dokumentumokat: csak az állandó meghatalmazott, vagy mellette az érintett gazdálkodó szervezet is.
    Az adóhatóság döntése kihat majd a kézbesítési vélelemre és az ahhoz kapcsolódó jogkövetkezményekre is, mert nem biztos, hogy egyértelműen követhetővé válik az adózó szempontjából, hogy ki és mikor nyitotta meg a dokumentumot.
https://www.rsm.hu/blog/2018/12/cegkapuh...ks0aUBV0_k
,
Valaki ezt írta: " A régebbi jogosultságokat érdemes felülvizsgálni az ebev szolgáltatások/képviseletek/aktuális jogosultságok menüpont alatt. Van régi ügyfelem, akinél még nem szerepelt itt a cégem neve, csak az én nevem, ezeket új EGYKE-vel orvosolni kell. Ezután ÁNYK/Szerviz/Beállítások/Működés fülön engedélyeztük a cégkapu használatát.  a beküldésnél, amikor Cég/Hivatali kapu azonosítót kér, akkor a meghatalmazotthoz tartozó cégnek az adószámát kell beírni (első 8 karakter)."
.
Marcsi, az én kérdésem:
ha a fentiek szerint engedélyezném a cégkapu használatát,  viszont az ÁNYK-n  azon a napon egyéni vállalkozó bevallását  is kell küldeni (pl. saját magadét), akkor működik továbbra is az alábbi menüpont?
ÁNYK  > kapcsolat az ügyfélkapuval > Nyomtatvány közvetlen beküldése ügyfélkapun keresztül
Válasz idézéssel
Ildikó,december 31-ig mindennek úgy kell működnie mint eddig.2019.jan.1-től lesz a változás a nagytestvér szerint.
08 beveket küld ahogy eddig és még az áfa is belefér.Ezüst vasárnapra remélem megvilágosodunk.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen. Én mint egyéni vállalkozó nem küldhetem be a cégkapun az ügyfeleim adó bevallásait ?
Válasz idézéssel
Ildikó !

Próbáld meg a úgy mint régen mindent a régi bevált szokásod szerint,lehet ,hogy így elfogadja nem lehet már a hivatal agyával gondolkodni,hátha Te mint EV még tudod így küldeni.Egy próbát megér,de holnap utána járok,viszont Tamás alább azt írta,hogy neki simán ment .Ildikó az ÁNYK-ban a szervíznél vedd ki a cégkaput csak az üf hagyd és így próbál újra saját belépéssel mint régen.Ez csak egy gondolat,remélem sikerül.

Pmarcsi

Mindent megkérdezek péntek, szombat talán már okosabbak leszünk.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
ÜGYFÉLKAPU . Bejelöltem magamat ügykezelőnek  az adott cég tárhely adminisztrációján  , megjelent a nevem az ügykezelők között,  ( egyéni  vállalkozó vagyok )  ma próbáltam a 1808 as beadni az adott cég adószámával és saját ügyfélkapum azonosítót megadva  és jött a válasz „ jogosultság hibaüzenet „  Mit csináltam rosszul  ? 
Köszönöm szépen ha valaki megoldja a kérdésemet.
Ildikó
Válasz idézéssel
Kérlek Marcsi, ha lesz rá lehetőséged, kérdezz rá arra is, hogy mikor és hogyan fog megjelenni a rendszerben- honnan fogjuk tudni- azt, hogy a régi T180-sok
be lettek frissítve? Nálam egyik részénél látszik, másiknál továbbra sem jelenik meg az adószámom annak ellenére, hogy mindenkinél jóváhagytam az Egykés meghatalmazást. Vannak akiknél eleve már ott volt az adószám,
de a régi T180-s alapján. Fogalmam sincs, hogy kinél lett befrissítve és kinél nem illetve akinél frissítés ellenére sincs még ott az adószámom annál mikor lesz?
Minden más nagyon lényeges, fontos kérdést Tamás klasszul összefoglalt.
Válasz idézéssel
Rainbow 
Tamás,kimásolom a kérdéseket és ezek alapján fogok kérdezni.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Marcsi!

Én azt kérdezném, hogy könyvelőként mit kell csinálni a Cégkapunál? Tehát ne az általános rizsát adják le, csak a könyvelőkre vonatkozót!!!

1. Ha a könyvelő saját könyvelői cégének van cégkapuja, akkor 2019-ben be tudja adni a saját cégkapuján keresztül az ügyfelei bevallását, anélkül, hogy az ügyfél cégkapujánál ügykezelőnek bejelentkezett? Egyáltalán kell nekünk foglalkozni az ügyfél cégkapujával? Természetesen az EGYKÉ-n szerepel a könyvelői cég is, és adminisztrátor vagy ügykezelő a saját könyvelői cégében a beadó!

2. Ha a könyvelő egyéni vállalkozó, akkor ügyfélkapun be tudja adni a céges ügyfelei bevallását, ha szintén nincs az ügyfelei cégkapunál ügykezelőként bejelentkezve? Szerintem sokan vannak közöttünk olyanok, akik ev-ként könyvelnek, így nekik nem kellett cégkapunál regisztrálni!

A válaszok alapján minden könyvelő, céges vagy egyéni vállalkozó, tudja mit kel csinálnia 2019-ben! Remélem azt mondják, amit most tapasztalatból megtudtunk!

Mindenki nevében megköszönöm a segítségedet.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Barátaim!

Rakjuk már egy csokorba kinek milyen kérdései lennének a cégkapuval kapcsolatban ,megkérdezem a továbbképzésen és megírom és jól kitárgyaljuk,sőt ha más kérdés is felmerül azt is szívesen megkérdezem.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszi, Marcsi!
Válasz idézéssel
Marcsi!

Minden céges ügyfelem nyitott tavaly cégkaput. Szerintem az nem mindegy, ki ad be cégkapun. Egyéni vállalkozó könyvelő szerintem ügyfélkapun továbbra is beküldheti céges ügyfelei bevallásait a saját nevében. Mondjuk ezt is tesztelni kéme! 

Könyvelés72!

Azt tudom ajánlani, próbáld ki, ahogy én. EV-vel, céggel, ahol nem vagy ügykezelő. Most én mindenkinek a saját cégkapumon adom be a novemberi bér bevallásokat. Ha bármi gond van, akkor időben kiderül! Ahol ügykezelő vagyok, ott a törléssel várok pár hónapot.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Novill!

Annak idején mindenki (amikor kezdődött az elektronikus bevallási mizéria)mindenki a saját nevében nyitott üf kaput.
Majd a cégeinket a saját üf kapunk megadásának az idejével regiztük,volt aki azt írta ,hogy szervezet(bt,kft) vagy ev végzi a megbízást,itt kérték a vállalkozás adószámát és egyebeket. szerintem nincs különbség,hogy ev vagy vagy egyéb vállalkozási formában van könyvelőirodád,de azért várjuk meg a többieket.Szerintem az ügyfeleidet nem mentesíti semmi a cégkapu nyitásától.Várjuk meg a többieket is ,hogy kinek mi a véleménye.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Nagyon jó híreket osztottál meg. Köszönjük szépen.
Akkor, t.képpen elegendő az Egyke meghatalmazások amiken mint magánszemélyek szereplünk, hozzárendelve a könyvelő irodánk/vállalkozásunk adószáma (15-s kód) és akkor nem
kell Ügykezelőnek felvenni minket. Ányk-ból is lehet egyszerre több bevallást beadni, arra kell csak figyelni, hogy a bevallás benyújtásakor jó adószámot adjunk meg ( gondolom van akinek cégként is van könyvelő irodája, de lehet, hogy
mellette ev-ként is végzi......) Azt nem tudjátok, hogy a héten befrissített Egykéket ( régi T180-sokat) mikor dolgozzák fel? Van akinél megjelent már az iroda adószáma, viszont van akié még nem a Képviselet- Akutális jogosultságok menü lekérdezésénél. Ugyanitt Képviselet- Meghatalmazások- Megtekintésnél mindenkinél ott van.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Nagyon örülök, hogy ez sikerült,de attól tartok ,hogy 2019.januártól nem biztos , hogy a továbbiakban is működni fog a beküldési rendszer.
Én most megyek(14-15)továbbképzésre majd megkérdezem Varga Hajnalkától,hogy ők erről milyen tájékoztatást kaptak,nagyon szeretem az előadásait mindenről lehet vele beszélni megválaszol minden feltett problémát.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Amikor a könyvelő egyéni vállalkozó (én az vagyok), akkor ugye a könyvelőirodának nincs cégkapuja.
Ebben az esetben a könyvelt társas vállalkozások be kell, hogy tegisztráljanak a cégkapujukon ügykezelőnek? Erről tudtok valamit?
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Marcsi!

Kipróbáltam és sikerült. 
1. Saját könyvelői cégem adószámával adtam be olyan cégek bevallásait is, ahol a cégkapunál nem voltam ügykezelő. Simán elfogadta!
2. Egyéni vállalkozó ÁFA bevallását is beadtam, szintén elfogadta. Persze a beadó (a cégem) cég, nem egyéni vállalkozó.
3. Hátrány, két helyre érkezett elfogadó nyugta, a saját magánszemélyes tárhelyemre, meg a könyvelői cégem tárhelyére. Szóval kétszer van meg, olvasás nélkül meg nem lehet törölni! Ezzel együtt tudok élni!

Összefoglalva, nem kell az ügyfelek cégkapujánál bejelentkeznünk ügykezelőnek. Annyit hozzátennék, hogy a saját cégemnél én vagyok az adminisztrátor, egyedül vagyok regisztrálva, nincs ügykezelő! Minden EGYKÉ-n a cégemen kívül én vagyok meghatalmazottként feltüntetve! Több előadást végighallgattam, de nem mondták el, hogy a meghatalmazás erre is jó. Nem kell, hogy ügykezelők legyünk. Pedig nagyon figyeltem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jelezd ha sikerült!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsi! Hétvégén megpróbálom a saját könyvelői cégem adószámával beadni a bevallásokat. Az EGYKÉ-n rajta van a könyvelői cégem adószáma, így talán ügykezelői regisztráció nélkül is megy a bevallás beadása.  A cikk szerint így is lehet! Meglátjuk! Ha megy, akkor egyszerre több cég bevallását be tudom adni.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég