Szavazás: Igen, megfelel vagy nem jól számoltak?
A szavazás lezárva.
igen megfelelő
0%
0 0%
nem jól számoltak
0%
0 0%
Összes 0 szavazat 0%
* Már szavaztál erre az elemre. [Eredmények]

A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Személyi alapbér
Igen, jól gondolod, ha van "vér a pucádban" akkor a szerződésre hivatkozva kérheted a magasabb bérösszeget, januártól visszamenőlegesen pedig a különbözetet. Mivel a szerződésed 180.500.-*-ról szól így neked ez kellene hogy legyen a br. béred. Szóval jól gondolkodsz, elcseszték a munkaszerződést, akár ezzel te kérheted a bérkülönbözet kifizetését is.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, de hat órára akár 180500 Ft-ot is kaphatok. Tehát a minimálbérről felemelhette egy magasabb, nem minimálbéres összegre is. Nem az van a szerződésben, hogy a mindenkor garantált minimálbér a bérem.
Válasz idézéssel
Hello!
Meg kell kérdezni mennyi az alapbér mert ahogy a többiek írják valoszinű rosszul számoltak...
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem is elírták a munkaszerződésedet, mert a garantált bérminimum bruttó 180.500,- forint 8 órás munkaviszonyra  idén. Te 6 órás vagy, tehát az erre járó bruttó 135.375,- forintot megkaptad.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat! Akkor pl. egy ellenőrzés folytán ez így nem állná meg a helyét, ugye? Ti is úgy gondoljátok, hogy a munkaszerződés módosításban nem a kötelezően adandó, garantált bérminimumot tüntették fel, mint lehetőséget, hanem nekem jelenleg 180500 Ft a személyi alapbérem a 30 órás munkaidőmre, tehát ezt az összeget kellett volna használni a számfejtésben, mint bruttó bért (nincs bérpótlékom, nincs semmi ami megvariálná ezt). Valamint ha van vér a pucámban, akkor kérhetem a különbözetet is a szerződésre hivatkozva?
Válasz idézéssel
Big Grin 
hello!
Hát nem tudom mi a francot számoltak 8 hónap alatt és igy sem tudták kiszámolni a gar.minbér részmunkaidőre járó összegét, a munkaszerződésben ez egy elég fontos dolog az alapbér ha nem a legfontosabb erre sem figyeltek akkor mire milyen szinű papírra nyomtassák a szerződést... Big Grin
Válasz idézéssel
Nincs azzal a számfejtéssel baj, hiszen azt írtad hogy heti 30/napi 6-órás jogviszony. Ez tehát a garantált bérminimumnak 180.500.- : 40 x 30= 135.375.- megfelelő bér. Tehát ez jól van, csak ezt a munkaszerződést amit most irattak veled alá, na ezt rontották el, ebbe csak a 135.375.--t kellett volna közölni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Elég időben közlik az új munkaszerződést,ha jár elsejétől utólag visszamenőleg számfejteni kellene a külömbözetet..
Válasz idézéssel
Szép estét kívánok!

2017-ben kezdődött a munkaviszonyom. A munkaszerződés 125700 Ft bruttó bérről szól, heti 30, napi 6 órás munkavégzésre. A bérszámfejtésem, adóigazolásom végig erről az összegről szólt.
2018-as bérszámfejtéseimen 135375 Ft besorolási bérrel, 135375 Ft Rendszeres jövedelemmel és 135375 Ft bruttó bérrel számolnak, összevissza megosztva munkabérre és fizetett szabadságra.
A munkaszerződésem módosítását a minap kaptam kézhez, hogy írjam alá. Aláírtam. Az szerepel rajta, hogy 2018. január 01-től a személy alapbér 180500 Ft. Más nem változik. Amikor jobban megnéztem, elgondolkodtam:

Megfelel ennek a módosításnak az idei bérszámfejtés?
Nem 180500 Ft bruttó bérrel kellene számolni?

Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég