A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Új szocho 2018. évi LII. törvény
Sziasztok!

Igen a járulékmentesség (nyug+eg azaz 17%) csak a munkaviszonyvan lévő öregségi + nők 40 év nyugdíjvan részesülőkre vonatkozik.
A megbízási jogviszonyosok rendszeres jövedelme, az egyéni és társas állakozók osztaléka ha nincs az év során egyébkénti járulékköteles jövedelme a minimálbér kétszerese durván 3,5 milla na akkor az eddigi 14 %-os EHO helyett 17,5 % SzocHot fizet.
Ez első sorban a nyugdíjas vállakozókat és az őstermelőket érinti sulyosan.

A kövekesmény ( ne legyen igazam): mindenkit u.n. elvárt jövedelmet fog vallni és a "fal" számlákat csak győzzük kidobáni.  El nem tudom képzelni, hogy ez volt a cél.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi.

Lehet én értelmezem félre a kérdésed, de 2019-től nncs ezekben változás.
Azaz nyugdíjas vállalkozónak eü.szolg.járulékot kell fizetnie.
A nem nyugdíjas vállalkozóknak pedig továbbra is marad a 19,5% szochó a vállalkazói kivét, tagi jövedelem vagy az ált.adósnál az általányban megállapított jövedelme után.
Ami változás az az, hogy nyugdíjas munkavállalónál csak 15% szja-t kell levonni, minden más megszűnik.
Válasz idézéssel
Klárika,

Jól értelmezem, hogy

Az adófizetési kötelezettség alóli mentesülés esetei:olyan egyéni vállalkozónak, aki a rá irányadó öregséginyugdíj-korhatárt már betöltötte,(kieg.tev. álatányadózó)nálun a havi 7.320.-ft  fizetési köt.megszűnik és nem kötelezett 2019-től fizetni.

DE,ellenben,

Az egyéni vállalkozó által fizetendő adó alapja,figyelemmel az adóalap megállapításának különös szabályaira is - a vállalkozói kivét, az átalányadózást alkalmazó egyéni vállalkozót saját maga után terhelő adó alapja az átalányban megállapított jövedelem.

Ők nem mentesülnek ,Az adó mértéke az adóalap 19,5 százaléka .?

Teljesen elvesztem ebben az új szabályozásban,nem bírom értelmezni ezt a sok változást,amúgy sem vagyok toppon.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sajnos igazad van Klári. És ahogy szokták mondani: Ami késik, nem múlik. Lesz ebből még gond.
Válasz idézéssel
Ha a véleményemre vagy kiváncsi, elmondom, hogy csodálkozom, még nem tört ki a balhé nem ezért, hanem az EHO megszünése miatt. Az EV- és őstermeleők jelentős adóemelésben részesülnek. Úgyszintén azok a tulajdonosok, akik osztalékban részesülnek és nincs bérjövedelmük elég, pld a nyugdíjasok.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Az új szocho tv

https://mkogy.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1800052.TV
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég