A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Igen Monik mi így csináljuk. Minden 5-ös de ha kártérítés t kell fizetni akkor 8-as ay idegennek fizetett. A saját javítás lyenkor is 52-es.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klárika!
Nagyon szépen köszönöm, a gyorsaságot is!

Már csak egy kérdésem van, hogy Ti is így számoljátok el?
Könyvvizsgálónk egyéb ráfordításra szeretné könyveltetni a tgk. káresemény miatti javítási költségét.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Megpróbálom csatolni!

Csatolt fájl(ok)
.docx   Káresemény elszámolása.docx (Méret: 16.46 KB / Letöltések: 13)

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Valaki el tudná küldeni a
Számviteli Levelek 389. számában megjelent (2018. augusztus 9.), 7668. kérdésre adott választ?

Köszönöm,
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van valaki közülünk, aki könyvel szálláshely szolgáltatót, aki kapcsolatban van a booking.com-mal?
Lenne 2-3 kérdésem, mert ezeket nem lehet elérni.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szerintem semmit, mivel az utolsó "gazdasági tevékenység" óta eltelt az 5 év elévült.
Nekem is volt ilyen én semmit nem csináltam, de azért várj mások mit mondanak.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
A régi egyéni vállalkozó ügyfelem 5 éve szüneteltette a tevékenységét. Most törölték, mert lejárt az 5 év. Milyen bevallásokat kell ilyenkor beadni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szeretünk! Mindenkinek van elkóborolt napja!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ne haragudjatok, de egyszerűen nem találtam a hozzászólásomat. Komolyan azt hittem, hogy álmodtam az egészet. 
Sokszor fellépek és az Új üzenetekre kattintva bejönnek valamik. Aztán ha átmegyek a Portál feliratra (asszem) ott oldalt is jelennek meg témák...és ott mindig van olyan, ami nekem nem jelenik meg. 
Szóval ne haragudjatok kérlek, hogy ilyen balfék vagyok. Máris felteszem.
Válasz idézéssel
Szia!

Szakszervezeti szakágazati tagdíj vállalások,nem emberenkénti hanem a csatlakozott szakszereveti ágazat.

köszönöm,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Hány emberről van szó,10-20 vagy több száz?
Válasz idézéssel
Újra ide raktam már megint szórakozik valaki.-)))

Köszönöm a tanácsokat, én is csak úgy járnék el ahogyan ti írjátok.
Kettősbe könyvelünk, a főnököm ragaszkodik az előíráshoz,hogy az előző könyvelő is így csinálta.
Sajnos nem tudom megkérdezni,nem békésen váltak el egymástól,most én iszom a levét.

Szóval segítsetek valamit kiokoskodni, hogy ne őrüljek meg.

Köszönöm,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszönöm a tanácsokat, én is csak úgy járnék el ahogyan ti írjátok.
Kettősbe könyvelünk, a főnököm ragaszkodik az előíráshoz,hogy az előző könyvelő is így csinálta.
Sajnos nem tudom megkérdezni,nem békésen váltak el egymástól,most én iszom a levét.

Szóval segítsetek valamit kiokoskodni, hogy ne őrüljek meg.

Köszönöm,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi is külön anaitikát vazetünk, ahogy Tamás mondja. Egyszeresben nem tudsz mást tenni.

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Én továbbra is akkor könyvelném, amikor befizették a díjat. Külön excel táblázatban vezetném a befizetéseket és előírásokat. Dupla munka, de könnyebb javítani a táblázatban, mint a könyvelésben. Meg szerintem így törvényes, a tagdíj csak akkor lehet bevétel, ha befizették.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Újra segítséget szeretnék.
Kaptam egy listát a szakszervezeti szervezeti tagok éves tagdíj vállalásairól,negyedévente kell fizetniük.
Előírásként ti hogy kezelitek ezt a dolgot,én még soha nem vittem fel előírásként tagdíjakat,rögtön a bankból a 9-re raktam.Viszont itt a fkszben látni kell ,hogy kiknek van tartozásuk.

Köszönöm a segítséget.
Szép estét Mindenkinek Angel

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem ne az előlegek közé rakd hanem egyébb követelés köté T368 közé valahova és Egyébb követelés sorba ebbe akkor ha nem olyan cégnek adod akivel nincs részesedése a cégednek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.354fksz ti hogy paramétereznétek be (most viszem a nyitókat fel és nyitnom kell egy kaució fksz)teljesen összezavarodtam.
egyéb követelés vagy követelés egyéb vállalkozással szemben.

Segítsetek már meg érteni ha én adom akkor a 35-ben ha én kapom akkor 47-ben van a helye én így gondolom ,de ebből mindig vitám volt már azt sem szeretem aki emlegeti az óvadékot.

Köszi,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak tanulságként!

Az történt, hogy a vállalkozónak volt régebben egy könyvelője aki nem mondta le a jogosultságát.
Új hivatalos könyvelője nem lett én az ő ügyfélkapuján  intézem a dolgait./ Visszalökték az EGYKE 
meghatalmazós részét mondván nem olvasható és nem szántam el magam új beküldésére/
Mint telefonos egyeztetésnél kiderült az összes felszólítást a volt könyvelőnek küldték, az adózónak nem!
Tudomásom szerint az adózó mindent meg kell kapjon, a könyvelő amire jogosultsága van!  Vagy nem??
 Vélhetőleg rendeződik a dolog, egy e-papírt kellett beküldeni arról, hogy nem kapott az ügyfél felszólítást.
Harakiri
Válasz idézéssel
Ha nem rakod át a tartósba, akkor 30 nap után törlődnek. Esetleg az ügyfél rákereshet a emailjai között, hogy kapott-e értesítést, amennyiben az ő címe van megadva az ügyfélkapun.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem ezzel van gondom, hanem hol van a megnyitott vagy nem megnyitott üzenet, ha nincs a tartósban
és nincs a beérkezettek között sem??? Én nem is láttam, nem töröltem és az ügyfél sem /ha igaz/
A törölt üzenetek fellelhetők valahol??Persze annak igazolása, hogy nem kaptam meg butaság
mert a nemet nem lehet igazolni!!

Harakiri
Válasz idézéssel
Úgy látszik, sehogy:
A Központi Rendszer értesítést küld a tárhelyeken elhelyezett iratokról. Amennyiben az adózó az iratot [b]megnyitja[/b], az a megnyitás pillanatában [b]kézbesítettnek minősül[/b].

Az értesítési tárhelyen vagy a cégkapun megküldött irat elhelyezésétől számított 6. munkanapon – [i]ha addig nem “vettük” át, vagyis nem nyitottuk meg[/i] – a Központi Rendszer automatikusan új értesítést küld a regisztrációkor megadott e-mail címre. Amennyiben a címzett az [b]új értesítő megküldését követő 5 munkanapon belül sem veszi át az iratot[/b], az az 5. munkanapon [b]kézbesítettnek [/b]minősül.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megállapítottam, hogy az adózó a 4800280005 számú, az adózó
részére 2019. május 27. napján kézbesített felhívás ellenére nem
teljesítette bevallási kötelezettségét.

Ez szerepel a bírság indoklásában. Az érdekesség az, hogy ápr.10
és jún. 26 között nincs a tárhelyen beérkezett üzenet.
Mivel olyan kicsi ügyfél, hogy nem vettem a nevemre, az ő ügyfélkapujáról
van szó. Meg is gyanúsítottam, hogy elolvasta, törölte az üzenetet és én
azért nem vettem észre a felszólítást. De azt mondta "ott sem járt"
Előfordulhat ez?? 
Hogyan tudom igazolni, hogy nem érkezett meg felhívás??
Jó kis feladvány!
Szerintetek??
Válasz idézéssel
Igen, ez egy bürokratikus túlkapás, mint minden más 0-s adatszolgáltatás. Ha már bürokrácia csökkentésről harsognak akkor felülvizsgálhatnák a jogalkotók ezeket a szükségtelen 0-s adatszolgáltatásokat.

Most a környezetvédelmi termékdíjjal fogják ezt csak fokozni, amire készülni kell, ha unióból hoz be bár ki terméket mindenkitől fogják várni akár a0-s adatszolgáltatást is. Általában ha a behozott termék /ami nem termékdíj köteles/ a számlán nem szerepel a csomagolásnak a súlya, ebből következőleg nem is tud a vállalkozó mit bevallani. Jelezték a külföldi szállítónak a hibát, hogy kérik a csomagolás súlyát feltüntetni,/0,20 kg, úgy tudom a csomagolás 19 Ft/kg tehát egy tételnél 0,20 kgx19= 3,8 Ft-ról beszélünk/ a külföldi pedig jót nevet, hogy már több magyar megrendelő jelezte ezt a kérést, az unióba sehol máshol nem rugóznak ezen.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hogy mennyire így van, az egyik 36 óra melletti EV-met megbírságolták. Kétszer felszólították, utána 10000 Ft-ot kértek tőle. Kelet-Budapest volt.
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de teljesen felesleges baromságnak tartom amit nem csak az ügyfelek de mi is képesek vagyunk elfelejteni. Én legalább is.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég