A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Valaki tudna abban segíteni, hogy mire kell figyelni, ha egy magyar cég Romániában vásárolt áruját ott raktározza eladásig? Nincs Romániában adószáma, telephelye. Kell ilyenkor bejelentkezni oda? A költségeket leszámlázzák felé, de bizonytalan, meddig lesz ott az áru!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Klári köszönöm. Eddig csak tagoknál jelentettem a nullás megbízási jogviszonyt.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen Tamás!
Akettő nem függ össze. Van egy megbízásos jogviszoy (ügyvezetés) amiért dij nem jár, bíztosítással sem jár, mert másutt van 36 órát meghaladó biztosítással járó jogviszonya. Amikor a megbízást megkapta 1041-en jelentettük, ezt követően pedig 08-on havonta a nagy 0-t.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Még azt is, aki nem tulajdonos?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Jelentjük!

Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, hogy 18T1041-en ti jelentitek azokat az ügyvezetőket, akik nulla forintos megbízási díjjal végzik a munkájukat? Van olyan eset is, amikor az ügyvezető nem tulajdonos (a tulajdonos gyermeke), természetesen ellenérték nélkül dolgozik! Eddig jelentettem, mert 2012-ben volt ebből gond, de ha valaki nem is tag csak ügyvezető azt is be kell jelenteni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igy csináltam. Csak az a gondom, hogy adok be több cég bevallását egy időben? Eddig az ügyfélkapuval simán beadtam 20-30 db bevallást egyszerre. Most egyesével mehet csak.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt olvastam,segítségül.

Bevallás küldése cégkapun keresztül .Először a beállítást el kell végezni az alábbiak szerint: ÁNYK-ba be kell menni és a felső soron a Szerviz/Beállítások ( 1. sorra rámenni) és itt a 3. sorban pipálni a "Kapcsolat a Cég/Hivatali kapuval menü engedélyezése" sort, majd OK. Utána ki kell lépni az ÁNYK-ból és újra belépni, mert csak így aktiválja a beállítást. Amikor újra beléptünk az ÁNYK-ba a felső soron már mindkét lehetőség megjelenik: 1., Kapcsolat az ügyfélkapuval, 2., Kapcsolat a Cég/hivatali kapuval. Kitöltött nyomtatvány beküldés menete: 1., Kapcsolat a Cég/Hivatali kapuval, ezen belül nyomtatvány megjelölése, 2., Nyomtatvány közvetlen beküldése 3., Utána Cég/hivatali kapu azonosítót kér, ide annak a cégnek az adószám első 8 pozícióját kell írni, amelynek a bevallását küldik, 4., KAÜ ügyfélkapu azonosítás: a saját ügyfélkapu azonosító megadása, mivel ügykezelőként nyújtotta be a bevallást.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Tudna valaki abban segíteni, hogy az ÁNYK-ban a cégkapus beadásnál mit kell beírni a cégkapu azonosító mezőbe?

Sikerült megoldanom. A cég adószámának első nyolc számjegyét kell beírni. Akkor elfogadja. Csak több ügyfél adatát, hogy tudom csoportosan beadni? Vagy a könyvelői cégem adószámát kell mindenhol beírnom? A saját cégem 1808-t adtam most be cégkapun!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Ibcsi!
Ha ahol feltötötted visszakéred a "beküldött veszámolók, értesítések" helyen a beszámolót és rákattittasz kijön, hogy befogadott, ezt másold le. Máős ötletem nincs, mert megszöntették az ugyaninnen való letöltést.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
A  közzétett beszámoló visszaigazolását elmulasztottam letölteni.
Szerintetek  van még rá valami lehetőség?
A tárhelyen természetesen már nincs meg.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megírom, hátha lesz még valakinek ilyen: beadtuk az új részletfizetési kérelmet. Erre azt az áfát, amire a részletfizetést megkapta...na azt teljes egészében feltették a folyószámlára, tehát most már az is tartozás. És be kellett adni egy kérelem módosítást.....az nagyon kedves lesz, ha most az emelt összeget meg elutasítják  Angry
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm!
Még lehet megpróbálom a navot felhívni...hátha.
Válasz idézéssel
Szia.

Én úgy tudom, hogy addig míg a jelenlegi részletfizetés nem jár le, új nem indítható.
De egy próbát megér, hátha....
Válasz idézéssel
Hát a választ pontosan nem tudom. De szerintem lehet...… max. nem kapja meg. Smile Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hátha valakinek volt ilyen a praxisában, mert elolvastam az info füzetet, kitöltésit, tv-t, de nem jutok előre: egy cég még idén februárban kapott 12 havi részletfizetést áfára, amit rendeben fizet is. 
Az élet úgy hozta, hogy most megint lesz több tíz milliós áfa fizetési kötelezettsége,viszont a likviditása hmmmmm.....finoman fogalmazva is a béka segge alatt van. Szerintetek lehet erre is részletfizetést kérni? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm a válaszokat, jó hír, hogy nem kell jelenteni... Lehet félreérthetően írtam- Mónika (és Klári) írta jól. Eddig mindig minden kp-ban ment, online ptgépen. De most már állít ki kézzel írott számlát, ami átutalásos lesz és nem éri el az áfa érték a 100 ezres határt.

Legyen további szép napotok.
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem ha nem szerepel a pénztárgépben akkor jelenteni kell, a 01.-es lapon  a számla típusánál van egyszer. és normál számla is igy az utalásos is jelenteni kell.

A PTGSZLAH megmarad 2018. július 1-je után is?

A PTGSZLAH nyomtatványon nem adóalany részére – nyugta helyett – kibocsátott számlák adatai szerepeltetendőek. Az online számla adatszolgáltatás a másik belföldi adóalany számára kiállított – és legalább 100 000 forint áthárított adót tartalmazó – számlák adatairól teljesítendő. A kétféle adatszolgáltatás egymás mellett való működésének nincs akadálya, a PTGSZLAH megszűnése nem várható.
Válasz idézéssel
És ha kézi számlával írja az átutalásos számlát??? És 100.000.- ÁFA alatti, akkor még rögzíteni sem kell. Szerintem ezt nem kell jelenteni.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ne tévedjünk! Erika azt kérdezte, hogy mi van akkor amikor pénztárgép köteles tevékenységről átutalásos számlát állítanak ki és a vevő nem kp fizet.
Szerintem, a számlázó progit ugyanúgy regisztálni és haszbnálni kell ennél a tevékenységnél is, mintha nem lenne ptgép köteles.

Válasz idézéssel
Szerintem nem kell jelenteni, mert használ pénztárgépet. Jelenteni csak akkor kell ha kellene pénztárgép, de nincs, na akkor kell ahogyan Placebo is írta a PTGSZLAH-n.
Válasz idézéssel
PTREG nyomtatvány= ha használna pénztárgépet azt kellene bejelenteni
SZAMLAZO nyomtatvány=ga számlázó programot használ, azt kell jelenteni

Amire Te gondolsz, az szerintem a:
PTGSZLAH nyomtatvány= NYUGTA helyett, MAGÁNSZEMÉLYnek kiállított KÉSZPÉNZES számlákat jelentjük.
Ha igazolni tudod, hogy a magánszemély kérte a készpénzes számla kiállítását (nem nyugta helyett van), akkor azt sem kell jelenteni.

(Utólag írom hozzá: természetesen, ha pénztárgép kötelezett, de nem használ pénztárgépet, akkor van a PTGSZLAH...nekem ez egyértelmű volt....a kérdésben olyan nyomtatvány szerepel-PTREGSZLAH- ami nincs, nem volt világos, hogy akkor mit is használ, mit is akar jelenteni... bocsi ha az én válaszom félreérhető!)
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Hello!
Ezen jelented : PTGSZLAH,ha olyan tevékenységről számláz amihez kötelező a pénztárgép ezen jelenti.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nektek már a könyökötök jön ki, de számomra új....
Van egy egyéni vállalkozó, online pénztárgépre kötelezett.  Viszont most elkezd számlát kiállítani, ami nem készpénzes, hanem átutalásos. Ebben az esetben jelenteni kell a kiállított számlát a PTREGSZLAH-án?

Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég