A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Köszönöm!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Ibcsi!
Ha ahol feltötötted visszakéred a "beküldött veszámolók, értesítések" helyen a beszámolót és rákattittasz kijön, hogy befogadott, ezt másold le. Máős ötletem nincs, mert megszöntették az ugyaninnen való letöltést.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A  közzétett beszámoló visszaigazolását elmulasztottam letölteni.
Szerintetek  van még rá valami lehetőség?
A tárhelyen természetesen már nincs meg.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megírom, hátha lesz még valakinek ilyen: beadtuk az új részletfizetési kérelmet. Erre azt az áfát, amire a részletfizetést megkapta...na azt teljes egészében feltették a folyószámlára, tehát most már az is tartozás. És be kellett adni egy kérelem módosítást.....az nagyon kedves lesz, ha most az emelt összeget meg elutasítják  Angry
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm!
Még lehet megpróbálom a navot felhívni...hátha.
Válasz idézéssel
Szia.

Én úgy tudom, hogy addig míg a jelenlegi részletfizetés nem jár le, új nem indítható.
De egy próbát megér, hátha....
Válasz idézéssel
Hát a választ pontosan nem tudom. De szerintem lehet...… max. nem kapja meg. Smile Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hátha valakinek volt ilyen a praxisában, mert elolvastam az info füzetet, kitöltésit, tv-t, de nem jutok előre: egy cég még idén februárban kapott 12 havi részletfizetést áfára, amit rendeben fizet is. 
Az élet úgy hozta, hogy most megint lesz több tíz milliós áfa fizetési kötelezettsége,viszont a likviditása hmmmmm.....finoman fogalmazva is a béka segge alatt van. Szerintetek lehet erre is részletfizetést kérni? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm a válaszokat, jó hír, hogy nem kell jelenteni... Lehet félreérthetően írtam- Mónika (és Klári) írta jól. Eddig mindig minden kp-ban ment, online ptgépen. De most már állít ki kézzel írott számlát, ami átutalásos lesz és nem éri el az áfa érték a 100 ezres határt.

Legyen további szép napotok.
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem ha nem szerepel a pénztárgépben akkor jelenteni kell, a 01.-es lapon  a számla típusánál van egyszer. és normál számla is igy az utalásos is jelenteni kell.

A PTGSZLAH megmarad 2018. július 1-je után is?

A PTGSZLAH nyomtatványon nem adóalany részére – nyugta helyett – kibocsátott számlák adatai szerepeltetendőek. Az online számla adatszolgáltatás a másik belföldi adóalany számára kiállított – és legalább 100 000 forint áthárított adót tartalmazó – számlák adatairól teljesítendő. A kétféle adatszolgáltatás egymás mellett való működésének nincs akadálya, a PTGSZLAH megszűnése nem várható.
Válasz idézéssel
És ha kézi számlával írja az átutalásos számlát??? És 100.000.- ÁFA alatti, akkor még rögzíteni sem kell. Szerintem ezt nem kell jelenteni.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ne tévedjünk! Erika azt kérdezte, hogy mi van akkor amikor pénztárgép köteles tevékenységről átutalásos számlát állítanak ki és a vevő nem kp fizet.
Szerintem, a számlázó progit ugyanúgy regisztálni és haszbnálni kell ennél a tevékenységnél is, mintha nem lenne ptgép köteles.

Válasz idézéssel
Szerintem nem kell jelenteni, mert használ pénztárgépet. Jelenteni csak akkor kell ha kellene pénztárgép, de nincs, na akkor kell ahogyan Placebo is írta a PTGSZLAH-n.
Válasz idézéssel
PTREG nyomtatvány= ha használna pénztárgépet azt kellene bejelenteni
SZAMLAZO nyomtatvány=ga számlázó programot használ, azt kell jelenteni

Amire Te gondolsz, az szerintem a:
PTGSZLAH nyomtatvány= NYUGTA helyett, MAGÁNSZEMÉLYnek kiállított KÉSZPÉNZES számlákat jelentjük.
Ha igazolni tudod, hogy a magánszemély kérte a készpénzes számla kiállítását (nem nyugta helyett van), akkor azt sem kell jelenteni.

(Utólag írom hozzá: természetesen, ha pénztárgép kötelezett, de nem használ pénztárgépet, akkor van a PTGSZLAH...nekem ez egyértelmű volt....a kérdésben olyan nyomtatvány szerepel-PTREGSZLAH- ami nincs, nem volt világos, hogy akkor mit is használ, mit is akar jelenteni... bocsi ha az én válaszom félreérhető!)
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Hello!
Ezen jelented : PTGSZLAH,ha olyan tevékenységről számláz amihez kötelező a pénztárgép ezen jelenti.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nektek már a könyökötök jön ki, de számomra új....
Van egy egyéni vállalkozó, online pénztárgépre kötelezett.  Viszont most elkezd számlát kiállítani, ami nem készpénzes, hanem átutalásos. Ebben az esetben jelenteni kell a kiállított számlát a PTREGSZLAH-án?

Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Nagyon kösziiii  Shy
Válasz idézéssel
Aha! Smile Mindjárt más a leányzó fekvése.
A műhely számláját sima 92-be könyveled  a károsulttal szemben, amit részben a károsult kp, részben a biztosítója átutalással egyenlít ki.

Amitén írtam a mind a károsult szempontjából való könyvelés volt. Smile

Válasz idézéssel
Köszönöm a választ  Smile .

Picit nem világos, miért 96ra könyvelem? A számlát a károsult nevére állítja ki a szerviz az elvégzett munkáról és felhasznált alkatrészekről: ez nem sima árbevétel? A pénzügyi rendezés lesz két helyről. 
Jaajj, azt lehet nem írtam, a műhely szempontjából kérdezem.
Bocsi, ha értetlenkedem, de ilyenem még nem volt a tízen pár év alatt  Huh
Válasz idézéssel
Szia Zsike!
Igen a számla "átutalásos"! A teljes számlát lekönyveled szálítóval szemen. (Ha cégautó kára volt, akkor fél Áfát a 466-ra) A kiegyenlítés a 96-al szemben a szervíz igazolása alapján törénik. Az önrészt a pénztárral szemeben könyveled.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki? Autószerelő műhely biztosítói kártérítéshez számlát állít ki a károsult nevére, az önrészt fizeti a károsult, a biztosító pedig a többit a műhely részére. A számlát előre ki kell állítani és benyújtani a biztosítónak. Jól gondolom, hogy ez nem lehet készpénzes számla?
Válasz idézéssel
De jó :Smile Köszönöm Ivettke!
Válasz idézéssel
Jól csinálta a program, nem kell a 08-as lap!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A járulék bevallásban szakképző iskolai tanulónál kell töltenem a 08-as lapot, ugye? Most vettem észre, hogy a programból feltöltött bevallásban a program nem töltött 08-as lapot. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én kézzel kitöltöttem, fotóztam és e-papir mellékleteként elküldtem. Feldolgozták. Igaz akkor még (május) csak papír alapon lkehetett ezt.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég