A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok!
Kicsit fáradt vagyok, kérlek segítsetek...tehát az adózás előtti eredmény 38 512. 
A csökkentő tételek: 7 724
Növelő tételek: 7479.....mennyi elhatárolt veszteséget írhatok még be csökkentőbe? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! Nagyon szomorú. Kizárólag 4 órában dolgozhat és ahogy én is értelmezem mindenből a plafont veszik alapul.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Lehet egyéni vállalkozó, viszont főfoglalkozásúnak fog minősülni (a min.bér szerinti járulékkötelezettség vonatkozik rá, vagy katásként a havi 50 ezer Ft.)
Válasz idézéssel
Segítséget kérek a következő témában: Adott egy hölgy, aki ápolási díjat kap (nagymamája és édesanyja miatt). Szűkös anyagi helyzetük miatt szeretne piacozó, vásározó tevékenységre vállalkozást indítani. Alkalmi jellegű lenne, vagy napi 4 órás (annyit dolgozhat). Turkálós cuccokat, bizsukat, stb. adna el. Szerintetek mik a lehetőségei?
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Köszi szépen!!
Válasz idézéssel
Hello!
A 1886 kell meg kell a 18A60-as is áfát meg kell fizetni levonni nem lehet.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Én most egy 1886-ost találtam, de abszolút nem vagyok képben, csak keresgélek.
Elnézést a buta kérdésért, de akkor ezek szerint, ha Evásként közösségen belül veszek igénybe egy szolgáltatást, akkor Áfa nélküli számlát kapok - aztán erről egy (vagy kettő) bevallást kell készítenem, az áfát pedig itthon meg kell fizetnem. Jól értem?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én úgy tudom, hogy amkor van beszerzés, akkor van 65-ös és 60-as, de majd a többiek is mondank valamit.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Evás cég, ha közössegi adószámot igényel, az jár valami következménnyel? Évente körülbelül két ilyen bejövő számlánk van (szerverhosting díja), a közösségi adószámot megadva ugye jóval kevesebbet kéne fizetni...
Mi nem számlázunk, csak Magyarországra. Ugye csak igényelnem kell a közösségi adószámot, és ennyu, nem kell semmi extra bevallást beadnunk emiatt?
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Hello!
Tőlem is csak kérdezték az van hogy nem volt se szerződés se számla és a megrendelő nem akar fizetni mivel nincs számla az ev meg most akar kiállitani meg szerződést írni valami ilyesmi,tehát nincs bevétel csak ugy utólag egy 17-es teljesitésről számlát hátha fizet a vevő...
Válasz idézéssel
Placebo!

Jól mondja Klári. Az ÁFÁ-ra figyelj, ha nem kapta meg az ellenértéket, akkor is 45 nap után ÁFÁ-t kell fizetni. Az önellenőrzés!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Ha megkapta a lóvét akkor önellenőrzésként kell bevallanod és 17-es teljesítés kifizetés van a számlán. Ha a pénzt csak most kapja a melót 17-ben elvégezte, akkor 18-as bevétel lesz. Gondolkodj a pénzforgalmi szemlélet szerint!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Felmerült egy kérdés, mivan ha mondjuk tavaly egy Ev nem állitott ki számlát valamiről és most ki akarja állitani lehet ezt ugy hogy önellenőrzés meg minden meg lenne,most hírtelen fogalmam sincs?
Válasz idézéssel
Kedves Tamás !

Igen, az eüszolg.díjat minden hónapban fizetni kell, akkor is ha van, akkor is ha nincs vállalkozói kivét.
Köszönöm a megerősítést és a rám szánt idődet!

Üdv. Fodorné
Válasz idézéssel
Igen, de a 7,320 Ft-t nem kivétként, hanem minden hónapba kell fizetni! Akkor is, ha nincs kivét!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Még kérnék egy kis megerősítést: A kivét után "csak" 10% NYB-t,  15% szja-t és 7.320,-Ft eüszolg. díjat kell fizetni.

Üdv.: Fodorné
Válasz idézéssel
Kedves Fodorné!

Bármekkora összeget felvehet. Egyedüli korlát a nyugdíj típusától függ. Ha a nők 40 éves nyugdíjával ment nyugdíjba vagy rokkantsági nyugdíjas, akkor csak max. 2,484 eFt-t vehet ki vállalkozói kivétként, egyébként nem kap a korlát (2,484 eFt) elérése után nyugdíjat. Ha azonban betöltötte a rá érvényes nyugdíj korhatárt, akkor már nincs semmilyen korlát!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!

Nyugdíjas egyéni vállalkozónak bármekkora lehet a vállalkozói kivétje? Nincs valami jövedelemkorlát?   
Nagyon köszönöm, ha segít valaki!
Válasz idézéssel
Pont a közösségi adószám miatt negyedéves, akinek van közösségi adószáma az minimum negyedéves lehet csak vagy havi, de azt már az értékhatár befolyásolja. Tehát jól van az úgy negyedévesnek.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most került hozzám egy egyéni vállalkozó.
2011 évben kezdett, soha nem volt 200 ezer Ft-nál több
árbevétele és folyamatosan negyedéves Áfa bevalló.
Hogyan lehetséges ez??
A NAV hivatalból teszi ide-oda vagy nem?
Közösségi adószám sem lehet az oka, mert 2011-óta van Neki az is??
Valamit nagyon nem tudok??

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm Anita!
Válasz idézéssel
Szia!
igen, igénybe veheti a fennmaradót.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Családi kedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem: anyukának 2 gyerek 2 apukától. Jelenleg a 2. számú apukával él együtt élettársi kapcsolatban, októbertől dolgozik, tehát nem tudja igénybe venni valamennyi,  a két gyerek után járó kedvezményt. A fennmaradót igénybe veheti a 2. számú  apuka? Vagy nem? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Nem volt könyvelő 2017.06.30-tól. Sorra kapta a NAV felszólítást, de büntetést nem! Tartozása volt felém, így felmondtam a szerződésem, még a nyáron. Most előre fizetne, mert el szeretné adni a céget. 2018.01.01-től az új tulaj könyveltetne, de nem velem. Még nincs új szerződésem, akkor írok, amikor utal! Természetesen benne lesz, hogy mit csinálok, milyen határidővel, és aktuális dátummal. De meddig él a régi meghatalmazásom? Mert azt megtartottam, de a régi ügyvezető írta alá! Meg ki írja alá a mérleget? A régi vagy az új ügyvezető?
Az új gondolom nem akar foglalkozni a 2017. évi könyveléssel. Ésaz új könyvelő helyében én sem adnám be más munkáját.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!
2017.06.30. után ki volt a könyvelő, vagy addig nem volt anyag?Oké hogy megkért,de a szerződésbe rögzíteni kell szerintem, hogy 2018.ápr.1.-től  a cég változás miatt... csak a mérleg elkészítésért és annak analitikáiért felelsz a számodra átadott bizonylatok alapján,a köztes időszakban történt adóbevallási kötelezettségekért nem vállalsz felelősséget,felelősség az ügyvezetőt terheli.Miért nem márciustól szól a szerződésed,hisz ha áprilisban eladja akkor ott már kell mérleg ,folyószámla stb az ügyvéd ezeket fogja kérni. Márciusban minden aggódás nélkül tudsz küldeni a NAV-hoz mindent szerintem, de utána már félő, hogy vissza dobják.

Várjuk meg a többieket is , mi a véleményük.

Üdv.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég