A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Mikortól van közösségi adószámotok? Mert akkor csak negyedéves bevalló lehet a cég, soha nem mehet át évesbe amíg az van neki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mit töltenéték ki az Áfa bevallás fejlécében
Ha 2007 novemberben átléptük az éves határértéket / 250 e-t / kértünk közösségi adószámot amit vissza is adtunk
bevallás tipusa ?
időszak?
külön x-szelendők?
köszi!
Katla
Válasz idézéssel
Kati!

Csak megerősíteni tudlak, jól csináltad, nyugi!

2007.01.01.-2007.09.30 éves /küszöbérték túllépés/
2007.10.01.-2007.12.31.-ig negyedéves

Verocs
Válasz idézéssel
Ilyenkor kell abbahagyni. Most, hogy írod eszembe jutott, hogy akkor 27-el próbáltam beadni és a program hibát írt ki.Köszönöm a válaszod.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
kati1012 Írta:Nekem az a problémám, hogy az egész kötelezettség az évesbe lett beadva. Csináljak egy önellenőzést és küldjem be késedelmesen :oops:
a III negyedévit? De mit kezdejk az éves bevallás dátumával? Az elküldött bevalláson a dátum 0930-al zárul mig a valóságban 27-el kellene zárulni?
Szia Kati!
Ha jól értem, 2007-ben évesnek indult, és szeptember 27-én érte el a 250 ezret. Nem lehet hóközi dátummal beadni, vagyis jól csináltad, január 1-től szeptember 30-ig tartó időszakra évest adsz be, s a főlapon X-eled a küszöbérték túllépést. A negyedik negyedévre pedig rendesen beadod a negyedévest.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! A 0771-es bevallást kell revizóznom, amit beadtam felszámolás miatt, ugyanis később hozta az ügyvez. az Apeh által küldött levelet, melyben elévülés miatt töröltek el járulékokat . Valamint a folyószámláján közbe felkönyveltek lemondott követelés cimen késedelmi pótlékot,birságot ami 1.200.000 Ft, erről értesitést sem kapott. E miatt kellene reviziózni mert ezek az összegek adóalapnövelő tételként kell, hogy szerepeljen. Milyen bevalláson tudom reviziózni a a 0771-es bevallást. Üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Nekem az a problémám, hogy az egész kötelezettség az évesbe lett beadva. Csináljak egy önellenőzést és küldjem be késedelmesen :oops:
a III negyedévit? De mit kezdejk az éves bevallás dátumával? Az elküldött bevalláson a dátum 0930-al zárul mig a valóságban 27-el kellene zárulni?
Válasz idézéssel
Mivel automatikusan lépi át az értékhatárt, ezért a III.n.évi soron következő bevallása már negyed éves. Vagyis október 20.-ig göngyölítve megkell csinálni a n.éves bevallást.Majd a soron következő IV.n.évest.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

2007. szeptember 27-én az éves bevalló átlépte a 250 e forintot. Sajnos a bevallás úgy lett beadva, 20070101-20070930 éves. Hogyan lehetne ezt helyre hozni? Be kellett volna adni 0927-ig az évest, majd 28-30-ig a negyedévest. Ilyen esetben lehet még valamit kezdeni vele.

Mire jó az éjszaka? :oops:
Válasz idézéssel
Nem befolyásolja!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Korábban éves bevalló szept 30-ig, kiderült, hogy ha jól csináltam volna akkor már korábbi dőpontban át kellet volna térni negyedéves bevallásr, vagy az utóbbi hiba feltárása nem befolyásolja a bevallás gyakoriságát?
Már semmit nem tudok. Cry
Válasz idézéssel
Köszönöm Verocs!
Válasz idézéssel
Azt nézem Kati, hogy ez nem hiba, csak sárga üzenet. Én beküldeném így.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Éves áfa bevalló szeptemberben átlépte a 250 e ft-os határt. Beadtam jan 1- szept 30-ig az éves bevallást, most akarom megcsinálni az utolsó negyedévest. Önellenőrizni kell az évest csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Azt mondja, hogy éves bevallásnak az év utolsó napjára kell esni, kivéve ha a küszöb értéket átléptem. Nem engedi, hogy a küszöbérték túllépése kódkockába x-et tegyek.
Válasz idézéssel
Ilona!

Kedves vagy hogy válaszoltál, köszi!!
Az 53-assal, meg a 0771-el mág megbírkóztam, de az iparűzési még hátra van, úgyhogy nagyon köszönöm a segítségedet!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Bocs Mónika, de eddig nem néztem meg ezt a fórumot.
Különadót majd az 53-on számolod ki, és vallod
A 9 %-ot, és a 8,5 %-ot is az 53-on vallod
Az 53-t majd május 20-ig adod, mert dec. 31-én már nem egyéni vállalkozó, tehát nem febr. 15. vonatkozik rá.
Az iparűzési adónál az egyszerűsitett bevallás választásánál (pl. átalányadós) az iparűzési adó alapja az átalányadó alapjának 20 %-kal növelt összege. Vagyis 75 % költséghányadnál 71,25 %. Beirod az árbevételt, veszed a 28,75 %-át, és ez a vállalkozási szintű adóalap. Innen szerintem már egyértelmű. Átalányadós 8 milláig mehet.
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszod, időközben megtaláltam A mezőgazdasági őstermelő
támogatásával illetve járadék folyósitásával kapcsolatosan kerestem.
Válasz idézéssel
Valamikor jövedelempótló támogatásnak hívták, most lehet, hogy nem ez a neve.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Munkanélküli milyen támogatásban részesül? Az önkormányzat folyósitja, és tartja a kapcsolatot a munkaügyi központtal.
Válasz idézéssel
Ilona!

De jó hogy itt vagy!

Külön adót hol számolok a 0771-en, mert nekem a 3-as és az 5-ös lapon kívül semmit nem enged megnyitni!

A 9%-ot meg a 8,5%-ot majd az 53-ason kell csak bevallani???
Ezt febr. 15-ig kell neki leadni nem???

Az ipraűzési adó nekem a legnagyobb gáz! Ő erdőgazdálkodási tevékenységet végzett és 75% költséghányaddal számolt!

Iparűzési adónál miért 76%, bocs az értetlenkedésemért!!
Köszi, hogy segítesz!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
1.Átalányadós ev-re nem vonatkozik a nyereségminimum szerinti adózás.
2.A 0771-es bevalláson csak az átalányadózásra vonatkozó részt töltöd
3.Ha X van a 03-ról, akkor az 53-s bevalláson már nem kell jelölnöd, egyébként is az 53-as beküldési határideje május 20.
4.Iparűzési adó alapja a bevétele 76 %-a, az átalányadózás választását X-led a bevallási nyomtatványon. (Feltéve, hogy az átalányadó alapja a bevétele 20 %-a)
5.Különadót számolsz és vallod
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Segítséget kérek tőletek!

Átalánya adózós egyéni vállalkozó vissza adta a vállalkozói igazolványát:

0771-es záró bevallás:

Jövedelem minimum kódkockába mit írjak 1-est?? Rá nem vonatkozik a jövedelem nyereség minimum?? Vagy mit

Létezik az hogy a 3-as lapon csak 31-38-as sort kell kitölteni???

ha az 5-ös lapon jelölöm a "0703 bevallási köt. nincs "akkor a 0753-on már nem kell jelölni

Aztán az iparűzési adó bevallással sem boldogulok: 7 milla bevétel fölött az adóalap egyszerűsített módját választhatom???
Válasz idézéssel
Köszi a választ! Tehát a kifizetett bérről nekünk nem kell igazolást kiadni, hanem az alkalmi munkavállaló besétál január 15-ig a munkaügyi központba és ott a beírt napok alapján kifizetett munkabérről ők állítanak ki igazolást?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok!

Az AM könyveseknek január 31-ig kell adni igazolást arról, hogy mennyi volt a 2007-ben a vállalkozásunktól származó jövedelme? Ha igen milyen formában, milyen nyomtatványon?? Szóval ti hogy csináljátok?

Üdv. Mónika!

Az alkalmi m.vállalóknak ezidáig a munkaügyi központ adta ki az igazolást.

nagyeva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az AM könyveseknek január 31-ig kell adni igazolást arról, hogy mennyi volt a 2007-ben a vállalkozásunktól származó jövedelme? Ha igen milyen formában, milyen nyomtatványon?? Szóval ti hogy csináljátok?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég