A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Kedves Pióc!

Igen! Nagyon nagyon kell a szerződés. Ahoz, hogy a tesód tudja bizonyítani a vagyonosodási vizsgálat során a pénz forrását a következő ajánlom nyomatékosan figyelmedbe.

A Te banki napodon ( amikor a bank folósította a hitelt ) kössetek - két független tanú előtt - kölcsönszerződést, amiben leírjátok, hogy Te az Ő megsegítésére vetted fel a hitelt és azt az összeget a rendelkezésére bocsátod. Ezzel azt igazolja a tesód, hogy honnan lett pénze. Ezt követően a tesód és a cége között kell szintén két tanúval szerződést produkálni azon a napon, amikor a cégnek erre szöksége van. Minden bizonylat (pénztárbevételi) erre a napra szóljon.

Megj.: nagyon fontosak a napok, most olvastam egy Legfelsőbb Bírósági itéletet, ahol a tulaj felvett 23-án magánhitelt a bankból a könyvelésbe meg már 1-én bevételezték (mert a tagi kölcsönt hó első napján szokták) a tulajt úgy megsuhintották becsült jövedelemmel mint a pinty.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

a következőkben kérném a segítségeteket: tesóm alapított egy kft.-t, ehhez ugye pénz kell, viszont csak én tudtam neki hitelt felvenni. Indulásnak már számolt el ktgeket, de mivel nincs a kft. pénztárában pénz a ktgek kifizetésére, a felvett hitelből fizeti ezeket, ezért úgy gondolom, hogy tagi kölcsönt kellene betenni. Viszont mivel az én nevemen van a hitel, hogy lehetne ezt bevinni a vállalkozásba? Kell hozzá kölcsönszerződés, tagi hitel szerződés? Előre is nagyon köszönöm az esetleges válaszokat!

Pióc
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következő a kérdésem egyéni vállalkozó, aki tanácsadói tevékenységet végez, valamint van egy zenekara is és fellépésekre jár: ruházatot elszámolhatok-e neki költségként? Ez nem igazán minősül munka ruhának, ugyanics utcai viseletre is alkalmas, azonban a kis agyammal azon gondolkodom, hogy tulajdonképpen lehet ez a vállalkozás érdekében felmerülő költség, hiszen mint tanácsadó és mint fellépő művész is kell, hogy megjelenése legyen, aztán ha ez butaság akkor bocsi a kérdésért!
Nektek van valami hasonló???
Várom a válaszokat!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ok, köszönöm megnézem. Sejtettem hogy ez nem csak úgy van.
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Egyszerűbb, ha az szja tv. 49/B § (7) elolvasod, mert sok kérdésem lenne, hogy a jó választ meg adjam, az ev.-nél is van a veszteség elhatárolásának korlátja hasonlóan a társaságokhoz.
Olvasd el, Te tudod a saját eseted körülményeit és akkor már tudod is a választ.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne. Van egy e.v., aki már régóta működik. Tavaly veszteséges volt, idén nyereséges. Ezt a tavalyi veszteséget elszámolhatja az idei év terhére, vagy ugyanolyasmi szabályok vannak nála is, mint a társaságoknál?
Válasz idézéssel
Persze, nem különadó, hanem a minimumjövedelem adóalapjának számításáról van szó. Köszönöm a válaszodat!

(Ha ezeket a szavakat még mindig összekeverem, akkor képzelem mennyi idő kell majd az új áfatörvényhez :lol: )
Válasz idézéssel
Szia Betti!
Ugye a minimuadóra gondoltál. Sajnios az Szt. szövege szerinti az igaz.

Válasz idézéssel
Több forrás is másként kezeli az "alvállalkozói" teljesítéseket. A különadó feltöltéséhez pontosítanom kellene, hogy az alvállalkozói teljesítmény korrigálja-e a bevételt?

A Számviteli törvény szerint szerintem nem nevezhető közvetített szolgáltatásnak, hiszen nem számlázok tovább semmilyen szolgáltatást.

Más források (könyvelő irodák tájékoztatói stb.) pedig egyértelműen azt írják, hogy ezek a teljesítések is a közvetített szolgáltatáshoz tartoznak.

Melyik a helyes gondolat?

üdv, Betti
Válasz idézéssel
Klári, köszönöm
Vicus
Válasz idézéssel
Szia Vicus!

Minden tárgyieszközre. Kiemelten azért szerepel, mert van az Áfa trv. 39.

Az anyagra, árúra vitathatalanul. Az áttérés nem megszűnés.

Válasz idézéssel
Szia Klári
Örömmel láttam az áttéréssel kapcsolatos levelet a dokumentumok között. Köszönjük. Pont ez után kutakodtam és ez egy megerősítés számomra. Amiben bizonytalan vagyok, hogy az érték.hat. alatti esz-re is vonatkozik?
Vicus
Válasz idézéssel
Szia Dekaakta!

Simán írj az illetékes Apehnak egy levelet, amiben leírod, hogy melyik sort rotottad el és mi a helyes adat. add fel ajánlottan, esetleg tértivényesen. Írd le, hogy adó, adóalapot nem módosít, de javítani kívánod.
Megj. nem fognak semit csinálni, de Neked van bizonítékod -esetleges revíziónál - hogy T javítottad.

Válasz idézéssel
Sziasztok !

Tudna valaki segíteni abban, hogy ha 0629-es szeretnék javítani, de sem adóalapot, sem adót nem kell módisítanom, akkor hogyan kell beadni az APEH-hoz?

A 08-as lapot rontotta el, 3 sort rosszul pötyögtem be.

Segítséget köszönöm !!!!
:twisted:
Válasz idézéssel
Sziasztok! Varga Szabolcs állásfoglalását elolvasva biztos, hogy Klárinak van igaza. De azért leírom, hogy én mire alapoztam a véleményemet.
2004 januárban jött hozzánk egy fogtechnikai cég. Az ügyvezetőtől tudtuk meg, hogy a műfog és fogsorkészítés 2004-től tárgyi mentes lett és ő úgy hallotta, hogy a beszerzett tárgyi eszközök áfáját most nekik vissza kell fizetni. Akkoriban jó alaposan utánajártunk ennek, szerencsére az Adó újság is foglalkozott vele, a kaposvári APEH-nál is érdeklődtünk. A lényeg az, hogy az 5 éven belül beszerzett te-k áfája csak időarányosan volt levonható, a hátralévő használati időre jutó áfát vissza kellett fizetni 3 egyenlő részletben, minden év jan. 20-ig. Valószínűleg azért, mert a tevékenység adókötelezettsége változott, és nem a vállalkozás státusza, ahogy V.Sz. írta.
Én minden esetre örülök, hogy tiszta vizet öntöttünk a pohárba, szerintem sokan egy életre megjegyezzük ezt (na persze ha nem változik a törvény).
Köszönjük, Klári!
Johanna
Válasz idézéssel
Igen jól olvastad (én rosszul ma ilyen nap van :oops: ) de ha nem vonja ki a gazdasági tevékenysége alól, nem kell élni a 39.§. szeinti arányosítással.

dr. Varga Szabolcs állásfoglalását a dokumentumokba rakom.

Válasz idézéssel
Ha jól olvastam, Viki azt írta, hogy az ev. alanyi mentes lesz és nem evás.
Johanna
Válasz idézéssel
Hálla az égnek az Áfa trv. 39.§-a csak a bejelentés évében beszerzettre vonatkozik itt a 2007-re (Eva. 16.§.c.). Itt egy 2006-os beszerzésről van szó.

Levél a dokumentumokban.

Válasz idézéssel
Szerintem az áfa törvény 39. paragrafusa és 3. számú melléklete vonatkozik rá.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Viki!

Véleményem szerint mivel nem 2007-ben vásárolta és a bevételszerző tevékenységéből nem vonja ki 2007.12.31-én nem keletkezik Áfa fizetési kötelezettsége ezen ok miatt. Amennyiben később ezt megteszi abban évben kell a 43-as bevallásban vallani és megfizetni. Eva trv.16.§.

Válasz idézéssel
Johanna Írta:szia Viki!
Az ev-nak vissza kell fizetnie szerintem a használati időből még hátralévő részre jutó áfát.

Hol találom ennek törvényi hivatkozását?
Válasz idézéssel
mikildikó!
Ha jól emlékszem akkor a 07T102-es változásbejelentőn és 2007.12.20-ig kell kijelenteni az ÁFA alól.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
szia Viki!
Az ev-nak vissza kell fizetnie szerintem a használati időből még hátralévő részre jutó áfát.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Egyéni vállalkozó ki szertne lépni az áfa-körből 2008.01.01.-vel, milyen nyomtatványt kell kitölteni ?
Köszi!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Áfa körös egyéni vállalkozó tehergépkocsit vásárolt 2006-ban, az áfáját levonásba helyezte az áfa bevallásban. 2008.01.01-től kilépne az áfa körből, vagyis alanyi áfa mentes vállalkozó szeretne lenni. A tehergépkocsi áfájával mi a helyzet ilyenkor? Az áfa körből kilépés miatt nem kell a tárgyi eszközei piaci értéke után áfát fizetnie (mint az e.v. megszünése esetén)?

Viki
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég