A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Egy PM tájékoztató került a kezembe mely 2005-tól hatályos és nem találtam visszavonást erre. Ezért zavarodtam bele. Ott írták, hogy ha étkezési utalványt és bérletet kap akkor csak 6000 Ft-ig adómentes. De ezek szerint ezt a kitételt törölték, csak én nem találtam erre utalást.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Nem jól emlékszel, ezeket az adómentes tételeket be szokták rakni a 400000 ft-os cafeteria keretbe. Ha kifizeted az 5000 vagy 10000 forintot illetve a helyi bérletet adod az adómentes.
Válasz idézéssel
Kati1012, Lilla!
Ezt én is megnéztem, de ha egyszerre mint a kettőt kapják akkor ha jól emlékszem csak havi 6000-ig mentes e fölött kelll utána fizetni szja, tb-t, ezt jól gondolom és mikor alkalmazható-e a 400000,- mentes határ?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
8.17. a munkáltató által a munkavállaló részére (ideértve a Munka Törvénykönyvéről szóló törvény előírásai szerint a munkáltatóhoz kirendelt munkavállalót is) vagy étkezőhelyi vendéglátás, munkahelyi étkeztetés, közétkeztetés nyújtása (biztosítása) révén juttatott bevételnek (ideértve a kizárólag e szolgáltatások igénybevételére jogosító utalványt is) a havi 10 000 forintot meg nem haladó része, vagy a kizárólag fogyasztásra kész étel vásárlására jogosító utalvány (ideértve az étel-, ital-automatából történő vásárlásra jogosító elektronikus adathordozót is) formájában juttatott bevételnek a havi 5000 forintot meg nem haladó része; e rendelkezés alkalmazásában a munkavállalóval esik egy tekintet alá a szakképző iskolai tanuló, kötelező szakmai gyakorlatának ideje alatt a hallgató, valamint - ha volt munkáltatója (annak jogutódja) nyújtja részére e szolgáltatást - a nyugdíjban részesülő magánszemély is; a magánszemély egy adott hónapban csak egyféle (vagy a 10 000 forintig, vagy az 5000 forintig terjedő) kedvezményt vehet igénybe; a munkáltató által az e rendelkezésben meghatározott módon, a 69. § (1) bekezdésének c)-e) pontjában foglalt feltételek szerint juttatott bevételnek az adómentes természetbeni juttatás értékhatárát meghaladó része e törvény alkalmazásában adóköteles természetbeni juttatásnak minősül;

8.34. a munkáltató által a nevére szóló számlával megvásárolt, a munkavállalónak ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott, kizárólag a munkavállaló helyi utazására szolgáló bérlet formájában megszerzett bevétel.
Válasz idézéssel
Szja tv. 1. sz. melléklet, 8.17 és 8.34
Erika
Válasz idézéssel
Tudna nekem valaki segíteni? Kft. a dolgozóinak havi 4500.- étkezési utalványt és a BKV bérletet fizeti. Kérdésem, hogy ezt megteheti-e adó és TB fiztetése nélkül és hol találom meg az erre vonatkozó törvényt.
Már próbáltam körülnézni, de úgy érzem, hogy teljesen belebonyolódtam, hogy mi után nem kell vagy kell fizetni és nem találom a kiutat....
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Kedves Mónika, köszönöm. Tavaly én is addig törtem az agyam, amíg úgy csináltam, ahogy Te leírtad, most nagyon örülök, hogy egyezünk.
Köszi még egyszer!
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Ügyfelem egy bt, írószerbolt, ahol elfogadnak Sodexho csekkeket.
Ezzel kapcsolatban van kérdeznék: amikor ilyen csekkel fizet a vevő, olyankor is be kell ütni a pénztárgépbe? Ebben az esetben a bevétel egy része csekk formájában jelenik meg. Ezt hogy kezelem?
Teljes a káosz a fejemben, és szakkönyvekben sem találtam konkrétan ilyen esetről semmit.
Akinek már volt ilyen ügye, legyen szíves, segítsen.
Köszönöm szépen előre is.

A pénztárgépbe be kell ütni teljes összegben az eladást, és nem tudom, hogyan ütik be a pénztárgépbe (mert nem értek hozzá), de a pg szalagon csekk eladás soron jelenik meg a csekk beváltás. A pénztárba bevételeztetem az egész bevételt (T381-K91,467) és a csekk értékében kiadási pt.bizonylatot állítanak ki (T383Csekkek K381), így egyezik végül a kp.
Eddig a könyvvizsgálónak is megfelelt ez a módszer. Egyébként én sem találtam rá leírást.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Ügyfelem egy bt, írószerbolt, ahol elfogadnak Sodexho csekkeket.
Ezzel kapcsolatban van kérdeznék: amikor ilyen csekkel fizet a vevő, olyankor is be kell ütni a pénztárgépbe? Ebben az esetben a bevétel egy része csekk formájában jelenik meg. Ezt hogy kezelem?
Teljes a káosz a fejemben, és szakkönyvekben sem találtam konkrétan ilyen esetről semmit.
Akinek már volt ilyen ügye, legyen szíves, segítsen.
Köszönöm szépen előre is.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Ez pont az a felszámolós cég, akivel kapcsolatban a múltkor azt tanácsolatad hogy írjam meg a levelet, azt tettem, fel is éledt rá a drága, minden mozzanatról feljegyzést készítek, javasoltam neki a könyv szerinti értéket azt mondta hogy Ő ezt ennyiért adta el, hát akkor csókolom, tényleg a "saját sírját ássa" ahogyan te a múltkor mondtad, csak egyszer szabaduljak meg tőle, legyen vége ennek a felszámolásnak.
Annyit legalább elértem nála hogy a felszámolónál jelentkezett és talán át is adja neki a kért iratokat! Aztán kezdődhet az APEH ellenőrzés!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Nincs baj a dologgal, ha ez egy szokásos gazdasági esemény. DEmivel az előbb itt a felszámolásról beszéltünk hangsúlyozottan hívom fel a felszámolásra kerülő cégek figyelmét, hogy a felszámoló a felszámolás kezdőnapját megelőző 2 évben megközött szerződéseket felülvizsgálhatja megállapíthatja a szándékoz károkozást stb., a szerződés megsemmisitésére joga van, nembeszélve arról, hogy ha jelentős aránytalanságot lát kapásból feljelenti a gazdasági rendőrségen (most VPOP nyomozóknál).
Ha várható a felszámolást, végelszámolás, érdemesebb, sőt hasznosabb minimum könyvszerinti értéken értékesítani a cuccot, mint megspórolni 10 forint Áfát. (Ha tanácsom ellenére mégis spórol a cég, le szoktam írni a javaslstomat. Igy aztán nem lehet azt mondani, hogy az a h...e könyvelő nem szól, amikor kitör a balhé). Persze a gazd.rendőrségre mindig mi megyünk tanúnak :twisted: .

Klári
Válasz idézéssel
Szia Johanna!

A teljesen szabályos könyvelése a dolognak az amit Mónikának is írtam, azaz a könyvszerinti értéket a 1-es szla.osztályban képzem és onnan vezetem ki a 8-as szla.osztályba a megállapított (értékcsökkenéssel csökkentett) értéket. Az eredményre gyakorolt hatás tekintetében nincs különbség az általad részletezett és a szabályos módszer között. Megjegyzem a vállalkozások 90 %-a a Te általad is levezetettek szerint könyveli. A mérleg valódiságot sem sérti jelentősen, de beleakadhatsz egy csőlátású könyvvizsgálóba, aki nem az előbbi két szempontból nézi a tételt, hanem a szabványokat követeli meg.

Klári
Válasz idézéssel
Klári!

Köszi a választ! Tulajdonképpen a kérdésemnek a lényege az hogy ha a TE
értéke nálam 98 ezer és 40 ezerért eladja, a másiknál pedig 272 ezer és 125 ezerért adja el és nem kapcsolt vállakozásnak akkor ez így mehet-e, segítst, te olyan okos dolgokat írsz mindig! Köszi!
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
A TE értékesítést a köv.képpen szoktam könyvelni:
Időarányos écs. T571-K139
Halm. écs. kivezetése T139-K861
Bruttó érték kivez. T861-K131
Légy szíves, erősíts meg, hogy jó ez így.
Johanna
Válasz idézéssel
Klári és Mónika!
Köszönöm a gyors segítséget.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Felszámoláshoz azért írtam, ha átvették a levelet, mert ha nem veszi át a CB nem keresi tovább, majd a végzés ellen fellebbez. Ugyan ez a helyzet, ha nem válaszol. A CB meghozza a végzést, majd az ellen szól ha tud.

A t.e. esetében ugye terven felüli écs.-re gondoltál mint esetleges elszámolt tételre? Az Szt.53.§. szerint terven felüli écs-t akkor kell elszámolni az imat.javaknál és T.e.-nél, ha a könyv terinti érték tartósan és jelentősen magasabb mint a könyv szerinti érték. Az általad vázolt esetben - gondolom - a jelentős kritérium meg van, de a tartósság nincs, hiszen 2006.12.31-én még nem észlelték a piaci érték fölötti érték létét. Akkor még árában volt. Az eladási ár csak akkor problémás ha a vevő kapcsolt fél, vagy kapcsoltnak mondható.
Az imatt.javak és t.e. értékesítésénél a könyvszerinti érték kivezetését javaslom másként könyvelni. Az elszámolt écs-t az eszköz számlájára átvezetni, majd a könyv szerinti értéket a ráfordítások között elszámolni(T139-K13, T86-K13). A végeredmény azonos, de így szabályosabb.

Üdv: Klári
Válasz idézéssel
Klári!

Csak a mostani felszámolásomból tapasztalatból egy gondolat:
a kérdéses cégnél ugyan nem az APEH kezdeményezte a felszámolást, hanem egy cég, senki felé nem nyilatkozott az ügyfelem az tuti /lehet hogy kapott levelet hogy nyilatkozzon de az biztos hogy Ő ilyet nem tett/ mégis elindították a felszámolást! Az biztos hogy kijelölnek felszámolót és Ő minden határidőt leír!
Az én kérdésemre /TE értékesítés/ kérhetnék segítséget!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Csak egy halk gondolat a CB által kiküldött levélhez.

A hitelező joga, úgy dönteni, hogy az adós ellen felszámolási eljárást kezdeményez. Ahhoz azonban, hogy a CB végzésben elrendelje a felszámolási eljárást meg kell kérdeznie az adóst (logikusan és jogosan) hogy valóban tartozik-e a hitelezőnek. Ez a levél ami Johanna kezében van ezt célozza. Erre - ha átvették - válaszolni kell, vagy azt, hogy igen tartozom és annyival, vagy tartozom de kevesebbel, vagy nem tartozom mert idő közben már kifizettem.
Ez a válasz alapozza meg a CB döntését a végelszámolás elrendeléséről vagy a hitelező igényének elutasításáról.
A felszámolás kezdő napja ebben a végzésben lesz benne a többi adattal amit Mónika is leírt.

Azt javaslom Johanna, hogy törekedj az eddigiektől is naprakészebb könyvelésre, ne hagyd az ÜV-t tespedni. A CB végzése ugyanis a kezdőnapot követő jó két hét után kerül majd hozzád és a felszámoló igen rövid időt ad a cuccosok átadására. Bevallást nem tudsz pótolni, mert a kezdő nappal az ÜV minden joga megszünik és vele együtt a Te elektronikus aláírásod is.
Bocs ez hosszú lett.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem is lenne egy másoknak biztosan egyértelmű kérdés, de én bizonytalan vagyok benne. Az egyik cég két tárgyi eszközt is értékesített, melyet kb 2 éve vásárolt, tehát az ÉCS még folyamatban volt.
Az értékesítést lekönyveltem a K961-re
a nyilvántartott Bruttó értéket a T861-re
az eddig elszámols ÉCS-t K 861-re

A kérdés: kevesebbér értékesítette a tárgyi eszközöket darabonként, mint amennyi nálam a nyilvántartási értéke volt magyarul a 861-en kivezetéskor nagyobb lett az érték mint a 961-en, tehát ráfodítás, eredmény csökkenés ..... Jó ez így?? Vagy esetleg módosítanom kellett volna az értékét /értékevesztés ? .../
Válasz idézéssel
Johanna!

Ilyen már nekem is volt! Ne idegeskedj! Ki fognak jelölni felszámolót, erről az ügyfeled fog kapni egy hosszú levelt amibe minden pontosan le lesz írva, a felszámolás kezdő időpontja, a felszámoló cég neve, milyen bevallásokat milyen határidőben kell leadni, milyen papírokat kér a felszámoló ..... ! Én is most birkózom meg életem első felszámolásáva. úgyhogy friss az élmény, de még én sem értem a végére! Várd meg a hivatlos értesítést a felszámoló cégtől abban minden benne lesz!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem. Itt van a kezemben a Bíróság végzése, mely szerint az APEH felszámolást kezedeményezett az egyik Bt ellen.
8 napon beleül kell nyilatkoznia, hogy a tartozást elismeri-e.
Hol tudom majd megnézni, hogy mi lesz a felszámolás kezdő időpontja?
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Misi!
Ha a társas vállalkozódat munkaviszonyban foglalkoztatod, akkor nincs vállalkozói járulék, viszont MAJ és MVJ van, EHO-t is fizetnek utána.
A bejelentéssel kapcsolatban fogas kérdést tettél fel. Fogalmam sincs, hogy jó-e az úgy, ha csak alkalmazottnak van bejelentve. Valószínűleg az sem lenne helyes, ha munkaviszony melletti társas váll-nak jelentenéd be, mivel egy cégen belül van mindkettő.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Misi!
Társas vállalkozó, ha egyben beltag is nem lehet munkaviszonyban,mert egy személyben nem gyakorolhatja a munkaadói és munkavállalói jogokat.
Van olyan társas vállalkozóm aki nem vesz ki, tagi bért de fizeti a minimál bér 2szerese után a jarulékokat, olyan is van aki csak a minmálbért veszi ki és a 2 szerese után fizeti a járulékokat, olyan is aki mondjuk 9o e ft-ot vesz ki és az után is fizet járulékot, mivel nincs sok bevétele sem.
A T071041-en társas vállalkozóként kell bejelentened./gondolom nincs máshol 36 órát meghaladó munkaviszonya/ , akkor főállásu társas váll.
Válasz idézéssel
Ismét Üdv!

Már csak egy kérdés (és még majd utána a többi). Ha én ezt a társas vállalkozót munkaviszonyban foglalkoztatom, tagi kivét nincs, megbízási 0, akkor bejelentés az 1041-en hogy van? Illetve ilyenkor milyen levonások és járulékai vannak a munkabéréből, mivel társas vállakozó is? (vállalkozói, munkavállaói, munkaadói....)

Köszi, Misi
Válasz idézéssel
Természetesen ez egy széles baráti mosoly, ami hatalmas igent is jelent, mert a megoldásod teljesen jó.
Az elméd meg abszoludt helyén van, még akkor is ha így n.é-es Áfa környékén egyikünk sem tudja, hogy hol áll a feje.
Klári
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég