A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok!
Egy céget kifelejtettem a szórásból....és nem csináltam meghatalmazást elektronikus ügyintézésre ipára. Fővárosról van szó.   Még most beadhatom 18HIPA nyomtatványt a cégkapun? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Igen kell neki:
A tételes költségelszámolást választó, egyszerűsített bevallási nyilatkozatot benyújtó őstermelő által fizetendő százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás a bevétel 5 százalékának a 14 százaléka.
Válasz idézéssel
Családi gazdaságként működünk, egy főre eső kevesebb mint 4 millió nemleges nyilatkozattal "adózunk". 
Családi gazdaság tagja kiskorú, illetve nyugdíjas is. Kell nekik az-53-asban EHO-t számolni és bevallani? 
Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo! Wink
Válasz idézéssel
Örök hála ,köszönöm!!!
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Ez egy jó leírás:
http://www.vdsz.hu/files/1/23/szakszerve...loadas.pdf

Hello!
Nem kell jelenteni a 1041-en.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Könyvel valaki szakszervezetet?TAO problémám van,mi vonatkozik rájuk a TAO bevallásban?
Iroda bérleti díj annak rezsi továbbszámlázása és van még szolgáltatás nyújtásból árbevételük.
Faramuci az egész a szolgáltatás áfa körös a bérbeadás és rezsi áfa körön kívüli,mit kell a TAO-ról tudnom ebben az esetben.

Köszönöm ha tudtok segíteni.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszönöm, Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
 Főállású KATA-sból munkaviszony melleti KATA-s lesz a vállalkozó, a 19T101E-n bejelentettem a változást.
Ugye a 1041-en nem kell jelenteni?
 Üdv: Ildi
Válasz idézéssel
De be kell küldeni a 19T101E-t, /az más kérdés ha nincs olyan adat amit egyébként a NAV nem tud a vállalkozás kiváltásakor mit kell beírni?..... én az iratőrzési helyet szoktam, hogy mégis legyen rajta valami adat/.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Induló egyéni vállalkozás, KATA-s, főfoglalkozású.  Hipa alá bejelentettem, kamarához is, T101E-n próbáltam, de nincs olyan, hogy okmányirodait követő első bejelentés.  Ezek szerint a T101E nyomtatványt már nem kell beküldeni induláskor? (2018. okbóberben volt ilyenem utoljára, akkor még kellett).
Köszi, ha ír valaki, akinek volt mostanában ilyen.
Válasz idézéssel
30 án adtam be, azert is nem értem, honnan vették a 29-ét. Megnéztem a websegédes visszaigazolást, 30 -a a dátum. Honnan szedhették a 29- ét? Ami még érdekes iparűzési is 29 -e, pedig azt is 30 - án jelentettem be.
Válasz idézéssel
Tamás, köszönöm Neked is.
Válasz idézéssel
29-én adtad be vagy 30-án a websegéden,? Mert ha 29-én, akkor azzal a nappal szüntetik meg.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
EV megszűnt 04.30. websegéden a dátum is 04.30. Neak jogviszony ellenőrzés, hogy minden rendben van, de ott 04.29 a vége dátum. Hogy lehet ez?
Válasz idézéssel
NOVILL!

Már most beadhatod, nem kell megvárni a feldolgozást!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Akkor figyelem a folyószámláját, hogy mikor könyvelik fel neki, és utána adom be.
Válasz idézéssel
Hello!
Igen helyesbités lesz de csak ezután:
Erre értelemszerűen akkor van lehetőség, ha az adóhatóság a bevallást feldolgozta illetve az általa készített tervezet érvényessé vált.
Válasz idézéssel
Segítsetek légyszi.  53-asnál egy ügyvezető jövedelmét nem a "más nem önálló jövedelem" sorba írtam, hanem az 1. sorba, munkaviszonyból származóba, véletlenül.  Más gond nincs vele. Most akkor helyesbítést kell erre beadni "H" jelöléssel,  helyes adattartalommal kitölteni, és ennyi? 
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Hello!
Itt a foglalóról
http://drfulopedina.hu/ugyved-budapest/k...glalo-utan
szerintem abban az évben amikor rendelkezik vele amikor megilleti 19-ben.
Elméletileg a kártérités adómentes szja tv 1.melléklet.
Válasz idézéssel
Egy magánszemély 2018. nyarán eladta ingatlanát. Részletfizetésben állapodtak meg, amit végül a vevő nem tudott teljesíteni. A tavaly kapott foglaló 2018. évi jövedelem, vagy 2019. évi, mert idén februárban állt el a vevő a vásárlástól? Tényleges kár nem érte, most adta el többért az ingatlant, ezért adóköteles, de nem tudom melyik évben!Szocho-t kell utána fizetni? Interneten találtam rá választ, hogy igen, de a szocho törvényben nem találom!
A másik kérdésem is ehhez az ingatlanhoz kapcsolódik. Mivel tavaly kötötték az adás-vételi szerződést, az eladó illetékkedvezményt kapott az előtte egy éven belül vásárolt ingatlanára. Most ezt is bukta, de a vevő a foglalón felül ezt is megtérítette. A részletek beszámításával ez is tavaly lett kifizetve. Kérdésem, ez is bevétel (kártérítés), ill. ha igen, melyik évben kell bevallani? 2018-ban vagy 2019-ben?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Térítésmentesen ad át a cég terméket egy ügyfélnek, úgymond mintaként. Elmagyaráztam nekik, hogy ez nem áruminta attól, hogy szerintük ez minta.
Az világos, hogy készletből leveszem a 8-assal szemben, sőt még ÁFA-t is fizetünk utánna. A rendszer viszont olyan, hogy szállítólevél csak számlával készülhet. A számlát is megoldottuk úgy, hogy kiírja a mennyiséget, egységárat, majd 100% árengedménnyel lenullázza.

A kérdésem: ezt a számlát így a 9-esben +/- összegben könyveli majd le, holott ez nem értékesítés. Lehet ebből gond?

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Harakiri!

Áfa bevallás 14. és 69. sora, plusz 19A60-on bevallani a beszerzést!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lengyelből szerzünk be ablakokat,
Áfa nélkül.
A bevallás melyik sorait kell jelölni??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Mo.hu-ebev-képviselet-meghatalmazások és itt van az egyke.

Pmarcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég