A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok,
a vendéglátó egységben szerintetek a rövidital, sör, üdítő, sütemény anyag, vagy áru? Mit jelent a számviteli törvény szerinti "változatlan állapot"? Szerintem akár lehet áru is, hiszen állapota nem változik, bár kiöntik az üvegből az italt; de akár anyag is lehet, hiszen a "szolgáltatás nyújtás során használják fel" (sütit, italt is). Számviteli törvény 28 § (3).
Köszönet,
Anikó
Válasz idézéssel
Egy társaság üv-je tervezi hogy egy ugyanolyan tevékenységgel müködő céget megvásárolja. Terve szerint törzstőke emelésére befizeti az összeget, majd ebből fizeti ki a cég árának egy jó részét. A többi bankszámlán van.

Én úgy olvastam, ha befizeti, addig mig be nem jegyzi a cégbiróság,addig nem nyúlhat hozzá.

A megemelt tőkéből hogyan lehet kifizetni egy cégvásárlást? Elnézést ha naiv a kérdésem.

Évek óta nem vett ki osztalékot sem. Emellett még gondolt osztalék kivételére is.(futná belőle)

2015-ben volt már két cég egybeolvadása. Igy gondolom ugyanazt a könyvvizsgálót nem lehet megbizni,másikat kell keresni....?

Ha mondjuk hitelt vesz fel a cég ellenértékének befizetésére, mert az hamarabb van, és amikor hozzá nyulhat a tőkéhez, a tőkéből kifizetheti a hitelt?

Minden hasznos tippet,gondolatot, tanácsot örömmel vennék. Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Köszi Monik!
Tartottam tőle Sad .
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Barátaim!

Egyik ügyfelünk e-cigit akar árulni! Nekiálltam a NAV DK02-es nyomit kitölteni. A c részen akár azt jelölöm, hogy új, akár azt hogy módosítás a D részben az összes tevékenységre igen-nemet kell mondanom. Tényleg, vagy valamit rosszul csinálok?

Igen, Klári, korábban is így kellett jelentenem.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Csöre!

Ne foglalkozz a Taj számmal. Én is kálváriát jártam egyszer hasonló elírás miatt. Végül azt mondták,nem kell tennem semmit,alapadatok szerint a helyére kerül minden,de a következő bevallás menjen jól. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Barátaim!

Egyik ügyfelünk e-cigit akar árulni! Nekiálltam a NAV DK02-es nyomit kitölteni. A c részen akár azt jelölöm, hogy új, akár azt hogy módosítás a D részben az összes tevékenységre igen-nemet kell mondanom. Tényleg, vagy valamit rosszul csinálok?

Válasz idézéssel
Szia Aktilla!
A bérleti díj, ha nem jelentkeztetek be külön az Áfa alá, mentes!

Válasz idézéssel
Szia Csöre!
Attól függ. Ha "gyárilag" rossz akkor OEP, de ne fűzz hozzá sok reményt. Én immár harmadik éve próbálkozom, mindenki széttárja a kezét.

Ha az Ügysegédnél lett félrekalapálva, akkor Kormányhivatal. Ebbe Ők tudnak belenyúlni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó TAJ számát hol lehet javítani.
A bejelentkezés után derült ki, hogy az értesítésen rossz a TAJ száma.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ismét a segítségeteket kérem! Cégünk (ipari termelő üzem) egy képző szervvel megállapodást kötött, hogy OKJ-s tanfolyamhoz a gyakorlati képzés helyszínét biztosítja. Megállapodás szerint a helyszín biztosításáért 500eft bruttó díjat egyösszegben kell kiszámlázni gyakorlati helyszín biztosítása (együttműködési díj) címen.
Hogyan lehet ezt áfa-mentesen megoldani?
Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Na most vesztem el... :oops:

Részemre állitottunk ki EGYKE-T. Azt mondta a hölgy, hogy töltsünk ki mellé kód kérést is. De akkor az megint a saját nevemben lesz kérve....
A részemre kiállitott EGYKE pedig postán bemegy.
Köszönöm a válaszokat.

A kód Neked kell és az EGYKE alapján leszel jogosult meghatalmazottként a cég ügyében telefonon eljárni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Ha új cég alapításakor nincs előtársasági időszak, akkor a társas vállakozó és az alkalmazottak bejelentése hogyan történik? A bejegyzés napjától, de akkor hogyan jelentem egy nappal korábban?. Az előtársaságra olvastam csak, hogy adószám nélkûl papír alapon megy. De ebben az esetben mikor? Ügyfélkapus regisztrációra jó, ha korábban mint EV van neki? Vagy oda is új kell? Kellene egy két tanács. Köszônöm Éva
Válasz idézéssel
Na most vesztem el... :oops:

Van egy személy, aki egyéni vállalkozó és egy cégben ügyvezető is teljes jogkörrel.
Hibakód a céges dolgozói kijelentéses bevallásra. Telefon, ahol azt a választ kaptuk, konkrét ügyekben csak PIN kóddal rendelkezőknek lehet választ adni... TEL nyomtatványon kód megkérése, mivel csak magánszemélynek lehet, igy neki.
Ma reggel telefon már a kóddal. Mondanom sem kell, ahány helyre kapcsoltak mindenütt azonositania kellett magát... végül egy hölgynél kötöttünk ki, aki azt mondta, a TEL nyomtatványon mint saját magának van kérve a kód, töltsünk ki másik TEL-t és azt a cégesre. Mondom, hogy teljes jogkörrel eljáró képviselőről van szó, mint ügyvezető... és a nyomin nem lehet cégesre kitölteni. De állitotta, hogy lehet.
Kérlek válaszoljatok nekem: ha konkrét ügyekben akar tájékozódni, mint a fenti esetben is, és a TEL nyomin csak magánszemélyként van lehetőség kódot kérni, akkor hogy tud eljárni? Ügyfélkapus, mindenfajta jogkörrel. Értelmetlennek látom az EGYKE-t kitölteni.... de ha kódot kérnek, akkor hogy lehet kódot kérni egy cég ügyvezetőjének aki törvényes képviselőjének? Vagy ragaszkodjon a már megkért kódhoz?

Részemre állitottunk ki EGYKE-T. Azt mondta a hölgy, hogy töltsünk ki mellé kód kérést is. De akkor az megint a saját nevemben lesz kérve....
A részemre kiállitott EGYKE pedig postán bemegy.
Köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumosok!
Minisztériumtól kapott pályázati pénzből országos tanulmányi versenyt rendezünk. Ebben kellene nagyon segítség :-( Egyéb, jogi személyiségi nonprofit szervezet vagyunk.
A versenyző diákok/tanárok részére biztosított étkezés,szállás, egy rendezvényre történő szállítás, repibe megy és fizetem 1,19 után 27% EHO+15% SZJA? Minden után?
Kapnak érmet is a versenyzők, ez után jól gondolom hogy nem kell fizetni , mivel tanulmányi verseny és az Emberi Erőforrások Minisztériumától jött a pénz. (SZJA tv. 1 sz. melléklet 8.22 pont)
Lesz egy díj is kb. 90 ezer Ft értékben, amelyet tanár kap...azután kell fizetnem valamit? :?:

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!! Rita
Válasz idézéssel
Örülök, hogy sikerült!
Tartsunk ki, mindjárt június 1. van Smile
Válasz idézéssel
Szia Juditka!

Köszönöm!
Csak kellett,hogy valakivel megosszam a kínlódásom,a probléma ott volt,hogy a nyilatkozat a jövedelemről 2-est írtam,mert nyeresége van.De azt nem lehet,csak 1-t!
Ha tudnád mennyi hibaüzenet jött állandóan fel,ha nem vagy ,nem jövök rá.
Köszönöm szépen! Smile
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Az előlapon jelöltem, hogy i kettős könyvvitelű szociális szövetkezet, így valóban tölti a 02 kódot. Ágazatot nem kell választani. Meg beírtam egy adószámot, és valamennyi lapot felkínálta. A 7-es lapon beírtam 1000 bevételet és az 1-es lapon szépen kiszámolta, hogy 100 a tao.
Vagy nem ez a probléma, idáig eljutottál?
Válasz idézéssel
Juditka!

Köszönöm a segítséget,hogy foglalkoztál a dologgal,bokros teendőid mellett.
Miután van lehetőség az elkülönítésre,megtenném,ha a gyakorlati részét tudnám hogy kell megoldani. Mint írtam,ha bejelölöm,hogy Szövetkezet fel sem hozza a lapot. Ha kiválasztom a 02-kódot ami a Szöv.....akkor nem enged ágazatot választani. Már ott tartok,hogy inkább mindet leadóznám,mert sajnos ez a több,nem véletlenül félek nem megtenni.
De mit válasszak,hogy minden lapot kitudjak tölteni.6 ezer az eltérés,nem variálnám,de nem tudom a megoldást 2 napja keresem.
Puszi Nektek
ui: remélem a gyerkőcök is jól vannak Smile
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Nézd, ezt találtam a tao tv. 20 §-ban is:

20. § (1) Nem kell az adót megfizetnie
a)378 a közhasznú szervezetnek nem minősülő alapítványnak, közalapítványnak, egyesületnek (ide nem értve az országos érdekképviseleti szervezetet), köztestületnek, továbbá a lakásszövetkezetnek, ha - a gazdálkodására vonatkozó külön jogszabályok előírása szerint és a 9. § (1a)-(1b) bekezdésében, továbbá a 6. számú mellékletben foglaltakat figyelembe véve nyilvántartott - vállalkozási tevékenységből származó, a 9. § (3) bekezdés c) pontja szerinti összeggel növelt bevétele legfeljebb 10 millió forint, de nem haladja meg az adóévben elért összes bevételének 10 százalékát,
b)379
c) az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárnak, amennyiben a pénztár kiegészítő vállalkozási tevékenységből származó bevétele nem haladja meg a pénztár összes bevételének a 20 százalékát,
d)380 a vízitársulatnak az (5) bekezdésben - 2009. július 1-jétől a (6) bekezdésben - foglaltak szerinti adóalapra számított adónak olyan része után, amelyet a közfeladatként végzett tevékenységből elért bevétele képvisel az összes bevételen belül,
e)381 a közhasznú nonprofit gazdasági társaságnak és a szociális szövetkezetnek a (6) bekezdésben foglaltak szerinti adóalapra számított adónak olyan része után, amelyet a 6. számú melléklet E) fejezete alapján megállapított kedvezményezett tevékenységből elért bevétele képvisel az összes bevételen belül.
(2)382 A szociális szövetkezet, közhasznú nonprofit gazdasági társaság és a vízitársulat az adókedvezményeket az adómentességgel csökkentett adó arányában érvényesítheti.
(3)383
(4)384
(5)385
(6)386 Az (1) bekezdés e) pontja és - 2009. július 1-jétől - a d) pontja alkalmazásában adóalap a 13/A. § szerint megállapított adóalap, csökkentve a 13/A. § (2) bekezdés a), b) és d) pontjában meghatározott összeggel.

Szóval szerintem igen, csak számolgatnod kell.
Válasz idézéssel
Szia!

Próbálkoztam én mindennel.Ha felül 02-es a kód,/(i) akkor nem engedi az egyéb ágazatot. :oops:
Ezért akadtam meg.Ha Szoc. Szövetkezet,attól még jelölhetek mást,erre keresem a megoldást.Az biztos,hogy nem merem nem adózni azt ami nem közhasznú tevékenység.Márpedig a bevételben is jól látszik,elkülönítve könyveltem.
Köszönöm a segítséget.

Ezt találtam,de nem tudom eldönteni,megtehetem-e,hogy nem adózom le.?

A szociális szövetkezet kedvezményezett tevékenységei [6. számú melléklet „E” fejezet]
A módosítás következtében a Tao. tv. 6. számú mellék­letének „E” fejezete – a 2012. évi adókötelezettség megállapítására is választható módon [29/S. § (1) bekezdés] – a közhasznú nonprofit gazdasági társaság és „a” szociális szövetkezet kedvezményezett tevékenysé­geiről rendelkezik. A fejezet címében a csupán egy „a” névelővel történő kiegészítés azt jelenti, hogy nem csak a közhasznú jogállású, hanem valamennyi szociális szövetkezetre vonatkoznak a kedvezményes szabályok – azonosan a közhasznú nonprofit társaságokkal – akkor is, ha nem besorolt a szervezet, de van közhasznú tevé­keny­sé­ge is. (A szociális szövetkezet – a 2006. évi X. törvény elő­írása szerint – az Ectv. alapján lehet közhasznú jogállású.)
Ennek alapján a Tao. tv. 20. § (1) bekezdés e) pontjában jelölt „a szociális szövetkezet” adómentességére vonatkozó szabállyal összhangban minden szervezet az éves adóalapra számított adónak olyan része után nem fizet adót, mint amilyen arányt a 6. számú melléklet „E” fejezete alapján megállapított kedvezményezett tevékenységből „a szociális szövetkezet” által elért bevétel az összes bevételén belül képvisel. A Tao. tv. 13/A. § (6) bekezdése pedig módosítással nem érintett, de arra nincs is szükség, tekintve, hogy az adóalap bármely esetben – a besorolt és a nem besorolt szociális szövetkezetnél is – azonosan kerülhet megállapításra.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó.

A főlapon alul lent jelölted,hogy egyéb szervezet? Ha ezt bejelölöd, akkor felkínálja a 01-01-s lapot és a 07-01,07-02-t.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most megakadtam,hátha valaki találkozott ilyennel. Szoc. Szövetkezet,nem közhasznú bevétele miatt dilemmázok.
Ha bejelölöm a 29-est,hogy Szövetkezet,akkor nem számol Tányát,de én inkább leadóznám a bevételt,mivel /igaz nem kitétel a közhasznúsági besorolás/de a tevékenységnek illik annak lenni. :oops:
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
a 1671-es gond rendben van sikerült megoldani.

Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Új problémák jelentkeztek, az evás kft-m ez év márc 1-vel megkezdte a végelszámolását, igy a 2o16.I-II havi mint evás téma leadva.
Most jön a java mivel a kettős könyvvitelre való kötelezettségi visszatérése miatt mindenhol a bevallási főlapon márc 1-től jelölöm a végelszámolást és természetesen használom az evás adószámomat, de a 1665-ös állandóan visszaír hogy evásként nem tölthetem ki, hagyjam és úgy küldjem be? A 1671-t nem tudtam letölteni,mert nem engedi a keretprogram frissítést a NAV nyomtatványnál erről tudtok valamit?

Üdv Marcsi
Válasz idézéssel
Szia Klárika!
A 201T-s problémámra rátaláltam kérdésem rossz volt.( a teli számbontását oldják meg ők)

Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég