A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mulasztási bírság
Köszi Klári! Tudnék lehetőségeket, beszéltem is erről de le...r mindent, akkor fizessen, nem nagy összeg az egész.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Te tégy semmit, csak készítsd fel z ügyfelet, hogy a nyáron, vagy az őszön kap egy 3-4 oldalas határozatot amiben megbírságolják. Úgy számolnak, hogy veszik a 0,9*Tao - (előlegek + feltöltés) ez a bírság alap és a bírság ennek 20%-a.
Nem tudod elérni a a 29-esben a bevallott Tao kötelezettséget, úgy hogy a feltöltés a bevallás 90%át közelítse?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Mivel még nem volt ilyenem ezért kérdezném: A cég kevesebb tao-t töltött fel december 20-ig mint kellett volna /90%-nál is kevesebb/ a 20% ??? bírságot a NAV automatikusan fogja megállapítani, ugye? Nem nekem kell ezt bevallani nekik? Erről fognak küldeni valami határozatot, vagy csak előírják a folyószámlán? És ugye 20%?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudjátok hiába van az eszünkbe mit mikor, mégis valahogy mindig kimaradhat valami.
Ugy gondolom nem árt inkább többször átnézni mindent és nem a szakmai tudás hiánya miatt.
Sokkal többször hibáztam már olyan dolgokban amiről azt hittem rutin piszlicsáré ügy, aztán pont azokra jött a bünti.
Válasz idézéssel
Tényleg nagyon jó, hogy kirészletezzük ezeket az egyer sokasodó és áttekinthetetlen határidőket. Big Grin

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ezer bocs és még egy anyamedve! Nem állt szándékomban növelni az amúgy is stresszes életünket! Potyit olvasva bennem is megállt az ütő: én a tavalyi évet vettem elő, mert már arra sem emlékeztem, hogy tavaly beadtam-e ezeket a fránya 29K-kat. De szerencsére igen!!! Azért mégis örülök ezeknek a hozzászólásoknak, mert még időben figyelemfelhívó: hamar eljön az a december 20 is!
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Drága Surresz!

Szegény asszonyra ráhozni a szívbajt illetlen dolog Big Grin . Reggel arra ébredek, hogy elfeledtem a 29k-t beadni? Na rohanok kitöltésit böndészni, megnyugodtam csak dec.20., de legalább most jól el olvastam, hogy kinek is kell beadni.

Üdv: Kári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lilla! Jó, hogy mondod a felelősségbiztosításnak a mulasztással kapcsolatos kiegészítését. Az én biztosításom is igen-igen régi (legalább annyira, mint én!), ezért hívom én is az Ügynökömet a kiegészítés miatt.

Egyébként szerintem is már nem a szakmai félrenyúlásunktól kell félnünk, hanem ez a millió kötelezettség: minden szakmáról mindent tudni..... mikor-mit-hová beadni és befizetni.......!!!!!! Én már a nyilvántartásról is nyilvántartást vezetek és lám-lám 0729K mégis kimaradt.

A különadó fel nem töltésébe én is beleszaladtam az 50 millió alatti árbevételű vállalkozóimnál (pedig biztosan ki lett itt a Fórumon is tárgyalva), így aztán jött egy pár 1.000,- Ft-os büntetés!!!!!! Ez az ezer forint csak arra volt jó, hogy kicsit pironkodjam az ÜF előtt, hogy "tessék ez az én bűnöm"!
Legalább annyira beleszerettem, mint a 2,- Ft-os késedelmi pótlékba a Polg.Hiv.-tól! Big Grin
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
szia mindenki!
nagyon le vagyok maradva ebben a biztosítás-dologban... :oops:
nekem nincs ilyen, de az utóbbi idők változásai miatt sürgősen tennem kell valamit (hisz nem káptalan az én fejem se, akárhogy írom a naptárba, bújom az adónaptárt, óhatatlanul előfordulhat bármi)
mit is mondjak a biztosítónak, mit akarok - hogy ne nézzenek teljesen hülyének? :oops:
segítenétek?
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Lilla!
Van egy pár Generális ügyfelem akkor intézkedem.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!

Amikor még te kötötted a bizt-t, és én is még nem volt benne a mulasztásra vonatkozó rész. Ezen én is kiakadtam egy kicsit, hiszen mindig attól féltem, hogy elfelejtek valamit. Aztán az üzletkötőm (Generali-s) felhívta a figyelmem év elején, hogy most már belefoglalták a bevallás le nem adásának mulasztására vonatkozó felelősségbiztosítást és így módosítottam a szerződésemet. Hála a jó égnek, még tapasztalatom nincs, hogy milyen módon fizetnek, de nem is szeretném megtudni. Én negyedévente 21 eFt-ot fizetek.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A biztosítással kapcsolatban: Egy k3o-at elfelejtettem anno leadni egy cégnek, megbüntették 70ezer ft-ra.adatszolgáltatás elmulasztása miatt.
Nekem volt biztosításom, olyan amire negyedévente fizettem 15 ezer ft-ot,direkt azért kötötttem ha van ilyen eset akkor ne én fizessem.
Aztán a biztosító elutasított azzal, hogy kellett volna még kötnöm mellé egy kiegészítő biztosítást is ,mert változtak a dolgok és sajna az én meglévő biztosításom ezt nem fedezi.
Akkor ugy bepipultam, hogy felmondttam a biztosittást, no azóta nincs.
Milyen biztosítást kellene kötni, mert most már egyre jobban aktuális, ami egy kicsit megvéd az ilyen esetektől?
Nektek milyen van?
Válasz idézéssel
Természetesen!

(A biztosítónál kukacosabb céget el sem lehet képzelni. Még nekik is jó Big Grin)

Megmondom őszintén a szerződésre való utalás, valamint egy megállapodás a kontkrét eseményről szerintem az Szt.-t jobban kielégíti mert ugye itt nincs se termékátadás, se szolgáltatás akkor meg mit számlázunk. Egyik barátnőmnek viszont csak akkor fizetett, ha számlát állított ki az ÜF. A biztosító "okosabb2 volt egy adószakértőnél.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!
... hát, nincsen felelősségbiztosításunk, akkor is jó így?
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Az általad leírt mód, a szerződés szerinti kártérírés az egyetlen járható. A számlát fogadja el a biztosító a felelősségbiztosítással kapcsolatban.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az egyik ügyfelünkre mul. bírságot szabtak ki, mert nem fizetett különadó előleget dec. 20-ig (a mi hibánkból). Természetesen a bírságot megtérítjük neki. Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e úgy, hogy a bírság összegét az ügyfél kiszámlázza nekünk, mint kártérítés.
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még eddig nem találkoztam ilyen hibából eredő bírsággal.
Volt már nekem is, hogy később küldtem, be mivel az infó is később jutott el hozzám.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Járt már közületek valaki úgy, hogy nem küldte be határidőben a 07T1041-et és ezért megbírságolták?

Egyébként most olvastam, hogy a megemelt mulasztási bírsággal kapcsolatosan valaki felvetette, hogy szelektálni fogják a birságolt köröket. Kivételt tesznek olyan esetben, amikor hibából eredően kerül felszámolásra a mulasztási bírság. Nagyon jó ötletnek tartanám.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég