A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Egy kicsit körül kell járni. Kinek nyújtja, adóalany vagy sem? Attól függ a teljesítés helye.
Ha ez elektronikus szolgáltatásnak minősül (szerintem igen), akkor a nem adóalany fogyasztók letelepedési helye, természetes személyek esetében a lakóhelye vagy tartózkodási helye lesz a teljesítés helye. Ebben az esetben az adott országba be kellene jelentkeznünk, adószámot kérnünk, és az adott országban áfabevallást kellene benyújtanunk.
(Usa egyes tagállamaiban van áfa) A számlázást ezért egy helybéli adótanácsadóval kéne megbeszélni.
.
https://konyvelozona.hu/kulfoldre-nyujto...gyszeruen/
.
Válasz idézéssel
Szerintem jó látod Marcsi!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy KATÁS egyéni váll., alanyi áfa mentes, USA ba itthonról szoftver fejlesztést szolgáltat, ezt áfa mentesen teheti meg, mit írjon az áfa tartalmába 0% vagy AMM? Kell e összesítő nyilatkozat és 65 bev adatszolgáltatás jelentés. A számlát dollárban és forintban is feltünteti.

Köszönöm a segítséget.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat.
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem nincs lehetőség töröltetni a táppénzes időszakot. Sajnos ha értékhatárt lépett a 40%-ot be kell vallani.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni :Smile kata alany vállalkozó. 2018-ban volt táppénzen. Rendben lejelentve a 101E nyomtatványon, így nem is fizette meg az adót adott hónapra. Év végére árbevétele, megkívánná azt az egy hónapot. Törölhetem a 18t101E nyomtatványt? Így az 50000 forint megfizetése után, már nem keletkezne 40%-os különadója. Kérek szépen segítséget, törvényesen szeretném megcsinálni. Hálásan köszönöm a választ Ica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég