A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Igazatok van! A tételes KATÁ-nál nem kell nézni a 30%-t. Tehát elég ha be van jelentve ilyen tevékenység, az sem számít, ha nincs bevétele belőle!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hoppá monik-nak igaza van katásnak nem kell nézni a 30%-ot ha van olyan teáor tevékenysége mellete lehet más is nem kell fizetnie,akkor azért nem kellet a 2 katásnak fizetni mert sport tevéeknységet is végzett erre meg jár ,nem számit mennyi bevétele volt belöle.
Figyelem!!!Alarmstufe Rot!!Csak szólnék ezzel a Felföldi Könyvelőiroda Szombathely -el nehogy valaki szóba álljon sunyi,pénzsovár társaság.Ez Veszélyes!!!
Válasz idézéssel
A rendelet 1§(8) vonatkozik a KATÁ-sokra, itt elég a kedvezményhez a "tevékenységet folytat",
és a nem KATÁ-sokra a (10) vonatkozik a "tényleges tevékenységet végzőkre", itt jön be a (11) "bevételének 30 %-a származott".
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Placebo!

Írtam, nem is volt belőle 30%! Sőt az egyiknek semmi nem volt! Ezért gondolom, hogy nem jár!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Várjál nem a főtevékenység számit hanem :

Tényleges főtevékenységnek e rendelet alkalmazásában azt a tevékenységet kell érteni, amelyből az adózónak e rendelet hatálybalépését megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30%-a származott.

esetleg igy nincs meg nekik?

Ja látom te is ezt írtad
Figyelem!!!Alarmstufe Rot!!Csak szólnék ezzel a Felföldi Könyvelőiroda Szombathely -el nehogy valaki szóba álljon sunyi,pénzsovár társaság.Ez Veszélyes!!!
Válasz idézéssel
Rájöttem! Mindkét vállalkozás sport és szabadidős tevékenységet is végez, de nem főtevékenységként. Egyiknek nem is volt bevétele ebből idén és tavaly. Erre kapták a kedvezményt! Ellenben nincs meg a legalább 30%, így tulajdonképpen nem jár! Jeleznem kellene a Nav-nak, csak az ügyfél ki fog akadni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Beszélnék a nav-val majd írd meg mi lett...
Válasz idézéssel
Placebo!

Mind a négy budapesti és ugyanaz a TEÁOR számuk.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A teor szám a döntő a katásoknál mert akkor nem jár,esetleg mind a 4 egy megyei navhoz tartozik?
Válasz idézéssel
Érdekes dolgokat találtam az ügyfeleim folyószámláján a koronavírussal kapcsolatos KATA fizetés elengedése kapcsán, mikor lekértem a folyószámlájukat. Négy ált. épülettakarítással főfoglalkozásban foglalkozó KATÁ-s vállalkozásom van, ebből kettőnek nem kell fizetnie KATÁ-t (törölték a vírus miatt), kettőnek meg kell. Nem értem a logikát, ráadásul a rendeletben nem is szerepelt ez a tevékenység. A Google-ban is rákerestem, hátha régit néztem. Szóval így néz ki a négy vállalkozás:

1. Kieg. tev. egyéni vállalkozás, alkalmazott van, nem ÁFÁ-s, nem fizet KATÁ-t
2. Főállású egyéni vállalkozó, alkalmazott van, ÁFÁ-s, fizet KATÁ-t
3. Bt., alkalmazott van, ÁFÁ-s, nem fizet KATÁ-t
4. Kkt., nincs alkalamzott, ÁFÁ-s, fizet KATÁ-t

Valaki tudja, mi alapján van a kedvezmény?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ez a válasz pont olyan mint mostaniban a többi is Angry Angry Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Leltem egy adózónás szakértői választ!
Tisztelt Kérdező!

A NAV egyedi tájékoztatása alapján a bejelentést nem kell megtennie az adóalanynak. A NAV automatikusan törli az adót a nyilvántartott tevékenységek alapján.

Harakiri
Válasz idézéssel
Semmit

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudtok már valamit arról , hogyan kell jelenteni ha valakinek nem kell KATA-t
fizetni a koronavírus miatti kedvezmény okán??

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszi, hogy bemásoltad!!
Válasz idézéssel
Önadózó újságból,

Kedves Önadózósok!

A járvány miatt hozott új szabályozások alapján, a KATA-mentes hónapok vajon beleszámítanak a KATA keretbe is? Tehát nem fog ezzel csökkenteni az éves 12 milliós keret?
Nagyon köszönöm előre is!

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 13:42:40

Bár ez számomra konkrétan nem olvasható ki a jogszabályból, de logikusan az 1 milliós adózott keret azokra a hónapokra is jár, amelyekre a rendelet mentesítést biztosít (ha nem így lenne, nagyobb kárt okozna, mint amit adna kedvezményként).
papattila

A megjelent rendelet szerint csak a főállású katásokra vonatkozik a mentesség, vagy ha a főtevékenységük beleesik a mentes körbe, akkor a 25 e.Ft katát fizetőkre is vonatkozik.
Köszönettel: Kornélia

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:25:13

Kedves Kornélia,
Olvasatomban egyik rendelet sem szűkíti le az érvényesíthetőséget a főállású katásokra, azaz a 25eÍFt-os, nem biztosított katás is alkalmazhatja.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila, a KATA mentes hónapok miatt a 12 M Ft -os éves keret is csökken? Valamint miként jelzem/ milyen jogcím kóddal/ a NAV-nak, hogy négy hónapra mentes egy KATA-s vállalkozó, hogy ne legyen automatikusan előírva 4 hónapra a kötelezettség. És utolsó kérdésem a 2020. március 23-i Krendelet a már életben levő adótartozás végrahajtásokra utal, s nem az előttünk álló időkben keletkező adótartozásokkal kapcsolatos, ha jól értem. Azokra fizetési kedvezményt kérhetek. Köszönöm, Gabi

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:31:43

Kedves Gabi,
1. Ezer kérdés vetődik fel még a második rendelet után is, szerencsés lett volna igazi szakértőket is bevonni az alkotásába, még ha a segítő szándék volt is a fő vezérlőelv. Így marad az ötletelés: én ezt nem olvasom ki egyik rendeletből sem, de a vége érzésem szerint az lesz, hogy megmarad a havi 1 milliós adózott keret.
2. Várhatóan módosítják a változásbejelentő nyomtatványt.
3. Valóban, a már folyamatban lévő NAV-os végrehajtásokról rendelkezik.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila!
A 61/2020. Kormányrendelet szerint az a KATA-s vállalkozás mentesül a Kata fizetése alól, aki főtev.-ként végzi, vagyis az elmúlt 6 hónapban, a bevétele 30%-a a felsorolt tevékenységek vmelyikéből származott. Honnan fogja tudni a NAV, hogy ki tartozik ide? Lehet már erről vmit tudni? Adatszolgáltatás, bevallás? Vagy a változásbejelentőn lesz egy ilyen jelölési lehetőség?
Nagyon köszönöm: Móni

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:34:57

Kedves Móni,
Szerintem nem kellene ennyire előre szaladni az időben. A lényeg, hogy teljesüljön a feltétel és azonnal lehessen élni a kedvezménnyel, mert sok esetben 1-2 hónapon múlik a bedőlés vagy a túlélés Sad Hogy ezt a NAV hogyan ellenőrzi, ez legyen az ő dolga, a miénk a kedvezmény érvényesítése...
pattila

Szakértői hozzászólás
gogazkft97 2020-03-25 07:41:59

Vagyis egyszerűen nem fizet az ,aki a feltételnek megfelel. Igen, előre szaladt
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a 4 havi KATA nem fizetése mellett is megmarad a 12 milliós bevétel határ? A kormányrendeletben az van, hogy 4 hónapon át mentesül a KATA fizetése alól, de a társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultsága és az ellátása megmarad.
Válasz idézéssel
Kedves Placebo !

Köszönöm szépen. Ez szomorú mert az ügyfelem éppen azért tért vissza, mert nem végez semmit sem és nem tudta az 50 e- et fizetni...És közzé is kellene tenni a nyitót ? vagy majd csak 05. 31- ig a záró beszámolót ....
Hm... mennyibe kerül egy ilyen könyvvizsgálat.
Persze a NAV- nál nem mondták amikor kérdeztem...
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Hello!
Kell neki

A kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény hatálya alól e törvény hatálya alá átkerült (visszakerült), (1) bekezdés szerinti közkereseti társaságnak, betéti társaságnak, egyéni cégnek, valamint ügyvédi irodának - tételes leltározással alátámasztott - leltár alapján nyitó mérleget kell készítenie. A nyitó mérlegbe az eszközöket piaci értéken, a kötelezettségeket a ténylegesen fizetendő, a céltartalékokat a számított, a törvény előírásainak megfelelő összegben, a saját tőkét az eszközök és a kötelezettségek (ideértve a céltartalékokat is) különbözetének összegében kell figyelembe venni. A nyitó mérlegbe felvett eszközök és források értékének valódiságát könyvvizsgálóval kell ellenőriztetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ha KATA-s Bt visszatér a TAO alá akkor a nyitómérleget könyvizsgáltatni kell ??? Eddig azt mondták nekem hogy nem kell most pedig azt olvasom mindenhol hogy kell.
Segitsetek ! 

Köszi

Tündi
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Szia Emese!
A bérbeadásra szintén állítson ki számlát pld egy másik tömbből.

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Bejelentem utólag! Szåmlåt ållitson ki vagy elég az åtvételi?
Bocsi nem volt mėg ilyenem!
Válasz idézéssel
Szia!
Én bejelenteném.

Válasz idézéssel
Katás ev. ingatlant ad bérbe (lakást) magánszemélyként, be kellett volna jelentenem a 101E en a NAV felé?
Ha igen akkor hogyan tehetném ezt  meg utólag? 
Köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég