A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Sziasztok!
Eddig főállású KATA-s a mai naptól heti 36 órát meghaladó munkaviszonyos lett. Melyik nyomin jelentem a 101E-n és csak a jogviszony változásnál vagy a kata-s rublikába is kell jelenteni? Mivel mai a jogviszony kezdete így mennyi a júniusi kata neki? 50e vagy már csak 25e?
És ugyanez a kérdésem csak "visszafelé" jelenleg még tagi jogviszonyban főállásúnak a mai naptól megszűnik a tagsága /ma írták alá a társasági szerződést, tehát ma még a cégben tagi jogviszonyos/ mellette eddig másodállású katás a fő biztosítása a kata lesz, mennyi lesz a júniusi kata?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Gondolom, majd másoknak is lesz ötlete. Leírom én mit csinálnék.
Felvennék egy jkv-t amiben leirnám amit az előbb fejtegettél. Az éves bevallást az elkészült nyílvántartás alapján készíteném el. Termésetesen azonnal vetetnékhelyes nyomtatványt. Képtelenség a dolgot helyes nyomtatvánnyal pótolni, mert ha megpróbálja akkor is most veszi a jó nyomtatványt. Nem hiszem, hogy egy esetleges ellenőrzés egy rendbírságon kívül nagy balhét csinálna.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Segítség!!!

KATA vállalkozó fodrász férje nyugta helyett,átvételi elismervény nyugtát vásárolt tavaly nem volt számára egyértelmű,azt gondolta ebbe több adat is írható az azonosításhoz.
Az összes bevétel ezekbe lett rögzítve,tegnap kaptam meg a csomagot a bevalláshoz.
Kaptam hozzá nyilvántartást is,szépen felvezetve naponta névvel mindennel,mondtam,hogy ez nem nyugta ez nem  jó ,senki nem szólt érte.Állítólag örültek az emberek,mert ilyet még nem kaptak sehol.
Szerintetek???
Ez alapján fogom a bevallást megcsinálni?ettől az évtől könyvelem,eddig nem volt könyvelője,az egyik családtagom munkatársa.

Köszönöm a segítséget Huh 

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Megoldottam a kérdést Smile

Válasz idézéssel
Sziasztok !
Most bevétel vagy nem.Kiszámlázta ,utána sztornózták, most akkor mi van....
Most küldték az állásfoglalást.Most küldeném a bevallást.

Tisztelt Ügyfelünk!

Hivatalunkhoz érkezett megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk:

A veszélyhelyzet során nyújtott többletmunkájuk elismeréseként az egészségügyi és egészségügyben dolgozókat érintő egyszeri rendkívüli juttatásról szóló 257/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) 1. § (2) bekezdése alapján az egészségügyi dolgozó akkor jogosult a rendkívüli juttatásra, ha az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről szóló 2003. évi LXXXIV. törvény (a továbbiakban: Eütev.) 7. § (2) bekezdés a)-g) és j) pontja szerinti jogviszony valamelyikében végez egészségügyi tevékenységet.

A rendkívüli juttatásra való jogosultságot az egészségügyi szolgáltatónak kellett megállapítania, majd a juttatást meg kellett igényelnie.

Figyelemmel az Eütev. említett rendelkezésére, az is előfordulhatott, hogy az egyéni vállalkozóként vagy társas vállalkozás tagjaként ilyen tevékenységet folytató egészségügyi dolgozó után igényelt rendkívüli juttatást az egészségügyi szolgáltató.
Adott esetben például egy, a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló 2012. évi CXLVII. törvény (a továbbiakban: Katv.) szerinti adózást alkalmazó kisadózó egyéni vállalkozó, vagy egy kisadózó vállalkozásnak minősülő betéti társaság is igényelt ilyen juttatást, a kisadózó egyéni vállalkozó saját maga és alkalmazottjai vonatkozásában, a kisadózó betéti társaság pedig a kisadózóként bejelentett tagjai és a foglalkoztatottak tekintetében.

A Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése szerint a rendkívüli juttatás összege dolgozónként bruttó 500 000 forint. Ez a juttatás a magánszemélyt akkor is csak egyszer illeti meg, ha egyidejűleg több jogviszony keretében foglalkoztatják.

A rendkívüli juttatás nem része az alapbérnek, ugyanakkor a felek közötti jogviszony szerint adóköteles, vagyis a magánszemélynél nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, és mint ilyen járulékalapot képező jövedelemnek is tekintendő.

Ha ezt a juttatást egy kisadózó egyéni vállalkozó kapta (ilyen minőségében végzett egészségügyi tevékenységével összefüggésben), akkor esetében a Katv. 2. § 12. pontja alapján a teljes összeg katás bevételnek számít.
Ha a kisadózó vállalkozás kisadózóként bejelentett tagja részesül ebben a juttatásban, akkor esetében ezen juttatással összefüggésben nem keletkezik sem személyi jövedelemadó-, sem járulékfizetési kötelezettség, hiszen a tételes adó kiváltja ezen közterheket. Így ezen magánszemélyeknél is a teljes bruttó 500 ezer forint a juttatás összege.

Ha a juttatás Ön részére nem a fentiek szerint került kifizetésre, javasoljuk, hogy egyeztessen az egészségügyi szolgáltatóval.

Tájékoztatjuk, hogy a válaszlevélben részletezettek szakmai véleménynek minősülnek, kötelező jogi erővel nem bírnak.

Üdvözlettel:
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Központi Irányítás
Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály

Válasz idézéssel
Tavaly én is így jártam egy kezdő KATA-sal, nem csináltam semmit és feldolgozták, jött az értesítés, hogy rendben van.
Válasz idézéssel
Úk katás vagy elvan írva vagy a fene tudja,helyesbitve újra beküldeni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A 2021.02.07. napján érkezett 20KATA jelű bevallás a következő hibákat tartalmazza: Hibakód Hibaüzenet a004 Még nem élő az adózó adószáma.

Szerintetek ez mi????

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tao Tv 4.§ 23c: Akik az adózóban és más személyben többségi befolyással rendelkezik ,harmadik személynek kell tekinteni.
A fiú a Kft-ben senki ,az egyéni vállalkozóban anya és apa senki.
Nem egyértelmű miért lenne kapcsolt.igaz van egy PM állásfoglalás mely szerint nem kapcsolt és van egy NAV -os mely szerint az. Más szakértők válasza alapján 8 Ruszin Zsolt és mások) a TAO tv. 4§ 23 b alapján nem kapcsolt.
Válaszát köszönöm .

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Köszönöm Tamás! Én is így gondoltam, de túlolvastam magam a témában a neten és megkavarodtam.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Igen, kapcsolt vállalkozás. Egyéni vállalkozás és a cégek között csak az a különbség, hogy az egyéni vállalkozásnak nem kell a kapcsolt vállalkozást bejelentenie!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egyéni vállalkozás esetében értelmezhető-e a kapcsolt vállalkozás? Olvastam ilyet is + olyat is.
Amennyiben igen, úgy akkor kapcsoltnak minősül-e ha a feleség KATA-s ev, a férj 100%-os egy kft-ben?
A 40%-os büntető adó miatt lenne életbevágó tisztázni.

Köszönöm!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!! Abban az esetben, ha kata-s egyéni vállalkozó februártól szüneteltetni szeretne, viszont bérli a jelenlegi munkavégzésének a helyét, és a szerződés értelmében még pár hónapig nem mondhatja fel a szerződést, tehát fizeti a bérleti díjat. Ez esetben hogy fogok beadni 08-ast? Simán? Mert eddig aki szüneteltetett annak az adott havi 08-asát a megfelelő dátummal S /szüneteltetés/ megjelölésével küldtem be /általában 0-san/ Viszont most mint kifizető /mivel magánszemély a bérbeadó/ erről a bevallásnak tovább kell mennie.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Nem lehet. Később korrigálják. Legyen esti vagy levelezős, akkor maradhat főállású.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mi van akkor ha katás főállású akar maradni nappali egyetemi oktatás mellett, hát nem hiszem hogy lehet vagy ha nem jelenti ki magát?
Válasz idézéssel
Én is így gondolom. Ellenben, ahány hónapi nem fizet KATÁ-t, annyiszor 1 millió Ft-tal kevesebb lehet a bevétele.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mentesül mert ez nem szüneteltetés ha az lenne a dolgozó állásidőn lenne.
Válasz idézéssel
Az a KATÁ-s, aki táppénzen van, annak 30 napot meghaladó táppénzes időszak után nem kell KATÁ-t fizetnie. De mi van akkor, ha van alkalmazottja, aki dolgozik? Akkor is mentesül a KATA fizetése alól?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
köszi Tamás!
Válasz idézéssel
Hocipo!

Éves szinten kell nézni, de ez egyébként is 40% szempontjából 2020. évi bevétel.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Katás ev 01.01-től szüneteltet, de még dec. 30-án állított ki egy számlát, aminek az ellenértékét, majd csak januárban kapja meg.
Ilyenkor belép a 40%, vagy ezt éves szinten kell nézni?
köszi
Válasz idézéssel
Szerintem egyértelmű a törvény: "a választás bejelentését követő hónap első napjával..." Nincs olyan, hogy a következő év első hónapjának első napja. Egyébként tapasztalatból beszélek. Már több vállalkozást jelentettem át kATÁ-ba év közben. A sajátomnál is így volt, annak pedig 6 éve. Azóta ebben nem volt változás!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
köszönöm
igazából én sem találtam tiltó kitételt bt re , hogy évközben ne lehetne áttérni
Válasz idézéssel
KATA alá bármelyik hó elsejével be lehet jelentkezni. KATA törvény 4.§ 1. bekezdés.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
sziasztok
Úgy látszik legutolsó pillanatra hagytam megint . Bt nek társasági adó alól KATA hatálya alá csak teljes évre lehet bejelentkezni vagy jövő év hó közben is, pl márciusban ??
Nem találok erre megnyugtató választ sehol sem, sem a NAV információs füzetben ,se a KATA törvényben Sad
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég