A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
#51
Nem lehet. Később korrigálják. Legyen esti vagy levelezős, akkor maradhat főállású.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#52
Mi van akkor ha katás főállású akar maradni nappali egyetemi oktatás mellett, hát nem hiszem hogy lehet vagy ha nem jelenti ki magát?
Válasz idézéssel
#53
Én is így gondolom. Ellenben, ahány hónapi nem fizet KATÁ-t, annyiszor 1 millió Ft-tal kevesebb lehet a bevétele.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#54
Mentesül mert ez nem szüneteltetés ha az lenne a dolgozó állásidőn lenne.
Válasz idézéssel
#55
Az a KATÁ-s, aki táppénzen van, annak 30 napot meghaladó táppénzes időszak után nem kell KATÁ-t fizetnie. De mi van akkor, ha van alkalmazottja, aki dolgozik? Akkor is mentesül a KATA fizetése alól?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#56
köszi Tamás!
Válasz idézéssel
#57
Hocipo!

Éves szinten kell nézni, de ez egyébként is 40% szempontjából 2020. évi bevétel.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#58
Sziasztok!
Katás ev 01.01-től szüneteltet, de még dec. 30-án állított ki egy számlát, aminek az ellenértékét, majd csak januárban kapja meg.
Ilyenkor belép a 40%, vagy ezt éves szinten kell nézni?
köszi
Válasz idézéssel
#59
Szerintem egyértelmű a törvény: "a választás bejelentését követő hónap első napjával..." Nincs olyan, hogy a következő év első hónapjának első napja. Egyébként tapasztalatból beszélek. Már több vállalkozást jelentettem át kATÁ-ba év közben. A sajátomnál is így volt, annak pedig 6 éve. Azóta ebben nem volt változás!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#60
köszönöm
igazából én sem találtam tiltó kitételt bt re , hogy évközben ne lehetne áttérni
Válasz idézéssel
#61
KATA alá bármelyik hó elsejével be lehet jelentkezni. KATA törvény 4.§ 1. bekezdés.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#62
sziasztok
Úgy látszik legutolsó pillanatra hagytam megint . Bt nek társasági adó alól KATA hatálya alá csak teljes évre lehet bejelentkezni vagy jövő év hó közben is, pl márciusban ??
Nem találok erre megnyugtató választ sehol sem, sem a NAV információs füzetben ,se a KATA törvényben Sad
Válasz idézéssel
#63
Wink 
Csak annyi biztos, hogy ez a kérdés nincs tisztázva. Ezért valamit ki kell adniuk. Még van idejük. Mindig az év végén jön elő, hogy valamire nem gondolt a jogalkotó. De mi könyvelők, már megszoktuk, hogy az utolsó pillanatban döntenek!Angry
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#64
Igen az lehet változni fog de a 2021-re néztem az szja-t ott még nem lehet, de lehet majd jön valami rendelet vagy más magyarázat...
Válasz idézéssel
#65
Placebo!

Ez nem olyan egyszerű. A KATÁ-ból kilépés esetén állítólag "új" adóévnek minősül a hátralévő idő. Gondolj arra, hogy a tört évre KATA bevallást kell beadni. Jelenleg nincs megoldva az évközi bejelentkezéshez a nyomtatvány. Lehet, hogy a 21T101-en lesz (ez az én tippem)? Jelenleg nem probléma, mert aki kilép  decemberben, az simán választhatja. A válaszra még várni kell. Szerintem karácsony előtt döntenek erről, így vagy úgy.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#66
Nem tud év közben általányadós lenni sajnos csak teljes évre,kivétel aki év közben kezdi a tevékenységét.
Válasz idézéssel
#67
Ha a KATÁ-s eléri az értékhatárt, akkor a kilépés előtt két variációval biztos számolok:
1. Ha van nyugdíjas, akkor mikor éri el azt pontot, amikor a 40% éves szinten több, mint a 15%. Ez a pont 19,200 eFt.
2. Osztalék kifizetés esetén, ha van a minimálbér 24-szeresénél nagyobb szocho alap, akkor 27.666 eFt-nál az osztalék után fizetendő összeg (22,65%) azonos a 40%-os KATÁ-val (6,266 eFt).
Persze van más lehetőség is,de ez nekem jó támpont! A költségek elszámolásának elvesztését pótolja a kisebb könyvelési díj és az egyszerűbb adminisztráció. Egyébként az ügyfeleket a költségeknél főleg az ÁFA visszaigénylés érdekli. Az adóalap csökkentése nem olyan vonzó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#68
Szia Marcsi!
Én pont ebben a helyzetben vagyok!
Nov.11-én átlépte a 12Millát egy KATA-s, alanyi mentes ügyfél. A KATAhoz nem nyúlók, majd februárban kifizeti a többlett 40 %-át. Bejelentettem Áfa alá túlléps miatt, innetől min 2 évig ha esik ha fú Áfás.
Azért írom le, mert meg kéne gondolni, hogy a KATA alanyiságot érdemes-e megszüntetni.
Az más tészta, ha egyéb ok (pld. 21. évi 3 millio) is van.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#69
20T101E változás bejelentőt néztem A02 lapon a 14 blokk kata- alanyiság megszűnése, szerintem ez nem tiltja, hogy év közben válasz. De azért beszéljük már ki.

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
#70
Köszönöm.
Válasz idézéssel
#71
Potyi!

Erre még nincs hivatalos válasz. Az szja bevallásban kell jelezni ennek választását. Ez január 1-i kezdésnél nem gond, de pl. júliusban már más kérdés, ha valaki akkor lép kia KATÁ-ból. Ruszin Zsolt előadását hallgattam hétfőn, ő mondta, hogy ez még nincs rendezve. Szóval várni kell!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#72
Szia Marcsi!
Köszönöm ezt olvastam és megfontolandó, de még mindig nem tudom év közben be tud-e lépni a katás egyéni vállalkozó.
Válasz idézéssel
#73
Sziasztok!

Ezt érdemes elolvasni.

https://konyvelescentrum.hu/adok-es-jaru...-szja-ban/
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
#74
Szia Klári!
Valóban jó ötlet amit írtál azt nem tudom év közben is beléphetnek vagy csak év elején?
Köszi
Válasz idézéssel
#75
Sziasztok!
Nézte már valamelyikőtök, hogy a Kata helyett - elsősorban a 36 óra mellettieknek és a nyugdij mellettieknek - az átalányadó nem jobb?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég