A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Nem lehet. Később korrigálják. Legyen esti vagy levelezős, akkor maradhat főállású.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mi van akkor ha katás főállású akar maradni nappali egyetemi oktatás mellett, hát nem hiszem hogy lehet vagy ha nem jelenti ki magát?
Válasz idézéssel
Én is így gondolom. Ellenben, ahány hónapi nem fizet KATÁ-t, annyiszor 1 millió Ft-tal kevesebb lehet a bevétele.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mentesül mert ez nem szüneteltetés ha az lenne a dolgozó állásidőn lenne.
Válasz idézéssel
Az a KATÁ-s, aki táppénzen van, annak 30 napot meghaladó táppénzes időszak után nem kell KATÁ-t fizetnie. De mi van akkor, ha van alkalmazottja, aki dolgozik? Akkor is mentesül a KATA fizetése alól?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
köszi Tamás!
Válasz idézéssel
Hocipo!

Éves szinten kell nézni, de ez egyébként is 40% szempontjából 2020. évi bevétel.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Katás ev 01.01-től szüneteltet, de még dec. 30-án állított ki egy számlát, aminek az ellenértékét, majd csak januárban kapja meg.
Ilyenkor belép a 40%, vagy ezt éves szinten kell nézni?
köszi
Válasz idézéssel
Szerintem egyértelmű a törvény: "a választás bejelentését követő hónap első napjával..." Nincs olyan, hogy a következő év első hónapjának első napja. Egyébként tapasztalatból beszélek. Már több vállalkozást jelentettem át kATÁ-ba év közben. A sajátomnál is így volt, annak pedig 6 éve. Azóta ebben nem volt változás!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
köszönöm
igazából én sem találtam tiltó kitételt bt re , hogy évközben ne lehetne áttérni
Válasz idézéssel
KATA alá bármelyik hó elsejével be lehet jelentkezni. KATA törvény 4.§ 1. bekezdés.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
sziasztok
Úgy látszik legutolsó pillanatra hagytam megint . Bt nek társasági adó alól KATA hatálya alá csak teljes évre lehet bejelentkezni vagy jövő év hó közben is, pl márciusban ??
Nem találok erre megnyugtató választ sehol sem, sem a NAV információs füzetben ,se a KATA törvényben Sad
Válasz idézéssel
Wink 
Csak annyi biztos, hogy ez a kérdés nincs tisztázva. Ezért valamit ki kell adniuk. Még van idejük. Mindig az év végén jön elő, hogy valamire nem gondolt a jogalkotó. De mi könyvelők, már megszoktuk, hogy az utolsó pillanatban döntenek!Angry
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen az lehet változni fog de a 2021-re néztem az szja-t ott még nem lehet, de lehet majd jön valami rendelet vagy más magyarázat...
Válasz idézéssel
Placebo!

Ez nem olyan egyszerű. A KATÁ-ból kilépés esetén állítólag "új" adóévnek minősül a hátralévő idő. Gondolj arra, hogy a tört évre KATA bevallást kell beadni. Jelenleg nincs megoldva az évközi bejelentkezéshez a nyomtatvány. Lehet, hogy a 21T101-en lesz (ez az én tippem)? Jelenleg nem probléma, mert aki kilép  decemberben, az simán választhatja. A válaszra még várni kell. Szerintem karácsony előtt döntenek erről, így vagy úgy.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nem tud év közben általányadós lenni sajnos csak teljes évre,kivétel aki év közben kezdi a tevékenységét.
Válasz idézéssel
Ha a KATÁ-s eléri az értékhatárt, akkor a kilépés előtt két variációval biztos számolok:
1. Ha van nyugdíjas, akkor mikor éri el azt pontot, amikor a 40% éves szinten több, mint a 15%. Ez a pont 19,200 eFt.
2. Osztalék kifizetés esetén, ha van a minimálbér 24-szeresénél nagyobb szocho alap, akkor 27.666 eFt-nál az osztalék után fizetendő összeg (22,65%) azonos a 40%-os KATÁ-val (6,266 eFt).
Persze van más lehetőség is,de ez nekem jó támpont! A költségek elszámolásának elvesztését pótolja a kisebb könyvelési díj és az egyszerűbb adminisztráció. Egyébként az ügyfeleket a költségeknél főleg az ÁFA visszaigénylés érdekli. Az adóalap csökkentése nem olyan vonzó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Én pont ebben a helyzetben vagyok!
Nov.11-én átlépte a 12Millát egy KATA-s, alanyi mentes ügyfél. A KATAhoz nem nyúlók, majd februárban kifizeti a többlett 40 %-át. Bejelentettem Áfa alá túlléps miatt, innetől min 2 évig ha esik ha fú Áfás.
Azért írom le, mert meg kéne gondolni, hogy a KATA alanyiságot érdemes-e megszüntetni.
Az más tészta, ha egyéb ok (pld. 21. évi 3 millio) is van.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
20T101E változás bejelentőt néztem A02 lapon a 14 blokk kata- alanyiság megszűnése, szerintem ez nem tiltja, hogy év közben válasz. De azért beszéljük már ki.

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Potyi!

Erre még nincs hivatalos válasz. Az szja bevallásban kell jelezni ennek választását. Ez január 1-i kezdésnél nem gond, de pl. júliusban már más kérdés, ha valaki akkor lép kia KATÁ-ból. Ruszin Zsolt előadását hallgattam hétfőn, ő mondta, hogy ez még nincs rendezve. Szóval várni kell!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Köszönöm ezt olvastam és megfontolandó, de még mindig nem tudom év közben be tud-e lépni a katás egyéni vállalkozó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt érdemes elolvasni.

https://konyvelescentrum.hu/adok-es-jaru...-szja-ban/
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Szia Klári!
Valóban jó ötlet amit írtál azt nem tudom év közben is beléphetnek vagy csak év elején?
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nézte már valamelyikőtök, hogy a Kata helyett - elsősorban a 36 óra mellettieknek és a nyugdij mellettieknek - az átalányadó nem jobb?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég