A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Megerősítem Ildikó válaszát, a munkaügyi hivatalnál kell érdeklődni az aktuális támogatási lehetőségekről.
Válasz idézéssel
Szia! Nekem volt ilyen, a munkaügyi központban kellett igényelnie (ha van még keret) és azt hiszem 6 hónapig kapta.
Válasz idézéssel
Egyik ismerősöm szeretné KATÁ-s ev.kiváltani.
az lenne a kérdésem, hogy van e számára bármilyen támogatás ami segíti a kezdő vállalkozóvá válását,ha van akkor mi a módja az igénylésnek.

Köszönöm!
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Köszönöm! Végre egy beküldendővel kevesebb!!
Válasz idézéssel
Szia!
Igen így van, nincs már mit jelenteni rajta, max az iratőrzés helyét, ha az más cím.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek is így van, mert a NAV-tól azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kell beküldeni a 19T101E nyomtatványt
KATA vállalkozás létesítését követően, csak akkor ha valami változás van a webes ügysegéden történt bejelentkezéshez képest?
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek! Wink
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Újat tanultam! Smile Smile
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Az úgy jó lesz, ahogyan én írom, mert nekem is volt ilyen. Október 31-én a Webes ügysegéden újra éleszted a vállalkozást, akkor november 1-től lesz újra aktív. És még október 31-én beadod a 101E változásbejelentőt a KATA választásáról november 1-el.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Szerintem a visszatérést jól látod. Én megkérdezném a NAV vonalán, vagyközvetlenül a saját igazgatóság adóalany nyílvántartásán, hogy nem e azonos a szünetelélsvől vissza az újonan alapítással. Ha nem akkor sajna okt 31-én be kell jelentkezni és jól elvistatkozni ha kell,  hogy tehetsz-e ilyen nyilatkozatot szünetels alatt.

Válasz idézéssel
Jelentsd be október 31-ig a 101E-n a KATA-ba lépés szándékát mindenképpen.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítséget kérnék, ha valakinek volt már hasonló esete.
SzJA-s egyéni vállalkozó szünetelés alatt van, nov.1-től indulna újra KATA alatt. Mikor kell mindezt bejelenteni, hogy rögtön KATA-s legyen? A webes ügysegéden bejelentem a szünetelés végét okt.31-én, a 101E-n ha bejelentem 11.01-én a KATA választást mivel nem kezdő így ebben az esetben nem csak 12.01-től lehet KATA-s? Blush
Válasz idézéssel
Köszönöm.
A kiva nem igazán jó nekik.
Válasz idézéssel
Potyi, nekik ott a kiva

a KATA ttv. nem változott,

Az adó alanyai:
  • az egyéni vállalkozó
  • az egyéni cég
  • a kizárólag magánszemély taggal rendelkező betéti társaság
  • a kizárólag magánszemély taggal rendelkező közkereseti társaság
  • az ügyvédi iroda
Katás vállalkozóként nem lehet árbevételünk ingatlan bérbeadásból.

https://ado.hu/cimke/kata/

Válasz idézéssel
Sziasztok!
2020-ban sem választhatják a kft-k a katát?
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mindent jól írt Marcsi. :-)
Válasz idézéssel
Köszi Marcsi!
Válasz idézéssel
Szia!

Csak a 19T101E-n jelented, hogy nem főállás, 19T1041-es nem kell ev KATA-snak.
Júliusra még teljes KATA-t kell fizetnie, ugye, csak augusztustól lesz 25.000.-  itt a 19T101E aug.1. ,mert ez a változás napja a KATA-ban.

A kft-ben meg úgy jársz el mint egy újonnan alakuló kft-nél,minden küldesz neki mint munkaviszonyosnak.

Mónika és így járnék el ,de azért várd meg a többieket is.

Üdv,
Pmarcsi

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Jelenleg főállású KATA-s egyéni vállalkozó egyszemélyes Kft-t alapított. A Kft-ben fogja fizetni a teljes járulékot,/a cég nem KATA-s/ ez esetben a KATA-ba milyen változás bejelentőn kell jelentenem hogy csak 25.000.- Ft-ot kell a jövőben fizetnie? Csak a 19T101E-n? vagy 19T1041-es is kell?
Milyen dátumot írjak ezekre a változás bejelentőkre mivel hó közepén alakult a Kft és a társasági szerződés aláírásának napjával lesz a járulék fizetési kötelezettsége. Júliusra még teljes KATA-t kell fizetnie, ugye, csak augusztusól lesz 25.000.- .?
Valamint a társasági szerződésben az van, hogy munkaviszonyos, viszont egyszemélyes Kft esetében ez értelmezhető?
Válasz idézéssel
Egy kicsit körül kell járni. Kinek nyújtja, adóalany vagy sem? Attól függ a teljesítés helye.
Ha ez elektronikus szolgáltatásnak minősül (szerintem igen), akkor a nem adóalany fogyasztók letelepedési helye, természetes személyek esetében a lakóhelye vagy tartózkodási helye lesz a teljesítés helye. Ebben az esetben az adott országba be kellene jelentkeznünk, adószámot kérnünk, és az adott országban áfabevallást kellene benyújtanunk.
(Usa egyes tagállamaiban van áfa) A számlázást ezért egy helybéli adótanácsadóval kéne megbeszélni.
.
https://konyvelozona.hu/kulfoldre-nyujto...gyszeruen/
.
Válasz idézéssel
Szerintem jó látod Marcsi!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy KATÁS egyéni váll., alanyi áfa mentes, USA ba itthonról szoftver fejlesztést szolgáltat, ezt áfa mentesen teheti meg, mit írjon az áfa tartalmába 0% vagy AMM? Kell e összesítő nyilatkozat és 65 bev adatszolgáltatás jelentés. A számlát dollárban és forintban is feltünteti.

Köszönöm a segítséget.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat.
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem nincs lehetőség töröltetni a táppénzes időszakot. Sajnos ha értékhatárt lépett a 40%-ot be kell vallani.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni :Smile kata alany vállalkozó. 2018-ban volt táppénzen. Rendben lejelentve a 101E nyomtatványon, így nem is fizette meg az adót adott hónapra. Év végére árbevétele, megkívánná azt az egy hónapot. Törölhetem a 18t101E nyomtatványt? Így az 50000 forint megfizetése után, már nem keletkezne 40%-os különadója. Kérek szépen segítséget, törvényesen szeretném megcsinálni. Hálásan köszönöm a választ Ica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég