A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA-ból kilépés
Köszi mindenkinek, közben megoldódott. A nyilvántartási osztály még a dec.20-nál tartott a feldolgozásban, de rátettek egy lapáttal, s minden a helyén van mostmár. Smile
Válasz idézéssel
Sajnos akár másfél hónap is lehet mire látszódni fog a benyújtott változásbejelentő.
Válasz idézéssel
Ne is mond!
December 4-én jelentettem be egy megszünt EV-nél, hogy őstermelni kezd. Tegnap sem láttam a törzsadatban. Felhívtam az adóalanyt, a ü.i. közölte, hogy hagyjam békén, nagy munkában van, hívjam a jövő héten akkor majd utána néz. Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !
2019.12.27-én küldtem el egy EV-nak a 19T101E -t ÁFA alanyi mentesség választása miatt 2020-ra. Nyugta rendben megjött, de még most is a régi adószám van a törzsadatoknál és a nyilvantarto.hu-n. Küldtetek-e ilyet, s rendben van-e már az adószám? Emlékszem régen is sokáig vajúdott az ilyen, volt hogy 20.-a után jelent meg az új adószám. Miért van ez? Az EVA-ból kilépőké már régen átállt.
Válasz idézéssel
2018-ban meghaladta a bevétele a 12 milliót!
Válasz idézéssel
Szia.
Ha 2018-ban nem értékhatár túllépés miatt volt áfás, akkor 2020-ban választhatja az alanyi mentességet.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ugye ha egy ÁFA-s egyéni vállalkozó szeretne kilépni az ÁFA-ból ( bevétele 2019-ben és várhatóan 2020-ban sem haladja meg a 12.millát) megteheti, a 2018-as évet már nem kell figyelni? Akkor ugyanis még meghaladta  az értékhatárt.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég