A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cafeteria
#1
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
#2
Hello!

Béren kívüli juttatásnak minősül - ha a juttató a munkáltató - a munkavállalónak
DE
E § alkalmazásában
a) munkáltatónak minősül a társas vállalkozás is;
b) munkavállalónak minősül a Munka Törvénykönyvéről szóló törvény előírásai szerint a munkáltatóhoz kirendelt munkavállaló és a társas vállalkozás személyesen közreműködő tagja is;
Válasz idézéssel
#3
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egyszemélyes kft. ügyvezetője (aki egyben a tulajdonos is, valamint ő végzi a munkát is) adhat-e magának cafeteria juttatást? Mivel máshol van 36 órát meghaladó munkaviszonya, így a kft-ben díjazás nélkül van, járulékot nem fizet. Munkahelyén pedig nettó 250 eFt értékű cafeteria juttatást kap.
Köszönöm, ha valaki válaszol.
Vica
Válasz idézéssel
#4
Hello!
Igen ha brutto és 200 000ft alatt meg ha felette csak más az eho, van elszámol 55-be meg a K4712-re mondjuk természetbeni juttatás majd mint a bérből T4712 és K-re az Eho meg az szja ami a melos fizet a cafetériájából
Válasz idézéssel
#5
Sziasztok!

Most került bevezetésre a cafeteria, és a bevezető cég képviselője gyakorlatilag az előbb lehülyézett, amikor a "adó és járulékvonzatokat a munkáltató idén átvállalja" mondatra csendesen megjegyeztem, hogy az SZJA tv.69.§1.bekezdés szerint az adó a kifizetőt terheli. Itt a bruttó-nettó gyakorlatra kellene gondolnom, ami "gyakorlat" és nem a törvény? :oops:

A cafetéria visszavonása ha bérből történik, akkor úgy kellene kezelnem, mint pl. a letiltást, nem? Itt is a bruttó-nettó szöveggel jött.

Köszönöm a segítséget.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
#6
Alba Írta:Szia Móni! Igen, helyes. A nettó, bruttó miatt csak azért szóltam, mert sok helyen a "bruttót" kapják.

Szia !

Köszönöm !

Móni
Válasz idézéssel
#7
Szia Móni! Igen, helyes. A nettó, bruttó miatt csak azért szóltam, mert sok helyen a "bruttót" kapják.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
#8
Köszönöm !
A helyes tehát a 450 eFt - 96 eFt = 354 eFt SZÉP kártya juttatás lehet a kedvezményes adózás megtartása mellett éves szinten.
Ezek az összegek, amit a dolgozó megkap, mi itt nem használjuk a bruttó és nettó kifejezést, mert ebből nincs levonás.
Az más kérdés, hogy a munkáltató fizet utána adókat.

Móni
Válasz idézéssel
#9
móniszil Írta:feltölthető összeg 450 eFt - 96 eFt,
VAGY 450 eFt -200 eFt ???

Egyrészt, amit Placebo írt, azzal számolj!

Másrészt igen. A SZÉP mindig kedvezményes. Az Erzsébet pedig 200eFt alatt van (96eFt).

Harmadrészt tanácsolom, hogy nézd meg a Cafeteria szabályzatot. Ha nincs, írjatok! Pl. 450eFt bruttó, vagy nettó keret?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
#10
Hello!
Figyelni a dolgozó mikor kezdett megvan-e a teljes éve ha nincs arányositani.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/ado/szja/Tajekoztato_az_un__ca20150110.html">http://www.nav.gov.hu/nav/ado/szja/Taje ... 50110.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
#11
sziasztok !

A következő kérdésben kérem a véleményeteket:

Munkavállaló kapja a 8000 Ft/hó Erzsébet utalványt. Ez a 200 eFt-os keretösszegbe tartozik, de csak 96 eFt lesz éves szinten.
Kap még SZÉP kártyára is összeget.
A maximum keret együttesen 450 eFt/év.
Kérdés: A SZÉP kártyára (kedvezményes adózás mellett) feltölthető összeg 450 eFt - 96 eFt,
VAGY 450 eFt -200 eFt ???

Köszönöm
Móni
Válasz idézéssel
#12
Egy ismerősöm hívott fel cafetériával kapcsolatban, és nekem ebben nincs tapasztalatom, ha valakinek a kérdésem világos :oops: tudna segíteni?:
A munkavállalónak lakáshitel törlesztésre adómentes cafetéria keretében juttatást ad a munkáltató. Namost: a decemberi törlesztő részletet majd a munkáltató december utolsó napjaiban átutalja a kedvezményezett hitelszámlára, DE a banknál a törlesztési időpont minden hónap 5-e, tehát január 5 lesz. Azt mondja az ismerősömnek a bank, amennyiben a hitelszámlán túlfizetésként fog szerepelni december 31-én az összeg, akkor neki adót kell ez után fizetni? Igaz lehet ez? Hol találok erre leírást? :oops: Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
#13
Sziasztok!

Így év vége felé elkezdenek gondolkodni a munkáltatók.
A kifizető úgy gondolta, hogy a 13.havi fizetést( összege függ az eltöltött évektől, betegállománytól stb.) nem pénzben adja oda a dolgozóknak, hanem ajándékutalvány formájában, mondván , akkor 100% marad a dolgozóknak, a cég meg leadózza mint egyes meghatározott juttatást. Na most, az SZJA törvény idei változásai miatt ez gondot jelenthet, hiába írja az egyik ilyen utalványos cég a honlapján, hogy értékhatár nélkül adható, meg 51 %-os adóval. Ninncs Cafeteria rendszer, és nem egyforma összegben kapják majd meg a dolgozók. Megoldás lehet, ha készít egy szabályzatot(SZJA 70.1/b)?

Köszönöm a segítséget!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
#14
Jó reggelt mindenkinek.
A munkáltató által adható lakáshitel törlesztés, csak a cafetérián belül lehetséges, vagy egyébként is adható adómentesen?
Zsóka
Válasz idézéssel
#15
Sziasztok!

Cafeteriával kapcsolatban érdeklődnék, ugyanis eddig nálunk nem volt, de most szeretné az egyik ügyfél bevezetni. A közterheivel tisztában vagyok, inkább az érdekelne, hogy milyen adminisztrációval jár ez pontosan? A tapasztaltabbak megírnák, vagy esetleg valami konkrétat, ahol utána tudnék nézni.

Nagyon-nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
#16
Köszönöm a válaszod Móni!
Válasz idézéssel
#17
Vica28 Írta:Béren kívüli juttatással kapcsolatos kérdésem lenne.
Igazuk van-e azoknak, akik azt mondják, hogy ha az 1. hóra járó cafetéria elem, - mondjuk Erzsébet utalvány -, nincs "kifizetve", kiadva 1. hóban, csak 2. hóban, akkor azt a 2. havi számfejtésben kell szerepeltetni?
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Ti szakemberk mit gondoltok erről. Szerintem nem így kell, mert a mi programunk pl. nem is enged 1 hónapra több elemet bevinni, mint amennyi havonta adható.
V

Szia !
Úgy tudom, hogy ha 2.hóban van kiosztva pl. a január-februári, akkor 2.hóban kell a 2 havi utalvány közterheit bevallani és befizetni. Természetesen nem az 50 %-os adóval, hanem a 30%-ossal. (nem a pontos százalékokat írtam, de úgy is tudjátok)
Pl. ha február 20-án kapja meg a cég a megrendelt Erzsébet utalványt, akkor nem is tudja a januárit 1.hóban kiosztani, de februárban semmi akadálya annak, hogy egyben odaadja a 2 hónap utalványait.
Sőt egy nemrég megjelent tájékoztató szerint előre is oda lehet adni:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/ado/szja/Erzsebet_utalvany_juttatas.html?query=Erzs%C3%A9bet%20utalv%C3%A1ny">http://nav.gov.hu/nav/ado/szja/Erzsebet ... lv%C3%A1ny</a><!-- m -->
Móni
Válasz idézéssel
#18
Béren kívüli juttatással kapcsolatos kérdésem lenne.
Igazuk van-e azoknak, akik azt mondják, hogy ha az 1. hóra járó cafetéria elem, - mondjuk Erzsébet utalvány -, nincs "kifizetve", kiadva 1. hóban, csak 2. hóban, akkor azt a 2. havi számfejtésben kell szerepeltetni?
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Ti szakemberk mit gondoltok erről. Szerintem nem így kell, mert a mi programunk pl. nem is enged 1 hónapra több elemet bevinni, mint amennyi havonta adható.
V
Válasz idézéssel
#19
Kedves Csöre!
Nagyon köszönöm a válaszodat.Már azt fontolgattam, talán valamelyik másik fórumon kellene regisztrálnom, hátha ott választ kapok.
Ha lett volna időm utánanézni, akkor keresgéltem volna.
Néhányan biztos észrevettétek, hogy már hónapok óta alig jelenek meg a fórumon, de nyomós okom van rá.
Mégegyszer köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
#20
Szia Johanna!

8 ezer Ft havonta a kedvezményesen adható Bözsi Smile
Ennek 1,19 x ese után az adó 16 % az EHO 14%
Felette az 1,19 x es után adó 16% EHO 27%

Tensoftnál a dolgozó törzsadatainál a béren kívüli juttatásokhoz fel tudod vinni
kettősben nálam 801.kód a 8 ezer és 891. kód a feletti összeg, gondolom egyszeresben is

08-as 01-es lapján vallod következő hó 12-ig.
Ja és adhat amennyit akar, csak 8 ezer felett 27% az EHO

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
#21
Sziasztok!
Legyetek szívesek segítsetek, akinek van ilyen, csak mert nincs időm keresgélni.
Eddig nem volt Erzsébet utalványt adó munkáltatóm, de most:
Az egyik EV a 4 órás alkalmazottjának utólag, decemberben egyszerre adna 96.000 Ft értékű utalványt.
- Lehet-e egyszeri rendelést feladni az utalványt kibocsátó felé (tehát ezután nem fogja kérni a munkáltató, csak most egyszer)?
- Adható-e 4 órásnak is a teljes összeg?
- A bérszámfejtésbe és a 08-as bevallásba hogy és mikor (TenSoft egyszeres) kell beállítani, egészen pontosan mit kell utána fizetni?
Előre is köszönöm.
Johanna
Válasz idézéssel
#22
Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Irodaház alagsorában lévő étterembe az egyik cég befizeti a dolgozóit ebédelni. Számlával egyenlíti ki a szolgáltatást.
2013-tól ez meghatározott juttatásnak, vagy meg nem határozott juttatásnak számít?
Válasz idézéssel
#23
Tercsi!

Köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#24
Szia Tamás!

Szerintem is jól tudod!

Üdv.: Tercsi
Válasz idézéssel
#25
Ugye jól tudom, hogy az erzsébet utalványt a tagnak csak havonta 8 ezer forint értékben lehet adni, de az egész évit előre nem? Utólag lehet több hónapot, de előre nem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég