A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cafeteria
Sziasztok!

Van egy cafetéria keret, évi 200 000 Ft.
Konkrétan mennyi étkezésit kell adni havonta a dolgozónak? 12 075-öt vagy 14 370-et? Azaz a bruttósitást is le kell vonni, vagy csak az adót?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Kicsigeszti!

Anitának igaza van. Az étkezési utalvány után akkor kell adózni, amikor átadják. Ez nem bér!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Kicsigeszti! Én nem látom akadályát, mi például mindig utólag kapjuk meg.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!
Szerintetek van akadálya annak, hogy 2011 januárban kapják meg a dolgozók a 2010. decemberi melegétel utalványt?
Így elvileg a 2011. évi szabályok szerint adózna 16%-al és nem 25-el.
Köszönöm!
Eszter
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Értelmezési problémám van a következő témakörben:

az egészségpénztári befizetésnél arról kell nyilatkoztatnom a dolgozót, hogy az adott jogcímen az a) pont szerinti bevétele az adóévben más juttatótól nem volt,az üdülési csekknél viszont a juttatott csekk értékéből - több juttatótól származóan együttvéve az adóévben személyenként a minimálbér összegét meg nem haladó részről.

A következő példával szeretném megvilágítani a kérdésem lényegét:
most van egy új dolgozóm, aki a korábbi munkáltatójánál részesült egészségpénztári juttatásban (az előírt mértéken belül), itt is lehetősége lenne ezt a cafeteria elemet választani, de nem tud olyan nyilatkozatot adni, hogy nem kapott korábban, mert kapott. Most akkor én nem adhatok neki, annak ellenére, hogy mindvégig a kedvezményes adózáson belül van az összeg?
Miért nem lehet ugyanúgy összeszámítani ezt a juttatást is, mint azt az üdülési csekknél számoljuk?

Lehet, hogy más-más személy írta a törvény különböző alpontjait? Vagy esetleg egy ember írta, de elfáradt mire ideért (az üdülési juttatással annál bővebben foglalkozott!), s ezért maradt benne ez az inkonzisztencia? (Majdnem azt írtam, hogy impotencia!)

Ha valaki tudja a választ, kérem segítsen.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsóka!
Végül is elküldtem nélkülük, de még simán tudok egy pótrendelést küldni.
Válasz idézéssel
Azért mert a munkavállaló gyeden van, még az ő munkavállalója. Tudtommal még a nyugdíjas, volt munkavállalójának is adhat. Persze ez adható, nem kötelező.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
S.o. s segítségeteket kérném:
A bérszámfejtő kolléganőm kórházban van és nekem kellene megrendelnem a melegétel utalványokat. Most vesszük meg egész évre és osztjuk ki visszamenőleg (azért s.o.s mert még át is kell utalni, és elmenni érte).
Itt vannak a számításai és látom, hogy a gyeden lévőknek is számolt utalványt. De nem találok rá semmit, hogy ilyet lehet-e. Mindenhol csak munkavállaló van.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Tanulmányozd ezt légyszi,de szerintem igen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adoforum.hu/cikk/71842/szemelyesen-kozremukodo-tag-25szazalek-os-juttatasai">http://www.adoforum.hu/cikk/71842/szeme ... juttatasai</a><!-- m -->
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó üdülési csekket kaphat-e?

Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy oktató cégem. A szolgáltatásait igénybe vennék nagyobb vállalatok dolgozó is. Ezek a dolgozók kapnak cafeteriát.
Van-e valami szabály, vagy kötelem az oktató cég részéről? Neki hogyan kell eljárnia? Szerződnie kell-e a vállalatokkal, hogy fogadja ezeket az embereket? Hogyan történik az elszámolás? Ne haragudjatok de ebben a témában nagyon nem vagyok ott :oops:
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
Kedves Reni!
Szerintem az arányosítás itt is a járható út. A caffetéria szabályzatot meg a törvényi változás miatt a legtöbben úgy is módosítani fogják.
Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy gondolkodtatok már azon, hogy ha megadóztatják a cafeteria elemeit, akkor mit tudunk majd tanácsolni az ügyveleknek?
Szerintem rengetegen majd nem akarják ilyen magas adó mellett adni a jutattásokat.

Szerintetek, ha beszerezzük pl az üdülési csekkeket a törvény hatályba lépése elött, és kiosztjuk a dologzóknak, akkor megúszható-e az adó, függetlenül attól, hogy a csekk egész évre jár.

Mondhatja -e a munkaadó, hogy ő júniustól nem ad egy Ft jutattást sem, annak ellenére, hogy a cafeteria szabályzatban lefektette, hogy évi 120 000 Ft a keret.

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Szia!

közeli hozzátartozó fogalmát a Ptk. határozza meg (685. §), e szerint:

közeli hozzátartozók: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér;

hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa;

Reni
Válasz idézéssel
Rövid kérdésem lenne. A csekély értékű ajándékot kérheti a dolgozó közös háztartásban élő közeli hozzátartozóra is. De kik tartoznak a közeli hozzátartozók csoportjába? Gondolom értelemszerűen a vér szerinti rokonság biztos, de mi van az élettárssal, mostohagyerekkel, mostohatestvérrel..stb ? Mert konkrétan hallottam olyan cégről, ahol az élettárs nevére nem engedélyezték az ajándékutalvány igénylését? Van erre valami kitétel vagy szabály?
Válasz idézéssel
Az ajándékutalvány kiosztásának nem valamilyen állami vagy egyházi ünnephez kell kapcsolódni? Első féléveben pl: márc 15, húsvét, pünkösd stb...?
Válasz idézéssel
Kedves Zsemle!

Köszönöm a tippet. Kinyomtatom a szabályzatot, és odadugom okoskáék orra alá.
Fehér embernek soha nem hisznek.
Kedvenc szólásuk: A munkaügy és a bérszámfejtés csak egy gombnyomás.
gy robbant fel az első atombomba is!!!
:mrgreen: Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeho: semmilyen törvény nem tiltja, hogy akár az első félévben kiosszátok az ajándékutalványokat, értelemszerűen a 2. félévben ezt az elemet a dolgozók már nem válaszhatják.
Emese: amennyiben az étkezési utalványok juttatását a munkaszerződés tartalmazza, nem lehet differenciálni a dolgozók között. Ha a munkaszerződés nem tartalmazza, akkor cafeteria. A cafeteriában pedig a munkáltató kijelöli a cafeteria keretet (a keret nagyságában lehet differenciálni, de bizonyos feltételek alapján), a dolgozók pedig feltöltik maguknak. Ott már lehet eltérés, de csak és kizárólag a dolgozó saját választása alapján. Egy példával szemléltetve: 20000,-Ft a havi cafeteria keret, az egyik dolgozó 6000,- Ft-ért kér étkezési utalványt, a másik dolgozó 12000,-Ft-ért kér melegétel utalványt. De ugyanezt a konstrukciót cafeteria nélkül nem lehet megcsinálni.
A dokumentumok, segédletek között van cafeteria szabályzat, ott meg lehet találni a pontos szabályozást (pl. milyen szempontok alapján lehet a dolgozók csoportjai között differenciálni és egyebek).

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Normális helyeken a bérlapon is fel van tüntetve. Itt kiegészítésként próbálják adni, ezért nincs nyoma , csak kiadási bizonylaton számla melléklettel.
Válasz idézéssel
átvételi jegyzék nem készül róla? mifelénk mindenhol van.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Kérdésem!
A munkáltató 50 főre vásárol havonta 6000 Ft -os étkezési utalványt. Lehet, hogy differenciáltan ossza szét? Valaki 3000 Ft-ot, valaki 8500 Ft-ot?
Ez nem sért valamilyen törvényt?
Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sürgős válaszra van szükségem! A munkahelyemen úgy döntöttek, hogy egyelőre fél évre ad kafatériát. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor az ajándékutalványt a 3*7150 ft ot elfelezem, és azt adom 3 alkalommal, vagy első félévre 1 alkalommmal, és ha kapjuk a 2. félévre, ott pedig két alkalmat nevezek meg. Sehol nem találok erre stabályt, mindenhol csak éves szintet emlegetnek. SOS kellene, köszi
Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Cafetériázóknak ajánlom, ha még nem ismerik. Igaz, hogy tavalyi, de vannak benne időtálló témák. Nagyon hasznos!
Beteszem a dokumentumok közé is.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.accorservices.hu/HU/Munkaltato/Documents/Esettanulmanyok%20_200806.pdf">http://www.accorservices.hu/HU/Munkalta ... 200806.pdf</a><!-- m -->

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A cafeteria diferenciálás megoldható-e szerintetek úgy, hogy a dolgozót nyilatkoztatjuk, és aláiratjuk azt, hogy mit kér, mit nem kér. Így megeshet, hogy egyik dolgozó mondjuk kap meleg étel utalványt, a másik meg nem. Végül így nem a munkáltató, hanem a dolgozó dönt. Jó ez így szerintetek?

Köszi előre is, üdv., Kitty

P.S.: A Dokumentumokba írtam először, elnézéseteket kérem. Amennyiben szükséges, töröljétek nyugodtan. :-)
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég