A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
járulék könnyítések
NAV írta:
Tisztelt Ügyfeleink!

A veszélyhelyzeti kedvezményekkel támogatott ágazatokban tevékenykedő adózók által benyújtott 2020. március havi adó- és járulékbevallásokban (2008, 2058) érintett adónemek egyenlege technikai okokból jelenleg nem megfelelő az adószámlán. A bevallások újrakönyvelését a NAV hivatalból végrehajtja, Önöknek nincs tennivalójuk. A kellemetlenségért szíves elnézésüket kérjük, türelmüket köszönjük!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Láttatok már friss adószámla kivonatot??
A beküldött kedvezményezett 2058- nál bár előírás szerint volt kitöltve, ott voltak a nullák a vírus okán
mégis felkönyvelte a NAV az összes járulékot.
Vagy esetleg két lépcsőben csinálják?? Az egyikük felkönyveli majd jön a minuszolos  és törli???

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Vami !

Ide is felrakom.

Könnyítések a kisadózó vállalkozások tételes adójában (kata)

A 2020 februárjában már a Katv. hatálya alá tartozó, mentesített tevékenységet folytató kisadózó vállalkozás 2020. március, április, május, és június hónapra mentesül a főállású illetve nem főállású kisadózó után fizetendő tételes adó megfizetése alól. Az adófizetési kötelezettség alóli mentesülés nem befolyásolja a társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultságot és az ellátások összegét.

https://www.nav.gov.hu/nav/segitseg_rend...00325.html
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Nekem már megvilágosodott:
Van a (8) pont a KATA-s mentesítésére
valamint van a (10) ami pedig azokat mentesíti akik nem csak kata-sok, hanem minden adózási módban az alkalmazottakra is.
Viszont ha megnézed a két pontot, vannak átfedések: pl. taxis 4932, vagy a 90.., alkotó előadó művészet,  vagy az 55... vendéglátás,.....tehát ez benne van a (8) KATA-s mentesítettben is, és a (10) mentesített tevékenységek között is. Az alkalmazottak járulék fizetési mentessége csak abban az esetben érvényesíthető ha a tevékenység a (10)-ben szerepel.

/Az én esetemben a 4321 villanyszerelés csak a KATA mentesítések között szerepel/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sad 
Mónika ,sajnos már én sem látom a fától az erdőt Huh ,de ezt olvastam a NAV honlapján,engem is bombáznak a kérdésekkel,olyan volt ügyfeleim is akiket évek óta nem könyvelek.

https://www.nav.gov.hu/nav/segitseg_rend...00326.html

Gyakori kérdések és válaszok
a járványhelyzet adóintézkedéseiről
(61/2020. (III.23.) Korm. rendelet)

10.     A Rendelet 1. § (7) bekezdése alapján az 1. § (2) bekezdése szerinti járulékfizetési kedvezmény csak a kivásokra vonatkozik? Ha egy katás vállalkozás foglalkoztat egy munkavállalót, akkor neki meg kell fizetni a járulékokat?
A járulékfizetési kedvezmény minden olyan munkavállalóra vonatkozik, aki olyan kifizetőnél dolgozik, akinek a főtevékenysége a Rendelet 1. § (10) bekezdése szerinti tevékenység. Mivel a katás vállalkozásoknál az általános szabályok érvényesülnek a munkavállalók és a nekik juttatott jövedelem utáni közterhekkel kapcsolatos adókötelezettségeknél, ezért egy, a Rendelet 1. § (10) bekezdés szerinti tevékenységet folytató katás vállalkozás munkavállalójának sem kell más járulékot fizetnie, csak a természetbeni egészségbiztosítási járulékot, legfeljebb 7 710 forintot.

Pmarcsi
[

Válasz idézéssel
Szerintem jól gondolod. Erre a tevékenységi körre, csak KATA kedvezmény vehető igénybe, a munkavállaló tekintetében semmi kedvezmény nem jár.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Erősítsetek meg légy szíves, hogy jól gondolom-e??:
Kormány rendelet által KATA-s (8) mentesített tevékenység esetén a kisadózó vállalkozás nem fizetni a kata-t DE van neki alkalmazottja utána viszont nincs mentesség, ugye? Tudom ez függ a tevékenységtől: 4321 egyéb villanyszerelésről beszélünk.
Válasz idézéssel
Konkrétan még új 08-as és58-as bevallás. Nem tudják az ÁNYK exportot belerakni.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

RLB frissítette a programot,de hajaznak még egy frissítésre, várnak a pontos nav infóra.Nem kerek még a 08-ba a béren kívüli szochója.

Válasz idézéssel
Szerintem még nincs friss 08, és 58-as bevallás, még nem látom a NAV honlapján, hogy frissítették volna.
Válasz idézéssel
Szia Harakiri! Én személy szerint a program frissítésre várok, az meg fogja csinálni a bevallást.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Próbált már valaki  2058, 2008 nyomtatványt kitölteni??
Várható majd, hogy a nyomtatvány elfogadja a kedvezményeket, avagy csak
én vagyok hozzá nem értő és most is ki lehetne tölteni??
Reggel frissítettem!

Harakiri
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég