A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bérpótlék
 Ha teljesülnek a feltételek csak akkor lehet:

A távolléti díjat
a) az esedékessége időpontjában érvényes alapbér (136. §), pótlékátalány (145. §),
b) az esedékesség időpontját megelőző utolsó hat hónapra (irányadó időszak) kifizetett
ba) teljesítménybér (150. §),
bb) bérpótlék (151. §)
figyelembevételével kell megállapítani.

(1) A távolléti díj megállapításakor a vasárnapi pótlékot, a műszakpótlékot, az éjszakai pótlékot és a 144. § (1) bekezdés szerinti bérpótlékot a (2)-(5) bekezdésben foglaltak szerint kell figyelembe venni.
(2) A vasárnapi pótlékot a távolléti díj kiszámításánál akkor kell figyelembe venni, ha a munkavállaló az irányadó időszakban legalább a vasárnapok egyharmadában beosztás szerinti munkaidejében munkát végzett.
(3) A műszakpótlékot és az éjszakai bérpótlékot a távolléti díj kiszámításánál akkor kell figyelembe venni, ha a munkavállaló az irányadó időszakban legalább a beosztás szerinti munkaideje harminc százalékának megfelelő tartamban műszak- vagy éjszakai bérpótlékra jogosító időszakban végzett munkát.
(4) Az ügyelet és a készenlét tartamára kifizetett bérpótlékot a távolléti díj kiszámításánál akkor kell figyelembe venni, ha a munkáltató a munkavállaló számára az irányadó időszakban átlagosan legalább havi kilencvenhat óra tartamú ügyeletet vagy készenlétet rendelt el.
(5) A bérpótlékot az egy órára járó távolléti díj kiszámításánál úgy kell figyelembe venni, hogy az irányadó időszakra kifizetett bérpótlék összegét osztani kell az irányadó időszakban, a beosztás szerinti munkaidőben teljesített órák számával (osztószám).
Válasz idézéssel
Köszönöm! Abban tudnál még segíteni, hogy a távolléti díjba ezt bele kell számolni?
Válasz idézéssel
Az heti 30 óra ha semmi különleges nincs:
vasárnapi pótlék 50% ha rendes munkaidőben dolgozik
munkaszüneti napon 100%
műszak pótlék 30% ha legalább 2 műszakban dolgozik
éjszakai 15% ha nincs müszakpótlék
túlóra hétköznap 50% ha hétvége a 30 órán felül 100% de lehet szabadidő

lehet egyszerre több pótlék is!!!

de ez igy nagyon vázlatosan
Válasz idézéssel
Szép napot! 

Bírósághoz pontosan kellene beadnom a bérpótlékaim részletezését.
Tudnának segíteni?

Az lenne a kérdésem, hogy ha 6 órára vagyok bejelentve, de hosszabb időben dolgoztam, valamint dolgoztam szabadnapon is, akkor milyen bérpótlék jár normál munkanapon, milyen szabadnapon, milyen munkaszüneti napon, vasárnap?
Nem tudtam a MT-ből kibogarászni, hogy melyik esetben használhatok 50, 100 %-ot, esetleg mindkettőt.
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég