A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
felszámolás
Kedves Gugu! Köszönöm a gyors választ. Azt hiszem az a baj, hogy nem írtam konkrétan a problémát. Tehát a társaság évek óta nem folytat tevékenységet, az ügyvezető heti 1 órában munkaviszonyban látja el a feladatát, melynek költségére folyamatosan tagi kölcsönt tesz be ami már 1,7 m ft, a saját tőke már -2,6 m Ft. Semmiféle eszköz nincs a cégben. Azt hiszem ez csak úgy menthető, ha a kft-ben dolgozik, számláz és ezzel eltűnteti az összes adósságát a társaságban. Sem szállítói sem magántartozás nem lesz. Igy végelszámolás nem indítható szerintem, (de ha tud ebben tanácsot adni nagyon megköszönöm)mert az elengedett tagi kölcsön illetékét is tagi kölcsönből tudja fizetni, nagyon hosszú idő, pár év, mert havi 230 e ft-ot tud csak számlázni. Kérem szíves válaszát, nagy köszönettel
Válasz idézéssel
Kedves Ica!
Én nem csinálnék ilyet. Hoznék taggyűlési határozatot a a kölcsön elengedéséről. Véljtően ettől a ST átmegy + ba és eyt követően végelszámolással zárnám a céget.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Tisztelt Fórumozók! Szíveskedjetek segíteni, hogy kérhet felszámolást maga ellen egy Kft, végelszámolás lehetetlen,  sok a tagi kölcsön, törzstőke aláment a saját tőke alá, szóval problémás cég. Kérek szépen segítséget. Köszönöm Ica Blush
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég