A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
változás bejelentés
Köszi a gyors választ Erzsó!
Erzsi
Válasz idézéssel
Szia Mariann!

Egyenlőre semmit nem kell küldeni! A T. szerződés módosítás az ügyvédnél.Egyablakos rendszerben továbbítják a CB-ról.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A segítségeteket kérném: egy EVÁ-s BT.-ben a kültag lépett a beltag helyébe és a beltag lett kültag.
Ma megyünk az ügyvédhez, márc.1-től szeretnénk a változást.
milyen bejelentő lapokat és hová kell elküldenem?
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Üdv.:Mariann
Válasz idézéssel
Igen! Elég a 201T...........
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha kft új tevékenység kört akar felvenni, akkor nem kell társasági szerződés módosítás, csak a 201T változásbejelentő?
Előre is köszi a segítséget.
További szép napot ! Erzsi
Válasz idézéssel
Igen most alakult.

Mivel a T201-et nem csinálta meg az ügyvéd,mint régen,igy azon rajta van!
Most csináltam,rajta van minden./irat őrzés,képviselő,stb/
Régebben első dolgunk az azonosító jel bejelentése volt,mert nem volt benne a végzésben.Most már ott díszeleg.
Mónika köszönöm!
Válasz idézéssel
Alakuló cégre gondolsz??
Szerintem az iratőrzési helyet be kell jelenteni, én azért bejelenteném a képviselőt is továbbra is.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most,hogy változott a módi,az Ügyvédek már bele irják a T. szerződésbe a magánszemély adó azonositó jelét,kell valamit 15 napon belül jelenteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok, ha egy cég tulajdonosváltására vonatkozóan a társasági szerződés módosítását 2009.12.29- én írták alá és a CB 2010.02.18-ával jegyezte be a változást akkor a 10T201 vonatkozásában melyik a változás napja? Melyik időponttól él a 15 nap a bejelentésre?
Előre is köszönöm
Éva
Válasz idézéssel
igen
Válasz idézéssel
Sziasztok

jÓ GONDOLOM -E ???

adószámos magánszemély: lakóingatlan bérbeadására váltotta ki az adószámot. /1.MfT 25 %.os adó /
-most a másik ingatlanát is bérbeadja . Elég- e , ha újként bejelentem a 101-en t e l e p h e ly k én t ??

Ica
Válasz idézéssel
Lehet, de a könyvelő ettől még nagyobb hibákat is követett el. Én sem kaptam kézhez, mégis megnéztem a cégnyilvántartóba hogy volt-e változás, aztán az APEH törzsadatot, és azért néha napján leegyeztetem a cégeket, hogy vaj' eszükbe jutott-e a tagoknak valamit változtatni. Szóval azért rendesen a könyvelő hibája is volt ez!! Na mindegy, ezt is megoldom csak bosszant mikor a "sza...ból kell várat építeni"!! :x
Válasz idézéssel
Hát azt tényleg be kellett volna jelenteni a cégbírósági határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül.
Lehet, hogy a könyvelő nem kapta meg a cégbírósági végzést erről.
Válasz idézéssel
A cégkivonatán rendben van, és az APEH törzsadatban is amit a cégbíróság átforgatott, csak ami jelenteni való változás a 201T-n mint a tagok és adóazonosító jelük, valamint a képviselő az nincs rendben. Azt gondolom hogy a kettőnek egyeznie kell. Viszont a tagi kivállás még 2006-ban történt csak az adatmódosítón nem lett töröltetve az APEH törzsadatban.
Válasz idézéssel
A cégkivonatát megnézted, ott sincs rendbe?
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
A változásokat csak a CB-on történt változások napjára visszamenőleg tudod bejelenteni!
Én felhívnám valamelyik adóalanyos barátnőmet és végigbeszélném vele, hogy rendbe akarom tenni az előd problémáját. megbeszélném, hogy mit milyen nappal, hány 201-en. Így kisebb az esély a bírságra, mert Ők tesznek javaslatot rá. Az ÜF-t meg felkészíteném az esetleges bírságra.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti mit kezdenétek a következő esettel?
1.Átvett Bt-ben még 2006-ban társasági szerződés módosítás történt egy beltag és egy kültag kilépett az APEH törzsadatban azonban még a mai napig szerepelnek mint tulajdonosok. Az előző könyvelő akkor a tulajdonosokban bekövetkezett változást nem jelentette le. A cégbíróságon jegyzett tulajdonosok ugye jók az APEH törzsadatába merthogy azt átforgatták, de ezt jelenteni kellett volna akkor. Milyen dátummal tegyem ezt most meg, hogy jó legyen??

2. Képviselőként még mindig az a beltag szerepel- aki már 3 éve kivált- a tözsadatban. Azonban a legújabb társsági szerződésben 4 beltag mind képviseletre jogosult, melyiket jelentsem be, pontosabban mind a négyet bejelenthetem képviselőként vagy egyre "bökjek" rá és az legyen a képviselő, vagy mondjuk aki regisztrálva van?? És ezt vaj' milyen dátummal tegyem meg?
Jelentett már valaki ilyen több éves változást bírság nélkül?
:?:
Válasz idézéssel
Igen. Pontosan látod a dolgot. Tongue
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Egyáltalán nem, sőőőt Big Grin
De érdekes..... Igen itt valóban az a helyzet, hogy székhely és a bérelt ingatlan nem ugyanazon a helyszínen van.
Szóval ez a fióktelephely ipa szempontjából ugyanúgy működik, mintha telephely lenne, vagyis meg kell osztanom az adóalapot, ugye?
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Kedves Verocs!

Ebben véletlenül kicsit otthon vagyok. :wink:
A telephely ugyanazon cégbírósághoz tartozik. Pl. Budapesti székhely (egy iroda) és budapesti üzlethelyiség.
A fióktelep pedig más cégbíróságot jelent. Pl. Budapesti székhely és telephely Érden (Pest m-i cégbíróság).

Remélem, hogy nem bonyolítottam túl a magyarázatot! :oops:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szerintetek mi a különbség a telephely és a fióktelephely között?
Egy bérelt ingatlant az ügyvéd a fióktelephelyhez jegyzett be mert szerinte KFT-nél így kell és nem telephelyként bejegyezni. Lemaradtam valamiről??? :roll:
Minden magyar, cég is telephely is
Ahogy drága nagyim mondta: "Mindjárt fogom a kalapom és falra mászok"
Válasz idézéssel
A valóssal jelentettem! köszi a segítséget! harakiri
Válasz idézéssel
Én 2008.06.30.-al jelenteném le, mert az a tényleges dátum. Ahogy írták a többiek is, később gond lehet, ha nem ez a dátum, hanem valami későbbi szerepel.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:én is tegnap adtam be egy elmaradtat.

Ha ez vigasztal benneteket, én is most küldtem egyet 2008-ra, belekeveredtem a fő és egyéb tevékenységekbe, és egy másik tevékenységet jelentettünk főtevnek.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég