A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Akkor megvan az öröm a családban! GRATULÁLOK!

Tudom milyen érzés,igaz még csak egyszer éltem át.
Mindenkinek jó egészséget és örömteli várakozást!
Puszi
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsókám !

Köszi az együttérzést, persze hogy nyugi, naná hogy nem húzom fel magam ilyen dolgokon, egyébként is én most egy jó darabig a "mennyekben " járok, a kisebbik kismamánknál már azt is tudjuk, hogy 2 legényke lesz a 2 kis poronty, gondolhatod, hogy mi a lényeges mostanság az én életemben. Csupán az észerütlenség, a felesleges munka és egyebek bosszantanak.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Drága Kicsi!

Ne húzd fel magad ilyenen!..../nem ér annyit/
Képzeld egész délelőtt ugyanilyen ELMÜ számlákkal kinlódok!
Még tetézi,hogy a folyószámlát is muszály egyeztetnem,mert ez az üf.nem a legjobb fizetők közé tartozik.Amikor már kikapcsolási jk.van,no akkor fizet!
Az Apeh inkasszókat is gyüjtöm egy szlán,és hó végén helyére rakom.
Most én is azon mérgelődöm kicsit,mert leemelték a bankból,de a folyószámlán nincs rajta./5.hó...azóta várok egy tétrelre,hátha az Apeh-os kelléganők bekönyvelik./már biztosan más fsz-án diszeleg./
Még az is lehet,hogy leveleznem kell velük.
No én is panaszkodtam!!!!
Azért Nyugi!
Puszika
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Egyedül vagyok most éppen és muszáj elmondanom.
Röviden:
Elmű számla ( hatalmas csomag, postaládából kilóg )

Kibontás után : 2008.01-06 hónap részszámlák stornója, majd 2008. 2008.01-07.hónap részszámlák, majd ugyanennyi csekk teljes oldalas gyönyörű merített vastag papíron. Hozzáteszem a storno számlákhoz tartozó egyoldalas csekkek " érvénytelen" felírattal, de szép sárga. Még amit hozzátennék 1990 óta egyetlen egyszer sem fizettünk csekken csak átutalással ( ELMŰ-nél lejelentve a részszámlák mindig is így jönnek csekk nélkül )

Amiért dühöngök, lehet, hogy az új ÁFA törvény előírásainak tökéletesen megfelel, lehet, hogy az ELMŰ hiper-szuper számlázó programja csak így tudja megoldani, de marad a gyerekeinknek fa ? De miért ilyen drága az áram ?

Ja a lényeget nem írtam a sztorno és az új számlák értékbeli hatása a következő a fogyasztó javára netto 2.574
ÁFA 535
bruttó 3.109

Bocsánat a kifakadásomért, de muszáj volt. ( Már jobb :roll: )

Kicsi
Válasz idézéssel
Na, akkor ez rosszabb hely! Big Grin
Válasz idézéssel
Caranita Írta:
Balázs Írta:Anita!
Szerinted?

Szerintem kell. Vagyis, ha belefér a melegétkezési korlátba, akkor nem. De nem hiszem, hogy bárki is fizetne ilyesmi után, mert elég nehezen bizonyítaná be az apech, hogy ott eszik az illető.

Jobb helyeken kötelező a meleg étkezést igénybe venni és a diffkót befizetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Anita!
Szerinted?

Szerintem kell. Vagyis, ha belefér a melegétkezési korlátba, akkor nem. De nem hiszem, hogy bárki is fizetne ilyesmi után, mert elég nehezen bizonyítaná be az apech, hogy ott eszik az illető.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita!
Szerinted?
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Na én ezért emlegetem a konyhalányokat: ismerősnél nettó 100 ezret keresnek, be vannak jelentve, ott kajálhatnak, és ami marad, abból is vihetnek haza. Ugye ez így nem nettó 100, hanem kb. 170-180 ezer.
És nem remeg a gyomruk, ha meglátják, hogy apech.
Jaj, erre előbújt belőlem a kisördög! Az jutott eszembe, hogy az ottétkezésre és a hazavitt kajára vajon kell-e fizetni természetbeni juttatás járulékait... (Szakmai ártalom :roll: )
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Na én ezért emlegetem a konyhalányokat: ismerősnél nettó 100 ezret keresnek, be vannak jelentve, ott kajálhatnak, és ami marad, abból is vihetnek haza. Ugye ez így nem nettó 100, hanem kb. 170-180 ezer.
És nem remeg a gyomruk, ha meglátják, hogy apech.
Válasz idézéssel
200 nettó vagy bruttó? Mert ha nettó, akkor minden további nélkül átnyergelek a takarítónői munkára! De bruttóban is nagyon-nagyon elgondolkoztató.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Mondjátok meg kérlek, menjek el takarító nőnek?

Na, igen. Egyik megszünt EV-om felesége nagy örömmel mesélte, hogy végre talált munkát. Takarít egy nagy könyvelőirodában ! Meg mellékesen az egyik tulajnál is. Kap 200.ezret. El nem gondolta volna, hogy végzettség nélkül ennyit lehet keresni.
Na, most erre mit mondjak? A végzettség sem hagyján, de a felelőség??? Az tuti megvan fizetve nekünk,mi?
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Én szeretek, és szeretnék is dolgozni. Nekem is az a baj, hogy mit? Bér, ha belegondolok, hogy egy konyhalány megkeres nettó 100 ezret...
Válasz idézéssel
Igazából, amíg a PM és az APEH nem áll a helyzet magaslatán, addig mi könyvelők, ha megfeszülünk, akkor sem tudunk ott l enni, maximum sóvárogva nézzük a csúcsot...
Sokszor nekem is megfordul a fejemben, hogy szakmát kellene váltanom, de nem tudom, mi lennék szívesen.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok Lányok!
Nagyon aranyosak vagytok. Tényleg majd szétrobbanok a méregtől 2 napja, azért nektek írom, merthát ha valaki, Ti értitek! És ha ilyen levél jön mindig úgy érzem, hogy én vagyok a hülye, mert hát én sem állok ám a helyzet magaslatán. Mi is lenne velem nélkületek!!!
Puszi Nektek! Confusedaj:
Válasz idézéssel
Édes Juditkám!
Eszedbe ne jusson! Tudod, jó néhányszor ki lett tárgyalva itt a fórumon is, hogy a szervek nem állnak helyzetük magaslatán. Tudom, hogy amikor ilyen szituba kerül az ember, szétrobban a méregtől és legszívesebben mindent abba hagyna. De ezek hál' isten nem minden nap fordulnak elő, és azért csak több a sikerélmény, amikor sikerül megoldani a problémákat. Ilyen könyvelőkre van szükség, mint Te vagy. Confusedbf:
És ne idegesítsd Magad mások hülyeségén. Puszilgasd meg kicsi Balázst és máris elpárolog a mérged.
Puszi.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Judit, ne menj el takarítónőnek, szerintem menjen(ek) az apehos(ok)! Ezek tiszta hülyék!
Valamelyik fórumon már én is elsírtam, hogy hibás bevallásra ajánlott levélben ment az ügyfélnek a levél, abban is az volt, hogy fáradjanak be az üszire (dejó kis szó, köszi) minden papírjukkal, holott a bevallás elektronikusan ment be az én nevemmel. Ha kezdő lennék, és ti sem lennétek, simán be is küldöm az ügyfelet, pedig elektronyos bevallást javítani is elektonyosan lehet. No comment! :roll: Confusedbe:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Juditka!
Semmiképp se hagyd abba. Mi öreg rókák igazán tudnánk mesélni.
Egyszer kaptam egy levelet, hogy nem tudták feldolgozni a regisztrációs lapomat, mert vagy a meghatalmazó, vagy a meghatalmazott aláírása hiányzik. Pedig náluk volt a meghatalmazás , jobben kellett tudni melyik.
Egy ismerősöm, aki vállalkozó kapott egyszer egy levelet, amiben bejelnetkeztek nála ellenőrzésre, felsorolták mind a 17!!! évet. Emellett neki a 99-2002 le volt vizsgálva. Azonnal telefonáltunk, válasz, sajna így van beállítva a gép, de csak a közösségi adószámról és használatáról készítenek felmérést.
Válasz idézéssel
Kérlek Benneteket, most őszintén mondjátok meg - egy páran már talán egy kicsit megismertetek - hagyjam abba ezt a szakmát? Már hetek óta ezen örlődöm.
Íme hozzá egy kis adalék, az előzményekről már írtam bővebben:
Családi gazdálkodás 5 tagjából 3-nak nem volt eüh fizetési kötelezettsége. Annak ellenére, hogy a nevem alá vannak regizve január óta, az ősinek küldtek levelet, hogy a bevallása feldolgozhatatlan ilyen és ilyen hiba miatt. Illetve kettőnek küldtek ilyet, a harmadiknak arról küldtek szép szerelmetes levelet, hogy a bevallásást a rendelkezésre álló adatok alapján így és így javították, és amennyiben nem ért vele egyet, úgy fáradjon be az üszi-re és ott javítják. Na úgy javították, hogy az eüh-s nulla helyére beírtak 63 ezret.
Az első két levél jött előbb. Mivel nem értettem mi a hiba tárgya, felhívtam az ügyintézőt. Nem értette amit makogtam neki, csak mondta mint a verkli, hogy a 9. lapon az eüh. Na gondoltam, akkor majd becsoszogok az üszire, keresek valami értelmeset, gondoltam már elmúlt 20.-a úgysem lesznek sokan. Közben megjött a 3. levél is a javásról, még gondoltam is, hogy de jó, egy füst, egy dörej, elintézek mindent.
Összesedtem a papírokat, írattam meghatalmazást, vittem a törvényt, magyarázatot, bugyi leltáramat.
Na tévedtem mindenben. Sokan voltak, három órát vártam, az ügyintéző meg nézett rám, mintha a Marsról jöttem volna. Egy órát vett igénybe, mire az összes papírt kiteregettem neki, ő is megcsinálta a bevallást, majd közölte, hogy igazam lehet(!) de ő nem tudja javítani. Mutatom neki, hogy ott a levél (még az üszi címét is ráírták kézzel), hogy itt javítják. Ő nem tudja. Kérdem, akkor mit csináljak. Írjak levelet.
Hazamentem, felhívon megint az ügyintézőt, megint kezd darálni. Mondom álljon már meg, hadd mondjam el mi a bajom. Hát ő nem érti, írjam le, és majd belemélyednek.
Leírtam, belemélyedtek, majd ezt találták írni:
"ezúton tájékoztatom, hogy a beérkező kérését nem áll módunkba teljesíteni, mivel a 0753-as bevallása feldolgozásra került. A feldolgozott bevallását, tekintettel arra, hogy módosítási szándéka adókötelezettséget érint, önellenőrzéssel tudja helyesbíteni...."
Szerintetek szórakoznak velem, vagy tényleg én hagyjam abba ezt a szakmát.
Ha csak önellenőrzéssel tudom javítani, azt amit eleve ő javított, akkor miért nem ezt írta abba tetves levélbe? Mert nekem ez a szöveg, hogy "amennyiben a javítással nem ért egyet úgy valamennyi rohadt papírjával fáradjon be az üszire, nem azt jelenti, hogy önellenőrizzek.
Azt már nem is kérdezem, hogy minek kellett magam beregizni az ősihez, ha nem is nekem küldi a levelet.
Két napja hívom őket, senki nem veszi fel a telefonjukat, mert ők természetesen el tudnak menni szabira. De ha felveszik, tutira megkérdezem, hogy most szórakoznak? Vagy az a céljuk, hogy lejárassák a könyvelőket. Komolyan mondom ha meglátom az ipse telefonszámát gyomoridegem van. Január óta csinálom (azt már nem is mondom mennyiért) és több apeh-os levelet olvastam, több üszin ültem, mint az elmúlt 3 évben.
Mondjátok meg kérlek, menjek el takarító nőnek?
Válasz idézéssel
Cirmikém!
Köszönöm! Puszi!
Válasz idézéssel
:oops:Igen,adja el,mert vagyonos,fizessen adót és ami maradt béreljen egy védett helyet a híd alatt és kezdje előlről az életét.
De azért próbáld meg Juditkám kivételes méltányossággal és az Art.134.§. 1.bek.-el.
Írjátok le,hogy nemhogy bevétele nincs a szerencsétlennek,de még ő fizet reménybeli bevételért.Csak vigyázz,nehogy több költséget hozz ki,mint a bevétele! Most ülök egy ilyenben,jó segítség a KSH honlap létminimum oldala!
Válasz idézéssel
Hát ez felháborító! Mit adjon el szegény, a hitellel terhelt lakását/autóját? És utána arra is fizessen SZJA-t? Szegények!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Komolyan mondom az agyamat eldobom. Soha többé nem mondok olyat, hogy valószínűleg.
Csináltam májusba egy pár embernek 0753-t (veletek együtt). Ezekbe az volt a közös, hogy egy jó nagy, osztatlan, közös tulajdonú ingatlannak 26 tulajdonosa volt, amit több száz millióért értékesítettek. Mivel az adás-vételit decemberbe beadták, így ugye a 2007. évi bevallásba be kellett tenni. Előleget 20 milliót kaptak. Nem fejenkét, hanem összesen. A végösszeg kifizetése mindenféle műszaki engedélyhez van kötve, tehát konkrét napja nincsen. Ugye a műszaki engedélyhez mindenféle munkát kellett csináltatni, ami kb. 1.500.000,- és 3.000.000,- között volt, tehát nemhogy az előlegüket elvitte, hanem még hozzá is kellett tenni. A fizetendő adójuk másfél és 7 millió között volt, amit ugye nem tudnak miből kifizetni, mert a végösszeg még ki tudja hol van.
Megcsináltam az egyik emberkének a bevallást, megírtuk a halasztási kérelmet addig míg a vételára meg nem kapják, csatolta az adatlapot. 2 pici gyerekkel gyesen az egyik szülő, a másik dolgozik, hiteles családi házzal és hiteles autóval.
Megérkezett a válasz: kérelem elutasítva, mert van vagyona. Én sajna nem olvastam, de miért hazudna (azért majd megpróbálom megszerezni). De ha így van, akkor nagyon empatikusak ott fenn. Van vagyona, és? Azt akarják sugallni, hogy adja el? Szerintetek?
Válasz idézéssel
Köszönöm Kicsi, drága vagy!
Azon a gépen nem tudok belépni az Aktafórumba sem.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna !

Egy kedves kollégám segített a következő üzenetet kaptad

" figyelem kémprogram veszély "

" Az adatai veszélyben vannak " kb. ennyi a lényege.

Kapcsolt ki a gépedet és szerezz valamilyen vírus írtót , és lemezről futtasd le, persze ha bekapcsoltad a gépet.

Én meg igazán értek hozzá, csak annyira kétségbe estél és próbáltam valamit tenni,nincs valaki valamilyen számítógépes okoska a környékeden ?

Mindenesetre kapcsold ki a géped addig is, amíg valamilyen megoldást találsz

Puszi

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég