A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Olvastam ezt a cikket, közben amint haladtam lefelé, gondolkoztam, hogy ezt még lehet-e fokozni......Hát nem nyugodtam meg a végére sem!
Ezt az écs dolgot, aki kitalálta :evil:
Lassan ott tartunk, hogy szinte már semmilyen költséget nem lehet elszámolni a vállalkozásban, pedig az ugyanúgy felmerül.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Hát ezt olvastátok?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/">http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/</a><!-- m -->

Confusedam: én ma a szon-on olvastam - a fórumozók hozzászólásaival együtt - nagy kár, hogy ezek a hsz-ok nem jutnak el soha oda, ahová szánják őket...
Válasz idézéssel
hát komolyan... nem tudom mi folyik ebben az országban, de mit is várhatunk, ha már a nagyokosok sem tudnak megegyezni egymással. Azért kíváncsian várom majd a jövő évi törvényváltozásokat! :twisted:
Válasz idézéssel
Engem is egyre jobban érdekel a virágkötészet...
Tényleg jó lenne egy ilyen fejcsapkodós ikon...
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
A kp. kímélő módszerről mi a véleményetek? És a házipénztár megszüntetéséről? .. És a gépjárművek költségelszámolásáról..? Kíváncsi vagyok mi lesz ebből végleges! A vállalkozók "dobnak egy hátast" ha ezek a témák tényleg megvalósulnak!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Van olyan smiley, hogy könyvelő ráborul az asztalra és ütemesen csapkodja a fejét a lapjához? Vagy jobb ötletem van: másvalaki fejét csapkodja az asztalhoz?
Válasz idézéssel
Anita!
Benne van a cikkben!!! Ilyenkor a személyiségi jogok?? Az idő??
Ha ronahnsz és nincs nyugtád kilépéskor mikor az ellenőr megállít, /mint a bkv-n/ még te is fizethetsz!! Olyan egszerű és szép az élet, ugye??
Válasz idézéssel
Nekem pedig az jutott még eszembe, hogy majd ott fogják méricskélni, hogy most 50m-re vagy már 51-re vagyok a bolttól... :roll:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Nyugtára nevet? Jaj nemááááááááááár! Confusedbe:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Esküszöm azon gondolkodtam, hogy a témát ide, vagy a "Vicc" kategóriába csoportosítsam-e át. Oda is beillik.

Lelki szemeimmel látom, amit kijövök kedvenc sarki fűszeresemtől a zsemlémmel, meg a 10 dkg. parizerrel és ellenőrök kordonjába ütközve kotorászok a kosaramba a nyugta után. A nyugtán az uram neve virít és igazolnom kell, hogy Ő több évtizede a hitesem.

Ha ez így lesz, akkor a pénztárgép kereskedők és szervizek aratnak 2009-ben (valahogy be kell vadászni a név beütés lehetőségét), pont úgy mint idén az ügyvédek a TEAOR okán.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Jaj, nekem is csak felborzolta az idegeimet!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Ilyen sok "érdekességet" egy cikkben már régen olvastam!!! Lehetne véleményezni ezt az egészet, de itt én nem akarom!! Mindenesetre őrület ez az egész! :o
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hát ezt olvastátok?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/">http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/</a><!-- m -->

Válasz idézéssel
Atyaúristen! És ezek felelős emberek, akik elvileg egy ország gazdaságát igazgatják?! Confusedbn: Kiegyenesedett a hajam ettől a cikktől!
Amnesztia az adócsalóknak, akik persze becsszóra megigérik, hogy ezentúl jófiúk lesznek? És ilyen előzmények után hisznek nekik?!

Én vagyok a marha, hogy időre mindent bevallok, befizetek, néha félórát gógyizok egy 8000Ft-os számlán, hogy levonhatom-e az adóját vagy sem! Nekem is 0-ás jegyzőkönyveim vannak, és még büszke is vagyok rájuk! Confusedan:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elolvastam ezt a cikket. Ez valami vicc, ugye? Megkésett április 1-jei.
Válasz idézéssel
Erről a cikkről szabályosan az jutott eszembe, hogy teljesen olyan a szitu, mint amikor egy tanár nem tud rendet tartani az osztályában és mindenki azt csinál amit akar. Confusedan:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Én úgy gondolom, hogy nem lesz itt semmiféla adóamnesztia. A mi adóhatóságunk a "vérbosszúra" Big Grin van kineve...
A "nulltoleranciát" (de rászoktunk mostanában erre a kifejezésre...)viszont simán elhiszem.
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
Te jó ég! Ezt komolyan gondolják?! Confusedbm: Confusedai:
Teljesen ellehetetlenítik a normális vállalkozók, és főleg a könyvelők életét. Hogyan fogjuk ezentúl rábeszélni az ügyfeleket, hogy rendesen fizessenek, ha ez megvalósul?

Polika, szerintem is legyél nyugodtan büszke a nullás jegyzőkönyveidre!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Polika!

Ezen túl is légy Te csak büszke a 0-ás jkv-idra! Én is az leszek!

Nem Te bolondultál meg, hanem a világ, és nem csak az adózás terén. Úgy gondolom, ezért a szüleink a hibásak. Ők neveltek minket a tisztességre az évezredes erkölcsi normák szerint. (Áldja meg a Jóisten ezért is Őket.) Persze ezt a hibát mi is elkövettük amikor a munkára stb neveltük gyermekeinket.
A világ viszont a csalókat, meg a 4 évig semmit sem tevőket ismeri el.

Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/adamn080828/">http://index.hu/gazdasag/magyar/adamn080828/</a><!-- m -->

És nem ezeknek a cégeknek van igazuk? Mi meg hadakozunk, hogy minél tisztességesebben mejne minden.
Ki járt jól a TEÁOR módosítással? Aki nem csinált semmit.

Mellesleg nem is értem ezt az amnesztiát. Utólag hogyan derül ki, hogy nem adott számlát, feketén foglalkoztatott dolgozót.
Tényleg be kellene jelenteni minden cégeme, hogy eddig lopott csalt hazudott, s ezután csak törtdék adót kell fizetni.
Én, hülye meg büszke vagyok a nullás jegyzőkönyvekre!
Válasz idézéssel
Enikő,kedves,Klárihoz csatlakozva mondom,elő az átadás-átvételi jkv.-t és ha az ügyvezetőt végképp nem éred el,Apechnek kedvesen mellékletben a másolatot megküldöd.Gondolom akkor Te valamilyen iratot készítettél a megbízatásod végéről,illetve van egy Ügyfélazonosítás című anyagunk,tudod,idén kellett januárban újból átvilágítani terrorista előélet miatt.Azaz régen ezt úgy hívták TÜK-os dosszié.Ezt is elő,ott is bevezetted,hiszen 10 évig a Pénzmosási tv.szerint az elment ügyfél azonosítólapját is meg kell őrizned!!!Arra pedig,amilyen alapos kislány vagy felvezetted a tisztelt ügyfél távozásának,azaz a megbízásod végének napját. 8)
Válasz idézéssel
Szia Enikő!

A határozatot ne fellebbezd, hanem visszavonását kérjed. Az Art. 7.§.új(5) bekezdése az adózó kötelezettségévé teszi a meghatalmazás visszavonásának bejelentését, és lehetővé teszi nekünk is a bejelentést a képviselet megszűnésérről.

Biztos van minimum egy átadás-átvételi jkv-d még 2005-ről, küld meg az Adóhatóságnak annak bizonyítékául, hogy már nem vagy meghatalmazott.

Válasz idézéssel
Nem akarok új topikot nyitni hogy "Átadott cégek és az ott fellelhető érdekesség", tehát ide írok, mert dühöngök.
2005. 09. hó végével leadtam egy céget, mivel új tulaj lett, és már volt neki könyvelője, és az én szolgálataimra nem tartott igényt. Ezzel semmi baj nincs. Átadtam az anyagokat annak rendje, módja szerint. Most kaptam egy levelet az Apechtől hogy megbüntetnek X ezer forintra, mert nem adtam be nekik a 0729-es bevallást. Új ügyvezír persze nem veszi fel a telefont.
A vicc csak az hogy én írtam az adóhatóságnak egy tájékoztató levelet, hogy 2005-ben megszűnt a szerződésünk, és töröljenek a nyilvántartásból. Visszaírtak hogy erre csak az ügyvezetőnek van jogköre.
Beküldöm ezt a levelet, hátha törlik ezt a fránya bírságot, de már gyomorgörcsöm van ha postás csönget egy ajánlott levéllel.
Remélem ezzel nem sok újdonságot mondtam nektek, akinek meg mégis új, az gyorsan fedje le magát ilyen tájékoztató levéllel.
Válasz idézéssel
[quote="Cirmi"]:wink: Emlékszel a TEHO-ra? (Településfejlesztési hozzájárulás) - mi bájos egyszerűséggel tahónak hívtuk...

...meg a köfa, müfa meg a többi... :wink:
Válasz idézéssel
:wink: No, akkor Te már emlékszel a szocializmus első adójára,az előbb említett ebadón túl! Emlékszel a TEHO-ra? (Településfejlesztési hozzájárulás)Ezt annak kellett fizetni a70- 80-as években a,ki lakást akart kapni a tanácsi értékesítésű és építésű lakások közül.Ennek jön be felnőtt testvéreként januártól az ingatlanadó.
Rémísztő,bizonyos szövegrészek szinte szó szerint átemelteka '82-85-ös verzióból.Biztos ebben az országban volt 1989 és mi itt éltünk?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég