A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Polika - bízhatunk bennük...van ott még, ahonnan ez jött... :twisted:

(csak a baj az, hogy hiába lesz/lesznek más/mások, ezek a szülemények nem név-, hanem címfüggőek ConfusedacSmile
Válasz idézéssel
Azt mondták a híradóban, visszaszívták, csak a vállalkozóknak kell. Csak nem tudom miért, mert költségelszámoláshoz számla kell, az meg jól felfogott érdeke minden vállalkozónak, ogy ne veszítse el.
Már előre kíváncsi vagyok mi lesz a legközelebbi ötlet.
Válasz idézéssel
Tudjátok mit? Majd ha én is elszámolhatom költségként, amit vásárolok, és csak a "bevételem" után fizetek adót, nem a jövedelmem után, akkor majd őrizgetem azokat a nyavalyás nyugtákat, akár öt évig is. Addig meg menjenek a.... tudjátok hova! :twisted: Hányszor adózzuk már le azt a kis pénzt, amit nagy kínkeservesen megkeresünk??!! Ez már megint az a kategória, amin nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek... :roll:
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Hát nem tudom ,de tényleg ahogy azt mondtátok ez már zaklatás!
Válasz idézéssel
Az egyik ismerősöm erre meg azt mondta, hogy majd a nagy igazoltatásban megtalálnak valami "jókötésű" kétkezi munkást aztán lehet "egyezkedni" ki mennyi áfát fizet. Big Grin Big Grin
De tény: azért relatíve odafigyelek, hogy adjanak blokkot (főleg ha ruhát veszek és megyek még tovább vásárolni vagy a garancia miatt) , na de az ember táskájában nem kutakodhatnak még ismerősök sem, nemhogy idegenek.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Polika - tudod hogy szól a szöveg: a törvény nem tudása nem mentesít Tongue

az utalásról meg csak annyit: közöltem a csemetéimmel, ezentúl nem kézbe kapják a zsebpénzt és csak kártyával fizethetnek bármire is költik a pénzt :roll: Confusedav:

de most komolyan: ez megint csak az emberek egymás ellen uszítása...mert eddig nem bírták rávenni a kereskedőket (tisztelet a kivételnek) a nyugtaadásra, hát most kikényszeríttetnék a vevőn keresztül
nem utáljuk még eléggé egymást... Sad

mellesleg szerintem nem fognak embert találni rá - már amit eddig olvastam hozzászólásokat, szinte a kétharmada arról szól, hogy "csak merjen bárki a táskámhoz nyúlni, megverem"
a hites azt mondta, ha megpróbálkozik valaki ilyennel nála, helyből tolvajt kiált Confusedae:
Válasz idézéssel
Enikő!
Nagyon jó amit írtál.
Hogyan fogják válogatni az ellenőrizendő embereket? szimpátia alapján. A szőke nők mentesülnek? Róluk nem feltételezik, hogy tudják mi ez. Én is szőke vagyok, ahol még nem őszültem meg. Bár még két-három ilyen agyszülemény!!!
Mi még csak ismerjük a jogszabályokat, de ezt nem lehet mindenkitől elvárni, mi lesz azokkal.
Minden bolt ajtajára ki lesz írva: vigyázz lépcső, az árak forintban értendők, és a nyugtát szíveskedjenek csak odahaza kidobni, mert APEH veszély van. Még szerencse, hogy nem öt évig kell megőrízni.
Ja és a nászajándékba szánt pénzt célszerű utalással teljesíteni! Bár így könnyű lesz megjegyezni, kinek mit kell majd egy esküvői visszahívás után adni.
Válasz idézéssel
ez már lassan a zaklatás kategóriába tartozik :evil:
Válasz idézéssel
ez az egész egy akkora ökörség...
most akkor minden üzlet elé állítanak egy őrt, aki minden táskába belenéz, mielőtt a gazdája beviszi a boltba, aztán leltár készít a tartalmáról - majd amikor ugyanez az ember kijön, újfent leltározza a táska tartalmát?
mert ugye másképp hogy bizonyítja be bárki is, hogy mi a táskában van, az abból az üzletből származik?
na neeeeeee.... :twisted:

ennyi pihent agyú ember komolyabb dolgokra is használhatná a szürkeállományt... Confusedbl:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olvastam a cikket és rögtön felmerült bennem egy kérdés: ugye azt írták, hogy ha nincs meg a számla vagy nyugta, akkor a 20%áfának megfelelő bírságot fizetne az alany. Gondolom az már fel sem merült az ellenőrökben, hogy mi van ha éppen a számla adó alanyi vagy tárgyi mentes ??? Akkor milyen áfáról beszélünk?
Már itt is rossz a megfogalmazás.

"Mindenesetre, ha az APEH rajtakap egy vevőt, hogy nincs nála nyugta, akkor – abból kiindulva, hogy az egész tranzakció fekete volt, ezért az áfát sem fizette meg utána az eladó vállalkozás – a vevőnek az áfa mértékével megegyező, vagyis 20 százalékos bírságot kell fizetnie."
Válasz idézéssel
Minden szabályt csak szigorítanak, mindig csak nekünk lesz több kötelezettségünk, és még csodálkoznak, ha az ember próbálkozik...
Tegnap pont találkoztam egyik ügyfelemmel, és mondtam neki, hogy úgy néz ki, jövőre szigorodnak a jogszabályok (jobb kis részekben adagolni, már most elkezdem a felkészítést), látnotok kellett volna az arcát.

Nekem az új kresz is nagyon a bögyömben van, de ma reggel aztán főleg kiakadtam, amikor lakott területen kívül először 60-as tábla (építkezés okból - de építkezés sehol) majd nagyjából 20m megtétele után 40-es tábla. Ha akartam volna sem tudtam volna lefékezni olyan gyorsan 60-ról 40-re. Confusedbn: (Ráadásul az egyik tábla még a domb emelkedő részén van, a 40-es már a lejtős részén.)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Vissza a középkorba!!! Minek beruházzunk, ha úgy sem lehet az écs-vel csökkenteni a társasági adóalapot? Idea
A többi elég vicces. Elérjük, hogy nyílván tartják, mit és mennyit eszünk, iszunk, tisztálkodunk stb.... Big Grin
Őrültek!!!!!
Válasz idézéssel
Olvastam ezt a cikket, közben amint haladtam lefelé, gondolkoztam, hogy ezt még lehet-e fokozni......Hát nem nyugodtam meg a végére sem!
Ezt az écs dolgot, aki kitalálta :evil:
Lassan ott tartunk, hogy szinte már semmilyen költséget nem lehet elszámolni a vállalkozásban, pedig az ugyanúgy felmerül.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Hát ezt olvastátok?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/">http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/</a><!-- m -->

Confusedam: én ma a szon-on olvastam - a fórumozók hozzászólásaival együtt - nagy kár, hogy ezek a hsz-ok nem jutnak el soha oda, ahová szánják őket...
Válasz idézéssel
hát komolyan... nem tudom mi folyik ebben az országban, de mit is várhatunk, ha már a nagyokosok sem tudnak megegyezni egymással. Azért kíváncsian várom majd a jövő évi törvényváltozásokat! :twisted:
Válasz idézéssel
Engem is egyre jobban érdekel a virágkötészet...
Tényleg jó lenne egy ilyen fejcsapkodós ikon...
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
A kp. kímélő módszerről mi a véleményetek? És a házipénztár megszüntetéséről? .. És a gépjárművek költségelszámolásáról..? Kíváncsi vagyok mi lesz ebből végleges! A vállalkozók "dobnak egy hátast" ha ezek a témák tényleg megvalósulnak!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Van olyan smiley, hogy könyvelő ráborul az asztalra és ütemesen csapkodja a fejét a lapjához? Vagy jobb ötletem van: másvalaki fejét csapkodja az asztalhoz?
Válasz idézéssel
Anita!
Benne van a cikkben!!! Ilyenkor a személyiségi jogok?? Az idő??
Ha ronahnsz és nincs nyugtád kilépéskor mikor az ellenőr megállít, /mint a bkv-n/ még te is fizethetsz!! Olyan egszerű és szép az élet, ugye??
Válasz idézéssel
Nekem pedig az jutott még eszembe, hogy majd ott fogják méricskélni, hogy most 50m-re vagy már 51-re vagyok a bolttól... :roll:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Nyugtára nevet? Jaj nemááááááááááár! Confusedbe:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Esküszöm azon gondolkodtam, hogy a témát ide, vagy a "Vicc" kategóriába csoportosítsam-e át. Oda is beillik.

Lelki szemeimmel látom, amit kijövök kedvenc sarki fűszeresemtől a zsemlémmel, meg a 10 dkg. parizerrel és ellenőrök kordonjába ütközve kotorászok a kosaramba a nyugta után. A nyugtán az uram neve virít és igazolnom kell, hogy Ő több évtizede a hitesem.

Ha ez így lesz, akkor a pénztárgép kereskedők és szervizek aratnak 2009-ben (valahogy be kell vadászni a név beütés lehetőségét), pont úgy mint idén az ügyvédek a TEAOR okán.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Jaj, nekem is csak felborzolta az idegeimet!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Ilyen sok "érdekességet" egy cikkben már régen olvastam!!! Lehetne véleményezni ezt az egészet, de itt én nem akarom!! Mindenesetre őrület ez az egész! :o
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hát ezt olvastátok?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/">http://index.hu/gazdasag/magyar/bocsom080902/</a><!-- m -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég