A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVA segítség
Sziasztok ! Kettőskönyviteli nyilvántartást vezető EVA BT, 2018. január 1-től KATA bevételi nyilvántartást választotta, kérném a segitségeteket , hogy a 1743-es bevalláson a C blokkban mit jelöljek, választottam - megszünik és eva bevételi nyilvántartást vezető - nem tudom jó lesz -e.?
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!
Köszönöm Neked is válaszodat! Igen bruttó módon könyvelek. Smile

Üdv
Válasz idézéssel
Kedves Klári! Köszönöm gyors válaszodat, megnyugtattál, hogy jól csinálomSmile
Válasz idézéssel
Zsóker!

A kérdésednél ne egyértelmű, hogy is könyvelsz, bruttón vagy nettón! Én az EVA-s KFT-nél mindent bruttón könyvelek, tehát a 9-esben az ÁFÁ-s bevétel megy, nem csak nettó összeg, ahogy szerintem írtad! Klári is ezt írta, tehát 466, 467 "pihen"! A költséget is ÁFÁ-val növelt összegben lesz az 5-ösben.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Zsóker!
Mindenben megerősítelek. Big Grin Big Grin Big Grin Az 5-ösben és 9-esben bruttó könyvelsz. Igen ritka, hogy Áfa bevallás kell, így a 466-467 pihen. A szabályosan jóváhagyott előző évi osztalékot bármikor kiveheti. A pénztár bizonylat mellé én szoktam egy igazolást adni, hogy a jövedelem x évi EVA-s osztalék. Az ördög nem alszik, a polgárt jóakarója feljelenti, nem tudja mással m int ezzel a papírral igazolni az osztalékként kivett - bevallásokban sehol nem szereplő - lóvé forrását.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most kaptam meg egy evás kft. könyvelését. Havi egy bevétele van, van egy könyvelési díj számlája, és banki költsége.
A bevételt ő áfásan adja ki a számlát, de én áfa nélkül kell, hogy könyveljem ugye a 9-esbe? (bruttóba).
A költségét is áfa mentesen kell könyvelnem az 5-be? nem kell ugye megbontani alapra és áfára?
Valaki nekem azt mondta,hogy nem áfa bevalló az evás, de nyilván kell tartani az áfát, a 4661-4667 számlákon. Én erről még nem hallottam.
Erősítsetek meg légyszíves, hogy nem kell ezt csinálni.
És ha ő év végén az egész nyereségét elhatározta osztaléknak (a saját tőkéje engedi) akkor azt ő bármikor kiveheti év közben, és nem kell utána semmit sem fizetnie és a 08 as bevalláson sem kell szerepeltetni, ugye? Előre is köszönöm segítségeteket!!!
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Isten óvjon tőle, hogy a most KATA-s Bt végelszámolást is kezdjen. Nekem van Ilyen. A végelszámolás már Tao alatt megy és a végelszámoló vezető tisztségviselő. Két hónapja képtelen vagyok átpaszírozni a 08-astokat rajtuk, mert a rendszerük nem veszi tudomásul, a végelszámolás kezdetével megszűnt KATA állapotot. Majd valamikor kézzel csinálnak valamit.

Válasz idézéssel
Tündi Írta:Köszi hogy hozzászóltál, de nem ez volt a gond. A NAV gyagyás már megint és ilyesztgetik az embert. A H betű akkor kell szerintem, ha évközbe tér át és akkor nem kell ugyebár a feltöltési se... Na mindegy.
Ma megjött az üzenet , hogy minden oké a bevallást feldolgozták és jó volt úgy ahogy küldtem. :wink:

Sziasztok !

Ez a hiba a nyomtatványban még most is fennáll ! Milyen jó, hogy február óta nem javították ki.
Kettős könyvvitelű EVÁS bt. 2015.január 1-től KATA-s lett. Nem jelöltem a bevalláson, mert azt írta a kitöltési útmutató, hogy az EVA alanyiság évközi megszűnése esetén kell választani kódot. Erre jött a hibaüzenet, hogy nem jelöltem a H-t.
Felhívtam őket, és valóban a szöveg így szól, de a rendszer ezt hibának érzékeli, és ők beírják hivatalból a H betűt !

Ja és rákérdeztem az SBANK-ra, mert nálunk is írta: ez egy belső nyilvántartási rendszer a NAV-nál, ennyit tudtam meg....

Móni
Válasz idézéssel
Köszi a visszajelzéseket! Majd most rövid időn belül (30 nap) kiderül, hogy a revizor
hogy gondolja.

Üdv.
Válasz idézéssel
Yokozuna!

Nem csak év végén nézik az adótartozást? Én erre emlékszem.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
yokozuna Írta:Sziasztok,

véleményetek szerint, kivágnak e az EVA-ból, ha év közben a vállalkozó nem arra
a negyedévre fizette az előleget, amikorra kellett? A teljes évre megfizette csak
egy negyedévnél csúszott el.
Első negyedév helyett a másik negyedévben fizette az egyik számla részösszege
után járó adót. :mrgreen:

Köszönöm véleményetek!

Nem.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

véleményetek szerint, kivágnak e az EVA-ból, ha év közben a vállalkozó nem arra
a negyedévre fizette az előleget, amikorra kellett? A teljes évre megfizette csak
egy negyedévnél csúszott el.
Első negyedév helyett a másik negyedévben fizette az egyik számla részösszege
után járó adót. :mrgreen:

Köszönöm véleményetek!
Válasz idézéssel
Szia!
Igen, én is ezt szeretném most kihallani belőle, ebbe kapaszkodom. De ez a "naptári évben korábban" megfogalmazás annyira nem korrekt, hogy itt úgy érzem megfoghatnak, ha akarnak....mikor korábban, mert márciusban már az egyik tag volt, akkor csak az egyik új, de pl. január elején még egyik sem volt, akkor mindkettő újnak számít, az meg 100%....
Vagyis ha januárban egy lépésben léptük volna meg a a két változtatást, akkor az kizáró ok lenne, hiszen "összesen 50 százalékot meghaladó szavazati jogot biztosító részesedést szereznek olyan magánszemélyek), akivel (akikkel) a naptári évben korábban nem állt tagi jogviszonyban", de így két lépésben nem kizáró ok?
Mert akkor az ügyvédi lobbi jó, duplán fizetünk minden eljárási díjat....
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem nem esik ki az EVA-ból mert csak akkor ha 50%-ot meghaladó itt meg az nem áll fent...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
EVA-s cégben történt ebben az évben két új részesedésszerzés is és ugyan van a Nav-tól egy telefonos válaszom, hogy nem szűnik meg az EVA-s lehetőségünk, én mégis megkérdezném tapasztalt kollégáimat, hátha volt ilyen a praxisotokban:
2015 januárban egy új tulaj szállt be az EVA-s bt-be 50%-kal. Majd most áprilisban egy másik új tag vette meg a másik 50%-ot.
Megszűnik szerintetek az EVA adóalanyisága áprilisban, vagy sem? Mert a törvénybe én mindkettőt bele tudnám magyarázni, de a célom, hogy jól járjunk el.
Köszönöm!

3. § (1) Az adózó adóalanyisága megszűnik:
h) a részesedés megszerzésének napját megelőző nappal, ha a jogi személyben, egyéni cégben 50 százalékot meghaladó szavazati jogot biztosító részesedést szerez olyan magánszemély (összesen 50 százalékot meghaladó szavazati jogot biztosító részesedést szereznek olyan magánszemélyek), akivel (akikkel) a naptári évben korábban nem állt tagi jogviszonyban; az öröklés esetére e rendelkezést nem kell alkalmazni;
Válasz idézéssel
Hello!
Igazad van először a KEKKH-nak a bejelentés azon van ez az adózás1. meg adózás2. majd utánna a T103....
A lényeg nem tud most Evás lenni egyből de lehet jó lenne neki a KATA-is de majd eldönti....
Válasz idézéssel
Állj!

Az Adózás 1 és Adózás 2 az Egyéni vállalkozói tevékenység bejelentése nevű nyomtatvány része. Ezért mondom, hogy kezdő egyéni vállalkozó nem választhatja az EVA-t, mert a törvény ezt mondja:

" 2. § (1)5 Adóalany az a személy, amely (aki) megfelel az e törvényben meghatározott valamennyi feltételnek, valamint
a) az állami adóhatóságnak bejelenti, hogy az adóévben adókötelezettségeit e törvény rendelkezései szerint teljesíti, vagy
b) az állami adóhatóság e törvény külön rendelkezése alapján az adóévre adóalanyként tartja nyilván.
(2)6 Adóalany lehet:
a) az egyéni vállalkozó;
.....
(3) A (2) bekezdésben meghatározott személy az adóévben akkor lehet adóalany, ha az adóévet megelőző naptári évben és az azt megelőző adóévben
a)7 a magánszemély egyéni vállalkozóként tevékenységét folyamatosan végezte, a..... "

A T103-as nyomtatvány benyújtására majd 2016 végén lesz jogszerűen mód, és EVA alatti adózásra 2017-től.

(Már ha akkor még lesz EVA és a szabály is a mai lesz Big Grin )

Válasz idézéssel
Hello!
A T103-ast kell beküldeni de csak dec 01-22-ig lehet beküldeni hogy 2015-re azt válaszd év közben nem lehet.
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsi!
Azért nem találod a megfelelő x-elési lehetőséget, mert az EVA választásához két évi működés szüKséges.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérnék egyszerűsített vállalkozás megkezdésének bejelentésével kapcsolatban.
Ugye ÁNYK-n keresztül töltöm ki a megfelelő dokumentumot, és annyi problémám van, hogy nem tudom az Adózás 1. és Adózás 2. űrlapnál mit x-eljek, ha nem KATA adózást választom, csak simán EVA-s leszek, és nappali tagozaton vagyok, tehát nem kell járulékot fizetnem. Ebben az esetben hogyan töltöm ki az említett két űrlapot?
Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!
Üdvözlettel,
Gréta
Válasz idézéssel
Fordítva gondolod Zoli!
A negyedéves befizetlésket kell feltüntetni. A dec. 20-i állapothoz számítják a büntit, ha kell. Ne variálj, mert még a bevallás miatt is bírságolhatnak nem csak a feltöltés elmuklasztásáért.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

1443-at tölteném ki és a előlegek beírásánál azt írom be amít kiszámítok nem a befizettet. A 18. sorba mit kell írnom az éves bevétel 90%-át?
Amit befizetett azt be sem kell írnom?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Szia!
Csak akkor kell 36 ha előleget fizet, mert akkor figyelembe kell venni a már kifizetett előleget jóváhagyáskor.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

EVA-s osztalékelőleg ill. jóváhagyott osztalék kifizetéssel kapcsolatban kérnénk szépen egy kis segítséget.

Az ügyfelünktől mi egy jegyzőkönyvet kapunk, amiben is osztalékelőlegként megmondják mennyit tudnak kifizetni, amit eddig az előző könyvelő ekképpen könyvelt:
4931/476

A banki kiegyenlítése: 476/384

Ugyanakkor én nem látok 36-t sehol mint tulajdonosokkal szembeni követelés, pedig annak is lennie kellene, nem?
Válasz idézéssel
Szia Ica. Én már elküldtem a 1443-okat, a verzió 1.0 -ahogy most is, s a verzióváltás dátuma is az amit írtál.
Megpróbáltam, most is le tudtam tölteni gond nélkül. Nem tudom más hogy szokta, nekem a "gépesem" azt ajánlotta hogy a "További lehetőségek" alatti módon telepítsem az új nyomtatványokat, elkerülendő azt a gondot hogy esetleg szakadozik a net, s azért nem sikerül. Ha nem úgy csináltad, esetleg próbáld meg, hátha célhoz érsz.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég