A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVA segítség
Sziasztok

Most akartam letölteni a 1443 EVA nyomtatványt , de nem tudom. Az a feltünő, hogy a nyomtatvány verzió váltásához
2014.01 hó van irva.

A 1453 új verzióját amely most jelent ,azt tudtam frissiteni.

Mi lehet az ok?????

iCA
Válasz idézéssel
Köszi hogy hozzászóltál, de nem ez volt a gond. A NAV gyagyás már megint és ilyesztgetik az embert. A H betű akkor kell szerintem, ha évközbe tér át és akkor nem kell ugyebár a feltöltési se... Na mindegy.
Ma megjött az üzenet , hogy minden oké a bevallást feldolgozták és jó volt úgy ahogy küldtem. :wink:
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Hello!
Akkor az be lett jelentve dec 20.ig hogy jövőre nem lesz evás,és oda H jelzés kell meg kellett volva dec 20.ig előleget feltölteni az éves fizetendő eva mértékig azért jelez hogy hol az előleg.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Végignéztem a hozzászólásokat, de nem találtam hasonlót a problémámhoz, ha esetleg mégis volt valakinek ilyesmi vagy van ötletetek segitsetek légyszi :

EVA-s cégem 2015.01.01-től bejelentkezett Katába Evaból ki. Meg is jött a visszaigazolás.
Most beadtam neki a 1443 bevallást , erre küldtek egy hibaüzenetet, hogy a bevallás elején bevallás tipusa H lehet SBANK-ba tartozó adóalanynál ha a megszünési ok : 101,102.103.104 st... számok. Hibakód:M919

Tudja valaki mi az az SBANK???

Szerintem valami hiba van a nyomtatvánnyal meg megint megy a NAV részéről az értetlenkedés, de persze nem tudok senkit elérni. Ez a H betüs jelölés a bevallás tipusára akkor kellene, ha évközbe tért volna át a KATA-ba szerintem. Ha most jelölöm, akkor pirossal hibát is üzen , hogy a dec.20.-i előleg üres vagy nulla. Az nem is zavarja a programot , hogy nulla van beirva , mivel nem is volt feltöltési kötelezettsége mert számlázás is csak III.negyedévbe volt.
Hát érdekes. Ha esetleg volt valakinek ilyen évvégi áttérése, vagy tapasztalata kérem irjon.
Válasz idézéssel
Egy megerősítés jól jönne!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Akkor meg tudod Te . :lol:
Válasz idézéssel
2006-ban vagy előtte beszerzett tárgyi eszközök! Nem ingatlan, így a megfigyelési időszak is lejárt (5 év), már ha volt ezekre! Az EVA meg tartalma az ÁFÁ-t. Az EVA alá belépésnél az utolsó évben beszerzett eszközök ÁFÁ-ját arányosítva lehetett visszaigényelni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szerintem nem egyértelmű , inkább járd körbe ...
Válasz idézéssel
Ugye jól tudom, hogy az EVÁ-s adóalanynak nem kell olyan tárgyi eszköz után ÁFÁ-t fizetni, amit még az EVÁ-s időszaka előtt szerzett be, és az ÁFÁ-ját visszaigényelte? Természetesen az EVÁ-t megfizeti a vételár után!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ha a számla kelte 2015:

2014-re
391-911 bevétel 10%

2015-re
911-391 vissza
311-911 számla könyvelése a teljes bevétel
311-467 áfa ha van
Válasz idézéssel
azt hiszem értem! Akkor még azt szeretném tudni, hogy melyik ez az 'előre kifizetem, de 15-ben teljesül' dolog.
Pl az, ha a kiállítás dátuma 14 december, a teljesítés meg 15 január?
Válasz idézéssel
Gondold végig!
A teljesség elve azt kívánja, hogy ami 14-es teljesítés, az a 14-es beszámolóba és adóalapba legyen bent. Ha lekönyveled a 9-esbe és elhatárolod, azt teszed, hogy a teljesítést is 15-ben feltételezed. Amit Te könyvelsz, az az előre kiviyetett, de 15-ben teljesített dolgokra igaz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nagyon köszi! Még megkérhetlek, hogy magyarázd el nekem, miért?! Valami értelmeset szeretnék mondani a cégvezetőnek Smile
Válasz idézéssel
Jól érted!

Válasz idézéssel
Kettős könyvvitelt vezető cégről van szó. Szóval úgy képzeltem, hogy 2014-re lekönyvelem: 311-91, aztán a 90%-át elhatárolom: 91-481. Így a nem teljesült 90% nem fog EVA alapot képezni 2014-re. 2015-ben pedig feloldom az elhatárolást, és az idei évben adóznak majd utána.
Ha jól értem Gugu amit írsz, akkor ez így hibás.
Válasz idézéssel
Szia!
Abban az esetben, ha az Szt alá tartozó cégről beszélünk nemcsak lehet, hanem kell is átmenő tételt könyvelni. Ha a teljesítés megtörtént, a partner elismerte akkor szabvány szerint 311-91,92, vagy nem szabványosan 39-91,92. Ez nem csak a beszámolóba kerül bele, hanem a bevétel EVA alapot képez.
Teljesen más eset, ha az u.n. pénzforgalmi könyvelése, vagy akár csak bevétel nyilvántartása van a cégnek. Ez esetben természetesen hiába történt meg a teljesítés 14-ben akkor is 15-ös bevétel és adóalap is.

Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Ezt a teljesül majd mire érted a bevétel pénzügyileg akkor kapja meg a cég vagy a szolgáltatás teljesitése 2015-ben is lesz?
Példa: januárban kiszámlázok 10 havi bérleti díjat ami 2014.12.01-től indul a 10 hónap és 9 hónap bérleti díj 2015-re vonatkozik
Szia! Pontosan a példád szerint! A számla kelte a tegnapi nap, teljesítés dátuma december 30., a szolgáltatás 90%-ának teljesítése 2015-ben lesz.

Ilona, köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt a teljesül majd mire érted a bevétel pénzügyileg akkor kapja meg a cég vagy a szolgáltatás teljesitése 2015-ben is lesz?
Példa: januárban kiszámlázok 10 havi bérleti díjat ami 2014.12.01-től indul a 10 hónap és 9 hónap bérleti díj 2015-re vonatkozik
Válasz idézéssel
Szia Makadam,
a Sztv. törvény hatálya alá tartozó cégeknek kell a 1443 bevallásba baállítani az előleget!
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
ne haragudjatok, össze-vissza beszélek. Az előleg nem játszik, a helyzet a következő: Januárban kiszámláztak 2014-es teljesítési idővel egy szolgáltatást. Ez a szolgáltatás 90%-ban 2015-ben teljesül majd. Tehát az árbevétel 90%-át a passzív elhatárolásba rakom?
Válasz idézéssel
Árbevételt el lehet passzívan határolni evás cég esetében?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A cégem 2014-es teljesítéssel előlegről állít ki számlát egy megrendelőjének. Ez az összeg növeli ugye a 2014-es év eva alapját?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megtaláltam, (hogy szakadna rá a budi) a 14T103-ba első oldal 7. pontjánál kell ixelni.

Válasz idézéssel
Jól emlékszer Móni!
A baj, hogy az EVA-ról áttérőknek nincs 53-asuk!

Válasz idézéssel
Nem az 53-ason kell? Mintha ott lenne.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég