A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVA segítség
potyi Írta:Szia!
Nem kell!!
Köszi! :-)
Válasz idézéssel
Szia!
Nem kell!!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
megerősítést kérnék, hogy evás többes jogviszonyosnak nem kell 1,5% munkaerőpiac járulékot fizetni ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyik cégem 2011.12.31 dátummal kilépett az evából, most szeretne 2014.01.01-től belépni megteheti, vagy csak majd 2015 01.01 től.
Köszi
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Megnyugdotam Smile
Mondtam én Kicsi, hogy a Te infód helytállóbbnak gondoltam, mint az előadóét Big Grin
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A tájékoztató második bekezdésében szetreplő mondattal kapcsolatban a Pest megyei NAV tömören azt monta, hogy nem tud magyarul aki azt megfogalmazta. Azt akarta leírni, hogy majd febr. 25 és jun.2.-én a 43-as bevallás megfelelő sorában a most befizetett össeget mint feltöltést kell szerepeltetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Mai napi NAV-os telefoni információ :
nem, nem kell bevallani december 20-án, csak fizetni kell.

Nos ennyit az előadói felkészültségről, ebben csak az a gond, hogy ujabb és ujabb energiába kerül amíg tisztázzuk, pedig azért megyünk ilyen helyekre,( és fizetünk ) hogy valós információkat kapjunk, de ugye mi már tudjuk, hogy ez nem mindig történik meg.

A lényeg, hogy ezzel most nem kell foglalkozni.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia, én úgy tudom,hogy az EVA-t csak feltölteni kell, vallani nem.
Zsóka
Válasz idézéssel
Hát nem tudom, lehet, hogy újra fel kellene hívni a NAV-ot ?
Holnap újra megpróbálom, aztán 20-ra talán megtudjuk a tutit, úgysincs más dolgunk :twisted: , mint ezeket az ellent mondó infókat nyomozni, tisztázni.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mai előadáson az hangzott el, hogy kell vallani is az EVA előleg feltöltést, de még nincs rá nyomtatvány.
Hallott még valaki hasonlót?
Mert engem valahogy Kicsi információja jobban megnyugtatott.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nektek szivesen Tongue

Köszönöm és Neked is :wink:

Puszi-Puszi

Kicsi
Válasz idézéssel
Drága Kicsi!

Köszönjük! BOLDOG NÉVNAPOT.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Kaptam az értesítési tárhelyre egy tájékoztatót, melyben jelzik hogy az adó előleg kiegészítés határideje dec. 20-a és egyben vastag betüvel felhívják a figyelmet arra, hogy a kiegészítést 1343 bevalláson vallani is kell !!!!!
No gondoltam megnézem hogyan, ( hiszen a tao.-nál is kell ) nézem, nézem nem lelem, mit teszel ilyenkor tv.-eket böngészel, kitöltésit nézel ( mert egyébként unatkoznál ) stb. Amikor aztán sehol nem lelem, telefon a NAV-nak.

Válasz röviden : kaptak egy körlevelet, hogy ebbe a bizonyos tájékoztatóba belekerült ez a félreérthető mondat ?????
a lényeg nem kell az EVA kiegészítést vallani !

Csak azért beszélek róla, hogy másoknak ne kelljen ezzel tölteni már az időt.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Mivel nem lettem okosabb, ezért beküldtem úgy, hogy nem X-eltem a megszűnés módját. Így nincs ugyan hiba, csak sárga jelzés, de feszülten várom a reakciótSmile
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Egyéni vállalkozó 2013. 01. 31. nappal lép ki az eva-ból Kata-s lesz. Erről már meg is kapta a NAV értesítőjét, hogy nyilvántartásba vették febr. 01-től mint KATA-st.
tölteném neki a 1343 eva bevallását, de kódkockákkal bajban vagyok, mert ha nem év vége a záró dátum akkor bevallás típusa kódkockát jelölni kell. Itt pedig nem enged mást jelölni mint a H-t, = feltételek hiánya miatt. Mivel az e.v. csak az eva tv. 3.§. szerint szünhet meg. De akkor meg nem engedi kitölteni a bevallást. (?) volt valakinek hasonló????
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok !

BEVÉTELI NYILVÁNTARTÁST vezető KKT -NEK eddig a 1143-at adtam be./02.25-ig/

Most azon rágódok, hogy nem kellett volna e a kettősre áttérni., a 1229-et leadni ?? / Majd 05/31 ig/??????

2012 év.elején volt valamilyen változás, de a trv-t olvasva , már semmit nem tudok
elöre is köszi
Ica
Válasz idézéssel
Szia!
Lehet, hogy még időben olvasod, de az EVA alá tartozó nyilvántartást vezető Bt-nek nem kell könyvvizsgáló, ha a végelszámolás miatt kerül ki az EVA alól!!!! EVA tv.20 § (4) pontjában van ez leírva. üdv: Jutka
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári, Könyvelés72!

Most már biztos vagyok benne, másik könyvvizsgáló kell!! Köszönöm, hogy megerősítettetek.
Válasz idézéssel
Szia Kata!
Keressenek másik könyvvizsgálót!
Ez amit akar úgy felesleges ahogy van.

Válasz idézéssel
A konkrét helyzet az, hogy egyszerűsített végelszámolással meg akarják szüntetni a betéti társaságot.
- Ehhez ki kell lépni az EVÁ-ból, visszakerülnek SZtv. alá, a nyitó mérleget könyvvizsgáltatni kell, majd elindulhat a végelszámolási procedúra.
Na most szerinte ahhoz, hogy legyen 2013-as nyitó mérleg az EVÁ-s időszakot (6 év) le kell könyvelni kettősben.
Nincsen semmijük. Ugyan 2004-ben vettek egy számítógépet, dehát tudjátok hol van az már..., és egyébként is emlékeim szerint, amikor beléptek az EVÁ-ba elszámoltak a vagyonnal, TE-el. Nincs követelésük, nincs tartozásuk, a személyesen közreműködő tagnak mindig volt és van is 40 órás állása, tehát amit könyvelni kellene az a Bevétel, posta ktg, EVA előírása, utalása, Ipa előírása, utalása. Na most erre kapott egy árajánlatot egy könyvelőtől, hogy mennyiért vállalnák el. Nem merem leírni, akkora összeg volt. Ingatlan és semmi műszaki dolog nincs, tehát szerintem szakértő sem fog kelleni.
Pénztárat nem vezetnek az EVÁ-sok, tehát lesz egy januári bankszámlakivonat, amin lesz egy kis pénz.

Egy ilyen esetben a könyvvizsgálatot is megkérdőjelezném, hogy kell-e, ha nem írná elő a Klári által idézett §.
Válasz idézéssel
Szia Kata.
Tutira nem kell újrakönyvelned az Evás időszakot kettősben, mindent úgy kell csinálni ahogy Klári írta.
A könyvvizsgálót a hivatkozott paragrafussal tudod meggyőzni, melyet neki is ismernie kellene. :-)
Válasz idézéssel
Szia Kata!

Nem is értem! A bevételi nyilvántartásos EVA-sok nem tartoznak az Szt alá. Akkor ez a cég mit keresne ott. A kolléganő ezek szerint nem szeretne vagyonértéket megállapítani. Milyen vagyontárgya van a cégnek, hogy ennyire óckodik a vagyonérték megállapításától? Vonjon be műszaki, vagy ingatlan szakértőt!

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!

Szerinted mivel szereljem le a könyvvizsgálót, aki újra akarja könyveltetni velem az EVA időszakát?
(Nagyon nincs hozzá érkezésem.)
Hogyan lehet az, hogy egyik könyvvizsgáló szerint újra kell könyvelni, a másik szerint nem?
Válasz idézéssel
Szia Kata!
Nem kell ! Leltárból és követelés kötelezettség nyilvántartásából készíted a forduló napra.

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!

Nyitómérleghez szerinted le kell könyvelni az EVÁ-S időszakot kettősben, eredmény kim. mérleget készíteni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég