A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVA segítség
10 millió ft bevétel mellett az eva-s ev. mi után fizet járulékot?
Válasz idézéssel
Most nincs nálam, de nem emlékszem rá. Majd üf-t ugrasztom.
Válasz idézéssel
Ha nem kaptál olyan papirt, ami az adószámot, KSH számot, cégjegyzékszámot tartalmazza, akkor talán valójában nincs is olyan. Egyébként, ha jó a szerződés, akkor meg másfél hónap alatt igencsak be kellett volna jegyezni.

A Cégkeresőben nézted? Ird be a cégnév elejét! Kiköpi mindazokat a cégeket akiknek a nevében benne van a szó.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Jolcsi, nincs a társ. szerződésen cégbírósági bélyegző?
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna sztem is hosszú volt a mai nap (is). Lehet hogy még be sem vitték a cégbíróságra a társ.szerződést?
Válasz idézéssel
Hoppá, hát most elbizonytalanodtam, szerintem le kéne feküdnöm már, hajnali 3/4 5 óta fent vagyok. Erre az evára már nem mondok ma semmit.

Jolcsi!
A tanúsítványt a cégbíróságon adják aznap, amikor beviszik a társ. szerződést, ezen már szerepel az adószám is. Ha nincs az anyagban, hajtsd be rajtuk.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna! A 2009-es EVA-ra miért nem jelentkezhet be? Ha idén megalakulna, akkor lenne első üzleti év 2007, a második pedig 2008. A másik EVA-s fórumon pont ezt vetettem fel, mert van egy Bt-m, idéntől könyvelem.2006-ban alakultak és az előző könyvelő azt mondta, hogy csak 2008-ra választhatnak EVA-t.Szerintem már 2007-re is választhattak volna. A többiekkel legalábbis erre jutottunk.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Nem, mert 2008.dec.20-ig csak egy lezárt üzleti éved lesz, mégpedig az előtársasági. A második üzleti éved 2008.dec.31-ig tart, tehát az nem lesz meg.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna! Ez tényleg nem normális dolog, az én kedvenc filmem is a Dr.House. Még valamit áruljatok el nekem. Mi az a tanúsítvány? Ilyennel nem találkoztam a Bt anyagban.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Értem. Köszönöm.

Tehát ha 2007.12.31 éjfélig megalakul a cég (tételezzük fel, elméletben), akkor működik a dolog?
Válasz idézéssel
Az evához való bejelentkezéshez két lezárt üzleti év kell. Tehát egy előtársasági és egy már bejegyzett társasági. Ha az idén meglett volna mindkettő, akkor jelentkezhetnél be 2008. dec.20-ig.
Johanna
Válasz idézéssel
Értem. Illetve nem. Tehát:

Ha idén megkezdem a cégalapítást, teljesítem a feltételeket, hogy 2008.12.20-g bejelentkezhessek 2009-es evára?

illetve:

Ha nem a válasz a fenti kérdésre, akkor: ha idén MEGALAKUL a cég, akkor teljesítem még a feltételeket, hogy 2008.12.20-g bejelentkezhessek 2009-es evára?

Mert az ügyvéd valamit arcoskodott, hogy 2007.12.20-ig kellett volna ahhoz meglennie a cégnek. Nem tűnt biztosnak.
Válasz idézéssel
Jolcsi!
Azért az sem normális dolog, hogy a dr. House helyett mi itt fórumozunk, pedig ez az egyik kedvenc filmem.
Én a tanúsítvány dátumától jelentettem be a főállású társas vállalkozót.
Novemberre akkor már kellet volna leadnod 0708-at, nem?
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna! Arra gondoltam, hogy azért könyvelni kellene, meg előtársasági beszámolót is készíteni. Arról nem is beszélve, hogy a főállású társas vállalkozót is be kellett volna már jelenteni.
Válasz idézéssel
Jolcsi, Klári írta lentebb, hogy nem kell az előtársasági beszámolót...
Igazából tőle szeretném megtudni, hogy mióta.
Én ezt eddig másképp tudtam.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna a hiba nem a Te készülékedben van. Az Ügyvéd Úr kissé tájékozatlan.
Válasz idézéssel
Te jó Isten, most aztán nagyon butának érzem magam. Mióta nem kell az előtársasági beszámolót letétbe helyezni meg közzétenni?
Johanna
Válasz idézéssel
Hát ez tényleg egy csúcs.Tegnap került hozzám az anyag, lévén, hogy nyilatkozni kellett ÁFÁ-ban mit akarnak. Én elhűlve nézem a társasági szerződést nov.6. Mondom az üf-nek már be kellett volna jelentkezni. Erre ő: az ügyvéd azt mondta ráérnek a cégbírósági bejegyzés után.
Ráadásul a beltagnak semmilyen munkaviszonya nincs.
Jolcsi
Válasz idézéssel
A tanúsítványtól van adószáma, onnantól él! Sőt 2008-tól a szerzd. aláírtásától be kell jelenteni az APEH-hoz adószám nélkül! Art. 2008-as változás!
Eddig sem volt jó véleményem az ügyvédekről és az adójogról, de ez a Tied egy csúcs.

Válasz idézéssel
Klári! Bocs, ha nagyon nagy hülyeséget írtam. Pont most van egy bejegyzés alatt álló cégem, a társasági szerződést már megkötötték nov.6-án, de még mindig nincs bejegyezve. Az ügyvéd azt mondta a cég onnantól él, mikor bejegyezték, APEH felé a bejelentéseket is csak akkor kell majd megtenni. Mintha tényleg rémlene, hogy valami változás volt. De akkor ezek szerint rosszul tudom.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Állj!

Előtársasági időszak van, csak nyulfarknyi 1-5 nap. Előtársasági beszáolót nem kell közzétenni meg letétbe rakni.

Az lehet a baj, hogy az ügyvédek nem igen akarnak dolgozni, meg lehet, hogy a CB-ok két ünnep között nem tartanak nyitva!

Válasz idézéssel
Szia! Mintha úgy rémlene, hogy olyan, hogy előtársasági minőség megszűnt. Ugyanis korábban a társasági szerződés és a cégbírósági bejegyzés ideje közötti időszak előtársasági volt. Ez most jól jönne Neked. De ez, úgy tudom, már nincs. Tehát onnan él egy cég mikortól bejegyezték. Sajnos erre dec.31-ig már reális esélyed nincs.
Várj egy picit mit mondanak a Többiek.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Üdv! Hát, azt hiszem egy picit túl nyugisra vettem a figurát. Ma akartam elindítani a cégalapítást (kft) de ahol próbáltam, ott közölték, hogy már nem tudnak velem az idén foglalkozni. Persze feltételezem, hogy van kb. 3000 ügyvéd, akiknél tovább próbálkozhatok. De...

A lényeg az lenne, vagy az lett volna, hogy 2009-ben már evás lehessek. Ehhez ugye az idén meg kell lennie a cégnek. Gondolom az alapítást meg is tudom csinálni, de létezik az, hogy ehhez 2007 december 20 előtt kell létrehozni a céget??? Azt hittem (pedig tudhatnám, hogy a templomban kell) hogy elég, ha az idén megvan. Nagyon csúnya történet, ha ezt most elszúrtam.

Ha a válasz az, hogy 20-a a határidő, van-e még esély arra, hogy ezt holnap még el tudom intézni? Tehát elegendő, hogyha megkezdem a cég alapítását, vagy már patentra bejegyzett cégnek kellett volna lennem holnapra?

Ááááááááá, nem is hiszem el.

Mondjatok valamit plíz...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég