A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nemzetközi szállitmányozás, fuvarozás
Sziasztok!
Legyetek szívesek az alábbiakban segíteni:
1. Belföldi fuvarozó Kft Horvátországban lévő adóalanynak( 3. ország) fizetett forintban spedíciós díjat, adót nem tartalmaz az összeg.
Nem tudom eldönteni,hogy ezt csak egyszerűen költségre könyvelem, vagy pedig az Áfa bevallásban is kell szerepeltetni a 27. és a 67.sorban, mint 3.országbelitől igénybe vett szolgáltatás? Hogyan könyvelem?

2. Másik kérdésem, hogy ugyanezen belföldi fuvarozó Kft-től egy másik magyar adóalany rendelt meg fuvarozást harmadik országba, és ez áfa mentesen került számlázásra. Nem tudom, hogy ezt a 1165 bevallás 01.sorában kell feltüntetni vagy pedig a 94.sorban?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Szia!

Köszönöm a segítségedet!
Válasz idézéssel
Szia!

Én a cégtől nem szoktam megkapni az EUR-s számlákat. Ha a céged kapcsolatban áll egy olyan céggel, aki a külföldi áfa elszámolását megcsinálja, akkor a Shelltől kapott A4-es formátumú álló számlát eredeti példányban el kell küldeni nekik, Te egyenlőre a fénymásolt példányról könyvelsz a megjelölt Ft- összegben. Aztán majd valamikor, amikor már visszautalták az áfát 1-2 év elteltével visszakapjátok az eredeti számlákat is. A Ft-os tankolásról szintén A4-es számlát állítanak kis, de fekvő számlát, ezt pedig a szokásos módon könyveled.
Szívesen segítek, ha tudok, ez pár éve nekem is kínai volt, amíg bele nem jöttem. (Hozzáteszem, hogy először én is követelésként állítottam be az áfát, de aztán áttértem a lent említett módszerre, mivel ott már lehetetlenség lett volna követni az árfolyam elszámolását az áfa megküldésének kivezetésekor)
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Látszik, hogy teljesen be vagyok vele keveredve. Akkor ha jól értem, a Shelltől amit kapok összesítőt országonként , ezek számlának minősülnek? A cégtől megkapom a számlákat tankolásonként euróban, akkor ezekkel nem kell semmit tennem? Ha magyarországon lévő tankolás van rajta, akkor azt az adóhatósággal én számolom el ugye, és nem a megbízott cég?
Ne haragudj, hogy értetlenkedem, de eddig még nem kellett ilyennel foglalkoznom!
Ha lesz egy kis időd légyszíves válaszolj!
Válasz idézéssel
Ezt nem nagyon értem. Nálam is Shell kártyával tankolnak, de a Shell Ft-ban állítja ki a számlát a Mo-i tankolásnál és a külföldinél is. Amit külföldön tankolnak, azokat a számlákat adják le az itteni ÁFA ügyintézőknek, akik majd külföldről az áfát visszaigénylik. Az egész összeget költségként számolom el, ha megérkezik az áfa, azt egyéb bevételként, mivel még csak a 2008-2009 évi áfák jöttek vissza 2010-ben, tehát nem csökkenthetem vele a költséget.
Tehát itt nem igazán játszik közre az árfolyam, vagy pedig nem értettem jól a kérdésed!
Erika
Válasz idézéssel
Legyetek szívesek segíteni Shell kártyával történő tankolás könyvelésével kapcsolatban, most kapta meg a cég az első elszámolását:
A cég külföldön tankol Shell kártyával, majd a Shell két hetente küld összesítőt a tankolásokról, melyen szerepel Ft-ban a tankolás nettó ,áfa, bruttó összege. A cég MNB árf.használ a számv.pol.szerint, a Shell pedig más árfolyamon számolja a kiadásokat. Nem tudom, hogy ebben az esetben azon a Ft összegen könyveljek mint amin a Shell leemeli az összeget, vagy Mnb-n? Az áfát egyéb követelésként kellene könyvelni, mert állítólag ezt később meg fogja kapni vagy pedig mindent költségre könyvelek és ha az áfa megérkezik akkor a költséget ennyivel csökkentem? Ha más árfolyamon könyvelek mint amin a Shell kimutatja az áfa összegét, akkor azt áfa árf.különbözetként könyvelem?

Márti
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Előre elnézést kérek, ha már volt erről szó. :-)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy be kell-e állítani az áfabevallásban, ill. - ha igen - melyik sorban, ha egy magyar cég eu-s partnernek állít ki számlát fuvarozásról. A számla 2800 Eur-ról szól. Az is érdekelne, hogy hogy könyvelem ezt a gazd.eseményt (nem vagyok biztos, hogy jól könyveltem)? A programom nem kezeli külön a devizás tételeket. Illetve, azt is szívesen venném, ha leírnátok, hogy kell helyesen kiállítani a számlát, mivel a két számla közül mindkettő máshogy van kiállítva. Az áfakulcshoz mit kell írni?

Köszönöm a segítségeteket!

H.J.
Válasz idézéssel
2010.évtől van egy nemzetközi fuvarozó ügyfelem, nagyon sokat nyüglődök vele, az már tiszta ugy gondolom Ukrajnába történő fuvarozás esetén a számla megbontva, a belföldi ut az áfa bevallást 1-es sora, külföldi utszakasz az 87 sor.
De van olyanom is , hogy a megrendelő Slovákia aki megbizza az én magyar vállalkozómat fuvarozásra, CMR szerint az átvevő Ukrajna, az áru kiszolgálási helye Ukrajna, az áruátvételének helye Belgium nem tudom az Áfa bevallásba hová tegyem, a számlán igy szerepel nemzetközi fuvarozás 330 EUR. Várnám a segitségeket nemtudom érthető voltam-e. köszönöm szépen
Válasz idézéssel
Szabó Ildikó Írta:Sziasztok ! Most kezdtem el egyéni vállalkozónak a könyvelését aki nemzetközi fuvarozással foglalkozik. Visszaolvastam az eddigi hozzoszólásokat sokat tanultam belőle. Szeretném megkérdezni 2010-ében változott-e az Áfa tv. a fuvarozással kapcsolatban- gondolok a teljesitések helyére-. Pl. Magyarországon felrakják az árut kiszállitják Ukrajnába ott lerakják , onnan hozz árut vissza Magyarországra, fuvar áfa mentesen lett kiszámlázva, jó ez igy. Köszönöm szépen Üdv. Ildikó

szolgáltatásnyújtás áfa előirásai 2010. évtől

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_vallalkozas&id=109">http://www.euvonal.hu/index.php?op=mind ... zas&id=109</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok ! 2010. változásokkal kapcsolat szeretnék kérdezni. Az egyéni vállalkozó árut szállit ki Ukrajnába amiről a számlát áfa mentesen állitja ki, az áru fuvarozással kapcsolatban megbiz egy fuvarozót az áru kiszállitására , a magyar alvállalkozó a fuvarról áfá-s számlát állit ki az egyéni vállalkozónak, jó ez igy szerintetek. Köszönöm szépen. üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Most kezdtem el egyéni vállalkozónak a könyvelését aki nemzetközi fuvarozással foglalkozik. Visszaolvastam az eddigi hozzoszólásokat sokat tanultam belőle. Szeretném megkérdezni 2010-ében változott-e az Áfa tv. a fuvarozással kapcsolatban- gondolok a teljesitések helyére-. Pl. Magyarországon felrakják az árut kiszállitják Ukrajnába ott lerakják , onnan hozz árut vissza Magyarországra, fuvar áfa mentesen lett kiszámlázva, jó ez igy. Köszönöm szépen Üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Fuvarozó cégemnek most már hivatalos sofőrje van (nem tag és nem AM könyves, ahogy eddig).
A tagnak és az AM-esnek nem számoltunk el napidíjat és üzemanyag-megtakarítást.
Kérdésem az lenne, hogy ezek adható juttatások, vagy kötelezőek?

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy egy nemzetközi árufuvarozásban résztvevő alkalmazott jelenléti ívét hogyan töltitek?
Hogyan megy a bérszámfejtése?

Köszi a válaszokat!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőben:

Eddig fuvarozó cégekkel szállíttattuk termékeinket külföldre.
Amennyiben a jövőben teherautót bérelnénk és saját sofőrrel küldenénk az árut, milyen okmányok szükségesek?

Üdv

Giu
Válasz idézéssel
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=349">viewtopic.php?f=4&t=349</a><!-- l -->
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Abban kérnék segítségek, hogy Lengyelországba értékesítünk árut,a lengyel cég minket bízott meg a fuvar intézéséval, a terméket magyar cég fuvarozza ki és mi továbbszámlázzuk a lengyel partnernek a fuvart.
A szállítás hogyan adózik, az is mentes?
Válasz idézéssel
Egy kicsit megkeveredtem. Egy osztrák cégtől vásárolt egy magyar cég árut és továbbértékesítette Romániába. Mindenkinek van közösségi adószáma. Igen ám, de az osztrák cég hirtelen nem tudott fuvart szerezni, így a magyar cég megbízott egy fuvarozót, és a kapott fuvarszámlát tovább akarja terhelni a román cégre. Ez közvetített szolgáltatás, és ÁFA nélkül lehet számlázni, igaz?
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok! Az biztos hogy az előző hó 15-én érvényes MNB árfolyamon kell, ez évek óta nem változott. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Szerintem jobb híján igen.
Erika
Válasz idézéssel
Én nem szállítmányozással kapcsolatban kérdezem, de milyen árfolyamon kell átszámolni nem áfás EV-ónak az eurós beszerzését? Azt is MNB megelőző hónap 15.napival?
Válasz idézéssel
Elhiszem. Ha nincs leszabályozva, az sem jó. Az általad talált linkben is ezt javasolják, ezek szerint más is idejutott. Jó macerás ügyeid vannak mostanában!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
És nem fogod elhinni, de még az Apeh-ban sem tudják. Fél órát tartottam a telefont, míg megkérdezgették egymástól az ügyfelesek és jobb híján azt mondták, hogy mivel külön nincs az szja-ban az ev-nál, ezért a magánszemélyre vonatkozót alkalmazzam. Hát nem tudom, most még nem olyan nagy tételek, de lehet, hogy kinövi magát a vállalkozóm és akkor már gondban leszek.
Erika
Válasz idézéssel
Amikor először olvastam a kérdésed, akkor kapásból azt válaszoltam volna, hogy az előző hónap 15-i árfolyamot kell figyelembe venni. Az jutott eszembe, hogy ha ezek a költségek nem a vállalkozói számlájáról kerültek kifzetésre, hanem a magánszemélyesről, akkor - egy társas cég esetében - biztosan egy kiküldetési költségelszámolásos tábla keretében tenném "vállalkozóivá" a költségek elszámolhatóságát.
De az egyéni vállalkozónál annyira sete-suta az egész, ezért nem tudom. Cry
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszi Alba!

Itt találtam ezt, és ennek alapján, már úgy gondolom, mégsem jól csináltam, mert akkor az összes kiadást és bevételt a megelőző hónap 15-i árf.-on kell számolnom: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/18366/arfolyamok?wa=ADO0907">http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/te ... wa=ADO0907</a><!-- m -->
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Én kerestem az Szja tv.ben, de csak magánszemélynél találtam, a vállalkozónál nem. Ezért volt dilemmám.

Szia! Én sem könyvelek egyénit, ezért nem tudom, de ezt találtam:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/13465">http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/13465</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm lányok!

Ibi, tudom és ő is tudja, hogy a Shell kártya lenne a legjobb, de sajnos,mivel kezdő vállalkozó ilyen téren még nem állnak vele szóba, csak, ha 1 MFt kauciót kifizet. A Kft-m, aki ezzel foglalkozik, már évek óta így csinálja, s persze nekem is könnyebb a dolgom ezen a téren.

Bodza!

Nincs mindig névre szóló külf-i számla, én írom rá, vagy lebélyegzi. Szerintem az Apehnél is tudják, hogy ezt másként nem lehet.
Az tuti, hogy az ev-nál az előző havi 15-i MNB árf-ot kell használni? Én kerestem az Szja tv.ben, de csak magánszemélynél találtam, a vállalkozónál nem. Ezért volt dilemmám.
Áfával még nem kell, hogy foglalkozzak, mert annyi számlája nincs, hogy be kelljen vonni külf-i áfa visszaigénylésre céget, a kimenő számlái meg még egyenlőre Ft-ban vannak.
Erika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég