A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nemzetközi szállitmányozás, fuvarozás
Kedves KÁVÉ "Zs" !

Meg vagyok hatva, hogy igy "ismeretlenül" is karácsony hajnalán a problémámmam foglalkoztál.
Nagyon köszönöm. Szakmailag és Emberileg is.
Remélem viszonozhatom a későbbiekben, bár szívből kívánom, ne legyen pánikra okot adó problémád.

Kinyomtattam, és mivel napközben hadjárat van nálunk, az Üf-ek, majd éjjel tiszta fejjel levezetem, és megpróbálom majd a helyére tenni a könyvelésben, bár nem tudom majd a prg. h kezeli az ilyen ügyleteket.

Valószínű technikai jellegű kérdéseim lesznek még.

Bevallom, a karácsonyomra a könyvelési gondjaim rányomját a bélyegét,
de titkon reméltem, hogy nem hagytok magamra.

Mégegyszer KÖSZÖNÖM !

Üdv.: Julcsi

Ui: Esetleg könyvel valaki a Hessyn Kft./Bp./ programjaival ????

Smile
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Julka!

Most írom meg a választ, mert holnap nem érek rá.
Az első ügylet ahogyan Lilla írta sima belföldi áfás ügylet.

A második ügylet harmadik országba irányuló teherközlekedés, amelynek belföldi útszakaszra eső része adómentes, míg a külföldi útszakaszra eső része az áfa tv. területi hatályán kívüli ügylet.
A Ft-ra való átszámítás az SZJA tv. 5. § (2) bekezdése szerint az MNB hivatalos, a megszerzés napját megelőző hónap 15. napján érvényes devizaárfolyamon kell elvégezni, és a naplófőkönyvbe szerepeltetni.

A 2/b. ügylet egy külföldi szolgáltatás, amelynek Ft-ra való átszámítás az SZJA tv. 5. § (3) bekezdése szerint a kiadás felmerülését megelőző hónap 15.napján érvényes MNB devizaárfolyamon történik.
Abban az esetben azonban, ha a devizás kötelezettséget devizában fizeti ki, és a kifizetett összegnek a pénzintézet által alkalmazott eladási árfolyamáról bizonylattal rendelkezik a vállalkozó, akkor alkalmazhatja azt a forintra törtlénő átszámításhoz. (SZJA tv. 5 §. (6).

Az ÁFA bevallásba fizetendő ÁFA-ként (33.sor) és egyben levonható ÁFA-ként (62.sor) is be kell állítani, az ÁFA tv.-ben megfogalmazott árfolyamon, amely a 26.§. (1) bekezdése c.) pont szerint: a teljesítés napján érvényes MNB hivatalos devizaárfolyama.

Üdv. Zs
Válasz idézéssel
Szia Kávé !

Az "Isten" megáldjon.
Mivel még ilyet nem csináltam, ez most nagy gond és pánik.
Miután megértettem, h milyen ügylet, a könyvelési tételek és az áfa-bevallásban való szerepeltetése következik.
Köszönöm, h számíthatok Rád ill.Rátok.

Ünnepi hangulatom még nincs, de már a halat előkészitettem és fényárban úszik a ház.

Millió puszi Neked és Mindenkinek !
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én már a fatörzset sütöm, és remélem Julka is megnyugodott és az ünnepre készülődik lelkileg is.
Köszönöm a jó kívánságokat, szeretettel kívánok én is boldog karácsonyt és munkával, sikerekkel teli új évet mindnyájatoknak.

Amint ráérek, az általam vélt jó megoldást az alkalmazandó árfolyamok megjelölésével, mindenbizonnyal már csak megerősítésként - elküldöm Julka!

Üdv. Zs
Válasz idézéssel
Lilla kedves !

Most elpityeredtem. Komolyan. Számomra ez csoda, h igy ismeretlenül valaki éjjel más problémájával képes foglalkozni. / Bár én is ilyen vagyok/
A mai, rohanó, profit-hajhász világban , legtöbb ember másokon átgázolva is csak törtet és a saját boldogulását nézi.
Itt , Úgy érzem magam, mintha egy szigeten lennék, ahol egész más világ van, más törvények, humánusabb, szeretetteljes, segítőkész emberekkel.

KÖSZÖNÖM.
Megfogadom a tanácsodat, és holnap már próbálok egy kicsit az ünnepre koncentrálni. Bár, ahogy magamat ismerem, ha van 100 dolgom, és abból 99-et meg tudok csinálni, 1-et nem, akkor az az egy jár állandóan a fejemben, és azon görcsölök.

Szép jó éjszakát !
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
Kávé!

Remek a mix amit feltettél. Én már teljesen belekevertem magam. Annyira segíteni akartam Julkának, mert tudom, hogy én is mennyit kínlódtam, amikor először volt nk-i árufuvarozóm. De Julka esete számomra elég kacifántos volt, előkaptam az áfatörvényt, s a teljesítési helyekbe, indulás időpontja stb. úgy belekeveredtem, 2-szer álltam neki megírni a gondolataimat, de jobbnak láttam ha még egy kicsit várok. Azt hiszem, hogy jól is tettem.

Julka! Holnap már foglalkozz egy kicsit a karácsonyi előkészületekkel, pihenj, s majd karácsony után biztosan jobban fog menni. Ha tudok, akkor segítek, vagy Kávé, vagy Suresz, valaki biztosan itt lesz. A feltett mix-ben pedig benne van, amire szükséged van!
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Lilla és Kávé !

Lassan megbolondulok, már nem tudok 2 mondatot értelmesen leírni.
Bocsánatot kérek, az előbb összekevertelek Benneteket.

Mivel Kávé küldte a segédletet, Lilla pedig egy megerősitést.

Hálám és köszönetem természetesen Mindkettőtöknek szól!
:oops:

A két ünnep között azt a 3 nyomorult számlát a helyére kell tegyem, mert januárban nem lesz erre idő elmélkedni.
Biztos, h még lesz gondom.

Békés, boldog ünnepet Nektek !
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
Kedves Lilla !
Nem is tudom, h köszönjem meg a segédletet amit küldtél.
Nagyon köszönöm. Nem reméltem, h igy karácsony előtt valaki időt szentel rám. Gyorsan végigfutottam, de mivel már fáradt vagyok ez pedig 8 oldal, ezt tiszta fejjel kell végig elmélkednem.
Biztosan sok segitséget nyujt, h eligazodjak.
De még fogok tanácstalankodni a konkrét könyvelés és árf-al kapcsolatban.

MÁSOKNAK is ajánlom a segédletet, sok segítséget fog nyújtani.
Sajnos nekem ez lesz az első ilyen ügyletem, ezt nagyon megszenvedem.

Millió puszi.
Békés, boldog karácsonyt kívánok Neked, és a Hozzád közelállóknak !

Julcsi
Smile
Julcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segédletbe felteszek egy mixet a fuvarozásról. Ebben van olyan kérdés is, amely a második variációra ad választ.
A macedón alvállalkozótól beérkező számla véleményem szerint külföldi szolgáltatás, és ha az, akkor azt a magyar vállalkozó fordított adózás szerint (ez volt eddig a normális fordított adózás) beállítja fizetendő áfaként és egyben le is vonhatja.
Az áfa bevallásban külön soron kell szerepeltetni, de nem kell a negyedéves részletezést beadni, mivel azt csak a termék beszerzésről kell.

Üdv. zs
Válasz idézéssel
Szia Julka!

Az 1. esetben jól gondolod, mivel az indulási hely belföld, a megrendelőd is belföldi, ezért az elsődleges és másodlagos szabál értelmében is a teljesítés helye belföld, ezért az áfa 20%.

A második eseten még gondolkodnom kell.
Erika
Válasz idézéssel
---folyt---
Bocsi, de ki kellett lépnem TAFÁT nyomizni.

Ezt a macedon alváll. leszámlázta, a szla 2 nyelvű, minden lényeges magyarul is rajta va.

szállitó: macedon fuvarozó /nem eus/
vevő: magyar /fuvarozó egy.vállalkozóm/
berakodás idje /telj./ X.05.
utalás
összeg. 1550 Euro

A vállalkozóm már utalta is állitólag a Tak.Szöv-ből.

Hát ezt a 3 szlát kellene lekönyvelnem és áfaügyileg minősiteni, és valahogy az áfabevallásban szerepeltetni.

Én ugy gondoltam, hogy az első az sima belföldi fuvar, bár sántit.

A második nem közösségi ügylet, mert Macedonia még nem EUS csak kérte felvételét.

1 hete ezen tépelődök, de nem tudom honnan kezdjem, mert a szállitmányozás is külön világ.
Ha termékbeszrzés lenne, talán képes lennék /nem megcsinálni/ csak megérteni.
Itt majd lesz árf.kü.is, mert a telj. X.05, és XII-ben utalta a váll. az 1550 E-ot.

Nagyon szépen kérem, azt a kedves , aranyos, segítőkész Társamat, akinek van hasonló ügylete, segitsen ki szorult helyzetemben, mert ezt most idő hijján se tudom gyorsan kikavarni.

Most a 2 ünnep között még a könyvelésen kivűl 2006-tól önnell. kell egy
átalányadós egy.váll, most jött ide, eddig magának könyvelt, már 2 éve
átlépte az alanyi mentest, 2 évre visszam kell szla helyesbitéseket csinálnom. Nem vagyok normális, már a hangok is ezt mondják.

Előre is ezer-millió köszönet.
:oops: :oops: :oops: Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
----folyt.---

1./ saját fuvar - magyar cég megbízza az én áfás /közöss.asz-al rendelkező, egyéni váll. fuvarozómat/ h Ausztriába /Grázba/
kivigyen egy speciális eszközt megélezni, majd hozza vissza - ennyi-

fuvarmegbizás külön nincs, van egy CMR és egy szla.
CMR: áru átv.helye Magyaro.-a megbizó teleph. X.29.,
Az osztrák pecséten is X.29.

SZLA: eladó: magyar/a fuvarozó váll/
vevő: magyar
telj.idő: X.29. ,utalás
nemzetközi fuvar - Mohács- Gráz
20 % áfásan számlázva.
Ez sima belföldi fuvar /szolg./ ?

2./ A másik ügylet- a fuvart továbbadja alvállnak.
Ehhez tartozik 2 fuvarmegbizás, 2 szla, vámpapir vagy CMR /nem tudom /

Magyar papirgyár megbizza az én magyar fuvarozómat, h Macedoniába
papirt szállitson. A vállalkozóm pedig továbbadja a fuvart egy macedon
fuvarozónak.
a./ megrendelővel kötött fuvarmegb.-on szerepel:
felrakodás ideje: X.05, magyar papirgyár
Vám: vevőnél
Fuvardij: 1700 E a felrakodásnapi MNB dev.középárf.
fuvardij magyar határig: 20.000 Ft.
A vállalkozóm ezt leszámlázta:
SZLÁN: eladó: a fuvarozóm /magyar/
vevő: magyar pairgyár
utalás, telj. idő: X.05.
nemz.fuvar, feltüntetve az árf, szla Ft-ban kiállitva,
ÁFA nélkül.

b./ a fuvar továbbadása
válalkozóm és a macedon fuvarozó között van fuvarmegbizás.
feltételek hasonlók. Felrakás ideje:X.05.
fizetés: felrak.napi MNB dev.közép.árf.
1550 E /all in
....folyt köv.
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Julcsi!
Úgy látom csak ketten vagyunk itt, de sajnos én ebben nem tudok neked segíteni. Sad
(Eddig messze elkerültem a témát. Félek is h egyszer így járok mint Te.)
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Kedves Barátaim !
SOS !
Kérem, ha valaki itt jár, és jártas a témában homályosítson engem fel
nemzetközi szállitmányozás és fuvarozás tekintetében.
Eddig úgy alakult ,h nem volt exp.-imp, se közösségi ügyletem.
Most úgy hirtelen rámszakadt. Igy a havi áfák, meg feltöltések, őstermelő és TAFÁk kereszttüzében, úgy érzem, h egyedül ezt most nem tudom felfogni, de lekönyvelni és áfaügyileg lerendezni meg pláne.

Végig bogarásztam itt ezt a témát, nem túl sokan foglalkozunk vele.

LILLA és SURESZ , ha látjátok SOS, légyszi, ugy láttam Nektek van hasonló.

Eddig 2 ügyletet bonyolitott, az egyik saját fuvar, a másik szállitmányozás, azaz továbbadta alváll.-nak.

/Ezt most egyszer megpróbálom felvinni, utána folytatom, tegnap 3-szor
se sikerült/
Julcsi

----------- folyt.köv.-----
Julcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég