A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Sziasztok!

Köszönöm Klári, sejtettem. Túl vagyunk rajta, a 7 bejelentést két és fél órát nézték, írtak, nyilatkoztattak, de mivel rendben volt minden, nagyon normálisak voltak.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Ezt hívom és "Aluljárós könyvvizsálónak". Jó pár évvel ezelőtt volt egyik cégünknbek olyan könyvvizsgálója, akinek a fő adaot (MSZE, MFÖ stb) megadtuk telefonon akkor az ASTORIA aluljáróban 50 e Ft ellenében az ügyvezető kezébe yomta az auditot. Szerintem a januári pénzforgalom alapján el tudod dönteni, hogy mi lett volna a PIE ill AIE és megállapíthatod, hogy jelentős, vagy sem. Én átlépném a problémát egy jegyzőkönyvvel és egy tulajdonosoknak írt levéllel ill  ha szükséges a 29-est önellenőrízném.

Szia Kriszta!

Csak azt kérheti amire a megbízója szólt. Ha ki akarja egészíteni, akkor Neked + idő jár.

Szia Kriszta!
Számlázt ki piaci áron a bérletet Áfa mentesen persze. Kössz egy megállapodást az alapítvánnyal, hogy ez a Te felajánlásod részükre. Kérj erre vonatkozóan év végén egy igazolást is és számold el egyszer A 91-BEN szépen sorban és  a 86-ban évvvégén egyösszegben.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!

Gondoltam rá, de lehet, hogy 2016. évben sem volt elhatárolás, ráadásul a teljes 2017. évi könyvelésért is én felelek. Egyébként elértem ma a könyvelőt. Mikor elmondtam a hibákat gondolván arra, talán van ésszerű magyarázat, lerázott azzal, hogy semmilyen anyagot nem tud küldeni email-be. Sem ide ÁFA analitikát, sem naplót. Pedig azokból kiszedhettem volna ami nekem kell. Egyébként könyvvizsgáló. Lehet olyan, hogy egy könyvvizsgáló elfelejti az elhatárolást? Vagy elnézte a mérleg típusát, mikrogazd. beszámolónak hitte?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Volt már EKAER-ellenőrzése valakinek? Összekészítettem a bizonylatokat, amiket kért a NAV, kérhet mást is?
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Egy egyéni vállalkozó a vállalkozásában lévő ingatlan egy részét oda szeretné adni egy alapítványnak, akik a hétköznapokon  napi 2 órában ebédet osztanak. Ezt ingyenesen szeretné odaadni.

Az ingatlan bérbeadás szerepel a tevékenységi körében, és nem választott rá áfa fizetést.
Van ezzel valami  teendőnk?

Gondolok itt  szja, áfa ,..... 
Elég egy szerződés, hogy ingyenesen  adja bérbe???

Üdv.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Én már több ízben jártam így, hidd el a leggyorsabb, leghatékonysabb ha te magad elkészíted a beszámoló önellenőrzését (ha a küszöbök igénylik) és természetesen a módosított 29-est. Természetesen megfelelő díjazás ellenében. Tapasztalatom szerint, az előző könyvelővel való küzdelem beláthatatlan, eredménytelen és ráadásul a januári tételekben a probléma visszaköszön.

Válasz idézéssel
Könyvelés72!

A feljegyzés, mint írtam, megcsinálom, az új ügyvezető, a régi ügyfelem megkapja, de rajta ez nem fog segíteni. A kimenő számláknál mindenképpen van elhatárolás, hiszen január 8-án állították ki. A költségszámlák kifizetése a pénztárból szintén 2018. januárjában történt meg, a számlaszámokra hivatkozva. Tehát az elhatárolásokat nem lehet kikerülni. Nincs számviteli politikám, de nem hiszem, hogy olyan hamar zárna, hogy ezek a számlák ne férnének bele. Tanulság, ha használt autót nem veszünk, mielőtt a szerelőnk nem nézi, úgy céget sem szabad venni, anélkül, hogy egy könyvelő ne ellenőrizze. Csak az a baj, nekem kell megoldást találnom, hogy az új ügyvezető esetleg ne járjon rosszul!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Mindenképpen készíts róla feljegyzést, üv-vel aláíratva. Meg kellene próbálni felvenni a kapcsolatot a régi
könyvelővel, rákérdezni, hogy egyáltalán látta-e ezeket a számlákat ( nem-e esetleg a számv.politikába meghatározott
zárlati dátumon túl érkezetek). Semmi esetre sem időbeli elhatárolások lesznek ha még a politikában meghatározott idő előtt
érkeztek, hanem vevőkre és szállítókra kell könyvelni.
Válasz idézéssel
Az egyik ügyfelem vett most vett egy céget, amit én fogok könyvelni visszamenőleg 2018.01.01-vel. Az előző könyvelő a tavalyi év zárásánál nem könyvelt aktív és passzív elhatárolásokat, pedig több számla is van 2018. 01. havi dátummal, ahol a számla szöveges részében 2017.12. havi teljesítés szerepel, és a cég egyszerűsített éves beszámolót készített. Költség oldalon kb. 10-12 millió, bevétel oldalon 6-7 millió Ft. A könyvelőt nem tudom elérni azon a telefonszámon, amit az ÁFA bevalláson feltüntetett!!! Arra gondoltam, írok egy feljegyzést az új ügyvezetőnek amiben leírom a hibákat, átadom a számlákat azzal, hogy 2017. évre visszamenőleg könyveljék le, új mérleget és társasági adóbevallást csináljanak. Valakinek esetleg nincs más ötlete? Nem tudom, hogy tudja ezt elintézni az ügyfelem! Lehet, hogy sehogy. Én le leszek fedezve, de ő mit tud csinálni ezzel a papírral? NAV ellenőrzésnél tovább háríthatja a felelősséget, de nem hiszem, hogy a régi tulaj bármit is fog fizetni! Én meg nem akarok belenyúlni a 2017. évi könyvelésbe!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Naggyából ebben benne van igaz ez egy küldöldinek Magyarországon mit kell tennie ha mondjuk terméket értékesit de ez vonakozik a magyarnak ha külföldön terméket értékesit kell az adott országban adószámnak lennie az ottani áfát kell alkalmazni és ott kell áfa bevallásokat beadni persze lehet adómentes is mit nálunk az alanyi adómentességi határ a lényeg az adott ország adózása vonatkozik rá.

https://adozasrolerthetoen.blog.hu/2016/...ldi_cegnek
Válasz idézéssel
Szia Placebo!

Megkérlek ha lesz időd fejtsd ki bővebben amit írtál??!!
Harakiri

Hello!

Termékértékesités ahol megvalosul ténylegesen AT vagy De,külföldi adószám áfa bevallás külföldön,...
Válasz idézéssel
Köszönöm, ezek szerint ingóság. Erre nem gondoltam, de logikus! Arra azért kíváncsi lennék, lesz-e olyan partner, aki elfogadja fizető eszköznek az aranyat! De az elgondolás jó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Hírtelen ez találtam:
http://iriszoffice.hu/befektetesi-arany-gyik/
Válasz idézéssel
Tudna valaki felvilágosítást adni a befektetési arany értékesítésével kapcsolatban? Egyik ügyfelem befektetési aranyat akar vásárolni,mert a bankban alig kap kamatot. Eladást úgy oldaná meg, hogy nagyobb kifizetésnél azzal fizetne, ne kelljen az arany visszaváltásánál plusz pénzt fizetnie. Lehet külföldi ügyfél is akiken majd elad. Eddig annyit tudok, hogy simán tud venni, nem kell hozzá engedély. Mivel nem üzletszerűen foglalkozna vele, a tevékenységei közé sem akarom felvenni, befektetett eszközök közé könyvelném, nem pedig készletre.  A külföldi ügyfél meg engedéllyel kiviheti az országból. De az már az ő dolga.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!

Kifejtenéd bővebben???

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Termékértékesités ahol megvalosul ténylegesen AT vagy De,külföldi adószám áfa bevallás külföldön,...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valaki mozgó büfét akar üzemeltetni, lángost és  szalámit, kolbászt árulna.
A csavar a dologban, hogy Magyarországon kívül is, Ausztria és Németország területén.
A kérdésem, hogy ezen esetben hol a teljesítés helye, amikor külföldön dolgozik?
Milyen bizonylatot ad külföldön.?
Feltettem a kérdést az Adózóna szakértőjének, kaptam is választ, de nem "kerek" a dolog,
a teljesítés helye szakértői vélemény szerint  mivel ez termék értékesítés külföld és ott adózik.

-Valamikor én az Utasellátónál dolgoztam, pontosan ez a szisztéma volt, forgalmaztunk ételt, italt,
de mindig magyarországi volt a teljesítés, függetlenül, hogy melyik ország területén jártunk.
Most hogyan valójában??
Esetleg, ha "több" a lángos mint a kész szalámi akkor szolgáltatás és magyarországi a teljesítés
, magyar nyugtát ad a vállalkozó??
Remélem többen tudjuk kivesézni a témát, bár lehet, hogy csak nekem "magas" a téma!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Amit a gégész ír fel azt elszámoljuk, de amit a házirvos azt nem. Mindig a konkrét estben döntjük el, hogy ha nem lenne  művész akkor felhasználná-e a dolgot, vagy sem. Pl most volt egz eset. Próbát énekelt Milánúban egyikük. Tovább utazott nyaralni Sziciliába. Csaka Milánó oda vissza repjegyet számoltuk el a többit nem.

Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klárika!

A gyógyszertárban vásárolt vitamínokat ,gyógyszereket és egyéb termékete is elszámoltok?

Pont az  a bajom ,hogy én sok mindenre azt gondolom, hogy a magánéletben is használható.

Mi legyen a rendező elv,soha nem volt még művészekkel dolgom mint könyvelő.

Köszönöm ha kiokosítanál.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Itt vagyok már (csak egy hétig nem voltam gép közelben).
De elszámolhtó. Sok ének- és színművésznek könyvelünk. Igen elszámoljuk a sminket, a gégészt, a jelmezeket, a fellépő ruhát. A rendező elv: azt a dolgot amit akkor is megvennének ha nem lennének énekesek vagy színészek nem számoljuk el ami viszont a szakmából eredő + azt igen tljes egészében.

Válasz idézéssel
Szia! Dehogy számolható el, tudom nem egyszerű én megmondtam nekik, hogy nem így működik.
Aztán ha csak ragaszkodik akkor a számla mellé írattam egy papírt, hogy kizárólag vállalkozási célra használja a számlával igazolt dolgokat, mert én felelősséget nem tudok érte vállalni, rögtön a következő hónaptól már felére csökkent a hozott számla mennyiség.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!

Pont ez a bajom,hogy eddig mindet elszámoltak,annyi gyógyszretári termék(vitamin,gyógyszer egyebek)ami az egész országnak elég lenne.Érvem nekem is az színházban van fodrász sőt mi több jelmez is , mert önálló felkérése ami a saját ruhájában történne kevés van, bajom, hogy ismert a színésznőről van szó. Főnököm köti az ebet a karóhoz, hogy minden elszámolható.

Köszi,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Amiket el szoktam számolni, ruha ,cipő, smink, de gyógyszerek és egyéb olyan dolgok amiket akkor is kellene használnia ha nem színésznő lenne azokat nem. Fodrász és kozmetikus sem , mert a színházban van kivéve, ha mindent neki kell fizetnie, nekem olyan volt aki előadóesteken lépett fel és mindent maga intézett.
Válasz idézéssel
Senki nem könyvel művészeket(Bt, Kft.)vállakozási formában,holnapra meg kellene világosodnom.

Tud valaki velem együtt gondolkodni.

Nagyon köszönöm!!!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Valaki esetleg?

Segítséget szertenék kérni,előadóművészeti tevékenység(színésznő),most jelenkezett a könyvelőirodába ahol dolgozom.
Előző könyvelője mindent levont amiről számlát hozott(pl.virág ,gyógyszertár, fodrász,ruha stb)szerintem nem helyesen.
Szerintetek van valami előírás erre miket lehet levonásba helyezni?Elgondolodtató a voltkönyvelője szerint minden levonható,mert a náluk a test és a lélek karbantartásába minden költség bele fér,hát sajnos én nem így gondolom nem szeretném ezen a vonalon könyvelni,vitám van a főnökömmel ez miatt.Megakarja nagyon tartani, mert az egész család könyvelését ide hoznák.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Pmarcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég