A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Köszönöm, Klári!
Válasz idézéssel
Igen!

TSz.módosítás kell hozzá. A CB egy ablakos rendszerben jelenti a fióktelephelyet.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Bt-nek eddig nem volt telephelye, csak székhelye. Most egy másik városban bérel egy fodrászüzletben egy helyet.
Ez most telephely, kötelező jelentgetni?
Társasági szerződés módosítás is kell hozzá?
Légyszi aki tud, segítsen, nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel
Kati, Balu, köszönöm!!
Válasz idézéssel
Bocsánat előbb járt a kezem, mint az eszem. Így a válasz igen.
Balu
Válasz idézéssel
Szia Balu!

Miért nem?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Novill! Nem.
Balu
Válasz idézéssel
Termőföld eladásnál ugyanúgy csökkenthető a jövedelem a hatodik év után a 10-10%-okkal, mint lakás eladásnál?
Válasz idézéssel
Sziasztok!!

0858-ast önellenőrzött már valaki??
Miért van az 2008-ba, ha kitöltöm az önellenőrzési lapot, beírom a kötelezettség alapjának különbözetét pl -25300.- akkor a 68. sorba nem csak a kötelezettség összegét összegzi - előjellel, hanem az alapot is összeadja így pl a nyubába kétszer -25.300 az -50.600.-

Aztán az egészség biztosítási járuléknál is minden sorba be kell írni - előjellel a kötelezettség alapjának különbözetét, ő automatica beírja a kötelezettség különbözetet - előjelle, ami tökéletes, csak a 73. sorba a 69-72. sorba beírt alapot négyszeresen veszi így az alaphoz nekem beír -101.200.- at, tavalyi 58-ason csak a kötelezettséget összesítette az alapot nem, ez egy badarság szerintem, látta már ezt valaki??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!
Igen!

Szia: Tündi
Válasz idézéssel
És ugye 3 hónapra?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Jár neki, mert a táppénz bérjövedelemnek számít. Az ev ügyvédnek is jár, akkor gondolom neki is.

Üdv. Tündi
Válasz idézéssel
Szeretnék megerősítést kapni!

Ügyvédi iroda, személyesen közreműködő ügyvédje táppénzen volt március 25-május05-ig. Ilyenkor jár neki az adó jóváírás ugye 3 hónapra???? :?
Válasz idézéssel
Csilluka!
Ha nem akar külön nyilvántartást a kétféle dologról mehet egy számlára.
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó üzemeltet sörözőt az alsó szinten, discot a felsőn (ugyanazon épület). Működési engedély van külön-külön. Az árubeszerzésnél külön számlát kell kérni a két tevékenységre, vagy mehet egy számlára?

Kérlek, segítsetek, ha tudtok!
Válasz idézéssel
szióka MINDENKINEK

Ha minden igaz mai nap lehet hogy megtudom adni Nektek is, hogy mi alapján lehetséges átsorolni MunkaTörvénykönyv alá főállásu munkaviszonyba a tulajdonosok (társ.vállalkozók) jogviszonyát.

Egyébként 2006.jan.01-től szigoritották, hogy ha 1% tul.hányaddal rendelkező társ.vállalkozó volt valaki, kizárólag társ.tag joviszonya lehetett, 2006.előtti időszakban 50 %-felüli nem lehetett csak társ.vállalkozó. 2008.09.01-től jött ki állásfoglalás, amely alapján belehet ismét sorolni a tulajdonosokat társ.váll.ból- munkaviszony jogvisz.alá.

Most várom az információt, amint megkapom felteszem pusz zsabónap

Megj: az 50% feletti tulj hányadnál azzal támasztották alá, hogy önmaga munkáltatója nem lehet - önmaga felett nem gyakorolhatja a munk.jogokat. 1%-nál - szigoritás - hogy na de ne már - hát vagyona van a cégbenSmile)))))))))))))))))))))))
Viszont az a társaság ahol rögzitve volt, hogy 50 % alatti tulj. hányad van mindenkinek, továbbá nevén volt nevezve hogy ki gyakorolja a munkáltatói jogot és csak 2007 vagy később azaz 5 éven belül változás társ.szerződésben rögzitettek alapján nem kellett hogy legyen , azok 2006.január 01-után is maradhattak addig az időpontig, amig nem kellett valami oknál fogva változást eszközölni a társ.szerződésükben.

pusz zsabónap :roll: :wink: javitok: 2007.09.01-től jött ki az új
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klári!
Megint egy nagy okos aki mindent jobban tud, én sem hallottam,de az még nem jelent semmit a mai világban.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!

Se nem láttam, se nem hallottam!

Válasz idézéssel
Ha-jaj Marcsi!

Jártam én I fok-II fok amikor nem csak csöngött, de kolompolt is és nem hallgattam rá, mert megesett a szívem szegényen. Legutóbb meg akartak bírságolni, mert azt mertem mondani, hogy a kirendelt könyvszakértő megtéveszti a T Bíróságot. Igazuk volt, mert nekem mint tanúnak tilos a minősítés.
Jól tetted, hogy elzavartad.
(Tényleg éljenek a hastáncosnők. A fiam barátnője űzi ezt a szép sportot.)

Válasz idézéssel
Valaki tud ebben segíteni????
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti tudtok arról, hogy egy kft ügyvezetője ha 25 %-ban tulajdonos akkor nem lehet alkalmazott.
Lehet, hogy el vagyok maradva ,de én ilyet nem olvastam sehol.
A kft ügyvezetője az ügyvezetői teendőit a megbizás alapján látja el, a munkáját pedig végezheti alkalmazottként, de a társasági szerződésben ezt le kell fektetni, és ugyis módisítani kell a társasági szerződést, így abba egyértelmüen le kell irni.Vagy nem jól tudom.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Marcsi!

(Jó a tánckendőd Big Grin )
Éves szinten összesen hogy áll?

aranyos vagy (éljenek a hastáncos könyvelők Big Grin )...közben megoldottam a dolgot...
Visszaadtam a könyvelési anyagát és megkértem, hogy vigye máshoz nem tudok segíteni. A probléma ugyanis tovább gyűrűződött és egészen 2006 elejéig nyúlt vissza valami zűrös ügylettel egybeépítve, amitől kirázott a hideg és a vészcsengőim elkezdtek vadul csilingelni...
Soha nem csináltam még ilyet, de most már láttam magam egy bírósági tárgyaláson megidézve... :roll:
Te/ti jártál/jártatok már így?
Marcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

(Jó a tánckendőd Big Grin )
Éves szinten összesen hogy áll?

Válasz idézéssel
Sziasztok, keresztkérdésem lenne...
Hasonlóan kedves és minden bizonylatot időben leadó :twisted: ügyfelem éves áfa bevalló 2007-ben, tehát holnap áfabevallás. Mit csinált a nagy agyával? Ma hozott egy jó nagy számlát még 2. né-re vonatkozóan, amitől már akkor átment negyedévesbe...
Kérdésem: szerintetek e nélkül a számla nélkül holnap adjam be az éveset, és utána önrevíziózzam mondjuk 2 nap múlva (visszaigénylés lesz), vagy késett bevallásként negyedéveset adjak be 2.3.4 negyedévre...

Segítség! :oops:
Köszi
Marcsi
Válasz idézéssel
hálás köszönet mindenkinek!!!
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég