A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Biztos, hogy jövőre a 0853-on

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
gzoli Írta:Sziasztok!

Tudna vki segíteni, hogy kieg.tev.egyéni vállalkozó 4350Ft-os EÜSZJ-át
hol, melyik nyomin vallom be????????????
Szia!
Valószínűleg majd a 0853-ason jövőre. Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna vki segíteni, hogy kieg.tev.egyéni vállalkozó 4350Ft-os EÜSZJ-át
hol, melyik nyomin vallom be????????????
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A különadó fogalmával nem vagyok tisztában. Egyéni vállalkozónak mikor, és mennyit kell fizetni, minek az alapja után. Az mindegy-e hogy az éves bevétele mennyi, vagy a kivét is fontos-e.
doska
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Ivettke04 Írta:Szia Mónika!
Csak azt az egy M-et kell az A-hoz hozzárendelve küldened, helyesbítésként.
Üdv.

Ivett!

Köszi! :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
:oops: már biztosan a könyökötökön jön ki, de én még most sem tudom, hogy a jövedelem minimumot milyen elvek alapján kell megfizetni. Nincs lpélda hozzá sehol, és teljesen tapasztalatlan vagyok e téren. Kérem, amelyikőtök egyszerűen el tudná mondani, hogy mikor melyik táblát és melyik kódot, egyedül a kezdőket értem. :x :?:
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Csak azt az egy M-et kell az A-hoz hozzárendelve küldened, helyesbítésként.
Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

"Az a biztos ha megkéredezem", hogy ha a decemberi 0708-ason ahol egyébként 10 alkalmazottat jelentettem és az egyik AM-könyvesnek 1 nappal kevesebbet írtam akkor elég ha helyesbítem a jó adatokkal az az _EGY AM könyvest hozzárendelem az A-hoz és csak ezt küldöm el helyesbítésként, vagy a többit is el kell küldenem változatlan formában??? Ugye csak azt az egyet??
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Az előtársaságis beszámolókra?

Mónika! A kérdésem arra irányult, hogy az előtársaságis beszámolók esetében is szoktak küldeni fizetési felszólítást? Mert az én előtársaságom, aki pár éve nem fizette be, nem jött semmiféle felszólítás. A rendes beszámolókra már igen. De szerintem a lényeg a lényeg, hogy az előtársasági időszak sem kivétel.
Erika
Válasz idézéssel
Igen az előtársasági beszámolóra is fizetni kell, vagy addig nem teszik közzé, de felszólítanak, ha nincs rendezve!
Válasz idézéssel
Az előtársaságis beszámolókra?
Erika
Válasz idézéssel
Lilla! nekem az ügyfelek mindig okt, november körül kapják a csekket...., meg az emlékeztető levelet..../ már aki nem fizet..../

Üdv: Alexiarven
Válasz idézéssel
András Írta:Sziasztok!

Egyéni válallkozó kivétje után kell fizetni szakképzési hozzájárulást!?
Nem.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni válallkozó kivétje után kell fizetni szakképzési hozzájárulást!?
Válasz idézéssel
Nem szólítanak fel, ha jól emlékszem 3 éve volt olyan, akivel nem fizettettem be, mert én is úgy gondoltam, hogy nem kell. De felszólítás nem jött. Egyszerűen csak nem teszik közzé a beszámolót addig.
Erika
Válasz idézéssel
Tünde! Fel fognak szólítani a befizetésre, ráérsz majd akkor vacillálni.... Üdv: Alexiarven
Válasz idézéssel
Erika, köszi. Akkor ezután fizettetem én is.
Tünde
Válasz idézéssel
Szerintem ugyanúgy be kell fizetni, legalábbis én mindig be szoktam fizettetni, s számlát kapnak utólag.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most elbizonytalanodtam, az előtársasági beszámolónál is fizetni kell(ett volna) a közzétételi díjat? :oops: Eddig nem hiányolták az elmaradást, piszkálni ezeket már nem akarom (tudom, nem akarás kérdése...).
Most van egy előtárs. zárásom, erre már befizettessem? :oops:
Tünde
Válasz idézéssel
Alexiarven, köszi!
Válasz idézéssel
NOVILL Nem tudom, hogy változott volna.
Az elektronyos pedig minden cégformánál 3000 FT
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az éves beszámoló közzétételi díja bt esetében maradt az 5000 Ft?
(Bocs, hogy januárban ilyet kérdezek, de soron kívül zárom az egyik céget)
Válasz idézéssel
Maresz Írta:Sziasztok!
Evás egyéni vállalkozó eladja még áfás korában vásárolt tárgyi eszközeit.
Jól értelmezem, hogy nem kell áfát fizetnie arányositás miatt, mert az eladás után az evában áfát is fizet?

Ezt az apeh honlapon találtam.

Az egyszerűsített vállalkozói adóval kapcsolatos kérdések és válaszok II.
2003.01.03.
1. Amennyiben az evá-s időszak alatt történik a tárgyi eszközök kivonása, akkor azt termékértékesítésnek kell tekinteni és az áfát is meg kell fizetni?

Az eszközöknek az evá-s időszakban történő kivonása miatt nem keletkezik áfa fizetési kötelezettség, így azt nem is kell bevallani.
Maresz
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Evás egyéni vállalkozó eladja még áfás korában vásárolt tárgyi eszközeit.
Jól értelmezem, hogy nem kell áfát fizetnie arányositás miatt, mert az eladás után az evában áfát is fizet?
Maresz
Válasz idézéssel
zsabonap Írta:BerzsuSmile
... Azonban ha cifrázza különböző kedvezményekkel, forrás ad.köteles kamat, lakásértékesítés stb-vel - minden további nélkül mondhatja a cég, hogy n e m, vigye szakemberhez.

üdvözöllek iboSmile

Szia Zsabonap!
Üdvözöllek a Fórumon!
Az idézett részben egyetértek Veled, bár akinek ilyen cifrább ügye van, az - tapasztalatom szerint - nem is kéri a munkáltatóit. Ők külön szokták jelezni, hogy ugye megcsinálom nekik az 53-t, vagy maguk elkészítik. Más kérdés, hogy vannak esetek, amikor a szja törvény szerint nem is nyilatkozhat a dolgozó a munkáltatóira, pl. azt hiszem az ingatlan értékesítés ilyen, de meg nem mondom most pontosan.
Egyébként a dolgozó kérheti a munkáltatói adóbevallást, de ugyebár a tavalyi tv.mód. ezt is jól megkavarta.
És hát igen...a mi munkánk a 08-asokkal jóval több lett, de ez a kutyát sem érdekli.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég