A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Sziasztok!
Árnyaltabb a kérdés. A cégtörvény ezt mondja:

"A cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég társasági szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglalt olyan tartós, önállósult üzleti (üzemi) letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található, a cég fióktelepe pedig olyan telephely, amely más településen - magyar cég külföldön lévő fióktelepe esetén más országban - van, mint a cég székhelye. Ez a szabály irányadó a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, illetve a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete esetében is. Amennyiben a cég telephellyel vagy fiókteleppel rendelkezik, úgy azt a cégjegyzékben fel kell tüntetni.”

A NAV-nak mindenképen be kel jelenteni, na meg az önkorinak is (IPAD). A lényeg a tartósságon van. Ha nem tartós, mert ha pld. csak dinnyét árusít az ingatlanban, elegendő a NAV és önkori. Ha rendes zöldségüzeletet nzit, akkor CB.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Tamás, köszi!
Naiv kérdés, de így a cégkivonatba is bekerül amúgy?
Válasz idézéssel
Én úgy tudom, elég a T201T. Csak a székhelyet kell ügyvéddel intéztetni. Én már évek óta így csinálom, még nem szóltak, hogy rossz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kft. másik városban telephelyet létesít.  Ehhez kell társasági szerződés módosítás ügyvédnél, vagy elég, ha én jelentem a T201T nyomtatványon?

Köszönöm előre is, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Hello!
A sztv-ben:
60. § (1) A valutapénztárba bekerülő valutakészletet, a devizaszámlára kerülő devizát, a külföldi pénzértékre szóló követelést, befektetett pénzügyi eszközt, értékpapírt, illetve kötelezettséget a bekerülés napjára, illetve a szerződés szerinti teljesítés napjára vonatkozó - a (4)-(6) bekezdés szerinti - devizaárfolyamon átszámított forintértéken kell a könyvviteli nyilvántartásba felvenni,

(4)A valutakészlet, a devizaszámlán lévő deviza, a külföldi pénzértékre szóló követelés, befektetett pénzügyi eszköz, értékpapír (a továbbiakban együtt: külföldi pénzértékre szóló eszköz), illetve kötelezettség (1)-(2) bekezdés szerinti forintértékének meghatározásakor a valutát, a devizát - a választott - hitelintézet által meghirdetett devizavételi és devizaeladási árfolyamának átlagán, vagy a Magyar Nemzeti Bank, illetve az Európai Központi Bank által közzétett, hivatalos devizaárfolyamon kell forintra átszámítani.
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!

Köszönöm szépen,sajnos a pénztárat át kell könyvelnem, mert a kiadásnál is az otp közép árfolyammal dolgoztam.
Ezek szerint csak a deviza vételi/eladási átlagán dolgozhatok nem tudom honnan vettem ,hogy az ott lévő közép árfolyam jó lehet számomra.Kérlek nyugtass már meg ,hogy csak a deviza vételi/eladási átlagán dolgozhatok ne foglalkozzak a valuta és a közép árfolyammal.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!!
Válasz idézéssel
Hello!
Ugy tudom normál 30nap az ügyintézés
Válasz idézéssel
Sziasztok!
FAG nyomtatványon beküldött részletfizetési kérelemre kb. mennyi idő múlva jött Nektek bármi reagálás a NAV-tól?
06.05-én küldtem be, és még semmi.
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Hello!
Igen fordulónapra átértékeled és azokkal az árfolyam átlagokkal csökkented, valutapénztárba is a választott bank deviza átlagán kerül és kiadásnál meg a 382 átlagán
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!

A devizabetét számla így már világos számomra,azt kérdezném még ezzel kapcsolatban ha ebben az évben nem érkezik rá utalás akkor az év végi vételi/eladási átlagán kell számolni a januárban átutalt tagdíjat?
A valutapénztárnál mi a követendő séma,itt mit kell nézni.

Köszönöm ha szánsz rám időt.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Példa:
A devizabetét-számlára a bankkivonat alapján az otp kivonaton lévő napon bekerül a könyvelésbe az otp átlag árfolyamon vételi/eladási átlagán
2019.06.23 T3861 K911 1000euro 312 000ft az árfolyam 312Ft
2019.06.24 T3861 K911  500euro  158 000ft az árfolyam 316Ft
bank napló-bevétel jelöl devizás ott pedig be kell írni az árfolyamot -csak az mnb-t kérdezi le a program az Átlag nem az otp napi átlaga hanem 3861 számla átlaga

Kiadás 2019.06.25 T539 K3861 1100euro FIFO-val:1000euro 312ft árfolyamon és még 100euro 316Ft árfolyamon=343 600ft 
                                                            Átlag árfolyammal:312 000+158 000/1500=313FTX1100euro=344 000ft és ha most választod az Átlag gombot ott 313 lesz nem kell számolgatnod a program kiszámolja
Válasz idézéssel
Szia!
Nagyon köszönöm a törődésed:-)))

A szállító mappában találtam ezt a feljegyzést mögötte van egy nem bizonylat szerű értesítés ,hogy a magyar szakszervezet hány főt tagot vallott be a a FERPA és ESZSZ európai szakszervezet felé,ebből ők megküldik az aktuális díjat eur-ban.
Ezek szerint tegyem a bank mögé a feljegyzést és innen könyveljem a rögtön az 539 alábontás főkönyvi számra.
Az a bajom ,hogy nem értem honnan lesz meg a szám a 386 átlaga ha nem nézem az otp által közzé tett árfolyamokat.
az rlb-ben tudom ,hogy a kiadásnál rögtön figyelmeztet a a pénztárnál és a banknál is ha a kiadást nem az átlagon veszed ,de itt már automatikusan tölti a mindenkori MNB árfolyamát,mit írok az MNB árfolyam helyére ,hogy megtudjam nyomni az átlagot,attól félek ,hogy az eddig felkönyvelt valutapénztáram sem jó lett könyvelve.
Már maga a valuta és a deviza is mumus számomra,mikor beszélünk valutáról(mert folyamatosan valutapénztárt emlegetünk és a pénztárjelentésen pedig deviza pénztár van)mikor devizáról,(aki kitalálta kapja be a bal bokámat).
Válasz idézéssel
Hello!
Na tehát nem kapod hanem te fizeted,nincs számla T53 K3861 de itt a 386on az átlag vagy fifoval kell csökkentened nem az otp átlaggal az az számlaszám átlaga nem az otp deviza átlaga az a bekerülésnél kell az T53-as számlánál nem kell igy nincs árfolyam különbözet.
T53 K3861 nincs árfolyam különbözet
T4542 K3861 lenne árfolyam különbözet
Válasz idézéssel
Köszönöm Klárika!

Kettősben könyvelek,hát biztos nem jó ,de megnéztem a bankot mikor utalták át a tagdíjat és azt állítom be teljesítésnek,mert itt
csak két dátum van a feljegyzés napja és az utalási határidő,az otp -nél vettem az aznapi közép árfolyamot így ha minden igaz nem árfolyam difi.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Menni fog. Ha egyszresben könyvelsz akkor a kifizetés napja, Ha kettőben akkor mindig a teljesítés napja és ha kifizeik cicózni kell az árf.különb.-tel. Ezt szeintem tett a kif. napra.

Válasz idézéssel
Szia Klárika!

Tépem a hajam ,hogy itt mik vannak itt soha nem lesz rend:-(((((
El sem tudtam képzelni ezt a fejetlenséget.
Nekem teljesen új a projekt elszámolás ,de nem látom benne a logikát.
A főnököm nem ért a könyveléshez segíteni sem tud csak akadékoskodik ,hogy egy másik szakszervezetben így csinálják mert felhívta őket ,de én nem értek egyet vele szóval nehéz dolgom van.az előző könyvelő nem kontírozott semmit így nulla a mankóm.
Devizától hullik a hajam abba hagytam a valuta pénztár könyvelését mert már annyit sem értek belőle mint eddig elkezdtem a szállítót mert ebből még egy mappa sincs lekönyvelve mondanom se kell 5 vastaggerincű teli van több száz számla és már is elakadtam.

A FERPA Brüsszel tagdíjat fizetnek eur-ban feljegyzés van és valami nem számla mögötte ezt biztos be kellene tenni a szállítóba és a fogós kérdés melyik napot nézzem a forintra váltásnál  az otp oldalán.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Na olyan körülmények között állsz neki devizás tételeket könyvelni, hogy most megtanulod a szakmánk egyik bonyolult részét. Simán sem egyszerű de egy szakszervezetnél nem piskóta. Annak idején középsuliban 16 órában próbáltam az ifjak fejébe beletunkolni több kevesebb sikerre.
Na egyszerüen. Elsőként győződj megarról, hogy nincs választott bankja a cégnek. Ha nincs gyorsan válaszd az MNB-t és jelentsd be a NAV-nak.
Nézzük ha Te adsz ki számlást Eur-ban. A számla kibocsátásakor (ha Áfás vagy) az Áfát fel kell Ft-ban is tüntetni  a teljesítés napi közzé tett árfolyammal való szorzás útján. Kapsz meg. Kettősben a való könyveléshez ugyanezt az árfolyamost használod. ermészetesen forintban könyvelsz.
Amikor a vevő fizet devizában éa neked csak Ft számlád van arra érkezik Ft-ban a lóvé. Ey biztos nem anny Ft mint amit a könyvek követelésként artlmaznak. A kettő közötti különbözetet árfolyamnyereség/veszteségkén kell könyvelni előjeltől függően.
Kérdezz, mert ez baromi szerteágazó. Ha tudok segitek.

Válasz idézéssel
Hello!
Na az otp-s bankkivonaton nincs árfolyam miért is lenne az bekerül oda aztán ottvan ,árfolyam a könyvelésben lesz mivel forintban kell könyvelni.A deviza rákerül a számlára jön a bankkivonat azon lenézed milyen napon került be és rákönyveled a 386XX számlaszámra a bekerülésnapi átlagárfolyamon ha nincs az mnb választva -vételi eladási átlag - a választott hitelintézeti ahol az elszámolási számla van.Ha csökken van kiadás a bankból akkor a könyvelési számlán lévő bekerülési árfolyamok átlagán vagy fifoval csökkented.Az átlag jó mert az rlb ben a banknál bejellöd hogy deviza mellette lesz a gomb hogy átlag és azzal tudod csökkenteni nem kell számolgatnod.
T389  K38861 csökken mondjuk a 100 euro aminek az átlaga 310ft-ra jön ki  31000ftal
T3821 K389 bekerül a napi OTP-s átlag/közép árfolyamon                         32000ft és majd lesz árfolyam különbözet amit le kell könyvelned kézzel mert nincs ilyen mint vevő/szállitoknál hogy felájánja a végén hogy könyveld le az árfolyam különbözetet
Válasz idézéssel
Kedves Tamás !

Szakszervezet nagyon sok újdonság van itt most tanulgatom segítségem nincs külső könyvelő könyvelte eddig nem segítőkész,nem tudom miért nem jelentkeztek be az MNB alá,most megállt a tudományom az OTP-ben van a deviza számla.Nincs semmi szabályzat
abban a hittben voltak hogy a könyvelőnél minden meg van (na még ilyet).

Ezért kérnék segítséget , hogy ti hogyan állnátok neki a deviza könyvelésének.

az összes erre vonatkozó dolgot elolvastam de nekem kínai valuta deviza fifo mindig ezekre hivatkoznak.Miért nem lehet egyszerű praszti ésszel leírni, hogy azok is megértsék akik nem jogalkotók,na jó kidühöngtem magam.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Milyen beszámolót ad be a cég? Mikrogazdálkodóit? Mert ott csak az MNB-t lehet használni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sad 
Drága Placebo!

Nem tudom,hogy miről rendelkezik a számviteli politika nem találkoztam vele.Nem tudom,hogy az előző könyvelő mit használt ,mert egyetlen egy számlát sem kontírozott ki ami nekem lehetne mankó.Eltudtam volna indulni a deviza bankszámlán ha ez a sza....s OTP esetleg ír árfolyamot a valuta felvételi pénztár kiadásra,de nem írt sőt a bankkivonaton sem szerepel árfolyam.

Szóval azt olvastam ki a pénztárba deviza átlag akkor összeadom az  eladást és a vételt és annak az átlagát veszem és ezen értékelem és a bankba mit nézek,nem tudom mikor került be az első összeg ,hogy fifo-t tudjak hozzá számolni.

Ne haragudj ha hülyeséget kérdezek,de nem könyveltem otp bankszámlát eddig és eddig amit könyveltem mindenki az MNB választotta,azt meg az RLB betölti.

Nagy segítség lenne ha megírnád ,hogy te hogy értékelnéd a gyakorlatban.

Köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
A banki devizaszámlárol kikerül a deviza fifo,a valutapénztárba meg deviza átlag mert:
60. § (1) A valutapénztárba bekerülő valutakészletet, a devizaszámlára kerülő devizát, a külföldi pénzértékre szóló követelést, befektetett pénzügyi eszközt, értékpapírt, illetve kötelezettséget a bekerülés napjára, illetve a szerződés szerinti teljesítés napjára vonatkozó - a (4)-(6) bekezdés szerinti - devizaárfolyamon átszámított forintértéken kell a könyvviteli nyilvántartásba felvenni,

persze ha a számviteli politika nem rendelkezik másképp!!!!
Válasz idézéssel
Szia!

A cégnek deviza számlája és onnan vesznek le rendszeresen,ebből fedezik a külföldi kiküldetés napidíjait.Ide érkeznek eur-ban
pályázati pénzek.Azt nem tudom,hogy mit nézzek az OTP közzé tett adatokból.
Válasz idézéssel
Hello!
Na most veszel a banktól valutát vagy a bankban van a cégnek deviza számlája és arról veszel le lovét?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég