A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Hello!
Hírtelen ez találtam:
http://iriszoffice.hu/befektetesi-arany-gyik/
Válasz idézéssel
Tudna valaki felvilágosítást adni a befektetési arany értékesítésével kapcsolatban? Egyik ügyfelem befektetési aranyat akar vásárolni,mert a bankban alig kap kamatot. Eladást úgy oldaná meg, hogy nagyobb kifizetésnél azzal fizetne, ne kelljen az arany visszaváltásánál plusz pénzt fizetnie. Lehet külföldi ügyfél is akiken majd elad. Eddig annyit tudok, hogy simán tud venni, nem kell hozzá engedély. Mivel nem üzletszerűen foglalkozna vele, a tevékenységei közé sem akarom felvenni, befektetett eszközök közé könyvelném, nem pedig készletre.  A külföldi ügyfél meg engedéllyel kiviheti az országból. De az már az ő dolga.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!

Kifejtenéd bővebben???

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Termékértékesités ahol megvalosul ténylegesen AT vagy De,külföldi adószám áfa bevallás külföldön,...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valaki mozgó büfét akar üzemeltetni, lángost és  szalámit, kolbászt árulna.
A csavar a dologban, hogy Magyarországon kívül is, Ausztria és Németország területén.
A kérdésem, hogy ezen esetben hol a teljesítés helye, amikor külföldön dolgozik?
Milyen bizonylatot ad külföldön.?
Feltettem a kérdést az Adózóna szakértőjének, kaptam is választ, de nem "kerek" a dolog,
a teljesítés helye szakértői vélemény szerint  mivel ez termék értékesítés külföld és ott adózik.

-Valamikor én az Utasellátónál dolgoztam, pontosan ez a szisztéma volt, forgalmaztunk ételt, italt,
de mindig magyarországi volt a teljesítés, függetlenül, hogy melyik ország területén jártunk.
Most hogyan valójában??
Esetleg, ha "több" a lángos mint a kész szalámi akkor szolgáltatás és magyarországi a teljesítés
, magyar nyugtát ad a vállalkozó??
Remélem többen tudjuk kivesézni a témát, bár lehet, hogy csak nekem "magas" a téma!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Amit a gégész ír fel azt elszámoljuk, de amit a házirvos azt nem. Mindig a konkrét estben döntjük el, hogy ha nem lenne  művész akkor felhasználná-e a dolgot, vagy sem. Pl most volt egz eset. Próbát énekelt Milánúban egyikük. Tovább utazott nyaralni Sziciliába. Csaka Milánó oda vissza repjegyet számoltuk el a többit nem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klárika!

A gyógyszertárban vásárolt vitamínokat ,gyógyszereket és egyéb termékete is elszámoltok?

Pont az  a bajom ,hogy én sok mindenre azt gondolom, hogy a magánéletben is használható.

Mi legyen a rendező elv,soha nem volt még művészekkel dolgom mint könyvelő.

Köszönöm ha kiokosítanál.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Itt vagyok már (csak egy hétig nem voltam gép közelben).
De elszámolhtó. Sok ének- és színművésznek könyvelünk. Igen elszámoljuk a sminket, a gégészt, a jelmezeket, a fellépő ruhát. A rendező elv: azt a dolgot amit akkor is megvennének ha nem lennének énekesek vagy színészek nem számoljuk el ami viszont a szakmából eredő + azt igen tljes egészében.

Válasz idézéssel
Szia! Dehogy számolható el, tudom nem egyszerű én megmondtam nekik, hogy nem így működik.
Aztán ha csak ragaszkodik akkor a számla mellé írattam egy papírt, hogy kizárólag vállalkozási célra használja a számlával igazolt dolgokat, mert én felelősséget nem tudok érte vállalni, rögtön a következő hónaptól már felére csökkent a hozott számla mennyiség.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!

Pont ez a bajom,hogy eddig mindet elszámoltak,annyi gyógyszretári termék(vitamin,gyógyszer egyebek)ami az egész országnak elég lenne.Érvem nekem is az színházban van fodrász sőt mi több jelmez is , mert önálló felkérése ami a saját ruhájában történne kevés van, bajom, hogy ismert a színésznőről van szó. Főnököm köti az ebet a karóhoz, hogy minden elszámolható.

Köszi,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Amiket el szoktam számolni, ruha ,cipő, smink, de gyógyszerek és egyéb olyan dolgok amiket akkor is kellene használnia ha nem színésznő lenne azokat nem. Fodrász és kozmetikus sem , mert a színházban van kivéve, ha mindent neki kell fizetnie, nekem olyan volt aki előadóesteken lépett fel és mindent maga intézett.
Válasz idézéssel
Senki nem könyvel művészeket(Bt, Kft.)vállakozási formában,holnapra meg kellene világosodnom.

Tud valaki velem együtt gondolkodni.

Nagyon köszönöm!!!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Valaki esetleg?

Segítséget szertenék kérni,előadóművészeti tevékenység(színésznő),most jelenkezett a könyvelőirodába ahol dolgozom.
Előző könyvelője mindent levont amiről számlát hozott(pl.virág ,gyógyszertár, fodrász,ruha stb)szerintem nem helyesen.
Szerintetek van valami előírás erre miket lehet levonásba helyezni?Elgondolodtató a voltkönyvelője szerint minden levonható,mert a náluk a test és a lélek karbantartásába minden költség bele fér,hát sajnos én nem így gondolom nem szeretném ezen a vonalon könyvelni,vitám van a főnökömmel ez miatt.Megakarja nagyon tartani, mert az egész család könyvelését ide hoznák.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Kedves Marcsi ! Köszönöm szépen a választ.
Legyen szép napod Wink 
Ildikó
Válasz idézéssel
Ildikó,sajnos még nem csináltam kényszertörlési eljárást,de megpróbálok veled gondolkodni.
A kényszertörlési eljárásban nem jelentenek be követelést, a cégbíróság osztja fel a vagyont a tagok között, és törli a céget,ezért záró beszámolót  tennék közzé,e papíron elküldeném a cégbíróság felé az iratok őrzéséről szóló nyilatkozatot,nics munkavállaló nyilatkozat ,minden bevallás teljesítve a nav felé nyilatkozat ,van az üv-nek cégkapuja vagy üf kapuja ezen küldeném.
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia ! Köszönöm a választ de  a felsorolt intézkedéseket már teljesítettem ( adó bevallások... tevékenységet záró mérleg... stb ) csak azt nem tudom milyen adatokat kell a cégbíróságnak elküldeni.
A cég kényszertörlés alatt van mert nem emelte meg a jegyzet tőkét.
Válasz idézéssel
Segítséget szertenék kérni,előadóművészeti tevékenység(színésznő),most jelenkezett a könyvelőirodába ahol dolgozom.
Előző könyvelője mindent levont amiről számlát hozott(pl.virág ,gyógyszertár, fodrász,ruha stb)szerintem nem helyesen.
Szerintetek van valami előírás erre miket lehet levonásba helyezni?Elgondolodtató a voltkönyvelője szerint minden levonható,mert a náluk a test és a lélek karbantartásába minden költség bele fér,hát sajnos én nem így gondolom nem szeretném ezen a vonalon könyvelni,vitám van a főnökömmel ez miatt.Megakarja nagyon tartani, mert az egész család könyvelését ide hoznák.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Pmarcsi

Szia Ildikó!

Tudható miért kényszertörlik?

Pmarcsi

Ezt olvastad?

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   63._sz._fuzet_A_kenyszertorlesi_eljaras_vegleges_2014.01.27.pdf (Méret: 171.71 KB / Letöltések: 54)
Válasz idézéssel
Segítséget kérnék kényszertörléssel kapcsolatosan  :  szüksége ügyvédi irodát felkeresni  vagy az  ügyvezető elküldheti a cégbíróságnak a szükséges adathatókat ?   Tudja valaki mit kell a cégbíróságnak küldeni ?
Válasz idézéssel
Hát akkor marad az ügyvéd ill az ügyvezető. Veled nem áll szóba a CB.

Válasz idézéssel
Beszéltem már velük és csak széttárták a kezüket, hogy a CB-tól kapták az adatot, nem tudnak mit tenni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Egyedi eset Monika!
Tapasztalatom viszont az, hogy egy vonással rugalmasabb az ü.i-k nagy része. Próbáld felhívni az "adóalanyt" kérdezd meg, hogy mit küldjél be mondjuk a 201T csatolmányaként. Eddig nekem segítettek ha valami baj volt.

Válasz idézéssel
Akkor ez csak nekünk egyértelmű.
A NAV-nak és a Cégbíróságnak nem.
És most futhatom a köröket miattuk. Vagy csak én nyúlok bele mindig...

Kíváncsi lettem volna, hogy másnak is volt-e ilyen problémája? Vagy ez csak egyedi eset?
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem elég egyértelmüen írja a közzététel napját és az elötti nap a fordulónap.

117. § *  (1) A kényszertörlési eljárás megindításáról szóló jogerős végzést a cégbíróság a Cégközlönyben közzéteszi. A közzétételre a Cégközlöny honlapján napi feltöltéssel kerül sor. A kényszertörlés kezdő időpontja a közzététel napja.

Korm. rendelet. 6. § (4) bekezdés
illetve a felszámolás, a kényszertörlési eljárás kezdő időpontját megelőző napot - mint mérlegfordulónapot - követő 30 napon belül
Válasz idézéssel
Köszönöm, Klári!
Akkor nem a
Cégtv. "117. §(1) A kényszertörlési eljárás megindításáról szóló jogerős végzést a cégbíróság a Cégközlönyben közzéteszi. A közzétételre a Cégközlöny honlapján napi feltöltéssel kerül sor. A kényszertörlés kezdő időpontja a közzététel napja."
szerint kell beadni a bevallásokat?
A 63. füzetet már többször átolvastam, de nem tudtam eldönteni melyik dátum a jó.
Egyébként persze, hogy nincs ügyvédje, ha lenne nem került volna kényszertörlés alá.
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Igen a jogerő-1 nap a tev. zárása. A 63-as Info. füyet besyl róla. Nincs a cégnek ügyvédje? Nem kéne Neked lkevelezni velük. Bocs, ey csak ahlk megjegyzés volt.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: hocipo, 3 Vendég