A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Fiúk Lányok!

Az illető ügyfél amint megtudja, hogy a 29-esek önellenőrzése Ta és pótlékfizetési kötelezttséggel jár rögtön  ki fog találni valami egészen mást. Ezek a mozzanatok arra jók, hogy mi csiszoluk az elménket és akinek alacsony a vérnyomása meggyógyuljon Smile .
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Egyetértek Placeboval!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Hello!
Ha emiatt önellenőrizni lehet a beszámolót akkor minek a könyvelés minek a beszámoló ha utána bármi miatt modosithatóm,önellenőrizni hibázás esetén lehet ez meg nem az.....
Válasz idézéssel
a középső oszlopban mutatod be a 2015 és 2016 évi módosító tételeket, a kieg. mellékletben meg részletezed
Válasz idézéssel
Köszi. Az oké, hogy 2016-ot most tudom módosítani. De a 2015-öt hogyan??
Válasz idézéssel
Előző évi beszámolókat csak a harmadik oszlopban tudod majd most májusban módosítani (ha jelentős).
Egyébként gondold át, mert a TAO bevallásokat is önellenőrizned kell!

(De jó, hogy másik topicban is feltetted ugyanezt a kérdést!)
Válasz idézéssel
Shocked 
Sziasztok! Nem találtam neki megfelelő helyet, ezért itt is kérdezem. Van egy cég, aki hitelt akar felvenni, de a bank visszadobta, mert 2015, 2016-ban veszteséges volt. Kitalálta az ügyvezető, hogy módosítsuk meg, legyen nyereséges. Dodgy  Ha kiszedem belőle a kiküldetési díjat, akkor jó is lenne, és nem kell nagyon belenyúlnom. A kérdésem, hogy simán be lehet adni újra a 2015, 2016 évi mérleget? Vagy ilyenkor hogy kell csinálni? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Hello!
megelőztek de azért linkelek...

https://nav.gov.hu/nav/letoltesek_egyeb/...30101.html

30-as füzet https://nav.gov.hu/nav/inf_fuz/aktualis
Válasz idézéssel
FAM01
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó halasztást kérne a NAV tartozására, milyen nyomint kell ezt beküldeni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ezt érdemes elolvasni!

https://www.nav.gov.hu/nav/gyik/onlineszamla

https://www.vallalkozas-okosan.hu/100_ez..._szamlaban

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Tudom elvileg július 1-től van,de akkor kell küldeni a számla tartalmat majd vagy nem vonódik össze egy cégnél.
Köszi
Válasz idézéssel
De igen. /ha nem változik meg addig ez az időpont is./
Válasz idézéssel
A 100.000.-ft-os határ nem csak júli 01-től van?
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az on-line számlázással kapcsoltban szeretném kérdezni.
Ügyfelem havi áfa bevalló egy cégnek állítaná ki a számlát, de két különböző tevékenységre egy adott hónapban egyik tevékenységnél sem éri el az áfa a 100.000 ft-ot.
Összeadódik az adott hónapban cégenként a kiállított számlák összege vagy teljesen külön kell kezelni és így nincs jelentési kötelezettség?
Köszi
Válasz idézéssel
Szia, Klári!
Az a baj, hogy az ügyfél nem ezt látja, hanem, hogy a könyvelője nem végzi jól a dolgát, mert nem kapja meg azonnal az adóigazolást, tehát beküldöm nullásan minden hónapban.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Őszintén pirulok! Nem gyártom a 0-t az 58-ason. Kinek van energiája erre a baromságra? Azt tapasztalom, hogy a Nav is elég liberálisan kezeli a 36 óra melletti vállalkozók 0-ás 58-asáat. Ha nagyon kell (jöv.igazolás, vagy pl. adószámtörlés utáni visszaállítás stb) utólag legyártom. de menet közben nem. Ezt nem azért írom, hogy kövessetek, hanem azért, hogy a hatóság ennyire veszi komolyan.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Big Grin 
Gyártani kell a 0-ás minden hónapban.
Ami jobban bosszant ezzel kapcsolatban, hogy ha NY-esen nyilatkozok és igazolást kérek visszamenőleg pótolni kell az összeset.
Amúgy a nyugtát én ki nem nyomtatom. Az Áfával se lennék kész huszadikára, amilyen tetű ez a rendszer! 
Big Grin
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Gyártom a 0-t rendületlenül évek óta, hónapról hónapra!!
 Üd. Ildi
Válasz idézéssel
Már régen akartam kérdezni: Ti mit kezdetek ezekkel a 1858-as 0-sokkal?? Tudom ez már régi téma és már több éve 0-san be kell adni de én eddig szépen ráírtam az NY-re még ha visszabeszélt is, mindig megkapta a vállalkozó a 0-s igazolást /itt Pest megyében/ nem volt vele macera. Mivel 2018-tól nincs lehetőség nemleges nyilatkozatra nagypuffogva legyártottam az összesenek a januárit, de most már kezdhetem újra és nagyon bosszant, hogy a sok 0 miatt gyártani kell a bevallást, aztán a nyugtát, tölteni vele az időt......... Mi a sz........ért nem lehetett hagyni a nemleges nyilatkozatot, tudom én hogy kell a NAV-nak az információ a semmiről is de ezt miért kell havonta nullákkal megtenni miért nem lehet a semmiről egy évben egyszer nyilatkozni aztán kész..... Szóval Ti is minden hónapban gyártjátok, vagy esetleg egyszerre megcsináljátok előre mindent egész évre, mert már ez is eszembe jutott???. Ha valami változik úgyis önellenőrizni kel. Próbálnám az egyszerűsítést. Szóval ki hogy csinálja?
 És itt üzenném az illetékeseknek hátha olvassák:, nagyon nem szeretem a 0-kat bevallani, kérnénk erre valami egyszerűbb lehetőséget, nemleges nyilatkozatot évente egyszer, ha valami 0-tól eltérő adat van az úgyis valljuk.
Válasz idézéssel
A megadott tarhely.gov.hu-n be kell lépned. Ha eljutottál az új üzenet funkcióig, akkor ott ki kell választani a küldésre megjelölt nyomtatvány. Ez általában az abevjava/eKuldes/KR/kuldendo mappában találod a gépeden.
Válasz idézéssel
1808-as bevallást szeretném beküldeni, sajna az ügyfélkapun nem engedi mert W XP-ről küldeném. Nav honlap technikai segítség:SZÜF Portál (tarhely.gov.hu) levelezés felületén keresztül tehető meg, az „Új üzenet” funkció választása után; mivel nem vagyok hozzáértő sajnos nem tudom hogyan kell ide feltölteni az ANYK programban kitöltött nyomtatványt. Legyetek szívesek segíteni, nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel
Ó hát tényleg, meg van, köszönöm a segítséget Marcsi!
Válasz idézéssel
Mónika jól eldugták Angry kaü-n belépve - bal felső ficak - név (sajátom) - mellette kis nyilacska és arra rákattintva megnyílnak az adószámok és ha rá állsz az adószámra kiírja a cég nevét erre kattintva megjelenik az üzenet  a céghez tartozóan.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
A cégkapus ügyfeleknek jönnek az értesítések, hogy a tárhelyre tájékoztató érkezett, de a tárhelyen én nem találok semmi hasonlót. Hová teszik ezeket a leveleket, mert a megszokott helyen ahová az elfogadó nyugták is érkeznek nem lelem.??
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég