A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
NAV kezdőlapon van egy tájékoztatás olvasd el! /Tájékoztatás az EGYKE adatlaphoz csatolandó hiteles elektronikus dokumentummal kapcsolatban/

"2018. január 1-jétől az EGYKE adatlapot – a képviseleti jogosultság megszüntetésére irányuló bejelentés kivételével – minden esetben a képviselőnek kell benyújtania. Az elektronikus kapcsolattartásra kötelezett adózókra2 vonatkozóan az EGYKE adatlapot is kötelezően elektronikus úton kell benyújtani KÜNY tárhelyen vagy a Cégkapun keresztül, továbbá a jogi képviselőknek (ügyvéd, ügyvédi iroda, kamarai jogtanácsos) is minden esetben elektronikus úton kell az adatlapot benyújtaniuk."

Tegnapelőtt új ev-nek úgy adtam be, hogy ő hitelesítette, de az én ügyfélkapumon küldtem és feldolgozták.
Aztán volt nemrég egy őstermelőm is, akiét papíron küldtem, azt még nem dolgozták fel eddig.
Cégekkel kapcsolatban még nincs tapasztalatom.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kicsit még értetlenkedek!

Attól még mehet papír alapon is?? /Nem mindenkinek van cégkapu ügyfélkapu/
Ezt az AVDH-t most kezdem tanulmányozni,de az mit feltételez??
Hogy az ügyfél ott ül mellettem ,illetve első találkozásnál megadott minden hozzáférését??

Harakiri
Válasz idézéssel
Az első EGYKE is idén már elektronikusan megy, a legújabb pedig az, hogy a meghatalmazást a meghatalmazónak kell elektronikusan hitelesíteni (AVDH) és ez után csatolhatod.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek az első EGYKE nyomtatványt is  be lehet küldeni
elektronikusan ha mellé van másolva az aláírt , tanúztatott 
Pótlap 2 A??

Ha papír alapon küldöm be mely lapokat kell beküldeni??
Beküldtem a  Főlap, 01A , Pótlap1, Pótlap 2A megjelölésű
négy lapot, elfogadták.
Következő esetben szintén ezt a négy lapot küldtem be és azt az üzenetet kaptam hogy
hiányosan küldtem be.

Most tulajdonképpen mely lapokat kell beküldeni alap esetben???

Köszi előre is! nHarakiri
Válasz idézéssel
Jajj, nagyon köszönöm!!!  Big Grin
Válasz idézéssel
Köszi Gajda!
Végre egy egyszerű közérthető lépssor!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A cégkapus ügyintéző megteheti: a cég ügyfélkapuján való  belépéskor kell a beállítások menüt (jobb felső sarok) megnyomni, ott rákattintani a cég nevére, majd új ügyintéző hozzáadásánál az adatokat beírni.
1./ belép  a jelenlegi cégkapu megbízott
2./ jobb felső sarok > beállítások > arra klikk
3,/ megjelenik a tárhely adminisztráció 

https://tarhely.gov.hu/adminisztracio/adminisztracio
4./ cégnév alatt az ügykezelők (akinek már megvan a jogosultsága)
5./ van egy gomb "új hozzáadása" (emlékezetem szerint)  >> innen elindulva lehet új ügyintézőt (ügykezelőt) hozzárendelni
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Cégkapus segítséget kérnék  Confused . Már regisztrált cég, hogy tud másik meghatalmazottal regisztrálni?
Válasz idézéssel
Jól gondolod!
111 Üzleti, vagy cégérték. Bocs, az ügylet megoldására koncentráltam és nem néztem, hogy a 113-a jelezted.
Ha estetleg kap valami befektetett, vagy forgóeszközt, pl követelés a Vevővel szmben, akkor természetesen az a vételárból lejön és csk a maradék megy az Immat javak közé. Persze bejön a piaci érték az üzletbe, de szerintem a iaci érték pont annyi mint amennyiért adták-vették az üzletágat.

Válasz idézéssel
Köszönöm hogy írtál de akkor te is üzleti/cégértékre gondolsz + v - negatívra vagy vagyonértékü jogra mert azt nem hinném nem keletkezne semmi joga valamire mondjuk hogy csak ő adhat el annak a vevői körnek más meg nem?
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!
Én könyvelném és max 10 év alatt leírnám.

Válasz idézéssel
Hello!
Had kérdezzem meg mert más véleményen vagyunk, cég megvesz egy másik cég üzletágát meg fizet az ügyfélkörért is ez hogy könyvelendő mint vagyonértékű jog mert nem hinném?
Válasz idézéssel
Fiúk Lányok!

Az illető ügyfél amint megtudja, hogy a 29-esek önellenőrzése Ta és pótlékfizetési kötelezttséggel jár rögtön  ki fog találni valami egészen mást. Ezek a mozzanatok arra jók, hogy mi csiszoluk az elménket és akinek alacsony a vérnyomása meggyógyuljon Smile .

Válasz idézéssel
Egyetértek Placeboval!
Válasz idézéssel
Hello!
Ha emiatt önellenőrizni lehet a beszámolót akkor minek a könyvelés minek a beszámoló ha utána bármi miatt modosithatóm,önellenőrizni hibázás esetén lehet ez meg nem az.....
Válasz idézéssel
a középső oszlopban mutatod be a 2015 és 2016 évi módosító tételeket, a kieg. mellékletben meg részletezed
Válasz idézéssel
Köszi. Az oké, hogy 2016-ot most tudom módosítani. De a 2015-öt hogyan??
Válasz idézéssel
Előző évi beszámolókat csak a harmadik oszlopban tudod majd most májusban módosítani (ha jelentős).
Egyébként gondold át, mert a TAO bevallásokat is önellenőrizned kell!

(De jó, hogy másik topicban is feltetted ugyanezt a kérdést!)
Válasz idézéssel
Shocked 
Sziasztok! Nem találtam neki megfelelő helyet, ezért itt is kérdezem. Van egy cég, aki hitelt akar felvenni, de a bank visszadobta, mert 2015, 2016-ban veszteséges volt. Kitalálta az ügyvezető, hogy módosítsuk meg, legyen nyereséges. Dodgy  Ha kiszedem belőle a kiküldetési díjat, akkor jó is lenne, és nem kell nagyon belenyúlnom. A kérdésem, hogy simán be lehet adni újra a 2015, 2016 évi mérleget? Vagy ilyenkor hogy kell csinálni? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Hello!
megelőztek de azért linkelek...

https://nav.gov.hu/nav/letoltesek_egyeb/...30101.html

30-as füzet https://nav.gov.hu/nav/inf_fuz/aktualis
Válasz idézéssel
FAM01
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó halasztást kérne a NAV tartozására, milyen nyomint kell ezt beküldeni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ezt érdemes elolvasni!

https://www.nav.gov.hu/nav/gyik/onlineszamla

https://www.vallalkozas-okosan.hu/100_ez..._szamlaban

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Tudom elvileg július 1-től van,de akkor kell küldeni a számla tartalmat majd vagy nem vonódik össze egy cégnél.
Köszi
Válasz idézéssel
De igen. /ha nem változik meg addig ez az időpont is./
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég