A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOS
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!!!
Értékesítene cégünk árut Szlovákiai székhelyű EU-s adószámos partnernek, de az árut a Magyarországi fióktelepén vennék át.
Ebben az esetben a számla AM-es vagy ÁFA-s. Vitában vagyunk a partnerrel áfailag. Volt már valakinek hasonló esete? Én szívem és agyam szerint felszámítanám az Áfat, hiszen nem hagyja el
hitelt érdemlően az áru az országot.
Az áfa törvényt néztem, de csak mégjobban összekavart. Ha valaki tudna nem egy hivatkozást mondani nagyon megköszönném.

Üdv. Mariann
Válasz idézéssel
Köszönöm a tanácsokat! Odafigyelek majd.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia

Lehet, hogy tudod, de nagyon figyelj oda, hogy a CMR MENETLEVELEN igazolva legyen, hogy az árut a szlovák átvette.

Most voltam apeh ellenőrzésen és nem is annyira a számlát hanem a kisérő okmányt / átvételt/ vizsgálták

Ica
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!
Igen nettóban. Rá kell írni, hogy Értékesítés az unióba, mentes az adó alól. Ha EUR-ban állítod ki, akkor rá kell írni az árfolyamot is, bár a számlázási program ált. tudja.
Ez már inkább pénzügy: amit célszerű ráírni: a bankotok IBAN, SWIFT száma. Az utalás egyszerűbb lesz a partnernek, Ti is hamarabb kapjátok meg.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszi, Polika! Gondolom, nettoban állítom ki, aztán ráírom, hogy Az EU 6.sz irányelve szerint majd ő fizeti az ÁFÁ-t, igaz?
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
állíthatsz ki neki számlát Ft-ban és Euróban is. Sőt ki is fizetheti Ft-ban és Euróben is.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Lenne egy értékesítésem Szlovákiába! Az illetőnek van EU-S adószáma, regisztrációs száma mindene. A kérdésem: állíthatok ki neki számlát Ft-ban, vagy csak Euróban?

Kriszta
Válasz idézéssel
Balu!

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia! Nézd meg, hogy ez esetleg jó lesz Neked.
Balu
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudna valaki kisegiteni egy olyan igazolással amit a magánszemélynek adunk, adomány befizetéséről.

Üdv :Kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt, hogy értelmezitek?

"A lakosságtól (a magánszemélytől) történő hulladékfelvásárlás esetén a fordított adózás szabályai mellett a felvásárlás alkalmával kiállított vételi jegyen szereplő értéket kell a fizetendő áfa alapjának tekinteni, és annak alapján az áfa összegét megállapítani. Egyebekben a számlával beszerzett hulladékok elszámolási szabályait kell alkalmazni, ideértve az áfabevallásba történő beállítást is és fizetendő áfa levonhatóságát is."

Már megtaláltam, ez egy rossz értelnezés volt, azóta módositották.
Válasz idézéssel
Szia Blondi!

Úgy emlékszem elfogadja a - -t.

Ha a visszárú többről szólt mint amit az adott negyedévben behozott tán az előbbi vásárlásokból is most küldött vissza. Bár az általad használt jelző nem erre utal, hanem valami másra.
Ha az Áfa bevallásba beállítottad a visszárút, akkor sajnos ide is be kell akár többlet - -szal mert rádszólnak, hogy nem egyezel.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
mi van olyankor, ha árut szerez be EU-ból egy kereskedő, de olyan jól visszáruztak, hogy átment a mennyiség minuszba. Mit jelentek a 61-en?

elég hülyén mutatna a negatív beszerzés :mrgreen: Confusedbb: Confusedbi:
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Ez most jólesett. Köszi.
Egy kicsit ilyenkor megnyugszom, h nemcsak én bizonytalankodom.

Szia
Julcsi
Válasz idézéssel
Julka nincs miért szégyellned magad, ez egy nagy butaság!
Olyan széles a kör a számvitelben és adózásban, hogy ennyit képtelenség tudni. Én pl. az őstermelőkhöz hozzá sem tudnék szólni! Na meg tárgyi mentesem sem volt, na meg hull. ford adózás sem és még sorolhatnám.
Olyan egyediek, hogy aki még nem találkozott az adott témával nem tudhatja.
A nki árufuvarozásnál is vannak kételyeim, nem is kevés. Most hívott a vállalkozóm, hogy mi van abban az esetben ha ő a megrendelő a fuvarra, szerb a fuvarozó és uniós országba szállít. Passzoltam a kérdését, mert át kell rágnom. Fogalmam sincs.

Úgy hogy összefoglalva, azért vagyunk, hogy kisegítsük egymást és a helyes útra tereljük. Mert volt néhány eset, amikor a fórumot olvasva jöttem rá, hogy a jól megszokott módszerem nem is szabályos és máshogy kell csinálni. Csak eddig én is magamra hagyatkoztam, nem tudtam honnan kérhetnék segítséget, de mióta a fórumot böngészem sokkal jobban érzem magam annak ellenére, hogy rájöttem, hogy mennyi mindent nem tudok még!
Erika
Válasz idézéssel
Erika köszönöm nagyon.
Szégyenlem a bizonytalanságomat, de hiában könyvelek 16 éve vállalkozásoknak, sajnos ilyen senkinél nem fordult elő, pedig széles a kör,akinek könyvelek de nincs két egyforma./Kft, Bt, egyéni váll./ áfás, evás, alanyim, tárgyim.,átalányadós, lehetőleg mindenféle tevékenységgel., na meg őstermelők.

Nem mentem magam, mert sok mindent illene tudni, de talán ezen a fórumon egymás kételyeit eloszlatjuk, hiszen az a lényeg, h ki miben jártas, abban segitsen a másiknak.

Na most jól megmagyaráztam magamnak.

Szép napot Neked, és köszi!
Big Grin
Julcsi
Válasz idézéssel
Igen jól gondoltad!
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Szia Julka!

Más jelentési kötelezettséged nincs.

Köszi Erika !

És az a áfa számitást is jól gondoltam ,h ráteszem ?
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Julka!

Más jelentési kötelezettséged nincs.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Kati !
Köszi , h megszántál.
Tehát összefoglalva jól gondoltam a dolgot, azt is, h az 1550 euró telj.kori MNB árf-on számitott értéke lesz az ÁFA alap, és erre számolom a 20 % áfát, és mivel le is vonom igy tul.képpen ez a tranzakció áfa-ügyileg 0.

És ezzel a külföldi szolg.-al kapcs.-ban más jelentési kötlezettség és bevallás nincs ? /én nem tudok róla/

Nagyon köszi, ha erre még rámondod az áment.
További szép napot!
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Julka!

Az áfa a számla teljesitéskori MNB árfolyam figyelembevétel kerül elszámolásra. A könyvelése, a pü. kiegyenlitése az általad választott teljesitéskori árfolyam alapján történik. A fizetendőbe és a levonhatóba is beteszed. A 80-as sorban nem kell figyelembe venni.
A számla forintértéke és az utalás forintértéke közötti különbözet lesz az árfolyamkülönbség.
Válasz idézéssel
Cry Sziasztok !

Kérlek segítsen valaki külföldi szla könyvelésében , nekem ez az első ilyen ügyletem és nagyon pánikolok.

Áfás egyéni vállalkozóm, kapott Macedon vállalkozótól /nem eus/
fuvardijról 1550 euróról számlát.

Telj.ideje: okt.05.
utalták a TKSZ-ből dec.07-én euróban.

Mivel ez import szolg. beteszem az áfa-bevall. 33.sor /fiz/ és a 62. /lev./is.
Az áfát csak a telj-kori MNB árf.lehet?

Az áfa alapja az ellenérték, tehát az 1550 Euro * MNB árf., és erre teszem rá a 20 % áfát, ami a fizetendőbe és a lev. is bekerül, tehát tulképpen
ebből fakadóan pü-leg rebdezendő áfa nem lesz.

A könyvelésbe pedig az utaláskori árf., és a kettő közi különbözet árf. kül.?

Kérlek Benneteket valaki segitsen nekem.
Nagyon köszönöm.
Cry
Julcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég