A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mérlegképes továbbképzés
Köszönjük Macsi!
Válasz idézéssel
Feltöltöm ha sikerül Varga Hajnalka anyagát ,amit a decemberi továbbképzésen tartott Idea

Csatolt fájl(ok)
.pptx   A főbb adónemek gyakorati alkalmazhatósága 2017-ben módosított0922.pptx (Méret: 610.53 KB / Letöltések: 94)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hátha másnak is szüksége lesz rá, itt találjátok a
Nyilatkozat a kreditpontra minősített kiadvány megvásárlásáról
<!-- m --><a class="postlink" href="http://penzugyiszakkepzes.kormany.hu/adatlapok">http://penzugyiszakkepzes.kormany.hu/adatlapok</a><!-- m -->
amit a számla másolatával kell megküldeni a <!-- e --><a href="mailto:kiadvany@ngm.gov.hu">kiadvany@ngm.gov.hu</a><!-- e --> címre.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
s.hanka Írta:Sziasztok!

Abban szeretném valaki segítségét kérni,hogy most végeztem el a mérlegképest.Elhelyezkedtem 1 könyvelői irodába,de sajnos 4 órába és mint adatrögzítő vagyok bejelentve(bár mindent könyvelek,mérleget készítek,Apeh-ba járok stb.csak így kevesebb a járulék a cégnek...).Majd 3 év múlva a regisztrálásnál mennyire befolyásolja hogy a "bejelentett" munkaköröm nem könyvelő?Továbbá a 3 év az naptári év,vagy bejelentett 3 év mert ha itt maradok akkor nekem az csak 1,5 év lesz...
Előre is köszönöm a segítségeket!!!

Az nem befolyásolja hogy csak négy órában vagy bejelentve. Három év a lényeg. De szerintem keres a NGM-nél egy illetékes telefonszámot és kérdezdd meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hát akkor mindkét számla jó ezek szerint mert az enyémnek a teljesítési dátuma április 19.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elképzelhető, hogy áfamentes számlát kaptál, mert április után jött ki egy apeh állásfoglalás, miszerint a kreditpontos továbbképzést áfásan kell számlázni. Az egyik képzést végző intézmény áprilisi tájékoztatójában még áfamentesnek jelölte a továbbképzést, később kaptam egy módosítást, hogy változik a képzés díja, mivel áfásan kell számlázni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://static.lightmedia.hu/hirlevel/5percado/130418/nav-allasfoglalas-a-kotelezo-tovabbkepzesekrol.pdf">http://static.lightmedia.hu/hirlevel/5p ... sekrol.pdf</a><!-- m -->
Kata
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban szeretném valaki segítségét kérni,hogy most végeztem el a mérlegképest.Elhelyezkedtem 1 könyvelői irodába,de sajnos 4 órába és mint adatrögzítő vagyok bejelentve(bár mindent könyvelek,mérleget készítek,Apeh-ba járok stb.csak így kevesebb a járulék a cégnek...).Majd 3 év múlva a regisztrálásnál mennyire befolyásolja hogy a "bejelentett" munkaköröm nem könyvelő?Továbbá a 3 év az naptári év,vagy bejelentett 3 év mert ha itt maradok akkor nekem az csak 1,5 év lesz...
Előre is köszönöm a segítségeket!!!
Válasz idézéssel
Egyáltalán nem biztos, hogy rossz a számlád. A "hurrá" annak szólt, hogy szegény képző intézmények különbözőképpen tudják a dolgot és úgy is számláznak. Nem elég nekünk a többi fejetlenség?
Johanna
Válasz idézéssel
Hát akkor ezek szerint az én számlám a rossz! Még áprilisban gyűjtöttem be a kredit pontokat,
Válasz idézéssel
Hurrá! Közben megtaláltam a NAV honlapján is az általam említett tájékoztatást, mely szerint áfás.

2013.04.19.
Tájékoztató a könyvviteli szolgáltatást végzők, adótanácsadók, adószakértők, okleveles adószakértők kreditpontos továbbképzésének áfa szempontú megítéléséről
...Az előzőekből következően a kreditpont-minősítési eljárásban minősített könyvviteli szakmai továbbképzés mint szolgáltatás, nem felel meg az Áfa tv. 85. § (1) bekezdés i) pontjában és (2) bekezdésében előírt adómentességi feltételeknek. Ez esetben az áfa megítélésre nincs kihatással a nyújtott szolgáltatás igénybevevőjének személye, így ezen továbbképzés adóköteles függetlenül attól, hogy azt a számviteli törvény 152. § (2) bekezdés alapján továbbképzésre kötelezett személy részére, vagy továbbképzésre nem kötelezett személy részére nyújtják. ...
Johanna
Válasz idézéssel
A Novoschool először mentesen, majd NAV állásfoglalásra hivatkozva áfásan számlázott. Ez most volt júniusban.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika.
Én is elmentettem valahonnan egy állásfoglalást, a NAV Központi Hivatala küldte valakinek még áprilisban, abban az van, hogy áfás.
Lehet hogy azóta meggondolták magukat?
Én nem az MKVOK-hoz járok, de mégis minden évben küldenek nekem levelet, abban olvastam.
Johanna
Válasz idézéssel
Nekem is áfa mentes számlát küldtek a Könyvvizsgálói Kamara által szervezett képzésen. Arra emlékszem hogy a tavasszal, kaptam egy hírlevelet, miszerint áfá-s de aztán állásfoglalást kértek a NAV-tól ez ügyben és áfa mentesként értelmezte a NAV. Akkor még ebben a hírlevélben az állásfoglalás is be volt szkennelve. Szóval jól van az a számla amit kaptál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Eddig úgy tudtam, a kötelező mérlegképes továbbképzés idéntől áfás lett. Most kaptam egy levelet az MKVOK-tól, hogy a képzés a
"felnőttképzési törvény alapján akkreditált képzés, ezért ÁFA mentes."
Ahová én járok továbbképzésre már évek óta, ott áfás. Most akkor hogy is van ez?
Johanna
Válasz idézéssel
Klárival beszéltük már itt, hogy Böröczkyné Verebélyi Zsuzsi nagyon jó előadó és június 9-10-én tart Kecskeméten kötelező továbbképzést.
Én megyek, ha valaki közületek ott lesz keressen meg!
Remélem az új tv. módosítások is terítéken lesznek.

(remélem ez nem számít reklámnak :? )
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

rám sajnos nem vonatkozik, de aki teheti, vegyen részt rajta, mert az előadó igen nagy tudású, jó előadókészségekkel rendelkező hölgy. Az én mérlegképesemen is mindig ő tartja az adós részt.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok! E-mailben kaptam ezt az értesítést az MKVK-tól, talán másokat is érdekelhet.
--------------------------------------------------------------------------------------
Információ: István Ferenc
Tel.: 413-21-53
E-mail: <!-- e --><a href="mailto:istvan.ferenc@mkvkok.hu">istvan.ferenc@mkvkok.hu</a><!-- e -->
A könyvviteli szolgáltatást végzők ez évi továbbképzéséhez kapcsolódóan mindazok számára, akik az Oktatási Központ szervezésében 2008. I. félévében, Budapesten teljesítették a 2008. évi továbbképzést

2009. évi adótörvények változása
címmel ingyenes szakmai előadást szervezünk.
Az előadást 2009. február 3-án 16.00-20.00 óráig tartjuk. Előadó: Benkőné Dr. Deák Ibolya
A rendezvény a továbbképzéstől független, az előadáson a részvétel nem kötelező és nem kapcsolódik a szakképzési hozzájárulás felhasználásához.
Amennyiben részt kíván venni ingyenes rendezvényünkön, részvételi szándékát az alábbi Jelentkezési lap visszaküldésével jelezheti e-mailben. (e-mail: <!-- e --><a href="mailto:istvan.ferenc@mkvkok.hu">istvan.ferenc@mkvkok.hu</a><!-- e -->)

Jelentkezési határidő: 2009. január 16-ig beérkezően.
Felhívjuk figyelmét, hogy a határidő után jelentkezést nem tudunk elfogadni. Az előadáson csak azok részére tudunk részvételi lehetőséget biztosítani, akik a 2008. évi könyvviteli szolgáltatást végzők továbbképzését a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Oktatási Központ Kft. szervezésében, Budapesten, 2008. I. félévében teljesítették.
A helyszínről visszaigazoló levelünkben küldünk tájékoztatást.
Reméljük, rendezvényünkkel hasznos információkat nyújthatunk szakmai munkájához.
Üdvözlettel:
Horgosi Veronika
oktatási igazgató

Jelentkezési lap
a 2009. évi adótörvény változások című ingyenes szakmai rendezvényre
2009. február 3. 16:00-20:00-ig
Résztvevő neve:
PM igazolvány száma:
Telefonszám munkaidőben:
Kelt:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok

Engem is továbbképeztek 13-án és 14-én. Úgy látszik, mindenki a maga lovát dícséri, már ami az írásos anyagot illeti. A 14-i napon csak a várható adóváltozásokkal foglalkoztunk. Kiváncsi vagyok a dec. 8-i zárószavazásra, hogy mit lesz pofájuk elfogadni.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok

Voltam 13-14 én a továbbképzésen. Jó volt. Érdeklödtem, hogy van-e

ott közületek valaki , de aktaforumost nem találtam. volt közöttük forumtag, csak máshol beszélgetnek .

Uj dolgokról nem nagyon volt szó , de a tankönyvet az előadók nem győzték dicsérni, állitólag a legjobban összeállitott és hibamentes :lol:

Ica
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm az infókat.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
zsemle Írta:
Mónika Írta:Holnap és holnapután nem jön senki tőletek a Sas utcába mérlegképes továbbképzésre, a nevét a szervező cégnek nem írom, de én ott leszek!
Sas u. 25.

Szia Mónika,

mi hasznosat hallottál a fejtágítón?

Üdv.zsemle

Szia Zsemle!
Mivel a jövő évi adótörvényeknek se híre, se hamva, /bár ezt még csütörtökön nem tudtuk/ ezért a jövőre nézve semmi újdonság nem hangzott el, hogy is hangzott volna!
Szóval, számviteli tv. változásában érdekes, hogy a kiegészítő mellékletben nem csak azt kell beleírni, hogy ki a könyvvizsgáló, meg a mérlegképes könyvelő, és ezeknek a reg. számát, hanem azt is, hogy a könyvvizsgáló a szolgáltatását mennyi pénzért adta, ezt a kiegészítő mellékletben ki kell vesézni!
- Továbbá, ha valaki tőkét szállít le, mivel mostmár 500 e lehet a jegyzett tőke, ha az eredménytartalék pozitív akkor nem kell arányosan az eredménytartalékból is pénzt kivenni /osztalékként adózni/ lehet a jegyzett tőkét csak saját magát csökkenteni /erre külön kitért az előadó/
- Ha a tulajdonosok osztalék kifizetéséről döntenek, a mérlegben kötelezettségként van kimutatva, azonban a vállalkozás pü helyzete mégsem engedi kifizetni /vagy nincs pénz az SZJA-ra/ 5. év után KÖTELEZŐ visszavezeti eredménytartalékba, és nem képezi illeték alapját!
- Adó törvényekkel kapcsolatban, szinte fél nap csak az ingatlanértékesítés és az ÁFA kapcsolatát taglalta,

Számomra hasznos volt, csak borzasztó fárasztó 8 órát intenzíven a törvényekre gondolni!
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Szia Ica,

a dátum stimmel, de én Tomcsányi Erzsébet képzésére járok, mióta az eszemet tudom, s az bent van az Arany János utcában (Arany Tíz). De ha azokon a napokon valahol bent vagy a városban, szívesen kávézgatnék Veled (meg természetesen más aktással is) a fejtágító után.

Üdv.zsemle

Az jó lenne. Majd egyeztetünk, ha neked is megfelel

Ica
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Holnap és holnapután nem jön senki tőletek a Sas utcába mérlegképes továbbképzésre, a nevét a szervező cégnek nem írom, de én ott leszek!
Sas u. 25.

Szia Mónika,

mi hasznosat hallottál a fejtágítón?

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Szia Ica,

a dátum stimmel, de én Tomcsányi Erzsébet képzésére járok, mióta az eszemet tudom, s az bent van az Arany János utcában (Arany Tíz). De ha azokon a napokon valahol bent vagy a városban, szívesen kávézgatnék Veled (meg természetesen más aktással is) a fejtágító után.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Szia Zsemle

A nov.13-14 továbbképzés az Arny J. uton lesz??

Nekem régebben azt monták, hogy az Alkotmány uton. Most meg az irják, hogy a pontos helyszint okt.végén adják meg.
Vagy te nem az MKK OKT.kÖZPONT-NÁL vagy ????

iCA
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég