A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ingatlan bérbeadás
Szia!
Idehoztam a témát. Gajda válasza Neked is szól!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó fodrász ( 2014 év közben Katás lett) üzletet bérel egy társasház alatt. Eddig egy szintén egyéni vállalkozó fodrásztól kapta a számlát, aki a társasháztól bérelte a helyiséget. Viszont ez az egyéni vállalkozó tavaly év közben kiszállt az ügyletből és így már a társasház közvetlenül az én fodrászomnak számláz. A számlán fel van tüntetve a bruttó bérleti díj 18.000,-ft. és levont szja: 2.880,-ft. Csak a nettót fizeti ki ami 15.120,-ft. A 2.880,-Ft.-ot csekken minden hónapban befizeti az egyéni vállalkozó, folyószámláján meg is jelenik szja befizetésként.

Viszont eddig még ilyen helyzettel nem találkoztam, hogy normál adószámos Társasház vonja le az szja-t a bérleti díjból. Ez így jó? Ha igen, akkor milyen nyomtatványon kell ezt bevallani a fodrásznak? Mert jelenleg csak túlfizetésként jelentkezik a Nav folyószámlán.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Shina
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Válasz idézéssel
a fórumkereső használatával az alábbira bukkantam:

Re: egyéni vállalkozás
HozzászólásSzerző: Ágica » 2014.12.27, 10:38

A 1408A-01-01 lapjának a 11. sorába kell beírni és a 7.-be gyűjteni, M lapot nem kell készíteni a társasháznak.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Kissé tanácstalan lettem. Van egy kft, ami egy társasháztól bérel egy helységet, áfa mentes számlán, levonják belőle az szja-t. Namármost a társasház az szja törvény hatálya alá tartozik, így a Kft lett ezzel a kifizető. Ha magánszemélytől bérelné, nem lenne problémám a dologgal, mert bevallom az 08-ason és kész. De társasházat hogy kezeljek személyként a 08-ason? Hogy tudom én ezt bevallani és befizettetni a céggel? Van erre valami külön nyomtatvány? Vagy a 08-ason nem vettem észre valamit? Segítsetek légyszi, mit hogyan csináljak, ilyesmivel még nem találkoztam. Köszi!
Válasz idézéssel
az már nem vállalk tev?
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Egy alapítvány bérel egy lakást iroda céljára, amiről áfás számlát kapnak. A tulajdonossal megegyezve, az alapítvány az egyik szobájukat tovább adja bérbe egy kft-nek. Az alapítvány ekkor áfa mentesen számláz? Egyáltalán tovább adhatja bérbe azt, amit ő is bérel? (mondom, a tulaj beleegyezett)
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Oké! Meggyőztetek! Big Grin
Én nem bátran tenném.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Feri2012 Írta:Sziasztok!

Ha egy cég egy magánszemélytől bérel ingatlant, megállapodhatnak úgy, hogy a magánszemély a 2014. éves bérleti díjról a számlát egy összegben 2014 decemberben állítja ki és ezt követően fizeti még decemberben meg is fizeti a cég?
Ha ez működhet, ez esetben elégséges az adót 2015.január 12-ig megfizetni a kifizetőnek?

Feri
Egyértelműen működhet!
Igen, a decemberi kifizetést, levont adóit a 1408-on január 12-ig kell bevallani!
Válasz idézéssel
nem havonta, hanem év végén egyben akar fizetni a bérbeadó. A kifizetésen van a hangsúly
Válasz idézéssel
Lányok-Fiúk!

Itt az volt a kérdés,lehet-e év végén egyben az egész évet.
Arra írtam,nem,mert a kifizetőnek vonni kell.Azt csak példának írtam,hogy a magánszemélynek is kötelező előleget fizetni. :oops: Miért lenne ilyen engedmény./két magánszemély közötti bérbeadásnál is fizet aki kapja a lóvét előleget.
Vagy félreérthető voltam???
Válasz idézéssel
Hello!
A kifizető:aki adja a lovét a magánszemélynek és levonja az szja előleget:
Az adóelőleg-megállapításra kötelezett kifizetőnek - kivéve, ha a (7) bekezdés szerint az adóelőleg megfizetésére a magánszemély köteles - a megállapított adóelőleget a kifizetés (a juttatás) hónapját követő hónap 12. napjáig kell megfizetnie

A magánszemély:aki kapja a lovét HA NEM VONTAK SZJA ELŐLEGET:
A magánszemély az adóhatósági közreműködés nélkül elkészített bevallásában negyedéves bontásban - a negyedév utolsó hónapjának kötelezettségeként - vallja be azt az adóelőleget, amelynek megfizetésére a (9) bekezdés rendelkezése szerint a negyedévben maga köteles.
Válasz idézéssel
ui. a teljesség kedvéért:
a KIFIZETŐ az előleget a kifizetést (juttatást) követő hó 12-ig vallja be és fizeti meg

a munkáltatónál van az elszámolást követő hó 12
Válasz idézéssel
az adóelőleget a kifizetést (juttatást) követő hó 12-ig kell bevallani és megfizetni
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem nem!
Ha magánszemély ad bérbe,annak is negyedévente előleget kell fizetni,hiába később kerül bevallásra.Ha kifizetőnek adja bérbe,akkor gondolom mégúgy se. :oops:
Én havonta vallom és vonom az Szja-t...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha egy cég egy magánszemélytől bérel ingatlant, megállapodhatnak úgy, hogy a magánszemély a 2014. éves bérleti díjról a számlát egy összegben 2014 decemberben állítja ki és ezt követően fizeti még decemberben meg is fizeti a cég?
Ha ez működhet, ez esetben elégséges az adót 2015.január 12-ig megfizetni a kifizetőnek?

Feri
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Erzsó! Átgondoltatom a főnökséggel....
Válasz idézéssel
Szia Dugo!

Valóban,előbb be kell jelentened a bérbeadást a tevékenységeid közé.
Utána ha áfásan akarod továbbadni,akkor be kell jelentened áfa hatálya alá külön a bérbeadást./mert alapból áfa mentes tevékenység.

14T201T F01 lap 13.pontja,De én nem biztos,hogy bejelenteném,mert ez saját tulajdonúra vonatkozik.
Mivel csak tovább számlázzátok,én áfa mentesen tenném. :oops:
Te azért kaptad áfásan,mert ők bejelentkeztek áfa alá.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagy szükségem lenne a tanácsotokra!!!
Adott egy rendezvényszervezéssel foglalkozó cég,amely a tevékenység kapcsán fizetett bérleti díjat a rendezvény helyszínéért,mégpedig áfásan.Ezt,pedig tovább számlázta az alvállalkozónak,szintén áfásan,ahonnan visszakapta a számlát,hogy a bérbeadás nincs a tevékenységei között/pedig,hát ugye minden továbbszámlázott szolgáltatást hogyan is jelenthetne be :?: :?: /. Na és az,hogy az alapból mentes tevékenységet milyen alapon számlázta áfával.
Keresgéltem a témában és azt találtam,hogy,ha valaki áfa alany és ezt is áfásan akarja számlázni/ a cég,csak továbbszámlázta,igaz,nem azon az áron/,akkor bejelentési kötelezettsége van az adóhatóság felé. Meg is tenném,de nyomtatványt T201-es magánszemélyek kérelmére vonatkozik.már két napja túrom az internetet,hogy megoldást találja,de semmi.... :oops: Megállt a tudomány,nem tudok továbbmenni.
kérlek,ha valaki jártas ebben segítsen. :!: :!: Előre is köszönöm,Ági
Válasz idézéssel
Az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem mindig az ingatlan fekvése szerinti államban adózik. A két állam közötti kettős adóztatást elkerülő egyezményt szükséges ellenőrizniük, :!:
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsa!
Javaslom rágd át a konkrét "kettős adóztatást elkerülő egyezményt". Valószínű az ingatlan fekvése szerinti adózás lesz, de nem biztos.

Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem ott adózik! :oops:
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék az alábbi témában kérni:
magyar állampolgár tulajdonában Spanyolországban lévő ingatlan bérbeadásáról szeretnénk többet megtudni, van-e valakinek tapasztalata, hogyan működik?
Köszönöm szépen
Hermanné Zsuzsanna
Válasz idézéssel
Kedves Zsófi!
Javaslom itt nézz körül. Ha nem lelsz válaszra segítünk!

Válasz idézéssel
A férjem egyszemélyes Kft.-je otthonunk egyik szobájában üzemel . A lakás az én nevemen van.
A Kft-ből szeretnénk pénzt kivenni a legkedvezőbb módon.
Lehet-e visszamenőleg bérleti díjat kérnem és rezsiköltségek egy részét felszámolnom? A NAV felé eddig ez ügyben nem jelentettem be a bérbeadást.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Zsófi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég