A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tárgyi eszköz
Hello!
A 8541 4090 vtsz alá teszik az ezzel foglalkozó boltok
<!-- m --><a class="postlink" href="http://hems.hu/hu/rendszer/napelem">http://hems.hu/hu/rendszer/napelem</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://novitas-vis.hu/index.php/termekeink/napelem.html">http://novitas-vis.hu/index.php/termekeink/napelem.html</a><!-- m -->

Vámtarifaszámok:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:290:0001:0901:HU:PDF">http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 901:HUTongueDF</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Meg tudná valaki írni a Napelemek/napelemes rendszerek VTSZ-ét? Értékcsökkenési leírási kulcs miatt kellene. Egyik ügyfél telephelyére akar ilyet, én meg szeretnék számolgatni hogy célszerűbb (akár több lépcsőben) hogy jobban ki tudja használni az adóalap csökkentési lehetőséget az osztalékalapnál. Köszönöm szépen előre. Smile
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Köszi Klári
Válasz idézéssel
Ja forditva.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kalkulator.hu/kis-erteku-targyi-eszkozok-konyvelese-nyilvantartasa-cid45488/?wa=hk08">http://www.kalkulator.hu/kis-erteku-tar ... 8/?wa=hk08</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Csöre!
Nem!
Ágnes!
Azt hiszem, fordítva kontíroztál!!!
161-381, 143-161, 572-149. Ezzel azonnal elszámoltad költségként az eszközt és 0 nettó értékkel ntilvántartásban maradt. eleget tettél annak a követelménynek, hogy az vállalkozást szolgáló eszközt, a szolgálat végéig nyilvántartod.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A vállalkozás kis értékű tárgyi eszközt vásárol.
Helyesen járok el a könyvelésben?

Kp vásárolja:
rögtön a 161-re teszem.
Tehát 3811-161
161-143
143-149
149-572

Igy rögtön ki is vezettem a könyvelésből.

köszi a segítséget.
Ágnes
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha közfoglalkoztatási támogatásból vesznek tárgyi eszközt az ugye
nem zárja ki, hogy fejlesztési tartalék terhére elszámoljam?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó
Válasz idézéssel
Hogy érted a magánhasználatot? A lakáson van a Bt bejelentve,?...akkor én nem merném.
Ha bérelt irodában /telephelyen...stb/ van,akkor igen.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kérlek segítsetek.
Tárgyi eszközt pl hűtőgépet vásárol a betéti társaság. 50%-os értékben el tudom számolni?,mert itt kimutatható magánhasználat is.
köszi,Ágnes
Válasz idézéssel
Csak megerősítést szeretnék kérni, hogy jól tudom, egyéni vállalkozó személygépkocsi lízingelése vagy bérlése esetén, költségként max. az árbevétel 1%-ig számolhatja el a bérleti vagy a lízing díjat?! Nem taxis, így nem kizárólag üzemi jármű lesz, de útnyilvántartás vezetésével csak vállalkozásához használná!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Csöre ! köszönöm szépen a segítségedet, igen én is oda gondoltam, de már nem vagyok biztos semmibe.
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
Az alábbiak szerint szerintem 14,5

Idézet:IV. GÉPEK, BERENDEZÉSEK, FELSZERELÉSEK, JÁRMÛVEK, TENYÉSZÁLLATOK
a) 33 százalékos kulcs alá tartozó tárgyi eszközök:
1. a HR 8456–8465, 8479 vtsz.-okból a programvezérlésû, számvezérlésû gépek, berendezések.
2. a HR 8471, 8530, 8537 vtsz.-okból az irányítástechnikai és általános rendeltetésû számítástechnikai gépek, berendezések.
3. a HR 84. és 85. árucsoportból az ipari robotok.
4. a HR 9012, 9014–9017, 9024–9032 vtsz.-okból az átviteltechnikai, az ipari különleges vizsgálómûszerek és a komplex elven mûködõ különleges mérõ- és vizsgálóberendezések.
5. a HR 8469, 8470, 8472, 9009 vtsz.-ok, valamint a HR 8443 5100 00 vtsz.-alszám.
6. a HR 8419 11 00 00, 8541 40 90 00 vtsz.-alszámok.
7. a HR 8402, 8403, 8416, 8417 vtsz.-okból a fluidágyas szénportüzelésû berendezések, valamint a mezõgazdasági és erdõgazdasági nedves melléktermékek elégetésével üzemelõ hõfejlesztõ berendezések.
8. a HR 8417 80 10 00 vtsz.-alszám, valamint a 8514 vtsz.-ból a hulladékmegsemmisítõ, -feldolgozó, -hatástalanító és -hasznosító berendezések.
9. a HR 8421 21 vtsz.-alszámok.
10. a HR 8419, 8421 vtsz.-okból a szennyezõ anyag leválasztását, szûrését szolgáló berendezések.
11. a HR 8421 31 és a 8421 39 vtsz.-alszámok.
12. a HR 8419 20 00 00 vtsz.-alszám, továbbá a HR 9018–9022 vtsz.-okból az orvosi gyógyászati laboratóriumi eszközök.
b) 20 százalékos kulcs alá tartozó tárgyi eszközök:
a HR 8701 vtsz.-ból a jármûvek, valamint a HR 8702–8705, valamint a HR 8710, 8711 vtsz.-ok.
c) 14,5 százalékos kulcs alá tartozó tárgyi eszközök:
Minden egyéb – az a)–b) pontban fel nem sorolt – tárgyi eszköz.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Nem tudom eldönteni nagy értékű kivetítő LED fal , amin hirdetések jelennek meg, VTSZ száma 8528, melyik écs leírási kulcsba fér bele, 33 %, vagy 14,5 % ?
Válasz idézéssel
Gajda!

Valamikor 15 évvel ezelőtt csak beszerezte és használta valamire.Biztosan meg tudná magyarázni/
De Enikőre van bízva,+ a vállalkozóra.Én csak a gondolataimat osztottam meg.. :oops:
Válasz idézéssel
>> De ott is adózni kell,ha mástól veszi >>

Ez attól függ, meg kell nézni az ingó adásvétel szabályait - nyilván nem érdemes 1,5 milliót irni az adásvételbe.
A vállalkozónak felteheti a Nav a kérdést, hogyan is "termett ott" a műhelyében egy másfél millás gép.... Volt-e rá fedezete, kitől és honnan származik... A gondot ő okozta saját magának, ha nem tudja a beszerzést igazolni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

De ott is adózni kell,ha mástól veszi,ha a feleség adja bérbe,akkor neki. :oops:
Klárika mondta meg a tutit! O Ft-ért átadja használatra a vállalkozásnak,nincs ebben semmi különös./hogy a saját vállalkozása/...ha a pincében porosodik,akkor még adó sem keletkezik belőle,így meg használják. Big Grin

pl: a tagi hitel is lehet ilyen,hogy magával köt szerződést...
Válasz idézéssel
Köszönöm az ötleteket. Felvetem neki. Remélem elfogadja, hogy fájdalom/adózás nélkül nem tud 1,5 milliós gépet/költséget bevinni a vállalkozásba.

Enikő
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:Tehát Hitehagyott Lajos magánszemély ad szerződést Hitehagyott Lajos egyéni vállalkozónak? Saját magával köt szerződést? Kicsit furcsa nekem.

Amennyiben házasságban él, váltson ki a felesége 7-es adószámot ingó bérbeadásra, s adjon számlát az egyéni váll-nak. (az a régóta birtokolt esztergagép mint ingóság úgyis közös szerzemény a házasságban, persze Écsit ő sem számolhat el, ha nincs a beszerzésről bizonylat). Esetleg ha egy régi munkatárstól vette a gépet, arról még ingó adásvételi szerződést irhatnak, s akkor már lesz mód Écsire.
Igy már helyükre kerülnek a költségek.
Válasz idézéssel
Tehát Hitehagyott Lajos magánszemély ad szerződést Hitehagyott Lajos egyéni vállalkozónak? Saját magával köt szerződést? Kicsit furcsa nekem.
Válasz idézéssel
Jól látod Erzsó! Écs nem megy! Max bérbe lehetne adni, de az megint adóköteles. Marad a 0 bérleti díj melletti használat, mert azért a javítás a szerszámok a vállalkozás költségévé kell tenni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Enikő!

Csak ha eladja a vállalkozásnak,de akkor mint magánszemély adózik!/értékes/
Ha átadja használatra,akkor csak szerződés készül,de écs. nincs./szerintem/,de egyéniben nem vagyok otthon. Big Grin
Válasz idézéssel
Ha van egy magánszemély, aki most egyéni vállalkozó lesz. Gépi esztergálást, forgácsolást fog vállalni. Van egy kb 15 éves esztergagépe, mely piaci értéke kb 1,5 millió. Van rá mód, hogy bekerüljön az egyéni vállalkozásba? Hogy ott értékcsökkenést tudjon rá elszámolni?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Én is erre jutottam, hogy megmondom: "eltüntetni" nem lehet!

Max. az átsorolást lehetne megoldani, mert valóban nem használják
már azt az ingatlant, és a szerződésben sincs semmi a felújításra vonatkozó
kitétel.
Ilyen átsorolást meg még sosem csináltam...
Ha tudsz, vagy tud valaki segítsen legyen szíves....

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég